Struhadlo s miskou

Praktická pomůcka do každé rodiny.

ca. 500 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 200 CZK
ca. 2 900 CZK
ca. 27 200 CZK

Jak vybrat struhadlo s miskou

  • Struhadlo s miskou přináší komfort v podobě výhody misky, kdy již nemusíte řešit, kam dávat nastrouhané části potravin.
  • Na současném trhu najdete nejen klasické ruční typy, ale i elektrická struhadla s miskou.
  • Existují struhadla s miskou různých tvar, horizontálně či vertikálně orientovaná.

Proč struhadlo s miskou

Struhadlo s miskou je praktický pomocník do kuchyně, který spojuje výhody klasického struhadla s tím, že máte k dispozici běžnou misku. Některé typy mohou být neprodyšně spojeny, což znamená, že při strouhání netvoříte na kuchyňské lince žádný nepořádek.

Jaké struhadlo s miskou

Struhadlo s miskou má hned několik podob.

Kráječ zeleniny
Herzberg Cooking – Herzberg HG-8032: Kráječ zeleniny s miskou a skladovací nádobou

Neprodyšná struhadla

Prvním typem struhadel s miskou jsou ta, kdy je ploché nerezové struhadlo umístěné v horizontální poloze a funguje v podstatě i jako víčko misky. Strouháním padá obsah přímo do misky a nedostane se ani kousek pryč.

Vícehranní struhadla

Na první pohled jde o klasická struhadla čtyřhranného nebo šestihranného tvaru, na kterých se nachází několik různých strouhacích ploch. Samotné struhadlo je orientováno spíše na výšku, přičemž zcela nahoře má praktické madlo. Hned pod struhadlem je prostor, kam se umístí miska, do která se posadí samotné struhadlo. Strouhané potraviny tak padají přímo do misky.

Elektrické struhadlo

Posledním typem jsou elektrická struhadla, která jsou miskou vybavena takřka ve všech případech. Jsou totiž určeny pro náročnější uživatele a pro delší strouhání, tudíž je miska skutečně žádoucí.

Struhadlo na sýr
Struhadlo na sýr s miskou PARNA – ZACK

ODKAZ na článek ELEKTRICKÉ STRUHADLO

Druhy struhadel s miskou vlastnosti    
neprodyšné struhadlo velmi kompaktní, struhadlo může stále zůstat součástí s miskou    
vícehranná struhadla více možností strouhání    
elektrické struhadlo snadnější provoz, výkonné, větší objem misky

Víte, že…?

Miska není automaticky výhodou, někdy může být její objem zcela nedostatečný. Věnujte proto pozornost právě velikosti misky a tomu, zda vám bude postačovat.

Materiál misky

Misky bývají materiálem sladěné se zbytkem struhadla. Obvykle to tak bývá plast, což je pro účely misky ideální. Sama o sobě není nijak těžká, přesto je současně bytelná a udrží vše, co nastrouháte na struhadle s miskou.

Vyjímatelná miska
Struhadlo čtyřhranné s miskou, PEDRINI

Výkon elektrických struhadel

Pokud si pro struhadlo s miskou zvolíte elektrickou variantu, bude vás dále zajímat výkon takového struhadla. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech.

  • Cenově dostupná a malá elektrická struhadla s miskou mohou mít výkon jen kolem 150 W. Jde o nízkou hodnotu, která vás bude limitovat při snaze strouhat delší dobu, případně s tvrdší zeleninou.
  • Doporučuje se proto vybírat modely s výkonem alespoň 800 W, které zastanou spoelhlivě takřka jakýkoliv výkon.
  • Jste-li však skutečně nároční a chcete mít vždy i výkonostní rezervu, volte elektrická struhadla s výkonem nad 1 000 W.

Údržba struhadla

Každé nádobí, struhadla s miskou samozřejmě nevyjímaje, je po vaření či úpravě potravin potřeba omýt. Někdy stačí prosté opláchnutí pod tekoucí vodou, jindy je vyžadováno důkladnější mytí. Pakliže ve své kuchyni máte a používáte myčku na nádobí, vybírejte taková struhadla s miskou, která jsou uzpůsobená mytí v myčce na nádobí. Zatímco nerezové části budou připraveny takřka vždy, pozor si je nutné dát na plastové části, neboť obyčejnějším typům může vadit vysoká teplota, která v myčce na nádobí může při mycím cyklu být. Obvykle jsou však již nasazovány bytelné plasty, kterým nevadí vysoké teploty ani pobyt v myčce na nádobí.

Elektrické
WMF Elektrické struhadlo Salad-to-go KITCHENminis

Víte, že…?

Miska není automaticky výhodou, někdy může být její objem zcela nedostatečný. Věnujte proto pozornost právě velikosti misky a tomu, zda vám bude postačovat.

Ceny

Struhadla s miskou jsou poměrně levnou záležitostí, ale samozřejmě je jejich cena o něco vyšší než v případě samotného struhadla.

  • Základní modely struhadel s miskou v horizontální poloze, kdy je struhadlo současně víčkem, lze pořídit za zhruba 250 Kč.
  • Klasické vícehranné struhadlo s odkládacím boxem pod sebou přináší výhoda v možnosti strouhat různé tvary a tloušťky. Cena se pohybuje přibližně od hranice 400 Kč.
  • Ze své podstaty nejdražší jsou elektrická struhadla s miskou, avšak ty se vám odvděčí tím, že nabízí opravdu výraznou úsporu času i námahy. Tato struhadla stojí od 1 – 10 000 Kč. Drahé přístroje jsou ideální do komerčních provozů.
Výkonné struhadlo
Santos struhadlo na sýr elektrické

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo s miskou?

Jak často doma využíváte struhadlo? Zodpovězení této otázky vás nasměruje k vhodnému struhadlu s miskou. Pokud jde o časté využívání, zvažte elektrické struhadlo s miskou. V opačném případě vám bude vyhovovat spíše ruční model, u něhož oceníte skladnost a kompaktnost.

Jak velkou misku ke struhadlu zvolit?

Miska je sama o sobě praktickým doplňkem, avšak je nutné vzít v potaz, jaké potraviny budete strouhat. Obecně lze říci, že čím větší miska, tím rozhodně lépe, protože nikdy nevíte, co budete v budoucnu strouhat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kráječ zeleniny
Struhadlo na sýr
Vyjímatelná miska
Elektrické
Výkonné struhadlo
Image
Produkt
Herzberg Cooking – Herzberg HG-8032: Kráječ zeleniny s miskou a skladovací nádobou
Struhadlo na sýr s miskou PARNA – ZACK
Struhadlo čtyřhranné s miskou, PEDRINI
WMF Elektrické struhadlo Salad-to-go KITCHENminis
Santos struhadlo na sýr elektrické
Cena ca. 500 CZK ca. 1 000 CZK ca. 200 CZK ca. 2 900 CZK ca. 27 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.