20 nejlepších struhadel s miskami 2023

Praktická pomůcka do každé rodiny.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Struhadlo čtyřhranné s miskou - PEDRINI

Jak vybrat struhadlo s miskou

  • Struhadlo s miskou přináší komfort v podobě výhody misky, kdy již nemusíte řešit, kam dávat nastrouhané části potravin.
  • Na současném trhu najdete nejen klasické ruční typy, ale i elektrická struhadla s miskou.
  • Existují struhadla s miskou různých tvar, horizontálně či vertikálně orientovaná.

Struhadlo s miskou - náš výběr

Struhadla s miskou Tescoma

Nerezová struhadla s miskou

Multifunkční struhadla s miskou

Zobrazit kompletní nabídku struhadel s miskami

Jak vybrat struhadlo s miskou

Proč struhadlo s miskou

Struhadlo s miskou je praktický pomocník do kuchyně, který spojuje výhody klasického struhadla s tím, že máte k dispozici běžnou misku. Některé typy mohou být neprodyšně spojeny, což znamená, že při strouhání netvoříte na kuchyňské lince žádný nepořádek.

Jaké struhadlo s miskou

Struhadlo s miskou má hned několik podob.

Struhadlo s miskou
Struhadlo čtyřhranné s miskou - PEDRINI

Neprodyšná struhadla

Prvním typem struhadel s miskou jsou ta, kdy je ploché nerezové struhadlo umístěné v horizontální poloze a funguje v podstatě i jako víčko misky. Strouháním padá obsah přímo do misky a nedostane se ani kousek pryč.

Vícehranní struhadla

Na první pohled jde o klasická struhadla čtyřhranného nebo šestihranného tvaru, na kterých se nachází několik různých strouhacích ploch. Samotné struhadlo je orientováno spíše na výšku, přičemž zcela nahoře má praktické madlo. Hned pod struhadlem je prostor, kam se umístí miska, do která se posadí samotné struhadlo. Strouhané potraviny tak padají přímo do misky.

Elektrické struhadlo

Posledním typem jsou elektrická struhadla, která jsou miskou vybavena takřka ve všech případech. Jsou totiž určeny pro náročnější uživatele a pro delší strouhání, tudíž je miska skutečně žádoucí.

Struhadla s miskou Tescoma
TESCOMA struhadlo VITAMINO, multifunkční

ODKAZ na článek ELEKTRICKÉ STRUHADLO

Druhy struhadel s miskou vlastnosti    
neprodyšné struhadlo velmi kompaktní, struhadlo může stále zůstat součástí s miskou    
vícehranná struhadla více možností strouhání    
elektrické struhadlo snadnější provoz, výkonné, větší objem misky

Víte, že…?

Miska není automaticky výhodou, někdy může být její objem zcela nedostatečný. Věnujte proto pozornost právě velikosti misky a tomu, zda vám bude postačovat.

Materiál misky

Misky bývají materiálem sladěné se zbytkem struhadla. Obvykle to tak bývá plast, což je pro účely misky ideální. Sama o sobě není nijak těžká, přesto je současně bytelná a udrží vše, co nastrouháte na struhadle s miskou.

Nerezová struhadla s miskou
Falanzo Home Struhadlo s miskou Nerezová ocel Polypropylen (15,5 x 10 x 26 cm)

Výkon elektrických struhadel

Pokud si pro struhadlo s miskou zvolíte elektrickou variantu, bude vás dále zajímat výkon takového struhadla. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech.

  • Cenově dostupná a malá elektrická struhadla s miskou mohou mít výkon jen kolem 150 W. Jde o nízkou hodnotu, která vás bude limitovat při snaze strouhat delší dobu, případně s tvrdší zeleninou.
  • Doporučuje se proto vybírat modely s výkonem alespoň 800 W, které zastanou spoelhlivě takřka jakýkoliv výkon.
  • Jste-li však skutečně nároční a chcete mít vždy i výkonostní rezervu, volte elektrická struhadla s výkonem nad 1 000 W.

Údržba struhadla

Každé nádobí, struhadla s miskou samozřejmě nevyjímaje, je po vaření či úpravě potravin potřeba omýt. Někdy stačí prosté opláchnutí pod tekoucí vodou, jindy je vyžadováno důkladnější mytí. Pakliže ve své kuchyni máte a používáte myčku na nádobí, vybírejte taková struhadla s miskou, která jsou uzpůsobená mytí v myčce na nádobí. Zatímco nerezové části budou připraveny takřka vždy, pozor si je nutné dát na plastové části, neboť obyčejnějším typům může vadit vysoká teplota, která v myčce na nádobí může při mycím cyklu být. Obvykle jsou však již nasazovány bytelné plasty, kterým nevadí vysoké teploty ani pobyt v myčce na nádobí.

Multifunkční struhadla s miskou
Verk 15798 Multifunkční kuchyňské struhadlo

Víte, že…?

Miska není automaticky výhodou, někdy může být její objem zcela nedostatečný. Věnujte proto pozornost právě velikosti misky a tomu, zda vám bude postačovat.

Ceny

Struhadla s miskou jsou poměrně levnou záležitostí, ale samozřejmě je jejich cena o něco vyšší než v případě samotného struhadla.

  • Základní modely struhadel s miskou v horizontální poloze, kdy je struhadlo současně víčkem, lze pořídit za zhruba 250 Kč.
  • Klasické vícehranné struhadlo s odkládacím boxem pod sebou přináší výhoda v možnosti strouhat různé tvary a tloušťky. Cena se pohybuje přibližně od hranice 400 Kč.
  • Ze své podstaty nejdražší jsou elektrická struhadla s miskou, avšak ty se vám odvděčí tím, že nabízí opravdu výraznou úsporu času i námahy. Tato struhadla stojí od 1 – 10 000 Kč. Drahé přístroje jsou ideální do komerčních provozů.
Struhadlo s miskou
Fiskars Struhadlo s miskou 1019530

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo s miskou?

Jak často doma využíváte struhadlo? Zodpovězení této otázky vás nasměruje k vhodnému struhadlu s miskou. Pokud jde o časté využívání, zvažte elektrické struhadlo s miskou. V opačném případě vám bude vyhovovat spíše ruční model, u něhož oceníte skladnost a kompaktnost.

Jak velkou misku ke struhadlu zvolit?

Miska je sama o sobě praktickým doplňkem, avšak je nutné vzít v potaz, jaké potraviny budete strouhat. Obecně lze říci, že čím větší miska, tím rozhodně lépe, protože nikdy nevíte, co budete v budoucnu strouhat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku struhadel s miskami