Nejlepší sady na akrylové nehty 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Nehtyprofi Startovací sada na akrylové nehty č.3

Jak vybrat sadu na akrylové nehty

  • Sady na akrylové nehty zpravidla obsahují nejrůznější komponenty, které s modeláží akrylových nehtů pomohou. Sady lze v základu rozdělit na ty, jejichž součástí je nebo není lampa.
  • Jednotlivé sady se odlišují také svou velikostí, respektive množstvím jednotlivých komponent. Na našem trhu lze narazit jak na základní startovací sady, tak velkorysé XXL sady.
  • Při výběru může být rozhodující také cena, která souvisí s velikostí sady a také tím, zda je nebo není součástí lampa.

Sada na akrylové nehty - náš výběr

Zobrazit kompletní nabídku Sada na akrylové nehty

Jak vybrat sadu na akrylové nehty

S lampou nebo bez lampy

Sady na akrylové nehty se zpravidla od sebe liší svou velikostí, respektive množstvím různých komponent, které obsahují. Základní rozdíl ale spočívá v tom, jestli je nebo není jejich součástí také lampa. Tu lze samozřejmě dokoupit i samostatně. Součástí sad mohou být různé typy lamp, ale nejčastěji se jedná o UV nebo duální modely. K modeláži nehtů se používají 4 základní typy lamp.

Ruka pod UV lampou

Sada by měla obsahovat vše, co budete pro modeláž nehtů potřebovat, iStock / Bogdan Kovenkin

UV lampa

Jedná se o typ zářivkové UV lampy, která může mít několik různých variant:

  • Jedno nebo dvouzářivkové UV lampy – jsou vhodné pro domácí použití; mají malé rozměry; jejich výkon je cca 8 až 18 W, což je dostačující k vytvrzení UV a gel laků; je nutné počítat s delší dobou tvrzení laků, ta se pohybuje kolem 5 až 6 minut; UV lampy vyžadují častou výměnu zářivek, jejich životnost se pohybuje kolem 300 hodin
  • Čtyřzářivkové lampy – profesionální výrobky s výkonem až kolem 36 W; doba vytvrzení laků se pohybuje kolem 2 minut; hodí se pro UV gely, akrylgely a UV akrylgely a také gelové laky; tyto UV lampy nejsou součástí sad a je nutné jejich samostatné zakoupení

CCFL lampy

Využívají princip fluorescenčního zdroje světla se studenou katodou. Jejich součástí je pokročilý mechanismus, který sestává z katodových zářivek a CCFL spirály. Tyto lampy tedy dokáži vytvrdit všechny typy gelů a laků. Výkon CCFL lamp se zpravidla pohybuje kolem 14 až 36 W. Výhodou je vyšší životnost zářivek, která se pohybuje kolem 15000 hodin a časový spínač s různými intervaly. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně nelze předpokládat, že budou součástí sad na akrylové nehty.

LED lampy

Sada na akrylové nehty
Nehtyprofi Startovací sada na akrylové nehty č.3

LED lampy využívají jako světelný zdroj LED diody. Ty jsou energeticky úsporné a navíc se nemusí měnit. Jejich životnost je zhruba 30000 hodin. LED lampy většinou disponují časovým spínačem s intervaly 30, 60 a 90 vteřin. Jsou však vhodné pouze k vytvrzení LED laků a LED gel laků.

Duální UV/LED lampy

Tyto lampy představují nejčastější typ, který je součástí sad na akrylové nehty. Jedná se o moderní zařízení vhodné na všechny typy laků. Využívají 24 až 39 duálních LED/UV diod a pyšní se výkonem od 39 do 86 W. Díky vysokému výkonu trvá proces tvrzení laků v řádech vteřin až několika minut. Na druhou stranu může u citlivějších osob způsobit pálení.

Žena při modeláži nehtů

Jednotlivé sady se liší počtem komponentů, iStock / Kerkez

Velikost sady a co může obsahovat

Sady na akrylové nehty mohou nést různá označení. Může se jednat o základní startovací sady nebo se používá označení písmen jako např. u oblečení, tedy M,L, XL apod. Princip je pak stejný, písmena značí velikost sady, respektive množství komponent, které obsahují. Přehled základní výbavy je představen v tabulce níže.

Obsah sadyCharakteristika
BuničinaSlouží k čištění nehtů před modeláží nebo k odstraňování gelového výpotku
TipJedná se o umělé nehty různých tvarů i délek
Lepidlo na tipySoučástí je aplikátor; lepidlo zasychá rychle a je velmi pevné
GilotinaSlouží ke krácení nehtových tipů
Pilníky na nehtyHrubší pilník 80/80 k odstraňování gelové/akrylové modeláže; pilník 180/100 k dalším úpravám nehtů
ŠtětcePoužívají se k nanášení gelu nebo roztírání akrylového pudr
Akrylový pudrRůzných barev
Leštící blokPoužívá se k odstranění rýh po pilování při modeláži nehtů
ŠablonySlouží k prodloužení nehtů
Pomerančová dřívkaPoužívají se k zatlačení nehtové kůčičky
Výživný olejíčekK ošetření nehtové kůžičky po modeláži
PrimerPomocná tekutina, která zlepšuje přilnavost umělého nehtu k přírodnímu
ZdobeníMůže se jednat o glitry nebo např. miniperličky

Víte, že…?

Sada na akrylové nehty
Sada na akrylové nehty

K mání jsou kromě sad na akrylové nehty, také sady na nehty gelové. Rozdíl pak spočívá v tvrdosti nehtů. Akrylové nehty jsou podstatně tvrdší a také pevnější než gelová varianta. Jsou tedy vhodné zejména pro ženy, které vykonávají např. manuální práci. Poškození takto upravených nehtů je podstatně nižší.

Cena sady

Základní startovací sady, jejichž součástí není lampa, se pohybují v cenovém rozpětí od cca 600 Kč do 1400 Kč. Sady s lampami pak začínají na částce kolem 1500 Kč, dražší stojí i cca 3000 Kč. Cena vždy souvisí s množstvím komponent a přípravků, které jsou jejich součástí.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat sadu na akrylové nehty?

Základní sady se od sebe liší svým vybavení. Prvotní rozdíl spočívá v tom, jestli je součástí také lampa či nikoli, případně jaký typ lampy. Sady se pak dále odlišují množstvím jednotlivých komponent, které jsou potřebné k modeláži nehtů. Pro začátečníky jsou určeny menší startovací sady.

Jaké výhody mají akrylové nehty?

Aplikace akrylu je vhodná, zejména pokud jsou přírodní nehty slabé. Akryl nehty posiluje, vyplňuje nesrovnalosti a případné trhlinky. Navíc je pevný, takže následné poškození nehtu, je minimální.
Zobrazit kompletní nabídku Sada na akrylové nehty