Sprej na odrosty

Krásné vlasy bez šedin.

ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat sprej na odrosty?

  • Každá žena, která si barví vlasy, je zná – odrosty, nevzhledné odrůstající vlasy, které se začínají objevovat zhruba měsíc po obarvení.
  • Sprej je asi nejznámější způsob aplikace, ale tyto dočasné barvy můžete zakoupit i v podobě řasenek na vlasy, sady na odrosty, což je vlastně speciální barva určená k tomuto účelu nebo korektor.
  • Ve spreji je ukrytá dočasná barva, která se většinou používá na krytí oblasti pěšinky a také kontur obličeje. Před použitím lahvičku důkladně protřepete a tím ji připravíte k okamžitému použití.

Způsob aplikace

Sprej je asi nejznámější způsob aplikace, ale tyto dočasné barvy můžete zakoupit i v podobě řasenek na vlasy, sady na odrosty, což je vlastně speciální barva určená k tomuto účelu nebo korektor. Ať už si vyberete jakoukoli variantu, pamatujte, že čím víc se barva přiblíží vašemu odstínu, tím přirozeněji bude vypadat. A tady je asi největší kámen úrazu. Většina výrobců nabízí produkty v základních přírodních odstínech, které ale nemusí odpovídat zrovna vaší barvě.

Sprej

Sprej je zároveň také nejdostupnější z těchto produktů. Zakoupíte ho prakticky v každé drogerii. Jeho výhodou je velmi rychlá a snadná aplikace po celé hlavě. Balení je malé, vhodné i na cesty.

Tónovací sprej
SYOSS Root Retoucher hnědý sprej na odrosty 120 ml

Řasenka na vlasy

Velkou výhodou řasenek je jejich velikost, vejdou se i do kabelky, takže je můžete mít stále u sebe. Používají se jako klasické řasenky. Aplikují se na konkrétní místo. Aby byl efekt opravdu přirozený, je třeba postupovat pečlivě, barvit co nejvíce jednotlivě a to může trvat déle. Nespornou výhodou pro ženy, které si vlasy myjí často, je, že se prodávají i voděodolné varianty. Ty pak na vlasech vydrží i dva týdny.

Barva na odrosty

Prodává se v malých baleních (cca 35ml) a používá se jako klasická barva. Aplikuje se jen jednou mezi dvěma barveními. Používá se na odrosty, které nejsou delší jak 1cm. Pokud vám vlasy rostou rychleji, a nebudete chtít používat jiný korektor, budete nejspíš muset kadeřníka navštěvovat častěji.

Korektor

Najdete je ve formě tyčinky, připomínající rtěnku nebo se štětečkovým aplikátorem. Opět se jedná o malé pomocníky, které můžete mít stále při sobě. Nanáší se podobně jako řasenky.

Rychlý efekt
Phil Smith BG Root Touch Up Sprej na odrosty brunette 75 ml

Víte, že…?

Řasenky na vlasy se vyrábí i v netradičních odstínech. Kromě krytí, s ní můžete na vlasech vytvářet barevné proužky, tedy vlastně takový melír, který váš účes ozvláštní.

Použití

Ve spreji je ukrytá dočasná barva, která se většinou používá na krytí oblasti pěšinky a také kontur obličeje. Před použitím lahvičku důkladně protřepete a tím ji připravíte k okamžitému použití. Barva se aplikuje v malém množství na důkladně rozčesané a hlavně suché vlasy ze vzdálenosti asi 10 – 15 cm. Nakonec vlasy projmete mezi prsty, aby se barva dostala opravdu všude a působila přirozeně. Schne velmi rychle, takže během pár minut je účes hotový. Pokud nakonec vlasy přetřete kapesníkem nebo lehce pročešete kartáčem, zbavíte se přebytečného pigmentu, který na vlasech neulpěl. Barva by měla vydržet do prvního umytí šamponem.

Efekt

Efekt, který očekáváte, je velmi individuální. Každému z nás vyhovuje něco jiného a to platí i u přípravků na vlasy. Každý výrobce má svoje technologie a způsoby výroby, takže ani výrobky nejsou kvalitativně stejné. Asi budete muset trochu zkoušet, co bude vyhovovat zrovna na váš typ vlasů, a to ať se jedná o barevnou variantu tak např. konzistenci. Jako příklad lze uvést, že na jemné vlasy pravděpodobně nepoužijete řasenku, protože má hutnou konzistenci a po jejím použití mohou být vlasy zplihlé. To stejné platí, pokud potřebujete zakrýt větší plochy odrostlých vlasů. Zde pravděpodobně sáhnete spíše po spreji nebo barvě na odrosty.

Snadné nanášení
L'Oréal vlasový korektor šedin a odrostů Magic Retouch (Instant Root Concealer Spray) 02 Dark Brown 75 ml

Výrobci a ceny

Ceny se pohybují cca od 65,- Kč do 550,- Kč a liší se u jednotlivých značek. Velké rozdíly mohou být i v různých internetových obchodech. V tabulce níže najdete příklady výrobců, jejich produktů a přibližné rozpětí cen.

Značka Produkty Ceny  
L’Oréal Paris Sprej na odrosty Od 80,- Kč do 530,- Kč  
Syoss Sprej na odrosty Řasenka na vlasy Od 80,- Kč do 500,- Kč Od 120,- do 540,- Kč  
Réell‘e Sprej na odrosty Barva na odrosty Cca 107,- Kč Cca 65,- Kč  
Jenny Lane Řasenka na vlasy Od 70,- Kč do 100,- Kč  
Colorwin Sprej na odrosty Korektor Cca 200,- Kč Cca 130,- Kč  

Otázky a odpovědi

K čemu mít sprej na odrosty?

Každá žena, která si barví vlasy, je zná – odrosty, nevzhledné odrůstající vlasy, které se začínají objevovat zhruba měsíc po obarvení. A to že se objevují, vůbec nesouvisí s tím, jak kvalitní barvu použijete. Pokud se barvíte sama doma, tento problém poměrně rychle vyřešíte, ale pokud chcete péči o vlasy přenechat odborníkům, budete muset nejspíš chvíli počkat. Jako jedno z nejrychlejší řešení se nabízí právě spreje, které zakryjí jak odrůstající šediny, tak jsou vhodné na výrazné odrosty po radikální změně barvy, např. když jste přecházela z blond na hnědou a naopak.

Má používání spreje nějaké nevýhody?

Po aplikaci dochází k obarvení kůže na hlavě, což může být hodně vidět. Z čela barvu lehce setřete např. odličovacím tamponem, ale mezi vlasy může vypadat obarvená kůže nepřirozeně. Aby k tomuto nedocházelo, je třeba dodržovat doporučenou vzdálenost při používání spreje. Pomoci může také kapesník, kterým pěšinku překryjete nebo zkuste rozprašovač nasměrovat pod vhodnějším úhlem, barvu pak nastříkejte v malých opakovaných dávkách. Dalším problémem může být aplikace příliš velké vrstvy. Barva opět vypadá nepřirozeně. Navíc pokud nemáte správný odstín, může dojít k tomu, že bude dobře viditelný přechod mezi obarvenou a neobarvenou částí.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Tónovací sprej
Rychlý efekt
Snadné nanášení
Voděodolný
Na suché vlasy
Image
Produkt
SYOSS Root Retoucher hnědý sprej na odrosty 120 ml
Phil Smith BG Root Touch Up Sprej na odrosty brunette 75 ml
L'Oréal vlasový korektor šedin a odrostů Magic Retouch (Instant Root Concealer Spray) 02 Dark Brown 75 ml
L'Oréal Hair Touch Up tmavá blond 75 ml
Hair Effect Touch up spray na šediny a odrosty SVĚTLE HNĚDÝ 100 ml
Výrobce
Syoss
Phil Smith
L'Oréal
L'Oréal
Hair Effect
Určení
pro ženy
pro muže
unisex
pro ženy
pro ženy
Cena ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.