Mini segway

Vhodný na krátké trasy.

ca. 4 300 CZK
ca. 4 400 CZK
ca. 4 400 CZK
ca. 5 500 CZK
ca. 4 300 CZK

Jak vybrat mini segway

 • Mini segway, hoverboard, kolonožka – tři názvy jedno vozítko.
 • Na našem trhu narazíte na tři základní typy těchto vozítek.
 • Běžný hoverboard se skládá ze dvou koleček, nášlapné části, stabilizačního systému a elektromotoru.
 • Akumulátor je hlavní zdroj energie, který mini segway pohání.
 • Vždy je uváděna maximální rychlost hoverboardu a říká, kolik kilometrů za hodinu vozítko ujede.

Typy

Na našem trhu narazíte na tři základní typy těchto vozítek. Hlavní rozdíl je v jejich provedení, ale také využití, tedy v typu terénu, do kterého se hodí.

Standardní

Vozítka disponují nízkým profilem, menšími rozměry a také nízkou hmotností (cca 12 kg). Také kola mají menší průměr než následující varianty – pohybuje se kolem 17 cm. Tyto vlastnosti určují, že se kolonožka hodí na jízdu po rovném povrchu. Maximální rychlost se pohybuje mezi 10 – 12 km/h. Na jedno nabití ujedete od 10 do 20 kilometrů.

Základní varianta
Kolonožka Standard E1 černá

Offroad

Tyto hoverboardy již mají vyšší profil a robustnější konstrukci. Hmotnost se může pohybovat kolem 25 kg. Kola mají průměr mezi 21 – 26 cm a většinou jsou to běžné pneumatiky s duší. Již podle názvu lze odvodit, že hoverboard můžete používat v mírném terénu s nerovnostmi (např. travnaté plochy, cyklostezky atd.). Maximální rychlost vozítka se uvádí cca 15 km/h. Dojezd na jedno nabití se může pohybovat mezi 20 – 22 km.

Premium

Jedná se o vozítka, která svým způsobem kombinují výhody dvou předchozích variant. Disponují silným motorem a tedy i větším výkonem. To se odráží zejména ve vyšší rychlosti, která se může pohybovat i kolem 20 km/h. Maximální dojezd se opět uvádí kolem 20 km. Tento typ kolonožek je určen pro zkušenější a náročnější uživatele.

Konstrukce

Běžný hoverboard se skládá ze dvou koleček, nášlapné části, stabilizačního systému a elektromotoru, který je zabudovaný. Důležité je, aby bylo vozítko vyrobeno z kvalitního materiálu, který zajistí odolnost vůči mechanickému poškození, ale také jeho pevnost. Při výběru dejte přednost prověřeným značkám, které by v tomto ohledu měly být zárukou kvality.
Mimo klasický typ můžete narazit ještě na následující varianty hoverboardu:

Do 120 kg
Hoverboard Offroad CRAZY
 • Se sedátkem, které se připevní na tělo vozítka; jízda je korigována pomocí ovládacích tyčí
 • S kolenní opěrkou je podobný klasickým modelům Segway; stroj ovládáte pomocí opěrky, která je mezi koleny

Baterie

Akumulátor je hlavní zdroj energie, který mini segway pohání. Zpravidla se používá typ Li-ion, který disponuje dostatečně velkou kapacitou, rychlostí nabíjení i dlouhou životností. Na běžné ježdění by měla být dostačující síla baterie kolem 350 W. Pokud jezdíte častěji náročnějším terénem, vybírejte vozítka o síle baterie alespoň 800 W. V tomto případě ale počítejte s vyšší hmotností.
Součástí vozítek jsou i speciální nabíječky, které by měly být vybaveny ochranou proti přebíjení. Důležitý údaj je doba nabíjení, ten se může pohybovat cca 2 – 3 hodiny, záleží ale na konkrétním modelu.

Víte, že…?

Výrobci zpravidla počítají, že pokud na vozítku jede osoba vážící 80 kg, která nezdolává žádné přetížení, ujede na jedno nabití mezi 10 – 20 km daleko. Vzdálenost se snižuje jak vyšší hmotností člověka, tak strmějším terénem.

Mohutná kola
Hoverboard offroad Blue galaxy

Výkon

Elektromotor vyvíjí hnací sílu, která hoverboard uvede do provozu. Jednotkou je, stejně jako u baterií, watt (W). Zpravidla se výkon uvádí pro každé kolo zvlášť. V tabulce níže najdete příklady, na které můžete narazit.

Výkon Určení hoverboardu
2 x 250 W Dětské varianty
2 x 350 W Běžné použití dospělou osobou
2 x 800 W Rychlejší jízda nebo osoby s větší váhou

Rychlost

Vždy je uváděna maximální rychlost hoverboardu a říká, kolik kilometrů za hodinu vozítko ujede, značka km/h. Údaj se opět liší s ohledem na jednotlivé modely a může se pohybovat mezi 6 a 20 km/h. Stejně jako u ostatních parametrů, i zde je přímá souvislost s hmotností jezdce a typem terénu.

Stoupání

Mini segway je prostředek, který je určený především pro jízdu po rovném povrchu. V závislosti na daném výkonu, může zvládnout i menší stoupání. Při plánování trasy se zaměřte na úhel stoupání kritických úseků. Vozítko zpravidla zvládne úhel 15° – 25°.

Stylová
Kolonožka Offroad E1 Fire

Příslušenství

Některé modely nabízí, pro zpříjemnění vaší jízdy, nadstandardní prvky např.:

 • Dálkové ovládání založené na technologii Bluetooth
 • Alarm proti případnému odcizení
 • Přepravní taška na uložení kolonožky (u menších modelů)
 • Přehrávání hudby prostřednictvím Bluetooth reproduktorů
 • Přední a zadní světlomet zajistí bezpečnou jízdu po setmění
 • Integrované blatníky umožní jízdu za každého počasí

Víte, že…?

Hoverboardy by měly splňovat veškerá kritéria pro jízdu na veřejných komunikacích ČR. Tento legislativní rámec by měl být garantován jejich výrobcem nebo prodejcem.

Na každý den
Hoverboard Standard modrý

Výrobci a ceny

Pokud hledáte opravdu kvalitní vozítko, nejspíš si budete muset připlatit. Mezi ověřené značky vyrábějící hoverboardy patří např. Eljet, GoClever, Eswing nebo Razor.

 • V cenové kategorii od 4000,- Kč do 7000,- Kč se jedná o základní modely standardních kolonožek. Jejich dojezd se uvádí kolem 15 km a maximální rychlost 16 km/h. Některé varianty mohou nabízet jako součást přepravní tašku.
 • Od 7000,- Kč do 10000,- Kč koupíte kromě standardních také offroadové hoverboardy, které si poradí i s náročnějším terénem. Modely disponují např. vyšší kvalitou zpracování, výkonem i nad 350 W, dojezdem více než 20 km.
 • V kategori nad 10000,- Kč mohou být hoverboardy opatřeny sedátkem nebo řídící tyčí. Součástí je i další příslušenství jako např. dálkové ovládání. Zpracování těchto modelů je velmi precizní, výkon je uváděn i nad 1500 W. Nejdražší modely se mohou pohybovat i kolem 250000,- Kč.

Otázky a odpovědi

Co ještě vědět?

Mini segway, hoverboard, kolonožka – tři názvy jedno vozítko. Než se opravdu rozhodnete pro jeho koupi, zvažte, zda je to opravdu to správné vozítko pro vás. Mini segway je prostředek, který je vhodnější na krátké trasy. Pokud potřebujete zdolávat cesty např. přes celé město, raději se poohlédněte po efektivnějším dopravním prostředku.

Jak vybrat mini segway?

Při výběru segwaye zohledněte terén, po kterém se budete nejčastěji pohybovat. Roli hraje i to, jak často nebo jak daleko budete na vozítku jezdit.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Základní varianta
Do 120 kg
Mohutná kola
Stylová
Na každý den
Image
Produkt
Kolonožka Standard E1 černá
Hoverboard Offroad CRAZY
Hoverboard offroad Blue galaxy
Kolonožka Offroad E1 Fire
Hoverboard Standard modrý
Max rychlost
15 km/h
16 km/h
15 km/h
16 km/h
15 km/h
Dojezd
15 km
20 km
10 km
15-20 km
22 km
Max váha jezdce
100 kg
120 kg
120 kg
120 kg
120 kg
Cena ca. 4 300 CZK ca. 4 400 CZK ca. 4 400 CZK ca. 5 500 CZK ca. 4 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena