Volný čas a zdraví
Mazlíčci

20 nejlepších přepravních boxů pro psy 2023

Pro bezpečné cestování Vašeho mazlíčka.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Únor 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Ferplast Atlas EL 10 Přepravka 48 x 32,5 x 29 cm
94 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přepravní box pro psa

  • Existuje několik možností, jak v pořádku přepravit vašeho pejska. Záleží hlavně na tom, jakým dopravním prostředkem cestujete, protože do každého je vhodný jiný typ přepravního boxu.
  • Nejdůležitější parametr hlavně pro vašeho psa je velikost přepravního boxu.
  • V tomto případě se nezapomnělo ani na čtyřnohé kamarády a z hlediska designu se máte nad čím rozhodovat. K dispozici vám jsou přepravky, které mohou být jednobarevné nebo klidně kombinované.

Přepravní box pro psa

Přepravní box pro psa xxl

Plastový přepravní box pro psa

Přepravní box pro psa na kolo

Zobrazit kompletní nabídku přepravních boxů pro psy

Jak vybrat přepravní box pro psa

Velikost

Nejdůležitější parametr hlavně pro vašeho psa. Protože zvolit správnou velikost je na prvním místě a to z důvodu, aby se váš mazlíček cítil příjemně a komfortně. Nedostatek místa a stísněný prostor mu může přivodit stres. Berte v úvahu, že rozměry vašeho pejska jsou minimální rozměry přepravního boxu, který byste mu měli pořídit. Měří se:

  • Délka zvířete od čenichu až po konec ocasu. Jestli je ocas příliš krátký, připočítejte k této délce polovinu délky předních nohou.
  • Výška předních novou
  • Šířka, kterou v nejširším bodě vynásobíte x 2
  • Výška psa, kterou měřte v jeho přirozeném postoji po vrch hlavy nebo špičky jeho uší. Záleží na tom, co je výš.
přepravní box pro psa
Ferplast Atlas EL 10 Přepravka 48 x 32,5 x 29 cm

Každopádně se řiďte tím, že hlava psa ani špičky uší se nikdy nesmí dotýkat vrcholu přepravky. Psovi by mělo být umožněno, aby si v přepravce mohl lehnout nebo se otočit. A omezený nemůže být ani prostor pro pohodlné natažení předních nohou.

Typy

Existuje několik možností, jak v pořádku přepravit vašeho pejska. Záleží hlavně na tom, jakým dopravním prostředkem cestujete, protože do každého je vhodný jiný typ přepravního boxu. Pojďme se podívat, z čeho můžete vybírat.

Plastová přepravka – box

Jedná se o nejvíce používaný typ přepravky pro psy. Slouží především pro přenášení menších plemen. Dvířka jsou obvykle plastová nebo kovová. Součástí těchto boxů je i dvojí otvírání. Buď otevřete dvířka, nebo oddělíte celou vrchní část od spodní. Plastové přepravky jsou vhodné pro cestování autem nebo vlakem. Některé jsou také přizpůsobené pro využití v letadle, kde se musí splňovat speciální parametry.

přepravní box pro psa xxl
Goleto Přepravní hliníkový box pro psy XXL 97 x 90 x 70 cm

Box na kolo

Přepravku na kolo můžete přidělat buď na řídítka, nebo na nosič. Oba dva způsoby jsou ale vhodné pouze pro menší psy o hmotnosti 6 – 8 kg. Bývají vyrobeny z odolného nylonu s pevným dnem. V některých případech můžete narazit na přepravky, které mají možnost uzavření celého boxu, u jiných to může pouze karabina nebo pás pro bezpečné upevnění mazlíčka. Je na vás, jakou variantu si zvolíte. Kromě těchto lze koupit i jiné podoby košíku na kolo pro psa.

Klec do auta

Tento typ přepravky má pevné dno, které je speciálně určené do auta. Výhodou je, že klec najdete ve všech možných velikostech, takže se do ní vejdou i velká plemena. U některých typů jsou rozměry přizpůsobeny typům auta, jako například combi, kdy je čelní strana sešikmená, aby vám do auta lépe pasovala.

Cestovní taška

Je velmi podobná jako přepravní box. Liší se od sebe pouze rozměry a materiálem. Pokud chcete pořídit právě cestovní tašku, vždy upřednostněte hlavně její funkčnost a pohodlí vašeho pejska před vzhledem tašky.

plastový přepravní box pro psa
Trixie Capri 1 Transportní box XS 32 x 31 x 48 cm

Speciální batoh

Posledním typem jak přepravovat svého čtyřnohého přítele je speciální batoh, který vám poslouží především v případě, že někam potřebujete pejska dopravit, ale místo dopravního prostředku jdete pěšky. Veškerou váhu, která zatěžuje vaše ruce tak přenesete na ramena. Tyto cestovní batohy mají pevné dno a jsou uzavíratelné. Součástí je také bezpečnostní pás s karabinou, která zajistí, aby zvíře z batohu nevypadlo. Z hlediska provzdušnění také batohy obsahují síťovinu.

Design

V tomto případě se nezapomnělo ani na čtyřnohé kamarády a z hlediska designu se máte nad čím rozhodovat. K dispozici vám jsou přepravky, které mohou být jednobarevné nebo klidně kombinované. Můžete si pořídit klidně černo bílou přepravku, modrou, šedou nebo klidně růžovou. Samotný design může být klasický nebo spíše moderní. Obě varianty jsou reálné.

Ceny

Přepravní box pro psy může být otázka pár set korun. Záleží ovšem především na tom, jak velké plemeno doma máte. V tabulce jsou uvedeny cenové kategorie, díky kterým se můžete v cenách lépe zorientovat.

přepravní box pro psa na kolo
Trixie Přepravka na kolo se síť.střechou up.na řidítka 41 x 47 x 39 cm
Cenové rozpětí Informace
350 – 700 Kč Nejnižší částku zaplatíte za boxy pro pejsky, které váží maximálně 6 kilogramů. Přepravky jsou vyrobeny převážně z plastu.
700 – 1 500 Kč Tady už pořídíte výrobek, který je určen pro psy většinou do 18 kg. Stále je převážně hlavním výrobním materiálem plast, ale dá se pořídit i látková přepravka.
1 500 – 3 000 Kč Za tuhle cenu koupíte nejen plastovou či látkovou přepravku pro mazlíčky do 30 kilogramů, ale také speciální batoh či klec.
Nad 3 000 Kč Pokud se rozhodnete investovat více než 3 000 Kč, koupíte bez problémů jakoukoliv přepravku a to i pro pejsky, jejichž váha je vyšší než 30 kg. Dokonce existují i varianty boxů, které jsou určené pro dva pejsky.

Otázky a odpovědi

Jakou značku zvolit?

Na trhu je velmi široká škála výrobců, kteří se zaměřili na přepravní boxy pro psy. Vždy ale dejte přednost osvědčeným a kvalitním značkám. Pro inspiraci není od věci zmínit pár kvalitních výrobců, se kterými budete jistě spokojeni. Patří mezi ně společnosti Trixie, IMAC, německá značka Maelson nebo také Karlie.

Je přepravní box bezpečný?

Vždy vybírejte přepravku, která bude mít za sebou crash testy. V dnešní době totiž neexistuje jasná regulace pro přepravní boxy pro psy, proto není spolehlivé důvěřovat v tomto případě výrobcům.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku přepravních boxů pro psy