20 nejlepších nafukovacích kruhů pro miminko 2023

I ti nejmenší si můžou užít zábavu ve vodě.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
KIK KX6792
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat nafukovací kruh pro miminko

  • Nafukovací plavací pomůcky pro děti můžete využít v domácím prostředí ve vaně a samozřejmě také v bazénech nebo na koupalištích.

Nafukovací kruh pro miminko - náš výběr

Nafukovací kruhy pro miminko sedátko

Nafukovací kruhy pro miminko kolem krku

Nafukovací kruh pro miminko zvířátko

Zobrazit kompletní nabídku nafukovacích kruhů pro miminko

Jak vybrat nafukovací kruh pro miminko

  • Vždy je ale třeba myslet na to, že ani nejdražší a nejpropracovanější plavací kruh není stoprocentní zárukou bezpečnosti a malé dítě tedy nesmíte nikdy nechat ve vodě bez dozoru a to ani na malou chvíli.
  • Plavacích kruhů je na výběr několik různých typů. Od každého výrobku pak najdete velké množství různě barevných modelů.

Typy

Plavacích kruhů je na výběr několik různých typů. Od každého výrobku pak najdete velké množství různě barevných modelů. Těchto výrobků je k dostání velké množství od jednoduchých po opravdu krásně propracované výrobky, které upoutají pozornost malých plaváčků. Vybírat můžete mezi výrobky značky Bestway, Rappa, Intex, Teddies, Lamps a dalšími.

Nafukovací kruh pro miminko
KIK KX6792

Mezi nejvyhledávanější patří:

Druh Popis
Nafukovací kruh kolem krku neboli baby ring Baby Ring je unikátní produkt pro koupání dětí od 0 do 36 měsíců. Můžete ho použít jak pro koupání v domácím prostředí tak v bazénu, ale pouze do hloubky maximálně 1 metr. Velkou předností kruhu je možnost jeho použití pro děti ihned po narození. Navléknutý kruh nezpůsobuje dítěti žádné nepohodlí, je to dáno především technologickým postupem při výrobě vnitřního švu, který dělá okraj kruhu kolem krčku měkkým na dotek. Je vyráběn ve 2 velikostech, které se od sebe odlišují vnitřním průměrem: 0-24 m (3-15 kg) Tento kruh je určen pro koupání nejmenších miminek, vyrábí se ve tvaru kytice světle zelené barvy. Psychologie zelené barvy říká, že se jedná o barvu přirozenou a klidnou, bude se proto hodit pro koupání jak holčičky, tak i chlapečka. 0-36 m (6-36 kg) Tento kruh ve tvaru kytice nabízíme v růžové a světle modré barvě. Obě barvy jsou energické a veselé, působí velmi pozitivně pro vnímání vašeho děťátka. Cena tohoto výrobku se pohybuje kolem cca 350 Kč.
Nafukovací kruh se sedátkem Dětské nafukovací kruhy pro nejmenší jsou opatřeny středovým sedátkem, díky kterému dítě nepropadne a je v bezpečí. Tyto kruhy můžete vybírat podle vzorů, v nabídce najdete jednobarevné kruhy, pestrobarevné nebo například s motivy krtečka. V detailu jednotlivých nafukovacích kruhů pak najdete, od jakého věku jsou pro dítě vhodné. Jejich cena se pohybuje od 150 – 350 Kč.
Nafukovací plavací kruh bez sedáku Tento kruh je určený spíše starším dětem, které se ve vodě cítí bezpečně. Plavací kruh není pomůcka určená k tomu, aby se dítě naučilo plavat. Výborný je však pro osamostatnění a k tomu, aby získalo ve vodě jistotu. Určený je i k odpočinku, relaxaci či hře. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů i barev. Pozor, pokud se dítě v kruhu přetočí, je pro něj velice obtížné z kruhu vyklouznout a je v podstatě nemožné se přetočit zpátky. Proto dítě v plavacím kruhu nepouštějte z očí a buďte vždy připraveni rychle reagovat a dítě z vody vytáhnout. Cena těchto kruhů začíná na cca 50 Kč a může se pohybovat do cca 200 Kč.

Pro a proti

Názory na plavání miminek se různí nejen u rodičů, ale také u pediatrů a fyzioterapeutů. Zatímco jedni jsou přesvědčeni o výhodách plavání, druzí před ním varují.

Pro

Plavání miminek pozitivně ovlivní psychomotorický vývoj dítěte a posílí vazbu s rodičem. Je doporučené pro zdravé i nějakým způsobem handicapované děti. Plavání umožňuje zlepšit schopnost soustředit se a schopnost motorické koordinace. Hypotonus (snížené svalové napětí) či naopak hypertonus (zvýšené svalové napětí) pohybového aparátu je možné ovlivnit vhodně zvolenými úchopy dítěte a vhodnou teplotou vody v bazénu. Kolikovité bolesti bříška dokáže snadno ztišit teplejší voda. Při plavání se zvyšuje imunita dítěte vůči infekčním nemocem, lepší se i respirační obtíže.

Nafukovací kruhy pro miminko sedátko
BESTWAY Baby žluté nafukovací sedátko kruh s otvory na nohy pro miminko

Díky vlhkému ovzduší v prostorách bazénu se dětem s bronchiálním astmatem snáze dýchá. U dětí učících se potápění a splývání pak připadá v úvahu vydechování vzduchu z plic proti odporu vody, kterým se zvyšuje napětí svalů zodpovědných za pohyby hrudníku při dýchání. Zlepšují se tzv. dynamické dechové objemy plic: vitální kapacita plic, tedy objem vydechnutého vzduchu v litrech po přirozeném nádechu.

Proti

Mezi odpůrce plavání kojenců patří pediatři. Ti upozorňují na to, že v období do dvou let postupně vyzrává imunitní systém a děti jsou v tomto věku nejzranitelnější. Dále jsou zaznamenané časté hospitalizace malých dětí s kožními infekcemi, které malé děti postihují v souvislosti s plaveckými kurzy. Dalším důvodem, proč plavání nedoporučují je časté podchlazení, různé infekce zažívacího traktu nebo zevního zvukovodu a také škodlivé účinky chlóru na oční spojivky.

Víte, že…?

S dětmi do jednoho roku navštěvujte jen kojenecké bazény nebo plavecké kluby, které jsou hlídané a platí pro ně přísné normy. Některé dětské plavecké kluby používají k čistění vody UV lampy, které ničí vázaný chlor, a toho se pak v takto čištěném bazénu vyskytuje o padesát až sedmdesát procent méně.

Nafukovací kruhy pro miminko kolem krku
BABY RING nafukovací kruh kolem krku 0-24m Oranžová

Otázky a odpovědi

Od kdy je možné použít Baby Ring?

Tento kruh lze použít již po narození miminka. Používat ho můžete i v domácím prostředí. Rodiče se zbaví strachu z koupání a miminko se bude moci díky kruhu volně pohybovat.

Jaký vybrat kruh do bazénu?

Zvolit můžete právě Baby Ring, jehož obliba mezi rodiči neustále stoupá. Velmi oblíbená jsou také sedací kruhy, které lze použít pro děti od cca 1 roku. Starší děti mohou plavat v obyčejném kruhu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku nafukovacích kruhů pro miminko