Nejlepší nafukovací kruhy pro miminko 2024 a jak vybrat

I ti nejmenší si můžou užít zábavu ve vodě.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
KIK KX6792
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat nafukovací kruh pro miminko

  • Nafukovací plavací pomůcky pro děti můžete využít v domácím prostředí ve vaně a samozřejmě také v bazénech nebo na koupalištích.
  • Vždy je ale třeba myslet na to, že ani nejdražší a nejpropracovanější plavací kruh není stoprocentní zárukou bezpečnosti a malé dítě tedy nesmíte nikdy nechat ve vodě bez dozoru a to ani na malou chvíli.
  • Plavacích kruhů je na výběr několik různých typů. Od každého výrobku pak najdete velké množství různě barevných modelů.

Nafukovací kruh pro miminko - náš výběr

KIK KX6792
přečíst recenzi
Výrobce: Aga
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko je určený pro bezpečné užití ve vodě. Jeho součástí jsou měkké opěrky a madla pro pohodlný úchop, což zaručuje stabilitu a komfort vašeho dítěte. Výrobek je vyroben z trvanlivého materiálu, který je navržen tak, aby nebylo možné jej snadno protrhnout nebo poškodit.
Zobrazit méně

Nafukovací kruhy pro miminko sedátko

Intex 56588 se sedátkem
přečíst recenzi
Výrobce: Intex
Průměr: 76 cm
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko je navržen s ohledem na bezpečnost a pohodlí dítěte při pobytu ve vodě. Díky stabilní konstrukci a pevným materiálům je vhodný pro děti v určitém věkovém rozmezí. Tento produkt by měl být v souladu s příslušnými bezpečnostními normami a pravidly. Uživatelé by měli vždy dbát na dohled a péči dítěte při použití tohoto produktu.
Zobrazit méně
Wiky baby Krtek
Výrobce: Wiky
Průměr: 68 cm
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko je vyroben z kvalitního PVC materiálu a je navržen pro pohodlné upevnění dítěte během plavání. Produkt obsahuje pás pro udržení dítěte ve správné poloze a ventilek pro snadné nafukování a vyfukování. Kruh je určen pro děti od několika měsíců do jednoho roku.
Zobrazit méně
Intex 56585 My Baby Float
přečíst recenzi
Výrobce: Intex
Průměr: 70 cm
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko poskytuje možnost bezpečného plavání a zábavy ve vodě. Dodáván se základními technickými parametry, jako jsou bezpečnostní ventily, materiál: odolný PVC, rozměry: průměr 70 cm. Vhodné pro děti od 6 měsíců.
Zobrazit méně
KIK KX6793 47cm
Výrobce: DR
Průměr: 47 cm
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko je navržen s ohledem na bezpečnost a pohodlí dětí. Jeho konstrukce zahrnuje stabilizační výztuhy pro vyšší pevnost a bezpečnost, a také pohodlné opěrky. Materiál kruhu je odolný proti propíchnutí a účinně brání skluzu dítěte. Tento kruh je vhodný pro děti od 6 měsíců věku.
Zobrazit méně

Nafukovací kruhy pro miminko kolem krku

Nafukovací kruh pro miminko zvířátko

Intex 59220 zvířátko
Výrobce: Intex
Průměr: 56 cm
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko je navržen s ohledem na bezpečnost a pohodlí. Pomáhá dětem při rozvoji motorických dovedností a koordinace v raném věku. Tento produkt je vyroben z odolných a netoxických materiálů, je snadno přenosný a rychle se nafukuje a vyfukuje, což usnadňuje jeho použití.
Zobrazit méně
Teddies zvířátko
Výrobce: Teddies
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko je určen pro bezpečné a pohodlné použití v bazénu či na pláži. Tento produkt je navržen s ohledem na stabilitu a ochranu dítěte. Je vyroben z odolného a netoxického materiálu, který zajišťuje dlouhou životnost a bezpečnost. Praktický ventil usnadňuje rychlé nafukování a vyfukování.
Zobrazit méně
Intex 58221 Zvířátka
Výrobce: Intex
Průměr: 66 cm
Zobrazit více
Nafukovací kruh pro miminko je pomůcka určená pro zajištění bezpečnosti a podpory při plavání nebo hraní ve vodě. Kruh je vyroben z kvalitního materiálu s vysokou odolností proti propíchnutí a opotřebení. Je navržen tak, aby dítě zůstalo ve svislé poloze s hlavičkou nad vodou. Velikost kruhu je nastavitelná podle rozměrů dítěte.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Nafukovací kruh pro miminko

Jak vybrat nafukovací kruh pro miminko

Typy

Plavacích kruhů je na výběr několik různých typů. Od každého výrobku pak najdete velké množství různě barevných modelů. Těchto výrobků je k dostání velké množství od jednoduchých po opravdu krásně propracované výrobky, které upoutají pozornost malých plaváčků. Vybírat můžete mezi výrobky značky Bestway, Rappa, Intex, Teddies, Lamps a dalšími.

MIminka v nafokovacím kruhu

Nafukovací kruh je jednoduchou plaveckou pomůckou, iStock /katrinaelena


Mezi nejvyhledávanější patří:

DruhPopis
Nafukovací kruh kolem krku neboli baby ringBaby Ring je unikátní produkt pro koupání dětí od 0 do 36 měsíců. Můžete ho použít jak pro koupání v domácím prostředí tak v bazénu, ale pouze do hloubky maximálně 1 metr. Velkou předností kruhu je možnost jeho použití pro děti ihned po narození. Navléknutý kruh nezpůsobuje dítěti žádné nepohodlí, je to dáno především technologickým postupem při výrobě vnitřního švu, který dělá okraj kruhu kolem krčku měkkým na dotek. Je vyráběn ve 2 velikostech, které se od sebe odlišují vnitřním průměrem: 0-24 m (3-15 kg) Tento kruh je určen pro koupání nejmenších miminek, vyrábí se ve tvaru kytice světle zelené barvy. Psychologie zelené barvy říká, že se jedná o barvu přirozenou a klidnou, bude se proto hodit pro koupání jak holčičky, tak i chlapečka. 0-36 m (6-36 kg) Tento kruh ve tvaru kytice nabízíme v růžové a světle modré barvě. Obě barvy jsou energické a veselé, působí velmi pozitivně pro vnímání vašeho děťátka. Cena tohoto výrobku se pohybuje kolem cca 350 Kč.
Nafukovací kruh se sedátkemDětské nafukovací kruhy pro nejmenší jsou opatřeny středovým sedátkem, díky kterému dítě nepropadne a je v bezpečí. Tyto kruhy můžete vybírat podle vzorů, v nabídce najdete jednobarevné kruhy, pestrobarevné nebo například s motivy krtečka. V detailu jednotlivých nafukovacích kruhů pak najdete, od jakého věku jsou pro dítě vhodné. Jejich cena se pohybuje od 150 – 350 Kč.
Nafukovací plavací kruh bez sedákuTento kruh je určený spíše starším dětem, které se ve vodě cítí bezpečně. Plavací kruh není pomůcka určená k tomu, aby se dítě naučilo plavat. Výborný je však pro osamostatnění a k tomu, aby získalo ve vodě jistotu. Určený je i k odpočinku, relaxaci či hře. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů i barev. Pozor, pokud se dítě v kruhu přetočí, je pro něj velice obtížné z kruhu vyklouznout a je v podstatě nemožné se přetočit zpátky. Proto dítě v plavacím kruhu nepouštějte z očí a buďte vždy připraveni rychle reagovat a dítě z vody vytáhnout. Cena těchto kruhů začíná na cca 50 Kč a může se pohybovat do cca 200 Kč.
Miminko s kruhem kolem krku

Nejmenším dětem můžete koupit i nafukovací kruh kolem krku, iStock /GoodOlga

Pro a proti

Názory na plavání miminek se různí nejen u rodičů, ale také u pediatrů a fyzioterapeutů. Zatímco jedni jsou přesvědčeni o výhodách plavání, druzí před ním varují.

Pro

Plavání miminek pozitivně ovlivní psychomotorický vývoj dítěte a posílí vazbu s rodičem. Je doporučené pro zdravé i nějakým způsobem handicapované děti. Plavání umožňuje zlepšit schopnost soustředit se a schopnost motorické koordinace. Hypotonus (snížené svalové napětí) či naopak hypertonus (zvýšené svalové napětí) pohybového aparátu je možné ovlivnit vhodně zvolenými úchopy dítěte a vhodnou teplotou vody v bazénu. Kolikovité bolesti bříška dokáže snadno ztišit teplejší voda. Při plavání se zvyšuje imunita dítěte vůči infekčním nemocem, lepší se i respirační obtíže.

Nafukovací kruh pro miminko
KIK KX6792

Díky vlhkému ovzduší v prostorách bazénu se dětem s bronchiálním astmatem snáze dýchá. U dětí učících se potápění a splývání pak připadá v úvahu vydechování vzduchu z plic proti odporu vody, kterým se zvyšuje napětí svalů zodpovědných za pohyby hrudníku při dýchání. Zlepšují se tzv. dynamické dechové objemy plic: vitální kapacita plic, tedy objem vydechnutého vzduchu v litrech po přirozeném nádechu.

Proti

Mezi odpůrce plavání kojenců patří pediatři. Ti upozorňují na to, že v období do dvou let postupně vyzrává imunitní systém a děti jsou v tomto věku nejzranitelnější. Dále jsou zaznamenané časté hospitalizace malých dětí s kožními infekcemi, které malé děti postihují v souvislosti s plaveckými kurzy. Dalším důvodem, proč plavání nedoporučují je časté podchlazení, různé infekce zažívacího traktu nebo zevního zvukovodu a také škodlivé účinky chlóru na oční spojivky.

Víte, že…?

S dětmi do jednoho roku navštěvujte jen kojenecké bazény nebo plavecké kluby, které jsou hlídané a platí pro ně přísné normy. Některé dětské plavecké kluby používají k čistění vody UV lampy, které ničí vázaný chlor, a toho se pak v takto čištěném bazénu vyskytuje o padesát až sedmdesát procent méně.

Otázky a odpovědi

Od kdy je možné použít Baby Ring?

Tento kruh lze použít již po narození miminka. Používat ho můžete i v domácím prostředí. Rodiče se zbaví strachu z koupání a miminko se bude moci díky kruhu volně pohybovat.

Jaký vybrat kruh do bazénu?

Zvolit můžete právě Baby Ring, jehož obliba mezi rodiči neustále stoupá. Velmi oblíbená jsou také sedací kruhy, které lze použít pro děti od cca 1 roku. Starší děti mohou plavat v obyčejném kruhu.
Zobrazit kompletní nabídku Nafukovací kruh pro miminko