Popkornovač

Připravte si popkorn v pohodlí domova.

ca. 2 700 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 700 CZK
ca. 900 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 200 CZK

Jak vybrat popkornovač

 • Základní rozdělení strojů na popcorn spočívá v tom, jestli při přípravě budete používat olej. Dále se popcornovače dělí na horkovzdušné, plotýnkové nebo hrncové.
 • Mezi základní parametry patří např. příkon nebo kapacita, která souvisí i s velikostí spotřebičů.
 • Na přípravu popcornu budete také potřebovat kvalitní kukuřici, případně nejrůznější ochucovací směsy.

Typy

Stroje na popcorn můžeme rozdělit dle několika parametrů. Dle velikosti můžete vybírat mezi domácími a komerčními. Domácí na rozdíl od komerčního připraví ideální množství popcornu v pohodlí vašeho domova. – Malé popkornovače na jedno ohřátí připraví popcorn z cca 50 g kukuřice.

 • Ty velké až ze 100 g.
Olejový
Klarstein Volcano stroj na popcorn

Dále je můžeme rozdělit v závislosti na způsobu přípravy.

 • Popkornovače s použitím oleje – pro lepší a výraznější chuť je třeba přidat malé množství oleje.
 • Popkornovače bez použití oleje – při pražení kukuřice využívají pouze horký vzduch a díky tomu se dají nazvat zdravější variantou

Popcornovače s hrncem

Jedná se o průhledný spotřebič s hrncem umístěným uvnitř. Do hrnce se sype kukuřice s trochou oleje. Při zahřívání kukuřičná zrna pukají. V hrnci je integrované míchadlo, které zajišťuje nepřipalování kukuřice při zahřívání. Disponuje většími rozměry narozdíl od jiných typů popcornovačů – hodí se proto na oslavy či večírky.

Halogenové ohřívání
Guzzanti GZ 135 Retro popkornovač

Plotýnkové popcornovače

Na plotýnku se aplikuje olej a následně popcorn. Fungují jako taková pánvička. Ideální pro domácí použití. Topné el. těleso se dále postará o výrobu. Kukuřice se ohřívá při výkonu 800 – 1 200 W. Díky míchadlu ( nemusí být součástí ) se kukuřice nepřipaluje a hezky puká.

Horkovzdušné popcornovače

Elektrický spotřebič vlastnící vějířovité oběžné kolo, které míchá jádra v popcornové komoře za pomocí turbulentního proudu horkého vzduchu. Je určen pro přípravu popcornu bez použití oleje – díky tomu se dá nazývat zdravější variantou. Nevýhodou je, že není příliš vhodný pro dochucování.

  Výhody Nevýhody
Hrncové popcornovače Integrované míchadlo, Při zachování vysokého výkonu nízký příkon, Snadné čištění Větší rozměry, Předehřívání, Malý výběr
Horkovzdušné popcornovače Rychlost přípravy, Malé rozměry, Příprava bez oleje, Široký výběr Výroba převážně z levných plastů, Nepříliš výrazná chuť, Vysoký příkon
Plotýnkové popcornovače Snadná údržba, Rychlost přípravy, Provedení, Široký výběr Větší rozměry, Použití oleje

Příkon

Velikost příkonu má vliv na rychlost zahřátí, ale také na spotřebu. Ta však v případě tohoto výrobku není nijak zásadní. Čím větší příkon, tím bude větší spotřeba elektrické energie. Příkon se nejčastěji pohybuje v rozmezí 800 – 1 200 W.

S horkým vzduchem
Severin PC 3751

Hmotnost a rozměry

Liší se v použití. Pokud máte v plánu popcornovač užívat denně stačí vám stroj malý a lehce přenosný. Nabídka nabízí širokou škálu rozměrů od velice lehkých mini popcornovačů až po obrovské stroje.

Dávka kukuřice

Pokud bude stroj rozměrný a počet strávníků velký je možné připravit dávku kukuřice až ze 100 g. Ty malé připraví dávku z cca 50 g.

Čištění a údržba

Pravidelným čištěním přístroje zabráníte spalování zbytkového oleje a prodloužíte životnost přístroje.

Bez oleje
Guzzanti GZ 134 Popcornovač
 • Přístroj odpojte ze zásuvky a nechte vychladnout.
 • Tuk ze skla setřete čistým a mírně navlhčeným hadříkem. Všechny díly z nerezové oceli by měl být použit speciální přípravek. Nepoužívejte čistící prostředky na trouby ani abrazivní materiály – mohl by poškodit váš spotřebič. Na skleněné nebo plastové panely použijte čistící prostředek na sklo. Nikdy nepoužívejte čistící prostředky obsahující čpavek, protože by poškodily dvířka.

Víte, že…?

Přívodní kabel kotlíku nesmí v žádném případě přijít do styku s kapalinou!

Značka

Nejlépe hodnocené spotřebiče a v tabulkách top produktů se nachází tyto popcornovače:

Rychlá příprava
Clatronic PM 3635 Popcornovač
 • KLARSTEIN – německé značka, která vlastní nejvíce modelů na českém trhu a všechny jsou umístěny v tabulkách top produktů. Této značce nelze nic moc vytknout.
 • GUZZANTI – jde o Evropskou firmu s patnáctiletou tradicí, širokým, a hlavně kvalitním sortimentem.
 • PRINCESS – na našem trhu ne moc zažitý výrobce. V top tabulce ho naleznete s modely horkovzdušných popcornovčů – v této kategorii patří k těch
Integrované míchadlo
oneConcept Couchpotato popcornovač SHU2

skutečně nejlepším.

Další výrobci – Beper, Domoclip, Concept, Unold, Severin

Cena

 • Do 1000 Kč – běžné na přípravu popcornu s použitím oleje nebo bez použití oleje. Vhodné do každé domácnosti.
 • Od 1000 – 2000 Kč – kvalitnější popcornovače pro náročnější uživatele.
 • Nad 2000 Kč pořídíme objemově velké stroje, které jsou vhodné na večírky nebo oslavy. Na trhu takových není mnoho, proto je výběr omezen.

Použití

Přesvědčte se, že máte přístroj správně složený a zapojený. Přední dvířka uzavřena. Poté nalijte dovnitř kotlíku rostlinný olej (1 odměrka) a zapneme přístroj. Následně jej necháme 3-4 minuty zapnutý – dojde k předehřátí kotlíku. Poté přístroj vypněte. Pomocí úchytky otevřete kryt popkornovače a nasypte do něj potřebné množství kukuřice. Opět uzavřete dvířka a přístroj zapněte. Po 2-3 minutách je kukuřice upražená. Hotový popcorn pomocí rukojeti vysypte. Dbejte zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k popálení – kotlík je horký!

Otázky a odpovědi

Jak vybrat popcornovač?

Zde záleží, jestli preferujete zdravější nebo méně zdravou variantu. Pokud jste zastánci zdravého životního stylu, zcela jistě se poohlédněte po horkovzdušných modelech. Gurmáni více ocení plotýnkové nebo hrncové popcornovače, protože zaručují lepší výslednou chuť.

Jaká kukuřice je vhodná pro přípravu popcornu?

Prakticky se prodávají dva typy kukuřice pro přípravu popcornu. Butterfly kukuřice se používá pro přípravu slaného popcornu. Mushroom kukuřice se hodí na popcorn sladký. Na trhu jsou k mání také nejrůznější příchutě na jeho ochucení.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Olejový
Halogenové ohřívání
S horkým vzduchem
Bez oleje
Rychlá příprava
Integrované míchadlo
Image
Produkt
Klarstein Volcano stroj na popcorn
Guzzanti GZ 135 Retro popkornovač
Severin PC 3751
Guzzanti GZ 134 Popcornovač
Clatronic PM 3635 Popcornovač
oneConcept Couchpotato popcornovač SHU2
Výrobce
Klarstein
Guzzanti
SEVERIN
Guzzanti
Clatronic
CONCEPT
Hmotnost
2.2 kg
2 kg
0.9 kg
1.4 kg
0.8 kg
2,3 kg
Rozměry (v x š x h)
46.5 x 22.7 x 25.3 cm
24 x 28 x 28 cm
27 x 28.5 x 28.5 cm
cca 33,5 x 28 x 29,5 cm
Cena ca. 2 700 CZK ca. 1 100 CZK ca. 700 CZK ca. 900 CZK ca. 500 CZK ca. 1 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Hana Kratochvílová

About the Author

About the Author

Velmi se zajímám o zdraví životní styl, mou vášní je sport a ráda vyhledávám novinky v oblasti péče o tělo. Díky tomu, že pracuji v odvětví fitness a absolvovala jsem i kurz výživového poradentství, mám k těmto tématům velmi blízko i v profesním životě. Právě touha podělit se o svoje poznatky s ostatními, mě přivedla k psaní různých tematických článků, které jsem nejprve zveřejňovala pouze pomocí sociálních sítí. Odtud byl ke copywritingu už jen malý krok.