Nejlepší sítě proti hmyzu na střešní okna 2024 a jak vybrat

Pro bezpečný domov.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Fakro síť do oken AMS I 78 x 200 cm

Jak vybrat síť proti hmyzu na střešní okno

 • Sítě proti hmyzu je možné umístit na dveře i okna. Výjimkou pak nejsou ani střešní a výklopná okna. Obecně tyto sítě představují jednu z nejúčinnějších možností, jak váš interiér chránit proti dotěrnému hmyzu.
 • Na výběr máte několik typů sítí proti hmyzu, které se zpravidla liší způsobem instalace.
 • Z dalších parametrů jsou důležité zejména rozměry sítí. Zaměřit se můžete i na použitý materiál.

Síť proti hmyzu na střešní okno - náš výběr

Fakro síť do oken AMS I 78 x 200 cm
Zobrazit více
Tato Fakro moskytiéra AMS I na střešní okno velikosti 78 x 200 cm poskytuje ochranu proti komárům a jinému hmyzu při pootevřeném okně. Síť vyrobená ze skleněných vláken potažených PVC je doplněna hliníkovými vodicími lištami, které jsou dostupné ve dvou barevných variantách - bílá a eloxovaná stříbrná. Ovládání moskytiéry je manuální.
Zobrazit méně
Fakro síť do oken AMS I 114 x 240 cm
Zobrazit více
Moskytiéra Fakro AMS I na střešní okno o rozměrech 114 x 240 cm slouží k ochraně před komáry a dalším hmyzem v interiéru. Tato rolovací síť je vyrobena ze skelných vláken pokrytých PVC a upravena do hliníkových vodicích lišt v bílé nebo eloxované stříbrné variantě. AMS moskytiéra se instaluje na vnitřní straně okenního ostění a je ovládána manuálně.
Zobrazit méně
Fakro síť do oken AMS I 66 x 200 cm
Zobrazit více
Fakro síť do oken AMS I 66 x 200 cm je vhodná pro střešní okna a má za cíl zajistit ochranu interiéru před komáry či jiným létajícím hmyzem. Tato moskytiéra se montuje nikoli přímo na okno, ale na vnitřní orámování a skládá se ze skleněných vláken potažených PVC a hliníkových vodicích lišt, které se nabízejí ve dvou barevných variantách – bílé a eloxovaně stříbrné. Je vybavena manuálním ovládáním.
Zobrazit méně
Orion síť do oken 120 x 140 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Orion
Barva: černé
Typ: okenní
Rozměr: 120 x 140 cm cm
Materiál: polyesterové (PES)
Zobrazit více
Střešní okno ORION síť proti hmyzu o velikosti 120 x 140 cm, vyrobená z polyesteru, zabraňuje vniknutí hmyzu do interiéru během větrání. Síť lze snadno přizpůsobit ostříháním a připevňuje se na rám okna pomocí nalepovacího zipu. Umožňuje otevírání a zavírání okna díky zipovému otvoru.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Síť proti hmyzu na střešní okno

Jak vybrat síť proti hmyzu na střešní okno

Typy

Sítě proti hmyzu představují účinnou ochranu proti jejich vniku do vaší domácnosti. Na našem trhu existuje několik základních typů, které se zpravidla liší způsobem instalace.

Ruka manipuluje s roletou na třešním okně

Sítě proti hmyzu mohou být pevné i odnímatelné, iStock /brizmaker

Na suchý zip

Jedná se o nejlevnější variantu a zároveň představuje nejrychlejší způsob připevnění sítě. Suchý zip se lepí přímo na rám okna a následně se na něj připevní daná síť. Navíc je tento typ velmi snadno dostupný a také se vyrábí v celé řadě rozměrů. V případě, že vámi vybraná síť přesně nesedí, není problém ji zastřihnout na potřebnou velikost. Tyto sítě je tedy možné využít i na atypicky řešená okna. Vyrábí se ve dvou provedeních:

 • Stálé řešení – levnější varianta; pouze na jedno použití
 • S možností odstranění – dražší typ sítě; po odstranění nezanechává zbytky lepidel; možné opakované použití

Pevná

Tento typ patří mezi nejpoužívanější. I když by se podle názvu zdálo, že síť nejde odstranit, není tomu tak. Síť je natažena v samostatném rámu, což umožňuje její opětovné používání. Umisťuje se z vnitřku místnosti. K jejímu připevnění se používají otočné nebo pružinové držáky. Samotná síťovina se vyrábí ze speciálních materiálů jako je poplastované sklolaminátové vlákno, které nekoroduje a navíc výborně snáší teplotní rozdíly. Rámy těchto sítí je možné lakovat, takže je možné jejich barvu přizpůsobit designu vašeho okna, tím se stává prakticky neviditelným. I tato varianta patří mezi levnější a navíc zaručuje dlouhou životnost.

Otevírací magnetické

Síť proti hmyzu na střešní okno
Fakro síť do oken AMS I 78 x 200 cm

S otevíracími sítěmi se nejčastěji setkáte ve variantě do dveří, ale existují i takto zpracované sítě do oken. Opět jsou opatřeny rámem a také samozavíratelnými panty. Díky nim se síť snadno rozevírá a následně se sama zavře.

Svinovací

Svinovací sítě jsou samostatný typ určený na střešní okna. Prakticky se jedná o alternativu rolovacích sítí pro okna svislá a dveře. Tento typ je prakticky nejpohodlnější řešení ze všech uvedených, protože když síť nepotřebujete, jednoduše ji zatáhnete do tzv. bubnu. V případě střešních oken se používají horizontální rolovací sítě. Jejich nespornou výhodou je fakt, že po zatažení, nezasahují do prostoru a nezastiňují výhled. Navíc manipulace s ní je velmi jednoduchá.

Plisovaná

Plisované sítě patří mezi nové technologie a nabízí neotřelý vzhled ve skládaném designu. Používají se jak na okna, tak dveře. Umožňují přesné polohování – síť se posouvá ve vodícím profilu.

TypVýhodyNevýhody
Suchý zipNejlevnější variantaLevnější varianta je pouze na jedno použití
 Rychlý způsob instalaceZastiňuje výhled z okna
 Široká škála rozměrů, které lze případně přizpůsobit 
PevnáMožnost opětovného používáníZastiňuje výhled z okna
 Barvu rámu lze přizpůsobit designu okna 
 Poměrně levná varianta 
OtevíracíSnadné rozevírání díky pantůmČastěji určené pro dveře
 Jednoduchá instalace 
SvinovacíPohodlné řešení, možnost zatažení v případě nepoužíváníVyšší pořizovací cena
 Nebrání výhleduNutnost důkladného měření
 Jednoduchá manipulace 
PlisovanáZajímavý vzhledZajímavý vzhled – Přesné polohování sítě – Vyšší pořizovací cena
 Přesné polohování sítě 

Víte, že…?

Síť proti hmyzu na střešní okno
Fakro síť do oken AMS I 114 x 240 cm

Proti hmyzu je možné chránit se i dalšími prostředky. Kromě nejrůznějších repelentů, které je možné zapojit do zásuvky, můžete využít i aromatické bylinky, které hmyzu nevoní. Patří sem např. levandule, tymián nebo citronela. Alternativou sítí proti hmyzu jsou pak moskytiéry, které se zavěšují kolem vašeho lůžka.

Rolety ve střešních oknech

Nejdůležitější je zvolit správnou velikost a odolný materiál, iStock /Astibuk

Velikost

Celá řada sítí se vyrábí přímo na míru, proto je nutné před její koupí, provést důkladné zaměření. Je třeba změřit šířku a výšku. Zaměřují se hodnoty vnitřního rámu okna, do kterého se následně síť vloží. Hodnoty měřte zevnitř místnosti při otevřeném okně na hranách otvoru.

Materiál

V případě rámů se nejčastěji používají hliníkové profily, které se následně vyplňují síťovinou. Pro její výrobu se v současné době nejčastěji využívají poplastovaná skelná vlákna, která jsou spletena do husté mřížky, která je téměř neviditelná. Tento materiál disponuje následujícími vlastnostmi:

 • Dobrá mechanická pevnost
 • Stabilita
 • Odolnost vůči plísním a korozi
 • Odolné vůči UV záření a jiným vlivům počasí
Síť proti hmyzu na střešní okno
Fakro síť do oken AMS I 66 x 200 cm

Z dalších materiálů se používá:

 • 100 % polyester (PES) – jemná mřížka umí zachytit také pyl; vhodné pro osoby trpící alergiemi
 • PETSCREEN – vysoká odolnost a pevnost; materiál vhodný v případě, že máte domácí mazlíčky

Výrobci a ceny

Mezi výrobce sítí proti hmyzu, které je možné instalovat na střešní okna, patří např. Fakro, Louver s.r.o, Shumee nebo Orion.
Nejlevnější sítě pak mohou stát v řádech sta korun. Nejdražší produkty se mohou pohybovat i kolem 5000 Kč. Zde se zpravidla jedná o sítě, které jsou určeny pro konkrétní typ oken, konkrétní značky a jsou tedy vyráběny na míru.

Otázky a odpovědi

Jaký typ sítě je pro střešní okno nejvhodnější?

Jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje. Prakticky záleží na vašich preferencích, případně částce, kterou do sítě chcete investovat. Na našem trhu je několik typů, ze kterých můžete volit.

Jaké parametry musí síť proti hmyzu splňovat?

ákladním parametrem je volba vhodného rozměru. Jsou sítě vyráběné přímo na míru nebo levnější varianty, které lze dokonce přizpůsobit i atypickým rozměrům oken. Dále se můžete zaměřit na materiál nebo mechanismus upevnění sítě.
Zobrazit kompletní nabídku Síť proti hmyzu na střešní okno