UV lampa na nehty

Nehtíky jako ze salónu v pohodlí domova.

ca. 500 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 300 CZK
ca. 200 CZK
ca. 900 CZK

UV lampa na nehty

Krásné a upravené ruce patří k vizitce žen i mužů. Jsou to právě ženy, které o své nehty rády pečují, barví je a různě tvarují. Tento proces však už dávno není jen výsadou kosmetických salonů. Se správnými nástroji jej snadno zvládnete i doma. Díky UV lampě lak zaschne a ztvrdne během několika málo minut a vy můžete pokračovat v dalších úpravách. Vyznat se ve všech parametrech a funkcích může být pro začátek obtížné. Začtěte se do následujících řádků, ať vyberete přesně takovou lampu, kterou potřebujete.

Jak vybrat UV lampu

UV lampy se od sebe liší nejen samotným výkonem a funkcemi, ale také provedením. Doba, kdy byl vzhled jednotný, a šlo o jakýsi bílý tunel, je dávno pryč. Dnes můžete vybírat nejen z klasického vzhledu v různých barvách, ale také z nadčasových kousků, které sladíte se zbytkem své nehtové soupravy.

V produktových nabídkách výrobců zpravidla hned na začátku narazíte na dva odlišné typy výrobků. Prvním z nich jsou klasické UV lampy, druhým pak LED lampy na nehty. Víte jaký je mezi nimi rozdíl? Pojďme si v nich hned na začátek udělat jasno.

Profesionální
ISO UV Lampa DUAL LED 48W 6462
ca. 500 CZK
Aktuálni cena
Typ lampy Výhody Nevýhody
UV lampa Levnější, zvládnou jakýkoliv gel Delší tvrdnutí laku, nutná výměna žárovek
Led lampa Neomezená životnost, rychlejší tvrdnutí laku Dražší, nutné používat speciální LED lak na nehty

UV lampy na nehty

UV lampy jsou určené k vytvrzování UV gelu. Jejich vysoce kvalitní UV záření vám zaručí krásný výsledek nehtové modeláže gelových nehtů. UV lampy na gelové nehty jsou vhodné jak pro domácí použití, tak také pro profesionální použití do kosmetického salonu.
UV lampy se od sebe liší především výkonem. K dostání jsou ve variantách s různým počtem zářivek. Často tedy naleznete lampy s jednou, čtyřmi nebo i šesti zářivkami.

Při nákupu počítejte s tím, že jednou za čas budete muset vyměnit UV žárovky, protože jejich výkonnost se časem snižuje. Standardně se vyměňují po 300 hodinách práce, to se ale může samozřejmě lišit. Častěji však vydrží déle, ačkoliv potom lampa už nemá svůj garantovaný výkon a doba vytvrzování gelu v takové lampě se může značně prodloužit. Klidně ze dvou až na tři minuty.

LED lampy na nehty

LED lampy slouží k vytvrzování LED gelů při nehtové modeláži. Obecně patří k dražším výrobkům, což je způsobeno tím, že jejich diody mají v podstatě neomezenou životnost. Pro také hovoří nízká spotřeba energie a vyšší výkon.

Na doma
Esperanza EBN007 Diamond UV LED lampa na gelové nehty a laky 80W
ca. 1 000 CZK
Aktuálni cena

Zatímco u UV lampy musíte myslet na výměnu žárovek, tady se konce jejich životnosti téměř nedočkáte – výrobci LED lamp totiž uvádějí jejich trvanlivost na 5000 hodin – v praxi to ale bývá opět více.

Velkou výhodou je, že na vytvrzení gelu stačí obvykle 30 sekund, proto se stávají stále více oblíbenými. Také LED lampy se prodávají v mnoha variantách. Velkým lákadlem pro spoustu žen jsou ale kapesní LED lampy třeba na cesty. Jsou maličké a kompaktní a když se vám někde v terénu zničí nehet, máte skoro okamžitou možnost všechno napravit.

Kombinované lampy

Na trhu najdete i kombinované UV / LED lampy. Ty obsahují jak zářivky, tak LED diody a umí vytvrzovat jak gelové laky tak LED gely.

Moderní
Beurer MP 48
ca. 1 100 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Gelové nehty jsou, na rozdíl od těch akrylových, tenké a ohebné. Přestože se jedná o umělé nehty, mají přirozený vzhled a jsou proto velmi oblíbené. Šetrnější variantou gelových nehtů je Shellac. Jedná se o technologii, kdy se lak na nehty v kombinaci se speciálním gelem vytvrzuje v UV lampě. Oproti klasickému laku vydrží déle a přitom je k vašim nehtům velmi šetrný a působí naprosto přirozeně.

Výkon

Nejdůležitějším parametrem, který ovlivňuje, jak rychle budete schopna vytvrdit lak na nehtech je výkon. Výkon se udává ve wattech a je označován zkratkou „W“. Samozřejmě platí, že čím vyšší výkon UV lampa má, tím rychleji lak ztvrdne. Pro lepší představu přinášíme několik příkladů.

Cestovní UV lampy disponují výkonem 9 W a obvykle jednou žárovkou. K perfektnímu vytvrzení budete potřebovat zhruba 4 až 5 minut.

Nová technologie
Beautylushh Sun 9S UV Lampa 15 LED 24W s klipy
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Průměrné UV lampy mají výkon kolem 36 W a zpravidla 4 9W žárovky. Perfektní vytvrzení zvládnete opravdu za chvilku. Počítejte zhruba se 2 minutami.

Lepší a dražší UV lampy, které se používají zejména v profi salonech zvládnou perfektní nehty obvykle za minutu až 1,5 minuty. Mohou nabídnout výkon až 45 W. Kratší doba potřebná k vytvrzení gelu je však vykoupena vyšší počáteční investicí.

Funkce

Při výběru neposuzujte pouze vzhled výrobku, důležitá je i funkční výbava. Ta se může u jednotlivých modelů výrazně lišit. Některé UV lampy mají mnoho funkcí, například nepřetržitý provoz, časovač, senzor pohybu.  U některých najdete i zabudovanou i sušičku nehtů, nebo také digitální obsluhu. Jaké jsou nejoblíbenější funkce?

Gelové nehty
Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W
ca. 200 CZK
Aktuálni cena
  • Pohybový snímač – Žádné manuální ovládání a mačkání tlačítek. Zabudovaný snímač uvnitř UV lampy se stará o její automatický provoz. Nemusíte nic nastavovat,  jen strčíte prsty do UV lampy a ta začne ihned pracovat.
  • Časovač – Umožňuje nastavit automatické vypnutí v okamžiku, kdy lampu nepoužíváte. Obvyklý časový interval bývá do 60 vteřin.
  • Zvuková signalizace – UV lampa na nehty vás prostřednictvím zvukového signálu upozorní na to, že je stále zapnutá.
  • Sušička – Zabudovaný ventilátor v UV lampě napomáhá rychlejšímu schnutí laku.

Víte, že…?

Dražší modely UV lamp bývají vybaveny praktickým displejem. Zobrazovací plocha ukazuje například čas zbývají k vytvrdnutí laku.

Napájení

UV lampy pro domácí i komerční využití potřebují k optimálnímu výkonu samozřejmě dostatek elektrické energie. Standardně jsou tedy vybaveny napájecím kabelme, který strčíte do zásuvky a můžete začít s nehtovou modeláží.
U cestovních UV lamp je prvořadá mobilita, proto počítejte s napájením pomocí tužkových baterií a také nižším výkonem.

Výkonná
ISO UV Lampa DUAL LED 168W 6463
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Cena

Vybíráte UV lampu k vlastní potřebě nebo do salonu? Náklady na pořízení na její pořízení se různí podle toho, jak moc jste nároční. Mezi ověřené, kvalitní a velmi oblíbené značky patří Esperanza, NeoNails, Nani, Beauty Relax a Beurer.

  • Cena do 300 Kč – Nejlevnější modely UV lamp na nehty sežete již od 130 Kč. Jedná se spíše o výrobku určené k cestování než o plnohodné produkty.
  • Cena od 300 Kč do 1 000 Kč – Kromě cestovních UV lamp můžete vybírat už i z klasických modelů napájených prostřednictvím elektrické sítě. Většina z nich disponuje slušným výkonem kolem 36 W. Spolehnout se můžete na automatický vypínač i snadnou možnost rozebrání.
  • Cena nad 1 000 Kč – V této kategorii si přijdou na své nároční uživatelé nebo majitelky salonů, kteří shánějí produkty pro komerční účely. Výrobci dražších modelů UV lamp cílí mimo jiné také na moderní vzhled a dokonalé výsledky. Samozřejmostí je pohybový senzor, přehledný displej a další doplňky.

Víte, že…?

Nejlepší profesionální sady jsou dodávány s bohatým příslušenstvím. Jejich cena se pohybuje kolem 3 000 Kč.

Jak lampu používat

U každého výrobku naleznete návod, jak přesně danou UV lampu používat. Některé mají dokonce instruktážní DVD. Abyste však měli základní povědomí o tom, v jaké fázi vlastně lampu použít, přinášíme pár tipů.
Nejprve odstraňte zbytky starého laku, nehet spilujte a odstraňte nehtovou kůžičku.
Naneste tzv. Primer, který slouží pro lepší přilnavost mezi přírodním nehtem a UV gelem.
Vrstvy gelu nanášejte rovnoměrně po celém nehtu.
Každou vrstvu zvlášť vytvrďte v lampě.

Mýty

Mýtů, které kolují kolem laků na nehty a umělých nehtů, je mnoho. Možná se některé z nich dostaly i k vám. Jsou skutečně gelové nehty škodlivé nebo snad dokonce způsobují rakovinu? Podívejme se na 2 nejčastější mýty, které kolem modeláže kolují.

Nebezpečné UV lampy

UV lampy jsou nebezpečné a způsobují rakovinu. To je asi nejrozšířenější mýtus vůbec. Žárovky v UV lampách jsou stejné jako například v soláriu. Rozdíl je však ve vlnové délce, takže zatímco v soláriu se vám změní barva pokožky, s použitím UV lampy na gelové nehty se to nikdy nestane, nezávisle na tom, jak dlouho byste pod ní ruku měli. Světlo v lampě je velmi slabé a v takovém množství byste si museli dát spoustu práce s tím, aby se rakovina kůže začala projevovat. Mnohem nebezpečnější je opalování se v soláriu. Tam je riziko vzniku rakoviny kůže podobné, jako vznik rakoviny plic u silného kuřáka.

Modeláž ničí nehty

Nehet je mrtvá tkáň. Úprava jej tedy zničit nemůže. Tvrzení o škodlivosti modeláže nehtů nejčastěji můžete slyšet od dam, které si nechaly upravit nehty a pak si je doma samy odstranily – většinou hodně neodborně. Takový nehet samozřejmě skončí mechanicky poškozený, potrhaný a tím i oslabený.

Shrnutí

Je důležité znát všechny výhody a nevýhody jednotlivých výrobků, protože každý z nás má jiné preference a bude přístroje využívat jinak. Někomu bude stačit jednoduchá lampa, kterou zapne na pár minut týdně, někdo naopak bude vyžadovat dlouhodobý provoz a spolehlivost.

Pamatujte, že nehet je mrtvá tkáň našeho těla a to, jak bude vypadat, záleží jenom a pouze na nás. Pokud dodržujete zásady správné životosprávy, máte pestrou stravu a vyhýbáte se škodlivým látkám, budou vaše nehty zdravé. A pokud k tomu přidáte správně a profesionálně provedenou modeláž nebo si nehty hezky upravíte doma, budou vaší chloubou.

Nomination
Profesionální
Na doma
Moderní
Nová technologie
Gelové nehty
Výkonná
Image
Product
ISO UV Lampa DUAL LED 48W 6462
Esperanza EBN007 Diamond UV LED lampa na gelové nehty a laky 80W
Beurer MP 48
Beautylushh Sun 9S UV Lampa 15 LED 24W s klipy
Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W
ISO UV Lampa DUAL LED 168W 6463
Cena ca. 500 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 100 CZK ca. 300 CZK ca. 200 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena