14 nejlepších pivních setů 2023

Pro domácí používání.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
HAPPY GREEN Zahradní pivní set 180cm
68 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat pivní set

  • Pivní set je typické hospodské posezení.
  • Tyto sety jsou vhodné pro všechny, kteří nemají na zahradě dostatek prostoru.
  • Pivní set je velmi skladný a snadno se s ním manipuluje.

Pivní set - náš výběr

Pivní sety 220 x 50 cm

Pivní sety 220 x 70 cm

Zobrazit kompletní nabídku pivních setů

Jak vybrat pivní set

Využití

Pivní set můžete využít jak pro domácí, tak i profesionální využití.

Domácí využití

Vyřešit sezení na zahradě pro návštěvu více lidí může být problematické. Zvlášť v případě, když návštěva přijde nečekaně. Pokud ale vlastníte pivní set, stačí jej vyndat z krabice a během několika vteřin ho rozložit. Najednou máte posezení pro takových 8 – 10 lidí.

Pivní set
HAPPY GREEN Zahradní pivní set 180cm

Profesionální využití

Pokud vlastníte restauraci, hospodu nebo třeba pořádáte festivaly, i vy samozřejmě oceníte pivní set. A to především z důvodu skladnosti, jednoduchosti a také díky snadné údržbě.

Vzhled

Pokud si pivní set představujete jako nějakou sadu piva a půllitrů, vaše představa není správná. Jedná se totiž o sestavu dvou lavic a stolu ze dřeva. Konstrukce je zhotovena z kovu. Jistě jste se s tímto typem venkovního posezení již setkali.

Mezi výhody pivního setu oproti klasickému stolu s židlemi patří tyto následující body:

Pivní sety 220 x 50 cm
České pivní sety Párty set 2OP 220 x 50 x 3 cm
  • Usazení většího počtu lidí
  • Snadno se rozloží a postaví
  • Je skladný
  • Dá se převážet na chalupu, dovolenou atd.

Materiál

Jak jsme již výše uvedli, hlavním materiálem, ze kterého je pivní set vyroben, je dřevo. Konkrétně tedy deska stolu a lavice. Dřevo by mělo být kvalitní, a jak se říká, mělo by „něco vydržet“. Jedině tak snese i nepříznivé počasí a jen tak snadno jej nezničíte. Konstrukce je vyrobena většinou z kovu, můžete se ovšem setkat i s modely, které jsou kompletně dřevěné. V tom případě ale většinou není možné takový set skládat a snadno přemísťovat.

Víte, že…?

Při výběru byste si měli dát pozor na sílu kovové konstrukce. Čím bude konstrukce silnější, tím delší bude životnost celého setu.

Pivní sety 220 x 70 cm
HTI Pivní set skládací 220 x 70 x 3 cm Kiefer

Velikost

Dalším důležitým parametrem je také jeho velikost, a to jak délka, tak i šířka stolu. Obyčejně je délka stolu 220 cm, šířka je potom v rozmezí 50 – 70 cm. Pokud máte méně prostoru, můžete zvolit menší délku stolu, a to 200 cm. Pokud chcete u stolu pouze konzumovat nápoje, stačí vám šířka 50 cm. Jestliže chcete ale například grilovat s přáteli a pohodlně se najíst, měli byste volit šířku 70 cm.

Příslušenství

Pokud patříte mezi ty, kteří si nechtějí nové věci hned poškrábat nebo poničit jiným způsobem, máme pro vás dobrou zprávu. V dnešní době už jsou k dispozici také ubrusy a polštáře na lavice. Snažte se vybrat takové ubrusy a polštáře, které nebudou klouzat, v ideálním případě by se měly dát ke konstrukci připevnit. K tomu slouží například suchý zip nebo připínací pásky.

Cena

Jistě vás zajímá, jakou částku za takový pivní set utratíte. Nemusíte se zbytečně znepokojovat. Jedná se ve většině případů o pár tisíc korun. Záleží tu hlavně na velikosti setu, kterou zvolíte, a také na kvalitě materiálu.

Pivní set
TecTake 402189 Zahradní pivní set dřevěný skládací dřevo
  • Do 2 000 Kč – Za tuhle částku pořídíte set, který pojme 4 – 6 lidí. I tak ale bývá vyroben z kvalitního materiálu. U větších setů za takovou částku je pravděpodobnost velmi nízké kvality.
  • 2 000 – 4 000 Kč – Pokud investujete vyšší částku, budete moci pohostit 8 – 10 lidí. I v tomto případě se jedná o kvalitní materiály.
  • Nad 4 000 Kč – Tady už se setkáte s pivními sety, které jsou určeny především pro profesionální využití. Bývají robustní a vzhledem k tomu, že se tak často nepřemísťují, jsou vyrobeny ze dřeva i včetně konstrukce.
Pivní sety 220 x 50 cm
Hawaj Pivní set 220 x 50 x 25 cm 3 nohy na lavici

Otázky a odpovědi

Jak se o pivní set starat?

Dřevo je přírodní materiál, ale pokud chcete, aby stále vydrželo krásné a vydrželo dlouho, musíme vyvinout alespoň malé úsilí. Není to nic složitého. Stačí, když je budete ošetřovat například teakovým olejem, který tento typ materiálu chrání před nepříznivými vlivy počasí, dá vyniknout barvě dřeva a jeho přirozené textuře. Za odměnu získáte delší životnost dřeva, které bude stále vypadat jako nové.

Jak vybrat pivní set?

Pokud chcete maximální pohodlí, které můžete u tohoto produktu získat, pořiďte si pivní set s lavicemi, které budou mít opěradla. Díky nim si můžete sednout komfortněji a lépe se uvolnit.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku pivních setů