Síť proti hmyzu na střešní okno

Pro bezpečný domov.

ca. 900 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 2 600 CZK

Jak vybrat síť proti hmyzu na střešní okno

 • Sítě proti hmyzu je možné umístit na dveře i okna. Výjimkou pak nejsou ani střešní a výklopná okna. Obecně tyto sítě představují jednu z nejúčinnějších možností, jak váš interiér chránit proti dotěrnému hmyzu.
 • Na výběr máte několik typů sítí proti hmyzu, které se zpravidla liší způsobem instalace.
 • Z dalších parametrů jsou důležité zejména rozměry sítí. Zaměřit se můžete i na použitý materiál.

Typy

Sítě proti hmyzu představují účinnou ochranu proti jejich vniku do vaší domácnosti. Na našem trhu existuje několik základních typů, které se zpravidla liší způsobem instalace.

Na suchý zip

Jedná se o nejlevnější variantu a zároveň představuje nejrychlejší způsob připevnění sítě. Suchý zip se lepí přímo na rám okna a následně se na něj připevní daná síť. Navíc je tento typ velmi snadno dostupný a také se vyrábí v celé řadě rozměrů. V případě, že vámi vybraná síť přesně nesedí, není problém ji zastřihnout na potřebnou velikost. Tyto sítě je tedy možné využít i na atypicky řešená okna. Vyrábí se ve dvou provedeních:

Ochrana před hmyzem
Lidl Ochrana proti hmyzu na střešní okno 322277 bílá 110 x 160 cm
 • Stálé řešení – levnější varianta; pouze na jedno použití
 • S možností odstranění – dražší typ sítě; po odstranění nezanechává zbytky lepidel; možné opakované použití

Pevná

Tento typ patří mezi nejpoužívanější. I když by se podle názvu zdálo, že síť nejde odstranit, není tomu tak. Síť je natažena v samostatném rámu, což umožňuje její opětovné používání. Umisťuje se z vnitřku místnosti. K jejímu připevnění se používají otočné nebo pružinové držáky. Samotná síťovina se vyrábí ze speciálních materiálů jako je poplastované sklolaminátové vlákno, které nekoroduje a navíc výborně snáší teplotní rozdíly. Rámy těchto sítí je možné lakovat, takže je možné jejich barvu přizpůsobit designu vašeho okna, tím se stává prakticky neviditelným. I tato varianta patří mezi levnější a navíc zaručuje dlouhou životnost.

Otevírací magnetické

S otevíracími sítěmi se nejčastěji setkáte ve variantě do dveří, ale existují i takto zpracované sítě do oken. Opět jsou opatřeny rámem a také samozavíratelnými panty. Díky nim se síť snadno rozevírá a následně se sama zavře.

Praktická
Síť proti hmyzu na střešní okno ORION 120×140 cm černá ORION 06430928

Svinovací

Svinovací sítě jsou samostatný typ určený na střešní okna. Prakticky se jedná o alternativu rolovacích sítí pro okna svislá a dveře. Tento typ je prakticky nejpohodlnější řešení ze všech uvedených, protože když síť nepotřebujete, jednoduše ji zatáhnete do tzv. bubnu. V případě střešních oken se používají horizontální rolovací sítě. Jejich nespornou výhodou je fakt, že po zatažení, nezasahují do prostoru a nezastiňují výhled. Navíc manipulace s ní je velmi jednoduchá.

Plisovaná

Plisované sítě patří mezi nové technologie a nabízí neotřelý vzhled ve skládaném designu. Používají se jak na okna, tak dveře. Umožňují přesné polohování – síť se posouvá ve vodícím profilu.

Typ Výhody Nevýhody
Suchý zip Nejlevnější varianta Levnější varianta je pouze na jedno použití
  Rychlý způsob instalace Zastiňuje výhled z okna
  Široká škála rozměrů, které lze případně přizpůsobit  
Pevná Možnost opětovného používání Zastiňuje výhled z okna
  Barvu rámu lze přizpůsobit designu okna  
  Poměrně levná varianta  
Otevírací Snadné rozevírání díky pantům Častěji určené pro dveře
  Jednoduchá instalace  
Svinovací Pohodlné řešení, možnost zatažení v případě nepoužívání Vyšší pořizovací cena
  Nebrání výhledu Nutnost důkladného měření
  Jednoduchá manipulace  
Plisovaná Zajímavý vzhled Zajímavý vzhled – Přesné polohování sítě – Vyšší pořizovací cena
  Přesné polohování sítě  

Víte, že…?

Proti hmyzu je možné chránit se i dalšími prostředky. Kromě nejrůznějších repelentů, které je možné zapojit do zásuvky, můžete využít i aromatické bylinky, které hmyzu nevoní. Patří sem např. levandule, tymián nebo citronela. Alternativou sítí proti hmyzu jsou pak moskytiéry, které se zavěšují kolem vašeho lůžka.

Dostupná
Síť proti hmyzu na střešní okno ORION 120×140 cm bílá

Velikost

Celá řada sítí se vyrábí přímo na míru, proto je nutné před její koupí, provést důkladné zaměření. Je třeba změřit šířku a výšku. Zaměřují se hodnoty vnitřního rámu okna, do kterého se následně síť vloží. Hodnoty měřte zevnitř místnosti při otevřeném okně na hranách otvoru.

Materiál

V případě rámů se nejčastěji používají hliníkové profily, které se následně vyplňují síťovinou. Pro její výrobu se v současné době nejčastěji využívají poplastovaná skelná vlákna, která jsou spletena do husté mřížky, která je téměř neviditelná. Tento materiál disponuje následujícími vlastnostmi:

 • Dobrá mechanická pevnost
 • Stabilita
 • Odolnost vůči plísním a korozi
 • Odolné vůči UV záření a jiným vlivům počasí
Moskytiéra
Moskytiéra AMS I Fakro 66 x 200 cm na střešní okno

Z dalších materiálů se používá:

 • 100 % polyester (PES) – jemná mřížka umí zachytit také pyl; vhodné pro osoby trpící alergiemi
 • PETSCREEN – vysoká odolnost a pevnost; materiál vhodný v případě, že máte domácí mazlíčky

Výrobci a ceny

Mezi výrobce sítí proti hmyzu, které je možné instalovat na střešní okna, patří např. Fakro, Louver s.r.o, Shumee nebo Orion.
Nejlevnější sítě pak mohou stát v řádech sta korun. Nejdražší produkty se mohou pohybovat i kolem 5000 Kč. Zde se zpravidla jedná o sítě, které jsou určeny pro konkrétní typ oken, konkrétní značky a jsou tedy vyráběny na míru.

Otázky a odpovědi

Jaký typ sítě je pro střešní okno nejvhodnější?

Jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje. Prakticky záleží na vašich preferencích, případně částce, kterou do sítě chcete investovat. Na našem trhu je několik typů, ze kterých můžete volit.

Jaké parametry musí síť proti hmyzu splňovat?

ákladním parametrem je volba vhodného rozměru. Jsou sítě vyráběné přímo na míru nebo levnější varianty, které lze dokonce přizpůsobit i atypickým rozměrům oken. Dále se můžete zaměřit na materiál nebo mechanismus upevnění sítě.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.