Powerball

Malý míček, velký zázrak.

ca. 4 500 CZK
ca. 800 CZK
 
ca. 600 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat powerball

Málokdy je produkt, který bývá označen 3v1 tak dobrý, jako jedinečná pomůcka zvaná powerball. V malém míčku o velikost tenisáku se ukrývá ruční gyroskop, jenž je schopen vyvinout různou hmotnost. Proto se skvěle hodí pro posilování horních končetin, jejich relaxaci nebo prostě jen pro zábavu. Ale pozor, předem vás upozorňujeme, že používání powerballu může být silně návykové.

Princip powerballu

Powerball je vlastně fyzikální hračka. Jedná se o kouli, která rotuje kolem své osy. Dvěma body jsou napojeny na ocelový prstenec, jenž pohybu napomáhá. Pokud se tedy powerball roztočí, dokáže držet osovou stabilitu i při vyšším točivém momentu. Jednoduše a laicky řečeno: S vyšší sílou ruky se bude zvyšovat jeho rotace, ale i odpor. To vytváří pocit, že v ruce držíte živou věc, jenž se dokonale přizpůsobí pohybům vaší ruky.

Tím dochází k posilování a zpevňování zápěstí. Vše funguje na základě gyroskopu, který dokáže vyvinout rychlost až 16 000 otáček během 1 minuty přičemž odpor dosahuje až 18 kg.

Celokovový
NSD Powerball TITAN Autostart Pro
ca. 4 500 CZK
Aktuálni cena

Druhy powerballu

Aby vás cvičení s powerballem bavilo, je k dispozici hned několik druhů. Od základních plastových až po kovové, přes až výrazně svítivé barvy.

Druh Popis
Základní Jestliže s touto pomůckou chcete začít pracovat, dejte přednost základnímu typu. Díky němu zjistíte, jak funguje, a zároveň pokud vám nebude vyhovovat, neutratíte moc peněz.
PRO verze Pod tímto typem si představte základní verzi rozšířenou o vestavěné počítadlo. To vám poskytne informace o počtu otáček, rychlosti otáčení i maximálně dosažených otáčkách. Dokonale se hodí pro cvičení ve skupině, kde při něm můžete navzájem i soutěžit nebo si právě za pomoci počítače silových indexů naplánovat trénink.
NEON Pro ještě větší zábavu při cvičení můžete zakoupit svíticí powerball, kdy světlo s vyšší rychlostí svítí mnohem intenzivněji.
PRO NEON Tato verze není nic jiného než kombinace dvou výše uvedených typů.
Celokovový Jestliže se powerball má stát vaším téměř každodenním pomocníkem, měli byste se zamyslet nad celokovovým provedením. Díky tomu je odolnější a déle vám vydrží, ale hlavně tlumí hluk při vyšších otáčkách.

Využití powerballu

Není multifunkčního nástroje než powerballu. Ten totiž můžete využít hned při několika aktivitách: cyklistika, tenis, golf, horolezectví či při hraní na klávesové nebo strunné nástroje, ale také v případě, že celý den jen sedíte za stolem u počítače.

Víte, že…?

Při dlouhodobé práci s počítačem, zejména počítačovou myší, může dojít k vzniku syndromu karpálního tunelu. Pravidelným použitím powerballu tomu však lze předejít.

Svítící
SPARTAN neon
ca. 800 CZK
Aktuálni cena

Technika cvičení

Díky různým otáčkám powerballu a jeho následnému odporu nemusíte používat pro posilování horních končetin jiné cvičební pomůcky, jelikož zátěž je od 0,5 kg až do již zmíněných 18 kg.

Pokud si vyberete model s vestavěným počítačem, jednoduše zjistíte aktuální výkon, tedy počet otáček za minutu. Pro začátek se doporučuje snažit se dostat na 10 000 otáček a pak je postupně zvyšovat. Navíc se snažte otáčky udržet po dobu několik vteřin. Opět můžete klidně začít na 10 vteřinách a zvyšovat.

Víte, že…?

Jste-li soutěživí, můžete spojit příjemné s užitečným a při posilování trénovat na Powerball ligu, která láká účastníky na snovou výhru při překonání světového rekordu.

Velmi odolný
POWERBALL 280 Hz Pro Autostart

Příslušenství

I k malé cvičební pomůcce můžete dokoupit příslušenství. Prvním z nich je látkové poutko, které připevníte na powerball, přičemž zabráníte nechtěnému vyklouznutí z dlaně. Druhý doplněk představuje obal, tak aby se powerball neodřel a měl vždy své místo.

Nejznámější značky

  • NSD: První z průkopníků tohoto cvičebního pomocníka. Mezi sportovci i nesportovci je tato značka nadále oblíbená. Dejte si však pozor na kopie, které se na trhu občas objevují.
  • YATE: Česká společnost nabízející produkty pro outdoorové sporty či jiné aktivity, přičemž jejich součástí je i powerball.
  • SPARTAN: Oblíbenou značkou v Čechách i na Slovensku je rakouský SPARTAN. Popularity si získal díky všestranným produktům pro sport a rekreaci, ale hlavně nízké ceně a přesto vysoké kvalitě.

Cena

Začít s powerballem není nic náročného. A to ani finančně. Chce to jen vaší trpělivost a hlavně vytrvalost.

S podsvícením
Tunturi Magic ball
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Cena do 250 Kč

Výběr powerballu při ceně do 250 Kč bude značně omezený. Pořídit si tuto cvičební pomůcku, se vám podaří spíše během slevové akce. Nicméně bez problému zakoupíte příslušenství, o kterém jsme se zmínili výše.

Cena od 250 Kč do 500 Kč

Kvalitní powerball pořídíte zcela jistě do 500 Kč. Bude ovšem záležet jen na vás, co od své nové cvičební pomůcky očekáváte. Nepočítejte však s digitálním počítadlem. Spokojit se musíte jen s osvětlením.

Cena nad 500 Kč

Pokud toužíte po powerballu, který bude svítit, ale zároveň i počítat otáčky, počítejte s větší finanční investicí. Nicméně jestliže jste s powerballem nikdy necvičili, zvolte raději model „za pár korun“. Nemá smysl zbytečně vyhazovat peníze.
Ovšem, jak už to tak bývá, není výjimkou zakoupit přístroj i za cenu vyšší jak 4 000 Kč. Očekávejte ale vyšší hmotnost, jelikož pro jeho výrobu se v takovém případě používá kov na místo plastu. Součástí balení u dražších výrobků bývá také kvalitní poutko na zápěstí.

Oblíbený
NSD Powerball 250Hz
ca. 400 CZK
Aktuálni cena
Jméno
Celokovový
Svítící
Velmi odolný
S podsvícením
Oblíbený
Image
Produkt
NSD Powerball TITAN Autostart Pro
SPARTAN neon
POWERBALL 280 Hz Pro Autostart
Tunturi Magic ball
NSD Powerball 250Hz
Výrobce
NSD
Spartan
NSD
Tunturi
NSD
Cena ca. 4 500 CZK ca. 800 CZK   ca. 600 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena