UV lampa

Pro krásné nehty.

ca. 400 CZK
ca. 700 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 200 CZK

Jak vybrat UV lampu

 • Typ – UV lampy se od sebe liší nejen samotným výkonem a funkcemi, ale také provedením.
 • UV lampy na nehty – UV lampy jsou určené k vytvrzování UV gelu.
 • LED lampy na nehty – LED lampy slouží k vytvrzování LED gelů při nehtové modeláži.
 • Výkon – nejdůležitějším parametrem, který ovlivňuje, jak rychle budete schopna vytvrdit lak na nehtech je výkon.
 • Funkce – při výběru neposuzujte pouze vzhled výrobku, důležitá je i funkční výbava.

Typy

UV lampa je k dostání ve dvou typech:

UV lampa

Kvalitní vytvrzení laku zaručují zářivky. V klasické lampě bývá 4 – 5 zářivek, které se jednou za čas musí měnit. Cena UV lampy je nižší.

Profesionální
ISO UV Lampa DUAL LED 48W 6462

LED lampa

Tento typ lampy je oblíbená varianta především v salonech. Tento typ lampy disponuje 12 – 18 diodami. Nemusí se tak často měnit a vytvrzení gelu bývá rychlejší.

Víte, že…?

UV lampa je pomůckou k modelaci nehtů, které se vytvářejí pomocí gel laků. K tomu, aby se gel lak správně vytvrdil, potřebujeme ultrafialové záření. Toto záření vyzařují právě UV lampy. Bez tohoto záření gel lak správně nevytvrdíte. ¨

Výkon

Používání jakéhokoliv přístroje vyžaduje určitou spotřebu energie a jinak tomu není ani s UV lampou. Vybírat můžete lampy o výkonu od 9 W až do 48 W. V tomto případě platí, že čím větší výkon lampa má, tím je rychlejší tvrdnutí laku.

Na doma
Esperanza EBN007 Diamond UV LED lampa na gelové nehty a laky 80W
Výkon Popis
UV lampa 9 W Většinou se vyrábí s 1 zářivkou, její výkon je nižší, takže vytvrzení gelu trvá déle.
UV lampa 36 W Zlatá střední cesta, která zajistí rychlé a účinné vytvrzení gelu.
UV lampa 48 W Tento typ lampy je nejvýkonnější. Obsahuje výkonné UV zářivky a skvěle a rychle vytvrdí gel.

Víte, že…?

Existují i mini UV lampy na nehty, které se vyrábějí jako lehce přenosné. Můžete je vzít s sebou na cesty. Mini lampy mají stejnou funkci jako klasické lampy, ale obsahují méně zářivek. U tohoto typu lampy se používá pouze jedna zářivka.

Funkce

Každá UV vám zaručí požadovaný výsledek a tím je vytvrdnutí gelu. Počet funkcí, kterými lampa disponuje, se u každé lampy může lišit. Podívejme se, jaké další funkce vám UV lampa může nabídnout.

 • Automatické vypnutí – Tato funkce vám zajistí, že se vaše lampa v určený čas sama vypne.
Přenosná
Verk 15668 Přenosná UV lampa na nehty Sun Mini 6 LED 18W color
 • Nepřetržité svícení – Díky nepřetržitému svícení se vaše práce usnadní a urychlí.
 • Vyjímatelný spodní díl – Díky tomuto dílo budete snadněji měnit žárovky a usnadníte si čištění lampy.
 • Reflexní základní deska – Zaručí vám rovnoměrné a čisté vytvrzení nehtů.
Gelové nehty
Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W
 • Vyměnitelní UV zářivky – Zářivky sice vydrží mnoho hodin, ale až vypoví službu, můžete je snadně vyměnit.
 • Displej – Dražší modely UV lamp bývají vybavené i displejem, který vám usnadní používání. Většinou se na něm zobrazuje odpočítávací časovač, který ukazuje zbývající čas do vytvrdnutí gelu.

Zářivky

Jak je již výše zmíněno, zářivky se musí po nějakém čase vyměnit. Pokud lampu využíváte profesionálně každý den, měly by být zářivky vyměňovány 3 – 4x do roka. Pokud lampu používáte pouze pro svoji potřebu, tedy cca jednou za 3 – 4 týdny, stačí měnit zářivky po roce. Výrobci uvádějí, že životnost zářivek je 300 hodin.

LED lampa
Beautylushh SunX Plus UV Lampa 36 LED 72W s klipy

Napájení

Pokud si pořídíte mini UV lampu, tedy cestovní, tak nemusíte mít strach, že budete muset hledat zásuvku. Tyto lampy se napájí bateriemi, protože se zde klade důraz na to, aby bylo přenášení lampy snadné. Klasické lampy se napájí klasicky, tedy elektrickou energií ze zásuvky.

Víte, že…?

UV lampa je pomůckou k modelaci nehtů, které se vytvářejí pomocí gel laků. K tomu, aby se gel lak správně vytvrdil, potřebujeme ultrafialové záření. Toto záření vyzařují právě UV lampy. Bez tohoto záření gel lak správně nevytvrdíte. ¨

Značky

 • Nani – Jedná se o českou společnost, která se specializuje na výrobu a prodej produktů a pomůcek na manikúru.
 • Beuer – Německá značka, která svoje výrobky nabízí více jak 90 let. Tyto výrobky jsou osvědčené a velmi oblíbené o celém světě. Beuer nabízí nejmodernější výrobní technologie a také široké výběr produktů.
 • Esperanza – Tato značka se pohybuje na trhu více než 17 let. Její produkty se vyznačují nejen kvalitním provedením, ale také atraktivním vzhledem. Společnost drží krok s nejnovějšími trendy a technologiemi.
 • Beper – Italská značka, která vznikla před více než 20 lety. Výrobky se pyšní italským vkusem a tou nejlepší technologií. S touto značkou také rozhodně chybu neuděláte.
Moderní
Beurer MP 48

Cena

Než začnete vybírat, je dobré vědět, jakou částku do UV lampy chcete investovat. Pojďme si ukázat, co nabízejí jednotlivé cenové kategorie.

 • Do 350 Kč – Za tuhle částku samozřejmě pořídíte ty nejlevnější modely. To ale neznamená, že lampy nesplní svoji funkci. V této ceně koupíte buď základní modely UV lamp, nebo také cestovní mini lampy, které mají malý výkon.
 • 350 – 700 Kč – Zde už je výběr o něco širší. Za tuto hodnotu pořídíte modely UV lamp s vyšším výkonem, který je alespoň 36 W a můžete si i vybírat z některých funkcí navíc jako je například časovač.
 • Nad 700 Kč – Pokud hodláte do lampy investovat víc jak 700 Kč, vybírat můžete z různých funkcí a také i designově je z čeho vybírat. Pokud chcete UV lampu pro využití do salonu či vašeho studia, počítejte s hodnotou nad 2 000 Kč.

Otázky a odpovědi

K čemu se UV lampa používá?

UV lampa slouží k vytvrzení gelu nebo gelového laku na nehty. Je to nezbytný pomocník při modelaci nehtů. Slouží jak pro vlastní potřebu, tak pro profesionální využití. Důležité je, že díky této lampě budou vaše nehty vypadat stále krásné a upravené.

Jak vybrat UV lampa?

Je důležité znát všechny výhody a nevýhody jednotlivých výrobků, protože každý z nás má jiné preference a bude přístroje využívat jinak. Někomu bude stačit jednoduchá lampa, kterou zapne na pár minut týdně, někdo naopak bude vyžadovat dlouhodobý provoz a spolehlivost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Profesionální
Na doma
Přenosná
Gelové nehty
LED lampa
Moderní
Image
Produkt
ISO UV Lampa DUAL LED 48W 6462
Esperanza EBN007 Diamond UV LED lampa na gelové nehty a laky 80W
Verk 15668 Přenosná UV lampa na nehty Sun Mini 6 LED 18W color
Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W
Beautylushh SunX Plus UV Lampa 36 LED 72W s klipy
Beurer MP 48
Výrobce
ISO
Esperanza
Verk
Esperanza
Beautylushh
Beurer
Cena ca. 400 CZK ca. 700 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK ca. 600 CZK ca. 1 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.