Nejlepší závěsná lehátka 2024 a jak vybrat

Relaxujte v domácím prostředí.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Závěsné lehátko houpací síť pro dva 195x150 hamak
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat závěsné lehátko

 • V dnešní době jsme často natlačováni do stresových situací a shonu. Každý z nás ale potřebuje alespoň chvíli zrelaxovat a zregenerovat.
 • Výborným prostředkem k odpočinku je také závěsné lehátko.
 • Na trhu jsou k dispozici různé druhy a designy, které vás jistě osloví.
 • Závěsné lehátko uplatníte jak v interiéru, tak i na zahradě.

Závěsné lehátko - náš výběr

Závěsné lehátko houpací síť pro dva 195x150 hamak
přečíst recenzi
Zobrazit více
Závěsné lehátko houpací síť, vhodné pro dva, nabízí rozměry ložné plochy 195 x 150cm. Vydrží zatížení až 180kg. Tato síť lze užívat na zahradě, na dovolené či dokonce v obývacím pokoji. Praní v pračce je možné. Součástí je i přenosná taška.
Zobrazit méně
VeGa Houpací lehátko béžová MARINA De Luxe
Výrobce: VeGA
Materiál konstrukce: kov
Zobrazit více
Závěsné houpací lehátko MARINA De Luxe je vybaveno hlavovým stínítkem proti slunci a polstrováním z UV-odolného rychleschnoucího polyesteru. Konstrukce lehátka je ocelová a povrchově ošetřena komaxitovou barvou. Velikost je 165 x 125 x 184 cm, nosnost 120 kg a barva béžová. Použitelné do interiérů i exteriérů, ale není vhodné pro dlouhodobé použití ve vlhkém prostředí.
Zobrazit méně

Závěsná lehátka pro kočky

Lehátko houpací SIESTA II, lněná houpačka pro kočky 61 x 37 x 29 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Kerbl
Barva: Hnědá
Materiál: plyšová / mikroplyšová / umělé vlákno
Zobrazit více
Lehátko houpací SIESTA II je zavěšené kočičí lehátko o rozměrech 61 x 37 x 29 cm s maximální nosností 7 kg. Konstrukce je vyrobena z přírodního dřeva a odpočinková plocha je vyrobena z lnu. Montáž je jednoduchá a barva lehátka je hnědá.
Zobrazit méně
Trixie Náhradní odpočívadlo lehátko ke škrábadlu kulaté 40 cm, max. do 4,5 kg
Výrobce: Trixie
Typ výrobku: škrabadla
Barva: Šedá
Materiál: plyšová
Zobrazit více
Závěsné lehátko Trixie Náhradní je určeno pro kočičí škrabky a má rozměry 40 cm v průměru. Je vyrobeno z kovového rámu a má potah z měkkého plyše. Lehátko lze připevnit k většině škrabadel místo plošiny. Jeho maximální nosnost činí 4,5 kg a má béžovou barvu.
Zobrazit méně
Trixie Plyšové lehátko 42 x 41 x 15 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Trixie
Typ výrobku: odpočívadla
Barva: žlutá
Materiál: plyšová / mikroplyšová
Zobrazit více
Závěsné plyšové lehátko pro kočky Trixie (42 x 41 x 15 cm) má kovovou konstrukci pro stabilitu a plyšový povrch. K upevnění na zeď jsou součástí balení hmoždinky a šrouby. Nabízí dvě barvy: antracitovou černou a béžovou.
Zobrazit méně

Závěsná lehátka do zahrady

Home&Garden Neil
Výrobce: Home&Garden
Délka: 200 cm
Šířka: 110 cm
Zobrazit více
Závěsné lehátko Home&Garden Neil má kovovou konstrukci s povrchovou úpravou práškovou metodou. Lehací plocha je z PE síťoviny a má integrovaný polštář. Lehátko je samonosné a doplněné sluneční clonou. Rozměry jsou 200 x 210 x 110 cm, maximální zatížení 120 kg. Nabízeno ve 3 barvách. 24 měsíců záruky. Dodání 2–3 dny.
Zobrazit méně
Modernhome Ruby
Výrobce: Modernhome
Použití: venkovní
Zobrazit více
Houpací křeslo značky Modernhome Ruby nabízí nadčasový design vhodný pro zahradu či terasu. Umožňuje bezpečné pohoupání díky speciálnímu profilování. Polstrování křesla je vyrobeno z měkkého materiálu a záhlavek je zesílený. Křeslo je vybaveno nastavitelným slunečníkem nad hlavou pro stínění.
Zobrazit méně
Vivere - Original Dream Chair NO Cherry Red
Výrobce: Hanscraft
Délka: 181 cm
Šířka: 113 cm
Výška: 211 cm
Nosnost: 120 kg
Hmotnost: 40 kg
Zobrazit více
Houpací závěsné lehátko Vivere Original Dream Chair je navrženo pro venkovní relaxaci. Má rozměry 188 x 76 cm, nosnost 120 kg a UV odolný rychleschnoucí polyesterový polštář o tloušťce 5 cm. Lehátko je doplněno o masivní ocelovou konstrukci se čtyřmi nohami a šestiramenným slunečníkem. Produkt disponuje jednoduchou instalací. Barva: Cherry Red.
Zobrazit méně
Deokork West kov
Výrobce: Deokork
Použití: venkovní
Zobrazit více
Závěsné lehátko West je vyrobeno s celokovovou konstrukcí s nošností 110 kg. Je doplněno textilií, šedou poduškou a odnímatelnou střešní plachtou sloužící jako slunečník. Konstrukce lehátka je zajištěna pevnými pružinami. Rozměry jsou 1700x1790x1150 mm, hmotnost 30 kg. Materiály použité jsou ocel a polyester. Barva: grafit.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Závěsné lehátko

Jak vybrat závěsné lehátko

 • V dnešní době jsme často natlačováni do stresových situací a shonu. Každý z nás ale potřebuje alespoň chvíli zrelaxovat a zregenerovat.
 • Výborným prostředkem k odpočinku je také závěsné lehátko.
 • Na trhu jsou k dispozici různé druhy a designy, které vás jistě osloví.
 • Závěsné lehátko uplatníte jak v interiéru, tak i na zahradě.

Typy

Jedním z nejdůležitějších parametrů je zvolit si správný typ lehátka.

Se stojanem

Jejich výhodou je kromě snadného přemísťování také možnost využívání jak v exteriéru, tak v interiéru, protože k jejich upevnění nepotřebujete žádný pevný trám nebo strop. Jejich cena je vyšší, než u druhého typu závěsného lehátka.

Bez stojanu

Pokud si chcete pořídit závěsné lehátko bez stojanu, s klasickým lehátkem se příliš nesetkáte. Většinou se jedná o závěsná křesla, která jsou ale také velmi pohodlná. Upevňují se na strop, trám nebo například na hrubou větev. Mohou mít různý vzhled. Setkat se můžete s textilním sedadlem upevněným v dřevěné konstrukci, dále pak to mohou být kruhové modely nebo vajíčka apod. Výhodou této varianty bez stojanu je především nižší cena.

Závěsné lehátko u bazénu

Závěsné lehátko musí být především pohodlné, iStock / Serhiy Stakhnyk

Nosnost

Závěsné lehátko
Závěsné lehátko houpací síť pro dva 195x150 hamak

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu lehátka, měli byste také zohlednit jeho nosnost.

 • Průměrně se nosnost závěsného lehátka nebo křesla pohybuje okolo 90 kg.
 • Kvalitní modely zvládnou až okolo 120 – 130 kilogramů.
 • V nabídce najdete i nosnost do 80 kg, což je považováno spíše za podprůměr.

Víte, že…?

Závěsná lehátka visí ve vzduchu, takže byste měli počítat s o něco větší rezervou. Například když je vaše hmotnost 70 kg, tak nosnost lehátka by měla být menší než 90 kilogramů. Dejte také pozor na nosnost samotného křesla a stojanu. Může se stát, že se parametry budou lišit.

Hmotnost

Jestliže zvolíte závěsnou variantu bez stojanu, tedy model závěsného křesla, jeho hmotnost se pohybuje většinou okolo 20 kg. Pokud se rozhodnete pro klasickou variantu se stojanem v podobě plnohodnotného lehátka, musíte počítat s větší hmotností, která bývá často mezi 30 – 40 kilogramy. Vysoká váha ale není nevýhodou, ba naopak. Hmotnost by měla být co nejvyšší, protože robustní modely mají lepší stabilitu.

Rozměry

Závěsná lehátka pro kočky
Lehátko houpací SIESTA II, lněná houpačka pro kočky 61 x 37 x 29 cm

Velikost závěsného lehátka je různá, může se lišit několika centimetry. Jakousi zlatou střední cestou jsou rozměry 190 x 100 x 200 cm. Pokud zvolíte závěsné křeslo, výška stojanu a šířka křesla bývá podobná, odlišná je samozřejmě délka ležení (sezení). Při výběru výšky stojanu myslete na to, že nohy byste měli mít ve vzduchu cca 10 až 15 cm.

Konstrukce

Ve většině případů se setkáte s konstrukcí z kovu. Občas také můžete narazit na dřevěnou konstrukci, ta se spíše používá u varianty závěsného křesla.

Kov

Nerezavějící kovy, jako je například hliník nebo legovaná ocel, jsou vhodné především do exteriéru. Výhodou je delší životnost tohoto materiálu, nenáročná údržba a také lepší odolnost vůči vnějším vlivům i mechanickému poškození. Nevýhodou je vyšší hmotnost.

Dřevo

Závěsná lehátka do zahrady
Home&Garden Neil

Velmi oblíbený materiál, a to především díky svému přírodnímu vzhledu. I zde může být životnost vysoká, ovšem je třeba pro to něco dělat, protože dřevo vyžaduje péči. Aby vaše lehátko s dřevěnou konstrukcí vydrželo co nejdéle pěkné, umístěte je nejlépe někam pod střechu.

Lehátko zavěšené na stromě u vody

Závěsné lehátko musí být vyrobeno z odolných materiálů, iStock / Luka Stular

Stojan

Když si zvolíte závěsné lehátko se stojanem, měli byste zvážit, z jakého materiálu stojan bude. Vybírat můžete mezi kovem a dřevem. V následujících tabulkách vám ukážeme, jaké jsou výhody a nevýhody těchto dvou materiálů.

Dřevo 
VýhodyPřírodní materiál
 Oblíbené díky svému přírodnímu vzhledu
NevýhodyNáročnější údržba
 Nižší nosnost
 Horší stabilita
Kov 
VýhodyLepší stabilita
 Vysoká nosnost
NevýhodyVyšší cena
Pes leží v houpací síti

V závěsné houpačce bude dobře všem členům domácnosti, iStock / Magnus Ekelund

Cena

Pokud se rozhodnete pořídit si závěsné lehátko nebo křeslo, nemusí vás to stát velký obnos peněz, záleží na variantě, kterou zvolíte. Vždy ale dbejte na to, aby byl především kvalitní materiál, ze kterého je lehátko vyrobeno.

 • Lehátka a křesla bez stojanu – Tahle varianta je tou levnější. Cena se pohybuje obvykle mezi 1 000 – 3 000 Kč.
 • Lehátka a křesla se stojanem – Tady už se cena pohybuje většinou od 3 000 – 8 000 Kč. Záleží zejména na materiálu, a to jak u konstrukce, tak i u polstrování samotného lehátka.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat závěsné lehátko?

Jedním z nejdůležitějších parametrů je zvolit si správný typ lehátka. Ten totiž rozhoduje o pohodlí, nosnosti, ale také o možnosti přemístění. Můžete si vybrat ze dvou typů, kterými jsou klasické lehátko nebo moderní závěsné křeslo.

Co ještě vědět?

Volba vzhledu lehátka je jen na vás. Máte na výběr ze všech možných barevných provedení, různých materiálů a také tvarů. Pokud ovšem zvolíte závěsné křeslo, které bude obsahovat výplety, počítejte s náročnější údržbou, protože mají velmi komplikovaný design. Vždy byste ale měli vybírat podle toho, do jakého stylu je laděný váš interiér nebo zahrada, terasa či altán a také berte v potaz váš osobní názor.
Zobrazit kompletní nabídku Závěsné lehátko