15 nejlepších závěsných lehátek 2023

Relaxujte v domácím prostředí.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Závěsné lehátko houpací síť pro dva 195x150 hamak
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat závěsné lehátko

  • V dnešní době jsme často natlačováni do stresových situací a shonu. Každý z nás ale potřebuje alespoň chvíli zrelaxovat a zregenerovat.
  • Výborným prostředkem k odpočinku je také závěsné lehátko.
  • Na trhu jsou k dispozici různé druhy a designy, které vás jistě osloví.
  • Závěsné lehátko uplatníte jak v interiéru, tak i na zahradě.

Závěsné lehátko - náš výběr

Závěsné lehátko pro kočky

Závěsné lehátko se stříškou

tectake 403545 kasia šedá
přečíst recenzi
Výrobce: TecTake
Použití: vnitřní
Materiál konstrukce: kov
Home&Garden Neil
přečíst recenzi
Výrobce: Home&Garden
Délka: 200 cm
Šířka: 110 cm
Modernhome Ruby
přečíst recenzi
Výrobce: Modernhome
Použití: venkovní
Vivere - Original Dream Chair NO Cherry Red
přečíst recenzi
Výrobce: Hanscraft
Délka: 181 cm
Šířka: 113 cm
Výška: 211 cm
Zobrazit kompletní nabídku závěsných lehátek

Jak vybrat závěsné lehátko

Typy

Jedním z nejdůležitějších parametrů je zvolit si správný typ lehátka.

Se stojanem

Jejich výhodou je kromě snadného přemísťování také možnost využívání jak v exteriéru, tak v interiéru, protože k jejich upevnění nepotřebujete žádný pevný trám nebo strop. Jejich cena je vyšší, než u druhého typu závěsného lehátka.

závěsné lehátko
Závěsné lehátko houpací síť pro dva 195x150 hamak

Bez stojanu

Pokud si chcete pořídit závěsné lehátko bez stojanu, s klasickým lehátkem se příliš nesetkáte. Většinou se jedná o závěsná křesla, která jsou ale také velmi pohodlná. Upevňují se na strop, trám nebo například na hrubou větev. Mohou mít různý vzhled. Setkat se můžete s textilním sedadlem upevněným v dřevěné konstrukci, dále pak to mohou být kruhové modely nebo vajíčka apod. Výhodou této varianty bez stojanu je především nižší cena.

Nosnost

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu lehátka, měli byste také zohlednit jeho nosnost.

  • Průměrně se nosnost závěsného lehátka nebo křesla pohybuje okolo 90 kg.
  • Kvalitní modely zvládnou až okolo 120 – 130 kilogramů.
  • V nabídce najdete i nosnost do 80 kg, což je považováno spíše za podprůměr.
závěsné lehátko pro kočky
GS Lehátko Odpočívadlo pro kočky 48 x 31 cm

Víte, že…?

Závěsná lehátka visí ve vzduchu, takže byste měli počítat s o něco větší rezervou. Například když je vaše hmotnost 70 kg, tak nosnost lehátka by měla být menší než 90 kilogramů. Dejte také pozor na nosnost samotného křesla a stojanu. Může se stát, že se parametry budou lišit.

Hmotnost

Jestliže zvolíte závěsnou variantu bez stojanu, tedy model závěsného křesla, jeho hmotnost se pohybuje většinou okolo 20 kg. Pokud se rozhodnete pro klasickou variantu se stojanem v podobě plnohodnotného lehátka, musíte počítat s větší hmotností, která bývá často mezi 30 – 40 kilogramy. Vysoká váha ale není nevýhodou, ba naopak. Hmotnost by měla být co nejvyšší, protože robustní modely mají lepší stabilitu.

Rozměry

Velikost závěsného lehátka je různá, může se lišit několika centimetry. Jakousi zlatou střední cestou jsou rozměry 190 x 100 x 200 cm. Pokud zvolíte závěsné křeslo, výška stojanu a šířka křesla bývá podobná, odlišná je samozřejmě délka ležení (sezení). Při výběru výšky stojanu myslete na to, že nohy byste měli mít ve vzduchu cca 10 až 15 cm.

závěsné lehátko se stříškou
Patio houpací lehátko se stříškou Albert Gray

Konstrukce

Ve většině případů se setkáte s konstrukcí z kovu. Občas také můžete narazit na dřevěnou konstrukci, ta se spíše používá u varianty závěsného křesla.

Kov

Nerezavějící kovy, jako je například hliník nebo legovaná ocel, jsou vhodné především do exteriéru. Výhodou je delší životnost tohoto materiálu, nenáročná údržba a také lepší odolnost vůči vnějším vlivům i mechanickému poškození. Nevýhodou je vyšší hmotnost.

Dřevo

Velmi oblíbený materiál, a to především díky svému přírodnímu vzhledu. I zde může být životnost vysoká, ovšem je třeba pro to něco dělat, protože dřevo vyžaduje péči. Aby vaše lehátko s dřevěnou konstrukcí vydrželo co nejdéle pěkné, umístěte je nejlépe někam pod střechu.

závěsné lehátko
Závěsné lehátko s ramem houpací síť hamak 200x80cm

Stojan

Když si zvolíte závěsné lehátko se stojanem, měli byste zvážit, z jakého materiálu stojan bude. Vybírat můžete mezi kovem a dřevem. V následujících tabulkách vám ukážeme, jaké jsou výhody a nevýhody těchto dvou materiálů.

Dřevo  
Výhody Přírodní materiál
  Oblíbené díky svému přírodnímu vzhledu
Nevýhody Náročnější údržba
  Nižší nosnost
  Horší stabilita
Kov  
Výhody Lepší stabilita
  Vysoká nosnost
Nevýhody Vyšší cena

Cena

Pokud se rozhodnete pořídit si závěsné lehátko nebo křeslo, nemusí vás to stát velký obnos peněz, záleží na variantě, kterou zvolíte. Vždy ale dbejte na to, aby byl především kvalitní materiál, ze kterého je lehátko vyrobeno.

  • Lehátka a křesla bez stojanu – Tahle varianta je tou levnější. Cena se pohybuje obvykle mezi 1 000 – 3 000 Kč.
závěsné lehátko pro kočky
Lehátko houpací SIESTA II, lněná houpačka pro kočky 61 x 37 x 29 cm
  • Lehátka a křesla se stojanem – Tady už se cena pohybuje většinou od 3 000 – 8 000 Kč. Záleží zejména na materiálu, a to jak u konstrukce, tak i u polstrování samotného lehátka.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat závěsné lehátko?

Jedním z nejdůležitějších parametrů je zvolit si správný typ lehátka. Ten totiž rozhoduje o pohodlí, nosnosti, ale také o možnosti přemístění. Můžete si vybrat ze dvou typů, kterými jsou klasické lehátko nebo moderní závěsné křeslo.

Co ještě vědět?

Volba vzhledu lehátka je jen na vás. Máte na výběr ze všech možných barevných provedení, různých materiálů a také tvarů. Pokud ovšem zvolíte závěsné křeslo, které bude obsahovat výplety, počítejte s náročnější údržbou, protože mají velmi komplikovaný design. Vždy byste ale měli vybírat podle toho, do jakého stylu je laděný váš interiér nebo zahrada, terasa či altán a také berte v potaz váš osobní názor.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku závěsných lehátek