Nejlepší mini segwaye 2024 a jak vybrat

Vhodný na krátké trasy.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Mini segway 10
50 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat mini segway

 • Mini segway, hoverboard, kolonožka – tři názvy jedno vozítko.
 • Na našem trhu narazíte na tři základní typy těchto vozítek.
 • Běžný hoverboard se skládá ze dvou koleček, nášlapné části, stabilizačního systému a elektromotoru.
 • Akumulátor je hlavní zdroj energie, který mini segway pohání.
 • Vždy je uváděna maximální rychlost hoverboardu a říká, kolik kilometrů za hodinu vozítko ujede.

Mini segway - náš výběr

Mini segway 10
přečíst recenzi
Zobrazit více
Mini Segway F1 je balanční skútr s 10" koly, vhodný pro děti i dospělé. Ovládání zajišťuje nastavitelná tyč a je vybaven LED světly a LCD displejem informujícím o rychlosti a stavu baterie. Má hmotnost 13,5 kg, nosnost 120 kg, dojezd 20-25 km, maximální rychlost 20 km/h a dobíjení trvá 2 hodiny.
Zobrazit méně
Hoverboard Offroad CRAZY
přečíst recenzi
Výrobce: Eswing
Doba nabíjení: 1,5 h
Max. rychlost: 16 km/h
Dojezd: 20 km
Barva/Motiv: crazy
Rozměry: 690 x 290 x 280 mm
Zobrazit více
Hmotnost: 16.5 kg
Max. úhel stoupání: 20 °
Max. váha jezdce: 120 kg
Hoverboard Offroad CRAZY je vyvážené osobní vozítko fungující na principu gyroskopů. Ovládání je založeno na přenášení váhy jezdce na špičky nebo paty, čímž se mění směr jízdy. Umožňuje otáčení na místě, rozjezd vpřed či vzad a byl oblíbený mezi některými zahraničními celebritami. V ČR je uživatel považován za chodce dle zákona č. 361/2000 Sb.
Zobrazit méně
Kolonožka STANDARD E1 zelený
Výrobce: Eljet
Doba nabíjení: 2-3 h
Max. rychlost: 12 km/h
Barva/Motiv: zelené
Rozměry: 584 x 186 x 178 mm
Hmotnost: 12 kg
Zobrazit více
Dojezd: 20 km
Kolonožka STANDARD E1 zelená je balanční vozítko bez řídítek, vybavené lithiovou baterií 4,4 Ah, nabíjením za 2-3 hodiny a maximálním dojezdem 15 km. Disponuje dvěma motory 350W, maximální rychlostí 12 km/h, úhlem stoupání 20° a hmotností 12 kg. Vhodné pro jezdce o váze 30-100 kg a obsahuje bluetooth.
Zobrazit méně

Mini segwaye s reproduktorem

Kolonožka Premium bílý
přečíst recenzi
Výrobce: Kolonožka
Max. váha jezdce: 100
Doba nabíjení: 1.5 h
Max. rychlost: 12 km/h
Dojezd: 15-20 km
Barva/Motiv: bílý
Zobrazit více
Rozměry: 600 x 230 x 220 mm
Hmotnost: 12 kg
Max. úhel stoupání: 20 °
Kolonožka Premium je balanční vozítko s dvěma motory o výkonu 350W, umožňující rychlost až 16 km/h a stoupání do 20°. Váží 12 kg, nosnost je 100 kg. Baterie Samsung 4,4 Ah nabízí dojezd 20 km. Ovládání závisí na rovnováze jezdce. Dovoleno na českých komunikacích, uživatel je považován za chodce.
Zobrazit méně
Hoverboard Lightning Standard
Výrobce: Eljet
Max. rychlost: 16 km/h
Dojezd: 15-20 km
Barva/Motiv: flash
Rozměry: 584 x 186 x 178 mm
Hmotnost: 12 kg
Zobrazit více
Max. úhel stoupání: 25 °
Max. váha jezdce: 120 kg
Doba nabíjení: 1,5 h
Hoverboard Lightning Standard je balanční vozítko s bluetooth funkcí a mobilní aplikací Kolonožka®, které umožňuje sledování a nastavení rychlosti, spotřeby a stavu baterie. Vybaveno je motory o výkonu 350W, dosahuje rychlosti až 16 km/h a dojezd až 20 km. Maximální nosnost je 120 kg, minimalní doporučená váha jezdce je 35 - 40 kg.
Zobrazit méně
Kolonožka Premium červený
přečíst recenzi
Výrobce: Kolonožka
Barva/Motiv: červený
Rozměry: 600 x 230 x 220 mm
Hmotnost: 12 kg
Max. úhel stoupání: 20 °
Max. váha jezdce: 100
Zobrazit více
Doba nabíjení: 1.5 h
Max. rychlost: 12 km/h
Dojezd: 15-20 km
Kolonožka Premium je balanční vozítko s rozměry 600 x 230 x 220 mm a váhou 12 kg. Pohánějí ho dva motory o výkonu 350 W, umožňující rychlost až 16 km/h a stoupání do 20°. Tento model nabízí lithiovou baterii Samsung s kapacitou 4,4 Ah, dojezd 20 km a maximální nosnost 100 kg.
Zobrazit méně
Kolonožka Premium modrý
přečíst recenzi
Výrobce: Kolonožka
Max. úhel stoupání: 20 °
Max. váha jezdce: 100
Rozměry: 600 x 230 x 220 mm
Max. rychlost: 12 km/h
Dojezd: 15-20 km
Zobrazit více
Barva/Motiv: modrý
Doba nabíjení: 1-2 h
Kolonožka Premium modrý je balanční vozítko s rozměry 600 x 230 x 220 mm a váhou 12 kg, vhodné pro uživatele do 100 kg. Pohánějí ji dva motory o výkonu 350W, což umožňuje rychlost až 16 km/h a stoupání do úhlu 20°. Baterie Samsung s kapacitou 4,4 Ah nabídne dojezd až 20 km.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Mini segway

Jak vybrat mini segway

Typy

Na našem trhu narazíte na tři základní typy těchto vozítek. Hlavní rozdíl je v jejich provedení, ale také využití, tedy v typu terénu, do kterého se hodí.

Standardní

Vozítka disponují nízkým profilem, menšími rozměry a také nízkou hmotností (cca 12 kg). Také kola mají menší průměr než následující varianty – pohybuje se kolem 17 cm. Tyto vlastnosti určují, že se kolonožka hodí na jízdu po rovném povrchu. Maximální rychlost se pohybuje mezi 10 – 12 km/h. Na jedno nabití ujedete od 10 do 20 kilometrů.

Offroad

Tyto hoverboardy již mají vyšší profil a robustnější konstrukci. Hmotnost se může pohybovat kolem 25 kg. Kola mají průměr mezi 21 – 26 cm a většinou jsou to běžné pneumatiky s duší. Již podle názvu lze odvodit, že hoverboard můžete používat v mírném terénu s nerovnostmi (např. travnaté plochy, cyklostezky atd.). Maximální rychlost vozítka se uvádí cca 15 km/h. Dojezd na jedno nabití se může pohybovat mezi 20 – 22 km.

Premium

Mini segway
Mini segway 10

Jedná se o vozítka, která svým způsobem kombinují výhody dvou předchozích variant. Disponují silným motorem a tedy i větším výkonem. To se odráží zejména ve vyšší rychlosti, která se může pohybovat i kolem 20 km/h. Maximální dojezd se opět uvádí kolem 20 km. Tento typ kolonožek je určen pro zkušenější a náročnější uživatele.

Chlapec jede na seqwayi

Mini segway potěší děti i dospělé, iStock / romrodinka

Konstrukce

Běžný hoverboard se skládá ze dvou koleček, nášlapné části, stabilizačního systému a elektromotoru, který je zabudovaný. Důležité je, aby bylo vozítko vyrobeno z kvalitního materiálu, který zajistí odolnost vůči mechanickému poškození, ale také jeho pevnost. Při výběru dejte přednost prověřeným značkám, které by v tomto ohledu měly být zárukou kvality.
Mimo klasický typ můžete narazit ještě na následující varianty hoverboardu:

 • Se sedátkem, které se připevní na tělo vozítka; jízda je korigována pomocí ovládacích tyčí
 • S kolenní opěrkou je podobný klasickým modelům Segway; stroj ovládáte pomocí opěrky, která je mezi koleny

Baterie

Akumulátor je hlavní zdroj energie, který mini segway pohání. Zpravidla se používá typ Li-ion, který disponuje dostatečně velkou kapacitou, rychlostí nabíjení i dlouhou životností.

 • Na běžné ježdění by měla být dostačující síla baterie kolem 350 W.
 • Pokud jezdíte častěji náročnějším terénem, vybírejte vozítka o síle baterie alespoň 800 W. V tomto případě ale počítejte s vyšší hmotností.
Mini segwaye s reproduktorem
Kolonožka Premium bílý

Součástí vozítek jsou i speciální nabíječky, které by měly být vybaveny ochranou proti přebíjení. Důležitý údaj je doba nabíjení, ten se může pohybovat cca 2 – 3 hodiny, záleží ale na konkrétním modelu.

Víte, že…?

Výrobci zpravidla počítají, že pokud na vozítku jede osoba vážící 80 kg, která nezdolává žádné přetížení, ujede na jedno nabití mezi 10 – 20 km daleko. Vzdálenost se snižuje jak vyšší hmotností člověka, tak strmějším terénem.

Výkon

Elektromotor vyvíjí hnací sílu, která hoverboard uvede do provozu. Jednotkou je, stejně jako u baterií, watt (W). Zpravidla se výkon uvádí pro každé kolo zvlášť. V tabulce níže najdete příklady, na které můžete narazit.

VýkonUrčení hoverboardu
2 x 250 WDětské varianty
2 x 350 WBěžné použití dospělou osobou
2 x 800 WRychlejší jízda nebo osoby s větší váhou

Rychlost

Mini segway
Hoverboard Offroad CRAZY

Vždy je uváděna maximální rychlost hoverboardu a říká, kolik kilometrů za hodinu vozítko ujede, značka km/h. Údaj se opět liší s ohledem na jednotlivé modely a může se pohybovat mezi 6 a 20 km/h. Stejně jako u ostatních parametrů, i zde je přímá souvislost s hmotností jezdce a typem terénu.

Stoupání

Mini segway je prostředek, který je určený především pro jízdu po rovném povrchu. V závislosti na daném výkonu, může zvládnout i menší stoupání. Při plánování trasy se zaměřte na úhel stoupání kritických úseků. Vozítko zpravidla zvládne úhel 15° – 25°.

Dívka na hoverboardu

Mini segway nabízí i několik funkcí, iStock / Pridannikov

Příslušenství

Některé modely nabízí, pro zpříjemnění vaší jízdy, nadstandardní prvky např.:

 • Dálkové ovládání založené na technologii Bluetooth
 • Alarm proti případnému odcizení
 • Přepravní taška na uložení kolonožky (u menších modelů)
 • Přehrávání hudby prostřednictvím Bluetooth reproduktorů
 • Přední a zadní světlomet zajistí bezpečnou jízdu po setmění
 • Integrované blatníky umožní jízdu za každého počasí

Víte, že…?

Mini segwaye s reproduktorem
Hoverboard Lightning Standard

Hoverboardy by měly splňovat veškerá kritéria pro jízdu na veřejných komunikacích ČR. Tento legislativní rámec by měl být garantován jejich výrobcem nebo prodejcem.

Výrobci a ceny

Pokud hledáte opravdu kvalitní vozítko, nejspíš si budete muset připlatit. Mezi ověřené značky vyrábějící hoverboardy patří např. Eljet, GoClever, Eswing nebo Razor.

 • V cenové kategorii od 4000 Kč do 7000 Kč se jedná o základní modely standardních kolonožek. Jejich dojezd se uvádí kolem 15 km a maximální rychlost 16 km/h. Některé varianty mohou nabízet jako součást přepravní tašku.
 • Od 7000 Kč do 10000 Kč koupíte kromě standardních také offroadové hoverboardy, které si poradí i s náročnějším terénem. Modely disponují např. vyšší kvalitou zpracování, výkonem i nad 350 W, dojezdem více než 20 km.
 • V kategori nad 10000 Kč mohou být hoverboardy opatřeny sedátkem nebo řídící tyčí. Součástí je i další příslušenství jako např. dálkové ovládání. Zpracování těchto modelů je velmi precizní, výkon je uváděn i nad 1500 W. Nejdražší modely se mohou pohybovat i kolem 250000 Kč.

Otázky a odpovědi

Co ještě vědět?

Mini segway, hoverboard, kolonožka – tři názvy jedno vozítko. Než se opravdu rozhodnete pro jeho koupi, zvažte, zda je to opravdu to správné vozítko pro vás. Mini segway je prostředek, který je vhodnější na krátké trasy. Pokud potřebujete zdolávat cesty např. přes celé město, raději se poohlédněte po efektivnějším dopravním prostředku.

Jak vybrat mini segway?

Při výběru segwaye zohledněte terén, po kterém se budete nejčastěji pohybovat. Roli hraje i to, jak často nebo jak daleko budete na vozítku jezdit.
Zobrazit kompletní nabídku Mini segway