Nejlepší přímotopy s ventilátorem 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Master B 3 3EPB
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přímotop s ventilátorem

Při výběru přímotopu s ventilátorem je třeba zvážit několik důležitých faktorů:

  • Výkon: Vyberte přímotop s dostatečným výkonem na ohřev požadovaného prostoru. Uvědomte si, jak velký prostor chcete vytápět.
  • Účinnost: Hledejte přístroje s vysokou účinností, aby bylo dosaženo maximálního vytápěcího efektu s minimální spotřebou energie.
  • Bezpečnostní prvky: Důležité jsou bezpečnostní prvky jako ochrana proti přehřátí nebo automatické vypnutí v případě pádu přístroje.
  • Hlučnost: Ujistěte se, že hluk generovaný ventilátorem je pro vás přijatelný, zvláště pokud plánujete přímotop používat v ložnici nebo v pracovně.
  • Design a velikost: Zvažte, jak se přímotop vejde do prostoru z hlediska designu a rozměrů. Některé modely jsou kompaktní a snadno přenosné.
  • Cena: Srovnejte ceny a funkce různých modelů, abyste našli přímotop s nejlepším poměrem cena/výkon.

Přímotop s ventilátorem - náš výběr

Master B 3 3EPB
přečíst recenzi
Výrobce: Master
Typ topidla: elektrická
Výkon: 3.3 kW
Průtok vzduchu: 510 m3/h
Barva: žlutá
Výška: 42 cm
Zobrazit více
Šířka: 26 cm
S termostatem: ano
Hmotnost: 5.1 kg
Elektrický ohřívač Master B 3,3 EPB s výkonem 3,3 kW a napájením 230 V je navržen pro topení prostorů střední velikosti. Obsahuje vestavěný termostat, čtyřpolohový přepínač pro regulaci výkonu a motor s teplotní ochranou. Konstrukčně je robustní s těsnícími prvky z nerezové oceli a silentním ventilátorem. Váha přístroje je 5,7 kg.
Zobrazit méně
Fenix CH2000B Turbo
přečíst recenzi
Výrobce: Fenix
Typ topidla: konvektory
Příkon: 2000 W
Výkon: 2 kW
Hmotnost: 5 kg
S termostatem: ano
Zobrazit více
Barva: bílá
S ventilátorem: ano
Elektrický konvektor CH2000B-Turbo představuje zařízení s otočným regulátorem teploty, plastovými nožkami, ventilátorem a kabelem se zástrčkou. Nabízí výkon na úrovni 750/1250/2000W, samostatný vypínač pro ventilátor, napájecí napětí 230V/50Hz a krytí IP24. Hmotnost činí 4,3 kg a rozměry balení jsou 140 x 440 x 630 mm.
Zobrazit méně
Domo DO7350CH
přečíst recenzi
Výrobce: Domo
Typ topidla: konvektory
Příkon: 2000 W
Výkon: 2 kW
Hmotnost: 2.6 kg
S termostatem: ano
Zobrazit více
S ventilátorem: ano
Použití: interiéry
Umístění: volně stojící
Barva: černá
Elektrický konvektor Domo DO7350CH je vybaven integrovaným radiálním ventilátorem. Umožňuje nastavení výkonu ve třech úrovních (750 W, 1250 W, 2000 W) a nabízí termostat pro regulaci teploty. Zařízení má funkci ochrany proti zamrznutí, světelné indikátory a bezpečnostní prvky proti přehřátí. Rozměry přístroje jsou 53,5 x 20 x 38,5 cm a hmotnost 2,6 kg.
Zobrazit méně
Adler AD7726
přečíst recenzi
Výrobce: Adler Europe
Barva: černá
Počet rychlostí: 2
Zobrazit více
Ohřívač Adler AD 7726 je zařízení s výkonem až 1500 W, umožňující nastavení teploty v rozmezí 15-35 °C. Nabízí časovač (1-12 hodin) a je vybaven bílým digitálním LED displejem. Rozměry zařízení jsou 9 x 16,5 x 12 cm, a keramické topné těleso doplňuje ochrana proti přehřátí.
Zobrazit méně
Stiebel Eltron CK 20 Premium
přečíst recenzi
Výrobce: STIEBEL ELTRON
Typ topidla: konvektory
Příkon: 2000 W
Výkon: 2 kW
Hmotnost: 5.3 kg
Použití: koupelny
Zobrazit více
S časovačem: ano
S ventilátorem: ano
S termostatem: ano
Umístění: nástěnná
Barva: bílá
Nástěnný rychloohřívač Stiebel Eltron CK 20 Premium s výkonovými stupni 1000 W a 2000 W nabízí nastavitelnou teplotu v rozmezí 0–30°C. Obsahuje tangenciální ventilátor, termostat, protimrazovou ochranu, týdenní časovač a je vybaven bezpečnostní pojistkou proti přehřátí. Konstrukce zahrnuje kovový kryt s plastovými bočními kryty, má rozměry 46,9 x 34,5 x 12,6 cm a hmotnost 5,4 kg.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Přímotop s ventilátorem

Jak vybrat přímotop s ventilátorem

Jaký výkon by měl mít přímotop s ventilátorem pro efektivní ohřev místnosti

Pro efektivní ohřev místnosti by měl přímotop s ventilátorem disponovat adekvátním výkonem v závislosti na velikosti a izolaci místnosti. Standardně se udává, že na každých 10m² plochy je potřeba přibližně 1 kW výkonu. Tato hodnota může kolísat v závislosti na specifických podmínkách, jako jsou výška stropu nebo kvalita izolace.

Jsou přímotopy s ventilátorem energeticky účinné

Přímotopy s ventilátorem mohou být energeticky účinné, pokud jsou správně využívány. Důležité je vybrat model s adekvátním výkonem pro vytápěný prostor a s funkcemi jako je termostat, který pomáhá udržovat stabilní teplotu bez zbytečného plýtvání energií. Dále moderní technologie a materiály umožňují vyšší účinnost těchto přístrojů.

Jaké bezpečnostní prvky by měl mít přímotop s ventilátorem

Bezpečnostní prvky jsou u přímotopů s ventilátorem klíčové. Měly by zahrnovat ochranu proti přehřátí, která automaticky vypne přístroj v případě dosažení nebezpečné teploty. Dalším důležitým prvkem může být senzor pádu, který rovněž vypne přístroj, pokud dojde k jeho převrácení. Tato opatření minimalizují riziko požáru a jsou zárukou bezpečného používání.

Na co myslet při umístění přímotopu s ventilátorem v místnosti

Přímotop s ventilátorem
Master B 3 3EPB

Při umístění přímotopu s ventilátorem je důležité zabezpečit, aby byl přístroj umístěn na stabilní, nehořlavé podložce a v bezpečné vzdálenosti od hořlavých materiálů jako jsou záclony nebo nábytek. Doporučuje se také neumisťovat přímotop přímo pod elektřinou zásuvku a mít k němu volný přístup pro snadné ovládání a údržbu.

Jakou roli hraje ventilátor v přímotopu a je možné ho v přímotopu vypnout

Ventilátor v přímotopu slouží k rozfoukávání teplého vzduchu do místnosti, což přispívá k jeho rovnoměrnému rozložení a efektivnějšímu ohřevu prostoru. V některých modelech je možné ventilátor vypnout a přístroj používat pouze jako statický zdroj tepla. Pokud je tato funkce pro uživatele důležitá, měl by se před nákupem ujistit, že vybraný model tuto možnost nabízí.

Zobrazit kompletní nabídku Přímotop s ventilátorem