Nejlepší plašiče holubů 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Iso Trade Odpuzovač holubů a ptáků Sokol 40 cm ISO 6240
55 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat plašič holubů

Při výběru plašiče holubů je důležité zvážit několik kritérií:

  • Typ plašiče: Existuje několik různých typů plašičů, jako jsou vizuální plašiče, akustické plašiče nebo plašiče s mechanickými překážkami. Vyberte typ podle místa a charakteru problému.
  • Efektivita: Plašič by měl být účinný ve vašem konkrétním prostředí. Je dobré vyhledat recenze nebo se poradit s odborníky.
  • Bezpečnost: Produkt by neměl ohrožovat zdraví lidí ani nenávratně škodit ptákům.
  • Odolnost vůči povětrnostním podmínkám: Vzhledem k tomu, že plašič bude nejspíše umístěn venku, měl by být odolný vůči dešti, větru a jiným klimatickým podmínkám.
  • Instalace a údržba: Zvažte, jak snadná je instalace plašiče a jak častou a náročnou údržbu potřebuje.
  • Cena: Naleznete plašiče v různých cenových kategoriích. Důležitá je však hlavně poměr cena/výkon.

Plašič holubů - náš výběr

Iso Trade Odpuzovač holubů a ptáků Sokol 40 cm ISO 6240
přečíst recenzi
Výrobce: Repest
Hmotnost: 1000 g
Umístění: venkovní
Typ: odpuzovače
Určení: proti ptactvu
Zobrazit více
Plastová imitace sokola Iso Trade má výšku 40 cm. Tento výrobek je navržený k odpuzování ptáků a hlodavců, jako jsou holuby nebo myši, a nevyžaduje montáž ani napájení. Vyrobeno z plastu odolného proti UV záření a nepřízní počasí. Na dně je otvor pro zvýšení stability doplněním materiálu.
Zobrazit méně
Repest 21155
přečíst recenzi
Výrobce: Repest
Umístění: venkovní
Typ: odpuzovače
Určení: proti ptactvu
Zobrazit více
Odpuzovač ptáků Repest 21155 je imitací sokola s rozměry 51 x 34 x 8 cm a hmotností 257 g. Vyroben je z polyetylenu a je vybaven provázkem (bavlna + nylon) o délce 20 cm pro zavěšení. Design napodobuje anatomii skutečného ptáka a nemá ostré části.
Zobrazit méně
Springos Plašič ptáků a holubů havran letící 57 cm černý GA0128
Zobrazit více
Strašák ptáků Springos imituje havrana, s délkou 40 cm a rozpětím křídel 57 cm. Vyroben z plastu odolného proti UV záření. V balení je lano pro zavěšení. Produkt slouží k odstrašení ptáků nebo jako dekorace a je navržen pro celoroční použití.
Zobrazit méně
U.T.C. Odpuzovač holubů HAVRAN 40x13x20 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Toro
Hmotnost: 200 g
Určení: proti ptactvu
Typ: odpuzovače
Zobrazit více
Odpuzovač holubů U.T.C. HAVRAN má rozměry 40x13x20 cm a je konstruován pro ochranu okrasných a hospodářských ploch před ptáky. Výrobek využívá konceptu nástrahy s použitím kapaliny a je vhodný pro aplikaci v zeleninových zahradách, na skalkách i ve větších zahradách. Slimáci jsou lákáni dovnitř zařízení, kde jsou chyceni. Efektivní dosah je 2-4 metry, s doporučenou instalací dalších jednotek ve vzdálenosti 5-6 metrů pro rozlehlejší plochy.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Plašič holubů

Jak vybrat plašič holubů

Jaké typy plašičů holubů jsou k dispozici

Na trhu existují různé typy plašičů holubů, každý s jiným způsobem fungování. Mezi nejběžnější patří:

  • Vizuální plašiče, které využívají odstrašující vizuální efekty, například podobu dravých ptáků nebo reflexní povrchy.
  • Akustické plašiče vydávají zvuky, které jsou pro holuby nepříjemné nebo napodobují zvuky dravců.
  • Mechanické plašiče, jako jsou bodce či síťoviny, které brání holubům v přistání na konkrétních místech.
  • Elektrické plašiče, které vydávají slabý elektrický šok, jenž holuby odrazuje od přistávání.

Každý z těchto plašičů má své výhody a nevýhody a je vhodný pro různé situace a lokality.

Jak zjistím, jaký plašič holubů je nejefektivnější pro moje prostředí

Efektivitu plašiče holubů ovlivňuje mnoho faktorů, jako poloha vašeho domu nebo budovy, stupně infestace holuby a okolní prostředí. Nejprve je třeba správně identifikovat problémová místa, kam holubi nejčastěji přistávají nebo kde zanechávají exkrementy. Poté vyberte typ plašiče, který nejlépe odpovídá této situaci. V urbanizovaných oblastech mohou být účinné akustické nebo vizuální plašiče, zatímco na odlehlých místech mohou lépe fungovat fyzické bariéry, jako jsou síťoviny nebo bodce. Doporučuje se prozkoumat recenze od ostatních uživatelů a zjistit, jaké zkušenosti měli s různými typy plašičů v podobných situacích.

Jsou plašiče holubů bezpečné pro lidi a ostatní zvířata

Plašič holubů
Iso Trade Odpuzovač holubů a ptáků Sokol 40 cm ISO 6240

Většina plašičů holubů je navržena tak, aby byla bezpečná jak pro lidi, tak pro holubi a ostatní zvířata. Vizuálních a akustických plašičů se lze používat bez obav, protože jejich působení je zaměřeno na specifické vlastnosti holubů, jako je jejich vnímání nebo sluch. Mechanické plašiče jako síťoviny nebo bodce jsou rovněž bezpečné, pokud jsou správně nainstalovány a pravidelně kontrolovány. Elektrické plašiče poskytují jen velmi slabý elektrický výboj, který je nepříjemný pro holuby, ale není nebezpečný pro člověka ani pro větší zvířata.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody použití mechanických bariér jako plašiče holubů

Mechanické plašiče holubů, jako jsou například bodce nebo síťoviny, mají několik výhod. Jsou velmi efektivní v zabránění ptákům přistát na ošetřených plochách, vyžadují minimální údržbu a jsou obvykle snadno instalovatelné. Jejich hlavní nevýhodou může být estetický dopad na vzhled budovy, a proto by se mělo zvážit jejich diskrétní umístění. Dále mohou být nákladnější ve srovnání s jinými typy plašičů, zejména pokud je potřeba chránit rozsáhlé plochy.

Jak dlouho obvykle plašič holubů vydrží a jak často je třeba jej nahradit

Životnost plašiče holubů závisí na materiálu a kvalitě výrobku, stejně jako na povětrnostních podmínkách, ve kterých je používán. Obecně se dá říci, že většina plašičů má dlouhou životnost a při správné instalaci a minimální údržbě mohou vydržet několik let. Mechanické platy, jako jsou bodce nebo síťoviny, obvykle nevyžadují častou výměnu, kdežto vizuální plašiče mohou vyžadovat občasné čištění nebo obměnu, aby si udržely účinnost. U akustických plašičů je třeba myslet na pravidelnou výměnu baterií nebo zajištění stálého zdroje energie.

Zobrazit kompletní nabídku Plašič holubů