24 nejlepších svářeček plastů 2023

Opraví domácí spotřebiče i karosérii.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
GEKO Horkovzdušná svářečka plastů 1080W, 20-550°C
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat svářečku plastů

  • Pomocí svářečky plastů zvládnete opravit nárazník, panel karosérie či kapotáž motocyklů.
  • Svářečka na plasty není jen jedno zařízení, vybrat si můžete hned z několika typů ať už pro domácí použití či velké stroje pro profesionály.

Svářečka plastů - náš výběr

Horkovzdušné svářečky plastů

Polyfůzní svářečky plastů

Tuson POLY 02 Polyfúzní svářečka
přečíst recenzi
Výrobce: Tuson
Typ svářečky: polyfúzní
Příkon: 800 W
Hmotnost: 2.8 kg
TUSON POLY01, 750/1500W
přečíst recenzi
Výrobce: Tuson
Typ svářečky: polyfúzní
Příkon: 1800 W
Hmotnost: 6.9 kg

Svářečky plastů Kraft&Dele

Svářečky plastů na tupo

Zobrazit kompletní nabídku svářeček plastů

Jak vybrat svářečku plastů

Typy svářeček plastů

Svářečka na plasty není jen jedno zařízení, vybrat si můžete hned z několika typů ať už pro domácí použití či velké stroje pro profesionály. V tabulce níže uvádíme přehled jednotlivých typů.

Typ svářečky na plasty Vlastnosti
Ruční svářečky Horkovzdušné svářečky na svařování plastových výrobků, jejich oprav ale i oprav autoplastů díky přídavnému svářecímu drátu.
Extruzní svářečky Větší ruční svářečky s vyspělejší technologií pro svařování plastových desek opět díky přídavnému drátu. Dodávají se včetně stojanu pro jejich odložení ať už v dílně nebo v exteriéru na montáži.
Svářečky na polyfúzi Výkonnější svářečky vhodně pro spojení dvou trubek či do objímek. Používají se zejména pro plastové trubky určené na rozvod vody.
Svařovací zrcadla Stejně jako výše uvedený typ svářečky na plasty se i svařovací zrcadla používají pro spojení plastových trubek na rozvod vody, nicméně se liší metodou spojení. Ta se nazývá tupo, což znamená, že k sobě spojujete trubku i tvarovku, které mají stejný vnější průměr i sílu stěny.
Svářečky na elektrotvarovky Od plastových trubek se dostáváme i ke zařízení, které si poradí i s potrubními rozvody na plyn či jiné agresivní látky. Jedná se o velmi oblíbenou, rychlou, jednoduchou a spolehlivou technologii.
Svařovací stoly Profesionální řešení pro spojení velkých plastových desek či potrubních rozvodů metodou tupo.

Způsob napájení

Stejně jako u většiny produktů, i u ručních svářeček na plasty si můžete vybrat způsob napájení. Standardně jsou k dispozici dvě možnosti. Buď tedy přímé zapojení do elektrické sítě nebo ve variantě AKU. Zde si však dejte pozor a zjistěte si výdrž a kapacitu baterie, aby vaše nová svářečka fungovala dostatečný čas, protože přístroj, který funguje 20 minut, ale nabíjí se 16 hodin žádný kutil nechce.

Svářečka plastů
GEKO Horkovzdušná svářečka plastů 1080W, 20-550°C

Víte, že…?

Myslete hlavně na délku kabelu, ať se vám se svářečkou dobře pracuje. Protože tam kde je délka kabelu pouhý jeden metr budete potřebovat jistě prodlužovací kabel. Proto raději volte délku kolem 3 metrů.

Příkon

U svářeček na plasty je mimo jiné důležité sledovat i jejich příkon. Kvalitní ruční svářečky na plasty mají příkon, jenž se pohybuje mezi hodnotou 800–2 000 W. Naopak svařovací stoly dosahují příkonu až 5 000 W.

Regulace teploty

Abyste zařízení mohli správně používat, dbejte na nastavení požadované teploty. U levnějších modelů lze očekávat maximální teplotu 300 °C, zatímco u dražších svářeček na plasty můžete teplotu regulovat od 20 °C až do 600 °C.

Horkovzdušné svářečky plastů
GEKO Horkovzdušná svářečka plastů 1080W

Nejznámější značky

U zařízení jako je svařovačka plastů, které pracuje s teplým vzduchem dbejte hlavně na certifikaci značky. Rovněž není na škodu podívat se na internetu i na recenze od jiných uživatelů, či se poptat mezi ostatními kutili či profesionály.
Pokud však dáte přednost značkám jako jsou Leister, Genborx, Powermat, Tuson či Kraft&Dele. Můžete se u nich spolehnout jak na certifikaci, tak i na kvalitu provedení výrobku. Pořídit je můžete v každém specializovaném kamenném obchodě či objednat na internetu.

Cena

Pozorní čtenáři si jistě všimli, že přístrojů, kterými lze spojit dva plasty k sobě je hned několik. Proto i jejich cena bude různá. Ostatně přesvědčte se sami v kategoriích uvedených níže od těch nejlevnějších svářeček až po ty nejdražší.

Víte, že…?

V ideálním případě volte při nákupu rovnou celou sadu, kde máte k dispozici nástavce různého průměru. Nebudete je pak muset shánět zvlášť, a navíc ušetříte i nějakou tu korunu.

Polyfůzní svářečky plastů
Tuson POLY 02 Polyfúzní svářečka

Cena do 1 000 Kč

Nejnižší cenová kategorie obsahuje svářečku plastů, který má příkon 800 W. Teplotu můžete regulovat až do 300 °C.

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Svářečky plastů do 3 000 Kč jsou vybaveny provozní a regulovatelnou teplotou až do 400 °C. Svařovací plocha těchto svářeček je 15 x 26 mm a takové zařízení váží kolem 1 kg.

Cena nad 3 000 Kč

Dražší ruční svářečky dosahují teploty až 700 °C a příkonu 1 600 W. Většinou jsou dodávaný v balení, které mimo jiné obsahuje trysku pro rychlé svařování, trysky různých průměrů, kulatou trysku, klínovou trysku či silikonový váleček.
Jak jsme uvedli v přehledu výše, pořídit se dají i velké svářečky na plasty, ovšem jejich cena se pak pohybuje v řádech statisíců korun a používají se zejména ve velkých průmyslových halách, kde je pro ně dostatek místa.

Svářečky plastů Kraft&Dele
Kraft & Dele KD863 Svářečka plastů

Otázky a odpovědi

K čemu je svářečka plastů?

Ruční svářečka by neměla chybět v dílně vášnivého kutila a zároveň milovníka automobilů či motocyklů. Jednoduše s trochou vlastního umu s ní zvládnete opravit nárazník, panel karosérie či kapotáž motocyklů. Jak ale takovou správnou svářečku na plasty vybrat může být oříšek. Proto v dnešním příspěvku přinášíme přehled toho, co je na trhu a z čeho můžete vybírat a na co se zaměřit.

Jak vybrat svářečku plastů?

Pro občasné domácí použití si vystačíte s horkovzdušnou svářečkou. Tato svářečka je naprosto dostačující pro opravu všech plastových výrobků i autoplastů. Ať už vyberete elektrickou nebo AKU svářečku, zaměřte se na výkon. Za kvalitní se považují výrobky s výkonem okolo 1 - 2 000 W. Velmi důležitá je regulace teploty.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku svářeček plastů