Nejlepší lisovací stroje 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Lisovací stroj REMS Mini-Press ACC Li-lon Basic-Pack - 578012

Jak vybrat lisovací stroj

Při výběru lisovacího stroje je důležité zaměřit se na několik klíčových kritérií, aby stroj vyhovoval vašim potřebám.

 • Typ materiálu a tloušťka: Zvažte, jaké materiály a jaké tloušťky budete lisovat.
 • Síla a typ pohonu: Lisovací stroje mohou být manuální, hydraulické, pneumatické nebo servo pohonu. Každý typ má své specifické vlastnosti a vhodnost pro různé typy operací.
 • Velikost a prostor: Zkontrolujte rozměry stroje, abyste si byli jisti, že se vejde do vámi plánovaného pracovního prostoru.
 • Kapacita a výkon: Vyberte stroj s dostatečnou kapacitou a výkonem, který zvládne vaše požadované úlohy.
 • Bezpečnostní prvky: Přístroj by měl mít spolehlivé bezpečnostní funkce ke snížení rizika úrazu.
 • Přesnost a regulace: Pro jemné a přesné operace hledejte stroje s kvalitními regulátory a možnostmi nastavení.
 • Servis a údržba: Přemýšlejte o dostupnosti servisu a snadnosti údržby stroje.

Lisovací stroj - náš výběr

Lisovací stroj REMS Mini-Press ACC Li-lon Basic-Pack - 578012
Výrobce: Rems
Zobrazit více
Lisovací stroj REMS Mini-Press ACC Li-Ion 578012 je elektrický radiální lis s pohonem 14,4 V a 380 W, určený pro lisování spojů o průměru 10 – 40 mm. Vybaven bezpečnostním spínačem, LED svítilnou a otočným uchycením s automatickým zajištěním. Součástí je Li-Ion akumulátor o kapacitě 1,5 Ah a rychlonabíječka.
Zobrazit méně
GOTEL K264G LISOVACÍ STROJ NA TRUBKY 16-25
Zobrazit více
Lisovací stroj GOTEL K264G je určen pro práci s vícevrstvými trubkami o průměrech 16, 20 a 25 mm. Přístroj má rozměry 53x13x4 cm a je vybaven třemi matricemi a pogumovanými rukojeťmi. Součástí balení je montážní klíč pro matrice.
Zobrazit méně
OPT HX150G Krimpovací stroj pro hexagonální formování konců trubek Cu 25-150mm2 (standardní)
Zobrazit více
Krimpovací stroj OPT HX150G je určen pro hexagonální tvarování konců měděných trubek s průřezem 25–150 mm². Výrobce uvádí jako standardní specifikaci pro tento model.
Zobrazit méně
OPT SN4PT Lisovací stroj pro kulaté konektory PT 0,14-4mm2 AWG 26-12
Zobrazit více
Lisovací stroj OPT SN4PT je určen pro kulaté konektory PT o rozsahu 0,14-4 mm², což odpovídá americkým drátům AWG 26-12.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Lisovací stroj

Jak vybrat lisovací stroj

Jaký je rozdíl mezi manuálním, hydraulickým, pneumatickým a servo pohonem u lisovacích strojů

 • Manuální lisovací stroje jsou ovládané lidskou silou, což je vhodné pro menší a jednodušší aplikace, kde není vyžadována velká síla.
 • Hydraulické stroje používají kapalinu k přenosu síly a jsou vhodné pro práci s těžkými materiály a vyžadují větší přesnost.
 • Pneumatické stroje pracují na principu stlačeného vzduchu a jsou ceněny pro rychlost a čistotu operace. Servo pohon kombinuje elektroniku a mechaniku a umožňuje velmi přesné a flexibilní operace.

Každý typ pohonu se hodí pro specifické operace a aplikace v závislosti na požadavcích úlohy.

Jakou roli sehrává tlak při práci s lisovacím strojem a jak se odlišuje u jednotlivých typů pohonů

Tlak je klíčovým faktorem při práci s lisovacím strojem, protože ovlivňuje jeho schopnost efektivně a přesně tvarovat materiály.

 • U manuálních lisů tlak závisí na fyzické síle operátora. Hydraulické lisovací stroje poskytují vysoký tlak a přesné řízení, což je ideální pro složité tváření materiálů.
 • Pneumatické stroje se vyznačují rychlým a rovnoměrným tlakem a jsou vhodné pro operace, kde jsou požadovány časté změny tlaku. Servo pohon nabízí vysokou přesnost v řízení tlaku, což umožňuje velmi přesné a opakovatelné operace.

Jaké bezpečnostní prvky by měl lisovací stroj mít

Bezpečnostní prvky jsou nezbytné pro ochranu operátora lisovacího stroje před úrazy. Měli byste hledat stroje s nouzovými zastavovacími tlačítky, ochrannými kryty, světelnými závorami nebo dotykovými čidly, které předcházejí případnému zranění. Dále je vhodný systém dvou ručních ovládacích tlačítek, která zabraňují neúmyslnému spuštění stroje. Pravidelná kontrola a údržba těchto bezpečnostních prvků je také klíčová pro dlouhodobou bezpečnost práce se strojem.

Jaký význam má přesnost a možnosti regulace u lisovacích strojů

Lisovací stroj
Lisovací stroj REMS Mini-Press ACC Li-lon Basic-Pack - 578012

Přesnost a možnosti regulace jsou zásadní pro výrobu kvalitních a konzistentních výrobků. Lisovací stroje s přesnými nastaveními umožňují operátorovi upravit sílu, rychlost a tlak tak, aby odpovídaly specifikům materiálu a požadovanému tvaru. To je obzvláště důležité ve vysoké výrobě, kde jsou požadavky na kvalitu a uniformitu velmi vysoké. Spolehlivé regulace zajišťují, že každá operace je prováděna konzistentním způsobem, což přispívá k efektivitě výrobních procesů a snižuje možnost odpadu díky vadným kusům.

Jak mohu zabezpečit dlouhou životnost a snadnou údržbu mého lisovacího stroje

Pro zabezpečení dlouhé životnosti a snadné údržby lisovacího stroje je nutné pravidelně kontrolovat a čistit všechny jeho části. Dodržujte servisní intervaly doporučené výrobcem a používejte originální náhradní díly a maziva. Taktéž je nutné školit obsluhu, aby správně používala stroj a byla schopna rozpoznat příznaky nadcházejících problémů. Dobrý servisní plán a rychlá reakce na případné problémy značně prodlouží provozuschopnost stroje a pomůže předejít neočekávaným prostojům ve výrobě.

Zobrazit kompletní nabídku Lisovací stroj