10 nejlepších tašek na tříděný odpad 2023

Skladné a praktické řešení.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Sixtol Taška na tříděný odpad SORT EASY PLASTIC, 30 x 30 x 40 cm, 36 l
10 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat tašky na tříděný odpad

  • Tašky na tříděný odpad jsou velmi skladné a praktické.
  • Při hledání na internetu nebo kamenných prodejnách narazíte na různé typy materiálů.
  • Stejně jako výběr správného materiálu je nutné sledovat i velikost tašek na třídění.
  • Pod pojmem tašky na třídění si jistě většina z vás vybaví základní barvy – zelenou, modrou a žlutou.

Taška na tříděný odpad - náš výběr

Taška na tříděný odpad 3 kusy

Zobrazit kompletní nabídku tašek na tříděný odpad

Jak vybrat tašky na tříděný odpad

Materiál

Při hledání na internetu nebo kamenných prodejnách narazíte na různé typy materiálů, z nichž jsou tašky vyrobeny. K dostání jsou papírové, které nevynikají dlouhou životností či látkové, jenž jsou horší na údržbu, pokud by vám tříděný odpad tašku znečistil. Proto doporučujeme zvolit raději omyvatelný plast. Navíc je vyroben z recyklovaného polypropylenu, čímž myšlenku třídění odpadu ještě podpoříte.

Velikost tašky

Stejně jako výběr správného materiálu je nutné sledovat i velikost tašek na třídění. Pokud zvolíte tašky z již zmíněného recyklovaného plastu, máte na výběr ze dvou velikostí.

taška na tříděný odpad
Sixtol Taška na tříděný odpad SORT EASY PLASTIC, 30 x 30 x 40 cm, 36 l
Typ tašky Rozměry Objem Vhodné pro:
Malá taška 25 x 25 x 40 cm 25 litrů pro menší odpad v bytech, či menších prostorách
Velká taška 35 x 25 x 50 cm 45 litrů použití v rodinných domech, kancelářích či skladových prostorách

Varianty tašek na třídění

Pod pojmem tašky na třídění si jistě většina z vás vybaví základní barvy – zelenou, modrou a žlutou. Tyto barvy přesně kopírují i barvu popelnic, taky aby třídění bylo logické. Nově si však i mimo těchto variant můžete pořídit tašky na třídění kovu či nápojových kartónů. Tašku na kovy poznáte podle šedé barvy a kartony se třídí do oranžových tašek.

Víte, že…?

Jestli si už teď říkáte, že se vám barevné varianty nehodí, můžete si pořídit i speciální boxy v odstínech šedé barvy, které zapadnou sice skoro do každé domácnosti, ale za to můžete mít vy nebo vaše malé děti třídění zmatek.

Praktické doplňky

I obyčejná taška na tříděný odpad může vynikat praktickými doplňky. Tou hlavní vychytávkou jsou piktogramy s návodem jak třídit a co do tašky můžete vložit na druhé straně tašky. Tento návod oceníte zejména tehdy, pokud se tříděním začínáte nebo jako pomocníka pro své děti, aby věděli, co kam patří.
Druhým a neméně podstatným praktickým doplňkem je suchý zip na boku tašky, s kterým tašky jednoduše spojíte k sobě a máte je pak hezky uspořádané u sebe.

taška na tříděný odpad 3 kusy
SIXTOL Tašky na tříděný odpad SORT EASY 3, 30x30x40 cm, 3 x 36 l, 3 ks

Sady tašek

Tašky na třídění můžete zakoupit jednotlivě, ale i jako sadu. Nejběžnější sada se sestává z tašky na sklo, papír a plast. Nově, jak jsme již uvedli, lze zakoupit i sadu, která obsahuje i tašku na kov či nápojové kartony. Všechny sady tašek jsou pak dispozici v malých i velkých rozměrech.

Víte, že…?

Některá města či obce se snaží své obyvatele motivovat ke třídění odpadu. Proto jim zdarma tyto tašky darují. Ještě než se tedy vrhnete do obchodu, zjistěte si, zda váš úřad tento ekologický smysl nepodporuje.

Nejznámější značky

Zrovna u tašek na třídění odpadu není nutné sledovat jejich značku, protože jde především o to, uspořádat doma odpadky a následně je v taškách odnést až k blízké popelnici.
Nicméně tašky pořídíte hlavně u organizací, které se zabývají odpadovým hospodářstvím, jako je např. Eko-kom. Ale samozřejmě je prodávají i jiné značky, třeba HTI, Looqs či GFT.

taška na tříděný odpad
Sixtol Taška na tříděný odpad SORT EASY PAPER, 30 x 30 x 40 cm, 36 l

Ceny

Nejčastěji se na trhu objevují tašky v sadě, což je pro první nákup skvělé, ale pokud z nějakého důvodu tašku poničíte, budete se muset snažit víc hledat, abyste si mohli tašku zakoupit. My jsme se na ceny tašek na třídění odpadu podívali za vás, abychom vám poskytli představu, jaký finanční obnos si budete muset připravit.
Jestli ale chcete ušetřit, postačí vám jakýkoliv taška, pytel či krabice, kterou lze opakovaně používat. To je smysl ekologie. Neplýtvat a co nejvíce se snažit recyklovat.

Cena do 100 Kč

Za nejnižší cenu pořídíte většinou jen jednu kvalitní tašku. Proto se nenechte napálit, když vám bude někdo nabízet celou sadu. Tašky budou buď velmi malé či budou z tenkého plastu, který se při prvním nebo druhém použití roztrhne.

Cena od 100 Kč do 250 Kč

Střední cenová kategorie už umožňuje vybrat si z několika variant tašek na třídění odpadu. Základní sada nabízí tašky na plast, papír i sklo a to buď ve standardním barevném provedení či v jiných barevných kombinacích, ale pouze v malých rozměrech.
Pořídit můžete i jen jednu tašku, která bude vyrobena z recyklovaného plastu a také ve větším rozměru.

taška na tříděný odpad 3 kusy
Balvi Tašky na tříděný odpad Tidy Trash 27449, 3 ks

Cena nad 250 Kč

Jak jste si již mohli všimnout, zakoupit tašky na třídění odpadu není drahou záležitostí. Při ceně nad 250 Kč si už můžete dovolit pořídit základní sadu větších rozměrů nebo si koupit rozšířenou sadu o tašku na kov a nápojové kartony.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat tašku na tříděný odpad?

Nejvhodnější jsou tašky vyrobené z omyvatelného plastu. U tohoto materiálu budete moci vybrat ideální velikost. Praktické jsou barevně odlišné tašky v barvě, žlutá, modrá, zelená.

V čem jsou tašky výjimečné?

Rádi byste začali třídit odpad, ale nemáte vhodnou nádobu nebo prostor pro další odpadkový koš? Řešením mohou být tašky na tříděný odpad, které jsou mimo jiné velmi skladné a praktické, jelikož je můžete kdykoliv uklidit a v případě potřeby hned použít. Oceníte i jejich barevné rozlišení, které kopíruje barvu kontejnerů na tříděný odpad.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku tašek na tříděný odpad