Neoprenový pás

Zdravotní i potící.

ca. 300 CZK
ca. 800 CZK
ca. 300 CZK
ca. 400 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat neoprenový pás

 • Na trhu najdete dva rozdílné produkty označované jako neoprenový pás. Jeden je uváděný jako zdravotnická pomůcka proti bolesti zad, druhý se prodává pod názvem „poticí pás“. V zásadě ale platí, že pokud je neoprenový pás kvalitně provedený, obstará pro vás obojí.
 • Jak název napovídá, pás se vyrábí z neoprenu, případně směsi neoprenu a dalších materiálů (zpravidla jde o příměs polyesteru či nylonu).
 • Při výběru velikosti se řiďte tabulkou přímo od výrobce. Zpravidla se uvádí velikost S, M, L, XL apod., nebo si můžete vybrat podle centimetrů v obvodu pasu (např. 100, 125 cm).
 • Nejčastěji se neoprenový pás na bedra upevňuje pomocí suchého zipu. Jindy se zapíná na klasický zip.

Typy:

Poticí pás

Oblíbeným typem je pás na hubnutí. Pokud chcete neoprenový pás, abyste zhubli, zklameme vás. Pouhým nošením pásu se nehubne. Je ale pravda, že díky neoprenovému pásu se oblast břicha více zahřívá a potí, logicky tak dochází k úbytku vody v těle. Pocením se navíc z našeho těla vyplavují odumřelé buňky a další škodliviny. Efektem „hubnoucího“ pásu tak může být zlepšení kvality pokožky a jeho částečná odvodňovací funkce.

Pás na zpevnění zad

Kvalitní bederní pás si mnohem více z nás pořizuje v následujících situacích:

Zdravotní
Power System PS 6014 Neo Back Support bederní neoprenový pás
 • prevence přetížení zad při fyzické zátěži (pro sportovce i pro ty, kdo vykonávají těžší manuální práci),
 • podpůrná zdravotnická pomůcka po lehkých úrazech,
 • ochrana před nachlazením (pro své termoizolační vlastnosti),
 • zahřátí svalstva v oblasti beder před a během cvičení (pro eliminaci úrazu).

Pásy uváděné na trh se liší v závislosti na kvalitě provedení a materiálu, liší se velikostí a způsobem upevnění, ale také tím, zda ho nabízí ověřený výrobce. Neméně důležitým měřítkem je samozřejmě cena.

Materiál

Jak název napovídá, pás se vyrábí z neoprenu, případně směsi neoprenu a dalších materiálů (zpravidla jde o příměs polyesteru či nylonu). Neopren je pružný, měkký a pohodlný materiál. Navíc má termoizolační vlastnosti, což znamená, že udržuje teplo.

Neoprenový
Select 6410 bederní pás neoprénový
 • Některé bederní pásy jsou vzdušné a perforované, neudržují proto veškerou vlhkost na těle. Neopreny od různých značek mohou mít také různou pružnost, například takzvaný „stretch“ neopren je pružnější než běžný a lépe na těle přilne.
 • Mnoho těchto pásů bývá vyztuženo pevnějším materiálem: výztuhy mají za úkol podpořit konkrétní partie zad. Pásy s výztužemi oceníte při vybraných silovějších sportech nebo při namáhavější fyzické práci.

Víte, že…?

Po zakoupení vás může překvapit typický zápach nového neoprenu. Toho se nebojte, brzy vyprchá. Důležitá je správná údržba materiálu. I když je neopren zdravotně nezávadný materiál, mohou se u citlivějších jedinců objevit kožní reakce v podobě vyrážky. Abyste podráždění pokožky maximálně zabránili, pás pravidelně čistěte. K tomu vám poslouží obyčejná vlažná voda.

Zeštíhlující
Zeštíhlující neoprenový pás HMS GR220 černý

Velikost

 • Při výběru velikosti se řiďte tabulkou přímo od výrobce. Zpravidla se uvádí velikost S, M, L, XL apod., nebo si můžete vybrat podle centimetrů v obvodu pasu (např. 100, 125 cm).
 • Čím více velikostí výrobek nabízí, tím lépe si můžete vybrat pás právě pro vás.
 • Někteří výrobci naopak nabízejí “univerzální” velikost. To v zásadě nemusí být problém, ověřte si ale, že pás oblast beder dobře obepíná, jinak se jeho efekt vytrácí.
Spalování tuků
Agama Neoprenový pás Slim Shapers
 • Není od věci sledovat také údaj o tloušťce a výšce pasu. Pokud je vaší prioritou, abyste pás skoro necítili, dívejte se po takových pásech, které uvádějí malou tloušťku. Výška pasu zase může souviset s výškou vaší postavy. Když je pás příliš „úzký“, neobepne celou plochu beder.
 • Vybrané značky nabízejí zvlášť dámský a pánský pás, které se od sebe liší tvarem.
 • Existují i značky, které vám dokážou vyrobit neoprenový pás přímo na míru (př. Agama).
Levný
SJH 619 Zeštíhlující neoprenový pás 100x20cm

Typ zipu

Nejčastěji se neoprenový pás na bedra upevňuje pomocí suchého zipu. Jindy se zapíná na klasický zip. Pokud se jedná o kvalitní provedení zipu, nehraje příliš roli, zda zvolíte suchý nebo klasický zip. Spíše se dívejte na způsob zakončení zipu, aby vás při pohybu nedřel.

Neoprenový pás Výhody Nevýhody
Pás na suchý zip Větší variabilita utažení Po delší době nemusí držet tak pevně, jako klasický
  Vyšší komfort  
Pás na klasický zip Pevněji drží Malá variabilita
    Může více dřít při pohybu

Cena

Nejlevnější neoprenové pásy seženete už od 200 Kč, většinou se ale cena pohybuje cena kolem 400 Kč. Dražší a kvalitnější modely pak přijdou asi na 1000 Kč.

Víte, že…?

Pokud chcete, aby bederní pás nejen dobře sloužil, ale také dobře vypadal, můžete se podívat po značkách, které nabízejí několik barevných provedení. Protože se při použití pásu více potíte, nezapomínejte na pitný režim a stravu s vysokým obsahem vody.

Otázky a odpovědi

Kdy se neoprenový pás hodí?

Sportem ku zdraví, říká se. Někdy ale také k bolesti beder a zad. Ti, kteří chtějí sportovat bez rizika zranění, jistě ocení pomůcku, které se říká bederní pás. Než začnete hledat ten správný neoprenový pás pro vás, měli byste vědět, že na trhu najdete dva rozdílné produkty označované jako neoprenový pás. Jeden je uváděný jako zdravotnická pomůcka proti bolesti zad, druhý se prodává pod názvem „poticí pás“. V zásadě ale platí, že pokud je neoprenový pás kvalitně provedený, obstará pro vás obojí.

Jakého výrobce vybrat?

Neoprenové pásy nabízí řada výrobců. Sázkou na jistotu je zvolit prodejce, který se specializuje na protetiku a zdravotnické pomůcky (př. Sanomed). Pásy prodává také řada sportovních značek, jako je Power System, Decathlon nebo GymBeam.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Zdravotní
Neoprenový
Zeštíhlující
Spalování tuků
Levný
Image
Produkt
Power System PS 6014 Neo Back Support bederní neoprenový pás
Select 6410 bederní pás neoprénový
Zeštíhlující neoprenový pás HMS GR220 černý
Agama Neoprenový pás Slim Shapers
SJH 619 Zeštíhlující neoprenový pás 100x20cm
Výrobce
Power System
Select
HMS
Agama
Modom
Použití
bedra
bedra
zeštíhlující
zeštíhlující
zeštíhlující
Cena ca. 300 CZK ca. 800 CZK ca. 300 CZK ca. 400 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.