Nejlepší odpuzovače divoké zvěře 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Atak Odpuzovač divoké zvěře 500 ml
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat odpuzovač divoké zvěře

Při výběru odpuzovače divoké zvěře je důležité zvážit několik klíčových kritérií, aby byl výběr co nejefektivnější:

  • Typ zvěře: Zvolte odpuzovač specificky určený pro druh divoké zvěře, který chcete odradit (např. jeleni, divoká prasata, lišky).
  • Metoda odpuzování: Uvažujte, zda preferujete ultrazvukové zařízení, chemické repelenty nebo mechanické bariéry.
  • Dosah: Zkontrolujte, jaký má odpuzovač dosah akce, a ujistěte se, že je dostatečný pro velikost oblasti, kterou potřebujete chránit.
  • Napájení: Zvažte, jaké napájení je pro vaše použití nejvhodnější, zda to bude z elektrické sítě, baterií nebo solárními články.
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům: Odpuzovač by měl být odolný vůči dešti, sněhu a extrémním teplotám, zejména pokud bude používán venku.
  • Bezpečnost pro lidi a domácí zvířata: Ujistěte se, že zvolené řešení je bezpečné pro ostatní obyvatele dané lokality.

Odpuzovač divoké zvěře - náš výběr

Atak Odpuzovač divoké zvěře 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Agro Bio Opava
Objem: 500 ml
Typ: odpuzovače
Určení: proti divoké zvěři
Umístění: venkovní
Přírodní: ano
Zobrazit více
Pachový ohradník Atak Odpuzovač divoké zvěře 500 ml slouží k ochraně pozemků, zahrad, vinohradů či ovocných sadů před srnkami, divočáky, zajíci a jinou divokou zvěří díky nepříjemné vůni. Produkt lze používat celoročně, účinek trvá 3 týdny. Aplikace: namočit houbičku do přípravku, upevnit ji kolem chráněného území ve vzdálenosti 3-6 metrů. Balení stačí na 100 m délky.
Zobrazit méně
Deramax-Kitty Ultrazvukový plašič koček, psů a divoké zvěře 0220
přečíst recenzi
Výrobce: Deramax
Účinná plocha: 700 m2
Typ: odpuzovače
Ultrazvukové: ano
Rozměry: 10.5 x 6 x 4 cm
Hmotnost: 68 g
Zobrazit více
Umístění: vnitřní i venkovní
Určení: proti kočkám/psům/divoké zvěři
Hodnocení: Odpuzovač psů je zařízení, které vydává zvuk ve vysokých frekvencích ( (do 25 kHz), který je slyšitelný pro psy, ale ne pro lidi. Tento zvuk může u psů vyvolat nepohodlí a odrazovat je od určitého místa. Výkon zařízení lze nastavit dle potřeby, a je vhodný pro venkovní i vnitřní použití.
Zobrazit méně
Deramax‐Trap Ultrazvukový plašič divoké zvěře 0200
přečíst recenzi
Výrobce: Deramax
Typ: odpuzovače
Ultrazvukové: ano
Rozměry: 10.5 x 6 x 4 cm
Hmotnost: 72 g
Umístění: vnitřní i venkovní
Zobrazit více
Určení: proti kočkám/psům/divoké zvěři
Účinná plocha: 180 m2
Deramax-Trap je ultrazvukový plašič divoké zvěře vyráběný v České republice. Funguje na bateriový pohon (9V baterie) a je vhodný pro ochranu vnitřních i venkovních prostor. Dosah zvuku je až 200m2 uvnitř a 13 metrů venku s úhlem pokrytí až 120 stupňů.
Zobrazit méně
Vyplašto Plašič divoké zvěře šedá
přečíst recenzi
Výrobce: Vyplašto
Umístění: vnitřní i venkovní
Určení: proti kočkám
Účinná plocha: 600 m2
Typ: odpuzovače
Ultrazvukové: ano
Zobrazit více
Rozměry: 10.2 x 8.6 x 4.7 cm
Hmotnost: 125 g
Plašič Vyplašto je zařízení na ultrazvukové odpuzování různých druhů zvěře s frekvencí 21-26 kHz. Výrobek disponuje mikroprocesorem generujícím modulovaný signál a pracuje na AA baterie s výdrží 1-2 měsíce. Možné je i napájení z 12V adaptéru. Odpuzuje zvěř až na vzdálenost 25 metrů a je odolný proti vnějším vlivům.
Zobrazit méně
Dr. stahler Neo-Arbin, 500ml
Objem: 500 ml
Hmotnost: 500 g
Zobrazit více
Tekutý preparát Dr. Stähler Neo-Arbin o objemu 500 ml je určen pro repelentní ochranu areálů proti divokým zvířatům. Produkt obsahuje účinnou látku Margosa-Extrakt. Aplikace se provádí nasycením tkaniny 20 ml preparátu a jejím umístěním na určené místo. Účinek přetrvává až 3 týdny.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Odpuzovač divoké zvěře

Jak vybrat odpuzovač divoké zvěře

Jak fungují ultrazvukové odpuzovače divoké zvěře

Ultrazvukové odpuzovače divoké zvěře pracují na principu vydávání vysokofrekvenčních zvukových vln, které jsou pro lidské ucho obvykle neslyšitelné, ale pro zvířata jsou nepříjemné a nesnesitelné. Pokud se divoká zvěř dostane do blízkosti zařízení, zvukové vibrace ji znepokojí a přimějí k opuštění oblasti. Efektivnost těchto zařízení se může lišit v závislosti na druhu zvěře a podmínkách prostředí, jako jsou terénní překážky či povětrnostní vlivy.

Lze chemické repelenty poškodit rostliny nebo být nebezpečné pro domácí zvířata

Chemické repelenty jsou navrženy tak, aby byly nepříjemné pro divokou zvěř, aniž by přímo škodily rostlinám. Nicméně je důležité pečlivě sledovat instrukce výrobce, protože některé chemikálie mohou být škodlivé pokud jsou aplikovány ve větších množstvích nebo přímo na rostliny. Co se týče domácích zvířat, mělo by se zajistit, že používaný repelent je pro ně bezpečný, a v případě potřeby se poradit s veterinářem.

Je lepší si pořídit odpuzovač divoké zvěře s napájením z elektrické sítě nebo na baterie

To záleží na specifických potřebách a podmínkách použití. Odpuzovače s napájením z elektrické sítě bývají spolehlivější a nemusíte se starat o výměnu baterií, ale vyžadují přístup k elektrickému zdroji. Na druhou stranu, odpuzovače na baterie jsou flexibilnější a lze je umístit téměř kamkoli, což je užitečné v oblastech bez přístupu k elektrické síti.

Jak zjistit, jestli je odpuzovač divoké zvěře skutečně účinný

Odpuzovač divoké zvěře
Atak Odpuzovač divoké zvěře 500 ml

Hodnocení účinnosti odpuzovače lze provést pozorováním aktivity zvěře v oblasti po instalaci zařízení. Jestliže pozorujete snížení nebo úplné zastavení přítomnosti divoké zvěře, lze považovat odpuzovač za efektivní. Další možností je sledovat zkušenosti ostatních uživatelů odpuzovačů a číst recenze produktů.

Jsou mechanické bariéry proti divoké zvěři efektivní a jaké jsou jejich výhody a nevýhody

Mechanické bariéry, jako jsou ploty nebo sítě, mohou být velmi efektivní ve zabraňování přístupu divoké zvěře na ochraňovanou oblast. Hlavní výhodou je jejich trvalost a obvykle dlouhodobé působení, na rozdíl od ultrazvukových zařízení či chemických repelentů, které mohou vyžadovat pravidelnou údržbu nebo obnovu. Mezi nevýhody patří často vyšší pořizovací a instalační náklady a potřeba pravidelné kontroly a údržby, aby bariéra zůstala účinná a nepoškozená.

Zobrazit kompletní nabídku Odpuzovač divoké zvěře