Stolní mixér

Stolní mixér - na vaření, na pečen, na polévky i smoothie.

ca. 1 800 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 400 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 000 CZK

Stolní mixér

  • Pokud máte větší rodinu, případně často připravujete koktejly či pokrmy pro více osob, volte nádoby s objemem alespoň 4 litry.
  • Kvalitní materiál je sám o sobě zárukou dlouhé životnosti. Proto vybírejte pečlivě.
  • Velice důležitou a často opomíjenou součástí stolních mixérů je víčko. Zásadní je, aby mělo zajišťovací mechanismus, díky kterému je bezpečně fixováno k nádobě.
  • Stolní mixér by měl disponovat minimálním příkonem 300 W a přibližně 11 000 otáčkami za minutu.

Před výběrem

Než se začnete rozhlížet po vhodném univerzálním pomocníkovi do kuchyně, odpovězte si na dvě základní otázky:

  • Na co nejčastěji budu mixér využívat?
  • Využiji jej i na zpracování tvrdých plodů (ořechy, semínka) a ledu?
Vakuový úložný systém
Bosch MS6CB61V1

Pokud jste došli k závěru, že potřebujete kromě mixování také připravit pyré, zmrzlinu, hníst těsto nebo dokonce rovnou uvařit jídlo, poohlédněte se multifunkčních zařízeních. Další typy mixérů najdete v našem článku.

Charakteristika

Stolní mixér patří k nejuniverzálnějším mixérům vůbec. Je rychlý, efektivní, a v kuchyni si poradí prakticky s čímkoliv. Zvládne přípravu koktejlů i litého těsta, třeba na palačinky. Výkonnější se hodí také k drcení ledu. Na rozdíl od tyčových mixérů jim nevadí delší mixování a nemusí se stále držet bezpečnostní spínač.

Výhody Nevýhody
Nevadí mu delší mixování Velikost
Při používání není nutné držet pulzní spínač Horší omyvatelnost

Materiál

Kvalitní materiál je sám o sobě zárukou dlouhé životnosti. Proto vybírejte pečlivě. U stolního mixéru se zaměřte na mixovací nože a také samotnou nádobu.

Expert
Delimano NutriBullet 600

Nejlepší volbou u nožů je nerezová ocel. V ideálním případě by měla být pokryta titanovou vrstvou, aby při mixování neunikaly cenné vitamíny a minerální látky.
Nádoby mohou být plastové či skleněné. Oba materiály mají své výhody a nevýhody.

Plastové nádoby

Jsou obyčejnější a levnější variantou. Mějte na paměti, že v této nádobě nebudete moci mixovat horké potraviny.
Plastová nádoba se snadno poškrábe, ale je odolnější vůči pádu. S údržbou je to horší. Budete si muset vystačit s ručním mytím, nelze ji totiž mýt v myčce.

Skleněné nádoby

Sklo je určitě lepší variantou. V takové nádobě můžete připravovat nejen studené pokrmy, ale i horkou polévku. Je mnohem odolnější, méně náchylná na poškrábání, a navíc ji můžete umývat v myčce.

Ruční
ETA 0044

Nespornou výhodou je také fakt, že sklo nezadržuje pachy. Nemusíte se obávat například přípravy ovocného koktejlu po česnekové polévce.

Nevýhodou je nejen vyšší hmotnost, ale také cena celého mixéru. Za kvalitní nerezový mixér se skleněnou nádobou si budete muset připlatit, navíc něco váží, hodí se, když mu najdete pevné místo na kuchyňské lince.

Víčko

Velice důležitou a často opomíjenou součástí stolních mixérů je víčko. Zásadní je, aby mělo zajišťovací mechanismus, díky kterému je bezpečně fixováno k nádobě. Vyhnete se nepříjemným kalamitám v kuchyni.

Výkonný
Tefal HB 656838

Výkon

Stolní mixér by měl disponovat minimálním příkonem 300 W a přibližně 11 000 otáčkami za minutu. Pokud chcete mixovat i led a další tvrdé přísady, vsaďte na modely s příkonem 1 000 W a 20 000 otáčkami za minutu.

Cena

Stolní mixér sežete již za pár stovek. Jako u všeho, i tady platí, že nejlevnější přístroj nebývá příliš kvalitní. Zaměřte se na prověřené značky, jako jsou ETA, Philips, Tefal, Catler, KitchenAid nebo Kenwood.

  • Modely do 1 000 korun: Plastový model s menší nádobou koupíte již za 400 korun. Pokud žijete sami a holduje ranním koktejlům, je pro vás tato cenová kategorie dostatečná.
  • Modely od 1 000 do 2 000 korun: S cenou stoupá i kvalita. Vybírat můžete mezi přístroji s plastovou i skleněnou nádobou, která se hodí i pro horké polévky.
  • Modely od 2 000 do 4 000 korun: Větší mixovací nádobu a vyšší příkon ocení větší společnost a milovníci drceného ledu a oříšků.
Nápoje i polévky
Sencor SBL 2210WH

Otázky a odpovědi

Jaké otáčky by měl mít stolní mixér?

Otáčky určují, kolikrát se mixovací nůž otočí za minutu a napoví nám tedy, za jak dlouho je mixér schopen potraviny rozmělnit. U stolních mixérů je pro běžné mixování dostatečných 11 000 otáček za minutu, pro mixování ledu a ořechů je potřeba téměř dvojnásobek.

Jak velký objem nádoby?

Obvykle platí, že levnější výrobky zpravidla disponují menším objemem nádoby na mixování. Nemusí to tak být vždy. Velikost mísy volte podle toho, pro kolik osob budete pokrm obvykle připravovat. Nejmenší nádoby začínají na 0,7 litrech. Taková mísa je vhodná pro jednu osobu, na mixování koktejlů nebo menší dávky litého těsta. Pokud máte větší rodinu, případně často připravujete koktejly či pokrmy pro více osob, volte nádoby s objemem alespoň 4 litry.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Vakuový úložný systém
Expert
Ruční
Výkonný
Nápoje i polévky
Universální
Tichý
Image
Product
Bosch MS6CB61V1
Delimano NutriBullet 600
ETA 0044
Tefal HB 656838
Sencor SBL 2210WH
G21 VitalStick
Sencor SHB 4460WH
Materiál nádoby
plast BPA free
plast
plast
Tritan
plast BPA free
plast
Smoothie
Šlehání
Objem nádoby
0.6 l
0.7 l
0.8 l
0.6 l
0.6 l
0.7 l
Příkon
1000 W
600 W
250 W
1000 W
500 W
800 W
800 W
Drcení ledu
Hnětení
Cena ca. 1 800 CZK ca. 1 100 CZK ca. 400 CZK ca. 1 100 CZK ca. 600 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena