Nejlepší nosní inhalátory 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Omron C102 Total
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat nosní inhalátor

Při výběru nosního inhalátoru je podstatné brát v úvahu následující kritéria:

  • Velikost a přenosnost: Inhalátor by měl být kompaktní a jednoduchý na přenášení, zejména pokud jej plánujete používat i mimo domov.
  • Způsob použití: Zda je inhalátor manuální, elektrický nebo bateriově poháněný, může ovlivnit jeho pohodlí a účinnost používání.
  • Regulace výstupu páry: Možnost regulovat množství a teplotu páry je důležitá pro personalizovanou úpravu inhalace podle vašich potřeb.
  • Snadnost čištění: Hygiena je klíčová, proto byste měli zvážit, jak snadno se inhalátor čistí a udržuje.
  • Dodatečné funkce: Některé inhalátory nabízí extra funkce jako například přidávání esenciálních olejů nebo speciální nástavce pro děti.
  • Cena: Zvažte svůj rozpočet a porovnejte ho s nabízenými funkcemi a kvalitou inhalátoru.

Nosní inhalátor - náš výběr

Omron C102 Total
přečíst recenzi
Výrobce: Omron
Typ: kompresorové
Dětské: ano
Zobrazit více
Inhalátor Omron C102 Total je vybaven nosní sprchou, nabízí nebulizační výkon 0,35 ml/min pro inhalaci s MMAD 2,6 µm a zásobník na léky 2-12 ml; pro nosní sprchu je výkon přes 5 ml/min a zásobník 3-15 ml. Hladina hluku je pod 57 dB, hmotnost přístroje je přibližně 1,1 kg a napájení zajišťuje el. síť 230V, 50Hz. Přístroj je klasifikován do třídy II A dle MDR 2017/745. Balení obsahuje masky pro děti i dospělé a CZ návod.
Zobrazit méně
Hap-či Mentol nosní inhalátor
přečíst recenzi
Výrobce: VITALOS
Zobrazit více
Hap-či Mentol nosní inhalátor obsahuje složky jako výtažky z růže, liči, datle, akácie a šalvěje, doplněné vitamínem C a dalšími látkami. Kapacita zařízení je 500 inhalací, což odpovídá přibližně měsíční spotřebě při doporučeném dávkování 10 inhalací denně. Produkt je připraven k okamžitému použití.
Zobrazit méně
Alfa vita Hap-čí tyčinka nosní inhalátor
přečíst recenzi
Výrobce: Alfa Vita
Zobrazit více
Alfa vita Hap-čí je nosní inhalátor určený k uvolnění dýchacích cest při ucpaném nosu, obzvláště používaný lidmi trpícími alergiemi. Inhalátor má za cíl poskytnout rychlou úlevu od ucpaných nosních dírek.
Zobrazit méně
Helle Alfa Vita nosní inhalátor
přečíst recenzi
Výrobce: Alfa Vita
Zobrazit více
Inhalační tyčinka Helle Alfa Vita obsahuje kombinaci esenciálních olejů – mátový, eukalyptový, kajeputový, jalovcový a hřebíčkový olej – a mentol. Je navržena k pročištění dýchacích cest a může být použita při příznacích alergií. Produkt je určen k vnějšímu použití a obal je recyklovatelný.
Zobrazit méně
Microlife NEB Pro 2v1 inhalátor kompr. + nos.sprcha
Výrobce: Microlife
Typ: kompresorové
Výrobce: Microlife
Nástavce: na nos
Zobrazit více
Microlife NEB Pro 2v1 je kombinovaný inhalátor (kompresor) a nosní sprcha, vhodný pro dospělé i děti. Obsahuje rozprašovač léčiva s ventilem, inhalační náustek s ventilem, extra jemné inhalační masky a nosní nástavec. Příslušenství zahrnuje vzduchovou hadici, vzduchový filtr a nosní sprchu. Kompatibilní s řadou NEB200/400/PRO.
Zobrazit méně

Nosní inhalátory pro děti

Omron Inhalátor Nami Cat C303K
přečíst recenzi
Výrobce: Omron
Typ: kompresorové
Hlučnost: 58 db
Dětské: ano
Zobrazit více
Inhalátor OMRON Námi Cat C303K je kompresorový přístroj pro děti i rodinu, který účinně dopravuje léčivo do dýchacího systému. Jeho malé částice s průměrem 3 mikrometry pronikají až do průdušek a dolních alveolů. Balení obsahuje příslušenství, jako náustek, masky pro děti i dospělé a návod.
Zobrazit méně
Esperanza ECN001 inhalátor Breeze 5901299914007
Výrobce: Esperanza
Typ: kompresorové
Dětské: ano
Zobrazit více
Inhalátor Promedix PR-810UK je navržen pro kontinuální použití při chronických onemocněních. Umožňuje podávání antibiotik a bronchiálních léků. Obsahuje dětskou a dospělou masku, vzduchovou hadici, 5 vzduchových filtrů a lékový hrnek. Specifikace zahrnují kapacitu léku 10 ml, velikost částic 0,5-10 mm a hlasitost 0,3 ml/min.
Zobrazit méně
Beurer IH58 dětský inhalátor
Výrobce: BEURER
Typ: kompresorové
Výrobce: Beurer
Nástavce: na nos
Dětské: ano
Zobrazit více
Inhalátor Beurer IH58 je určený pro léčbu dýchacích cest pomocí aerosolu. Využívá technologii stlačeného vzduchu k vytváření drobných částic roztoku do 3 viskozity. Je vhodný pro vodě rozpustné léky, ne olejové báze. Obsahuje dětský design, je tichý, kompaktní, s krátkou dobou inhalace a možností dezinfekce.
Zobrazit méně
Promedix Dětský inhalátor Medvídek PR-811
Výrobce: ProMedix
Typ: kompresorové
Dětské: ano
Zobrazit více
Inhalátor Medvídek PR-811 od společnosti Promedix je určen pro inhalace s částicemi menšími než 5 μm a může být používán při podávání antibiotik. Umožňuje provoz s trvalým výkonem 180 VA a kapacitou léku 10 ml. Pístový kompresor pracuje v rozsahu 29 až 52 psi.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Nosní inhalátor

Jak vybrat nosní inhalátor

Jak se nosní inhalátor používá pro maximální účinek

Pro dosažení co nejlepších výsledků je důležité nosní inhalátor používat správně. Před použitím je nutné si důkladně přečíst návod k obsluze a dodržovat doporučené postupy pro daný typ inhalátoru. Obecně je třeba začít s přípravou inhalátoru dle pokynů výrobce, naplnit ho příslušným roztokem, pokud je to požadováno, a ujistit se, že je čistý. Potom si sedněte v pohodlné pozici, aplikujte nástavec inhalátoru do nosních dírek a dýchejte hluboce a rovnoměrně. Některé inhalátory mohou mít různé módy a nastavení výstupu páry, které lze přizpůsobit vaším individuálním potřebám.

Jaké jsou výhody používání nosního inhalátoru

Nosní inhalátor může nabídnout několik výhod, zejména pokud jde o léčbu příznaků spojených s nachlazením, alergiemi, nebo sinusovými problémy. Inhalace páry z nosního inhalátoru může pomoci uvolnit ucpaný nos, zvlhčit nosní průchody a ulevit od bolesti v krku a dráždivého kašle. Tento způsob léčby je také obvykle považován za jemný a neinvazivní, což z něj dělá vhodnou možnost pro všechny věkové skupiny včetně dětí. Navíc, použití nosního inhalátoru může podpořit lepší dýchání a tím zlepšit kvalitu spánku a celkovou pohodu.

Jak často používat nosní inhalátor

Četnost používání nosního inhalátoru závisí na konkrétních potřebách a doporučeních lékaře nebo výrobce. V návodech k použití se často uvádí doporučený počet sezení během dne a jejich trvání. Obecně platí, že pro symptomy nachlazení nebo alergií může být vhodné inhalátor používat několikrát denně, aby se podpořila úleva od příznaků. Je důležité poznamenat, že při přetrvávajících nebo zhoršujících se příznacích byste měli vyhledat lékařskou pomoc.

Může mít používání nosního inhalátoru nějaké vedlejší účinky

Nosní inhalátor
Omron C102 Total

Vedlejší účinky při používání nosního inhalátoru jsou vzácné, obzvláště pokud se inhalátor používá podle návodu. Záleží na tom, jak citlivá je osoba a jaké přísady či léčiva se k inhalaci používají. Pokud je však voda příliš horká, může to vést k popálení nosní sliznice. V případě příliš intenzivního nebo nesprávného používání může dojít k podráždění sliznic. Je-li nosní inhalátor používán správně a s ohledem na vlastní tělo, mělo by se riziko vedlejších účinků minimalizovat.

Lze používat nosní inhalátor, když jsem těhotná nebo kojím

Během těhotenství nebo kojení je vždy nejlépe konzultovat používání jakéhokoli zdravotního zařízení, včetně nosního inhalátoru, s lékařem. Inhalace páry jako taková by neměla být problém, pokud jsou dodrženy správné teploty a používá se bez přidání medicíny, na kterou může těhotná či kojící osoba mít reakci. Nicméně, lékař může poskytnout konkrétní pokyny nebo omezení na základě individuálního zdraví matky a dítěte.

Zobrazit kompletní nabídku Nosní inhalátor