13 nejlepších tekutých krystalů 2023

Hýčkejte své vlasy.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Duben 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Black tekuté krystaly bílé k ošetření vlasů 100 ml
94 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat tekuté krystaly

  • Tekuté krystaly chrání a regenerují vlasové vlákno po celé jeho délce.
  • Tekuté krystaly jsou k dostání od různých značek vlasové kosmetiky, může se jednat pouze o základní složení, častěji však narazíte na krystaly s přídavkem keratinu nebo různých olejů, ať už arganového, výtažku z lněných semínek nebo jojobového.
  • Tekuté krystaly se prodávají v cenovém rozpětí od cca 250 – 600 a více Kč. Co se objemu týká, narazit můžete na lahvičky o obsahu 30, 50, 80, 100 nebo 120 ml.

Tekuté krystaly - náš výběr

Tekuté krystaly pro lesk vlasů

Tekuté krystaly 100 ml

Zobrazit kompletní nabídku tekutých krystalů

Jak vybrat tekuté krystaly

Typy

Tekuté krystaly jsou k dostání od různých značek vlasové kosmetiky, může se jednat pouze o základní složení, častěji však narazíte na krystaly s přídavkem keratinu nebo různých olejů, ať už arganového, výtažku z lněných semínek nebo jojobového.

Základní péče

Jsou určené pro suché, křehké a poškozené vlasy, po aplikaci dodává vlasům oslnivý lesk a zdravý vzhled. Krystaly zanechávají na povrchu každého vlasu neviditelný ochranný film, který vlasy chrání před vnějšími agresory a poskytují ochranu proti UV záření. Po použití jsou vlasy hebké a snadno se rozčesávají.

tekuté krystaly
Black tekuté krystaly bílé k ošetření vlasů 100 ml

Tekuté krystaly s arganovým nebo lněným olejem

Jsou vhodné pro ošetření silně narušených a poškozených vlasů. Můžete je použít i v případě roztřepeným konečků vlasů, a také jako ochranu před žehlením a fénováním vlasů. Tekuté krystaly s lněným nebo argonovým olejem obsahují velké procento oleje se změkčovacím účinkem a chrání proti atmosférickým vlivům a opakovaným chemickým úpravám vlasů jako je barvení, trvalá a odbarvování.

Lněná semínka chrání a zamezují lámání vlasů a třepení konečků, posilují celou vlasovou strukturu, obsahující vitamín F bohatý na kyselinu linoleovou, zavírají šupiny, zjemňují a vyhlazují vlasovou kutikulu, díky čemuž jsou vlasy schopné odrážet světlo. Tekuté krystaly s výtažkem z lněných semínek jsou ideální pro oslabené vlasy bez života a lesku.

Tekuté krystaly, které obsahují arganový olej, skvěle pečují o poškozené vlasy, udržují hladinu esenciálních mastných kyselin, doplňuje vitamín E, zabraňuje vysušování a stárnutí vlasů, funguje jako účinné antiseptikum.

tekuté krystaly pro lesk vlasů
Fanola Styling TOOLS Bright Crystals krystaly pro lesk vlasů 100 ml

Tekuté krystaly s keratinem

Tekuté keratinové krystaly jsou vhodné speciálně pro ošetření suchých a křehkých vlasů s roztřepenými konečky. Keratin vyživuje a posiluje vlasy do hloubky, opravuje jejich strukturu, vitalitu a navrací jim měkkost a zdravý vzhled.

Aminokyseliny keratinu posilují vlas zevnitř i zvenku. Jejich nízká molekulová hmotnost zacelí i drobné trhlinky ve vlasovém vláknu. Tekuté krystaly chrání před polutanty, atmosférickými vlivy, žárem žehliček a fénů a dalšími negativními vlivy prostředí a dodávají vlasům extra zářivý lesk.

Jojobový olej

Jojobový olej je hlavní účinnou přírodní složkou. Jeho chemická struktura je velmi podobná přirozenému mazu, který produkuje vlasová pokožka. Jojobový olej tak představuje velmi dobrou alernativu pro přirozenou hydrataci vlasů. Jojobový olej zároveň vlasy potáhne jemným filmem, který vlasy nezatíží, ale maximálně tak ochrání barevné pigmetny a vlasy samotné před negativními okolními vlivy.

tekuté krystaly 100 ml
Black Cristalli Liquidi Tekuté krystaly pro poškozené a jemné vlasy 100 ml

Ceny a značky

Tekuté krystaly se prodávají v cenovém rozpětí od cca 250 – 600 a více Kč. Co se objemu týká, narazit můžete na lahvičky o obsahu 30, 50, 80, 100 nebo 120 ml. Pokud jsou v tekutém stavy, aplikuje se do vlasů pár kapek, v případě spreje stačí jemně nastříkat. Lahvička vám tedy vydrží delší dobu.

Značka Popis
Black Professional BLACK Professional Line je značka italské profesionální vlasové kosmetiky, která je určená nejen kadeřníkům. Značka BLACK PROFESSIONAL vyrábí a dodává profesionální vlasovou kosmetiku, zejména pak široký sortiment vlasové kosmetiky z oblasti barvení vlasů, odbarvování, stylingu a v neposlední řadě péče o vlasy.
BBcos Kvalita výrobků italské značky BBcos je vynikající. Kosmetika je vyrobená z nejčistších účinných látek a certifikovaných surovin zaručují stálý a výjimečně vysoký standard vhodný pro všechny druhy profesionálního použití
Collistar V portfoliu italské značky Collistar najdete vše potřebné pro kompletní péči o vlasy, pleť i perfektní líčení
Fanola professional Fanola je italská kosmetická značka nabízející profesionální přípravky péče o vlasy. Fanola poskytuje nejen kvalitu, ale i spolehlivost a cenově dostupné výrobky. Společnost neustále vyvíjí a inovuje nové produkty a také proto patří mezi oblíbené značky.

Víte, že…?

Vlasy začínají stárnout většinou po 30. roce, když ztrácejí pružnost a více se lámou. Zhoršení kvality vlasů však pociťují ženy především v menopauze, tato změna přímo souvisí s úbytkem ženského hormonu estrogenu. Na kvalitu vlasů má vliv také životospráva, stres a neblaze se na ní podepisují diety.

Otázky a odpovědi

Co jsou tekuté krystaly?

Tekuté krystaly chrání a regenerují vlasové vlákno po celé jeho délce. Napomáhají spojovat a zacelovat rozdvojené konečky a posilují celou vlasovou strukturu. Dodají vlasům neuvěřitelný lesk a nádhernou oslnivost. Jsou ideální pro suché, poškozené a oslabené vlasy bez života a lesku. Chrání vlasové vlákno a zlepšují výsledný efekt při použití fénu nebo žehličky. Tekuté krystaly se využívají také jako ochrana proti slané a chlorované vodě, slunečním paprskům i větru.

Jak se tekuté krystaly používají?

Několik kapek přípravku rozetřete v dlaních a vmasírujte do vlasů. Vlasy neoplachujte. Přípravek můžete použít na suché i mokré vlasy. Na suchých vlasech vytváří vrstvu pro ochranu před vnějšími škodlivými vlivy, mokré vlasy pak vyživuje zevnitř.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku tekutých krystalů