11 nejlepších pásů na hubnutí 2023

Pomůže Vám k vysněné postavě.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Deminas | Vibrační masážní pás na hubnutí i masáž

Jak vybrat pás na hubnutí

  • Materiál hubnoucího pásu je nejčastěji neopren, vibrační pásy se vyrábí i z PVC
  • Hubnoucí pás není zázračný, samotné nošení pásu vám vysněnou postavu nepřinese. Tento výrobek funguje velmi podobně jako jiné spalovače tuků. Pro efektivní používání je třeba přidat i pravidelnou fyzickou aktivitu.
  • Hubnoucí pás se může na tělo navlékat, vhodnější je však zakoupit pás, který je možné zapnout pomocí suchého zipu

Pás na hubnutí - náš výběr

Neoprenové pásy na hubnutí

Elektrické břišní pásy na hubnutí

Zobrazit kompletní nabídku pásů na hubnutí

Jak vybrat pás na hubnutí

Výhody pásu na hubnutí

Tím, že budete nosit jenom hubnoucí pás, určitě nezhubnete. Je potřeba abyste zapojili pohyb, čímž výrazně zvýšíte zahřívací efekt, díky kterému dochází k většímu pocení a odplavení škodlivin z těla. Myslete ale na to, že při používání hubnoucího pásu se vám hned nevytvaruje tzv. pekáč buchet, ale nejprve budete hlavně v oblasti břicha ztrácet vodu. Proto vám již po první aplikaci bude připadat tělo hubenější, jelikož během nošení zeštíhlovacího pásu v kombinaci se cvičením dochází ke kompresi trupu.

Materiál hubnoucího pásu

Aby došlo k prohřátí těla, které výrazně podporuje spalování, musí být hubnoucí pás vyroben z opravdu kvalitního materiálu. Proto se pro jeho výrobu používá neopren, ze kterého se vyrábí i potápěčské obleky, aby potápěčům nebyla ve vodě zima. Proto si pamatujte, že kdyby vám kdokoliv nabízel hubnoucí pás z jiného materiálu než je neopren, pravděpodobně půjde o podvod.

Pás na hubnutí
Deminas | Vibrační masážní pás na hubnutí i masáž

Správná velikost

I když je hubnoucí pás elastický, vybrat správnou velikost není jednoduché. Protože příliš malý bederní pás se vám může během pohybu rozepnout. Naopak velký pás se vám nepodaří dobře utáhnout a i malou mezerou se vám tam může dostat vzduch, který dokáže výrazně ovlivnit zahřívací proces a tím ho pokazit.

Pokud nebudete mít možnost vyzkoušet si hubnoucí pás na vlastní kůži, můžete se řídit níže uvedenou tabulkou, která uvádí orientační hodnoty. Vždy se ale vyplatí najít si tabulku velikostí daného produktu a tou se řídit.

Velikost Obvod pasu
S 65 – 70 cm
M 71 – 80 cm
L 81 – 90 cm
Xl 91 – 100 cm
XXL 101 – 110 cm
XXXL 111 – 120 cm

Víte, že…?

Nemusíte se omezovat jen na hubnoucí pás, který se zapíná kolem pasu, ale můžete si pořídit i hubnoucí tričko, korzet či kalhoty a formovat tak najednou více částí těla.

Neoprenové pásy na hubnutí
Sweat Belt neoprenový pás na hubnutí

Zapínaní hubnoucího pásu

Zeštíhlující pás si můžete vybrat ve dvojím provedení zapínání. Jedním z nich je zapínání na suchý zip a druhý způsob zapínání nemá, jelikož se na tělo natahuje. Tato varianta je lepší zejména v případě, když vám skvěle padne na tělo. U špatně vybrané velikosti je nošení hubnoucího pásu zbytečné.

Použití pásu na hubnutí

Pro maximální využití funkce pásu na hubnutí si zapamatujte jednu nejdůležitější radu. Pás musíte nosit vždy na holou kůži, jinak správného efektu nedosáhnete a všechna snaha půjde vniveč. Nemusíte se však zaměřovat jen na břicho. Pás si můžete upevnit i na stehna či jinou část těla, ale budete potřebovat jinou velikost.

Jestliže jste na holém těle nikdy neměli pogumovaný textil, počítejte s možnými drobnými kožními problémy, které vznikají právě v případě, že se pod pás nedostává vzduch. Proto se po cvičení vždy osprchujte a nechte kůži volně dýchat, ať se vyhnete vyrážkám či plísním. Maximální doba pro nošení pásu je 1 hodina.

Elektrické břišní pásy na hubnutí
KSTL YC-309F

Údržba hubnoucího pásu

Tím, že se pod pásem hodně potíte, neměli byste zapomínat i na časté praní, ideálně po každém nošení. Určitě pás můžete vyprat jen v ruce, ale lze použít i pračku na program s maximální teplotou 30°C, bez použití jakýchkoliv máchadel.

Nejznámější značky

Hubnoucích pásu je zejména na internetu velké množství. Důležité je hlavně sledovat, zda je vyroben z neoprenu. Značka už je pak jen třešinkou na dortu, proto pokud si nebudete jistí který vybrat, můžete upřednostnit značky Power system, Sweat Belt, Mitex či Body Shaper.

Cena

Pokud jste pečlivě věnovali pozornost všem výše uvedeným parametrům, nezbývá než se podívat i na poslední a nejdůležitější, kterým je cena.

Pás na hubnutí
Bemi Invest Slimming Belt Břišní pás na hubnutí

Víte, že…?

Při nákupu můžete i ušetřit nějakou tu „kačku“, když zakoupíte najednou více produktů. Většina prodejců totiž nabízí množstevní slevy již při nákupu 2 hubnoucích pásů.

Cena do 100 Kč

Ano, i do 100 Kč se dá pořídit hubnoucí pás. Přesto si však dejte pozor, z jakého materiálu je vyrobený. Upínání obojího typu je samozřejmostí.

Cena od 100 Kč do 300 Kč

Pevnější hubnoucí pásy se zapínáním na suchý zip jsou k dispozici ve střední cenové kategorii. Barva většiny pásů je černá.

Neoprenové pásy na hubnutí
Pronett XJ4325 Neoprenový pás na hubnutí L/XL

Cena nad 300 Kč

Dražší pásy na hubnutí mají pevnější konstrukci, jenž nutí jedince chodit vzpřímeně. Není to však nic těžkého a proto se hodí i na jiný pohyb než běžné cvičení, například lyže, kolo, tenis nebo i na práci.

Otázky a odpovědi

Co je vibrační pás na hubnutí?

Jak jsme již zmínili pouhé nošení neoprenového hubnoucího nepřinese prakticky žádný viditelný výsledek. Proto jsou k dostání i vibrační pásy, které které fungují na principu elektrických pulsů nebo právě vibrací.

Jak často je nutné hubnoucí pás používat?

Hubnoucí pás není nutné nosit na těle po celý den. Výrobci uvádí, že postačí pás nosit cca 1 hodinu denně. Vhodné však je, používat pás v čase, kdy provozujete jakoukoliv fyzickou aktivitu, ať už se jedná o běžné cvičení, procházku nebo běžný domácí úklid.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku pásů na hubnutí