Zásobník na dřevo

Vše pěkně po ruce.

ca. 2 500 CZK
ca. 7 500 CZK
ca. 4 500 CZK
ca. 6 000 CZK
ca. 2 700 CZK

Jak vybrat zásobník na dřevo

  • Zásobník na dřevo rozdělujeme na dva typy, a to na venkovní a vnitřní.
  • Můžete vybírat z velkého množství materiálů, jako je ocel, železo, proutí nebo například keramika.
  • Tento produkt může disponovat různými rozměry. Vždy ale volte velikost podle prostoru, který máte k dispozici.
  • V dnešní době mají zásobníky na dřevo různou podobu. Můžete volit elegantní modely nebo takové, které se vám hodí na chalupu apod.
  • Cena zásobníku se odvíjí od velikosti a zvoleného materiálu.

Typy

Můžete vybírat mezi dvěma typy zásobníků. Jedná se o venkovní a vnitřní variantu. V následující tabulce najdete bližší informace o každém druhu.

Typ zásobníku Popis
Venkovní Venkovní zásobníky bývají větší, protože se v nich ukládá větší množství dřeva, než u těch vnitřních. Využívají se především na skladování dřeva, které se využívá k vytápění prostřednictvím kotlů a jiných topidel n dřevo. Většinou k těmto zásobníkům náleží také krycí nepromokavá plachta, která má dřevo ochránit před nepříznivými vlivy počasí. Popřípadě mají zásobníky střechu.
Vnitřní Vnitřní varianta zásobníku se využívá zejména při topení v krbu či krbových kamnech. Zásobníky jsou menších rozměrů a jsou umístěny většinou v těsné blízkosti krbu, a to z důvodu toho, abyste si v domě udělali během přikládání co nejmenší nepořádek. Možná budete překvapeni, ale vnitřní zásobníky na dřevo mohou vypadat jako opravdu pěkný designový kousek ve vašem interiéru.

Materiál

Využití materiálu na výrobu zásobníku na dřevo, je velmi širokospektrální. Setkáte se s různými typy materiálu.

S příslušenstvím
Goleto Zásobník na krbové dřevo 41,5 x 32,5 x 74,5 cm černý
  • U venkovních zásobníků se setkáte většinou s ocelovou nebo železnou konstrukcí, která je vyplněna buď dřevěnými prkny, nebo plachtou z nepromokavého materiálu.
  • Modely do interiéru mohou být zhotoveny většinou z kovu nebo z proutí, ze kterého se vyrábí proutěné koše na dřevo. Setkat se také můžete se zásobníky z keramiky, které se hodí především ke kachlovým kamnům.

Velikost

Když budete vybírat zásobník na dřevo, měli byste si před tím ujasnit, jakou velikost zvolit. Jak u venkovní, tak i u vnitřní varianty byste měli mít jasno o velikosti prostoru, do kterého zásobník chcete umístit. Podle toho pak vybírejte konkrétní rozměry. U venkovních modelů se může jednat o rozměry v řádech metrů, kdežto u vnitřních zásobníků se jedná spíše o centimetry.

Design

V dnešní době může zásobník na dřevo plnit i estetickou funkci. K dispozici je totiž široká škála modelů, které mají různý vzhled. Na trhu najdete zásobníky vhodné na chalupu, což jsou většinou proutěné koše nebo venkovní modely v kombinaci dřeva a kovu. Pokud chcete zásobník do moderního rodinného domu, můžete zvolit zásobník z kovu. Může se jednat o jakýsi regál, nebo například zásobník ve tvaru stromu nebo květu.

Silný materiál
CafDesign – Zásobník na dřevo černý 270mm

Víte, že…?

Spousta lidí topí vlhkým dřevem. To ale škodí hned na několika úrovních. Jedná se o princip, který je ekonomicky neefektivní, může mít neblahé následky na životnost topného zařízení nebo stav komínu a je horší i pro životní prostředí. Proto je třeba, aby dřevo, kterým topíme, bylo suché.

Cena

Dalším důležitým parametrem při výběru zásobníku na dřevo, je rozhodně jeho cena. Ta se odvíjí nejen od velikosti zásobníku, ale také od zvoleného materiálu. Nejlevnější variantou jsou proutěné koše, jejichž hodnota se pohybuje mezi 500 – 1500 Kč. Dražší už jsou kovové zásobníky. Pokud ovšem potřebujete domácí variantu ke krbu, částka se pohybuje v rozmezí 1 000 – 4 000 Kč. Dražší jsou pak designovky nebo výrobky z keramiky, které vás vyjdou klidně na 6 000 – 8 000 Kč. Venkovní zásobníky bývají větších rozměrů, jejich cena je většinou okolo 9 000 – 13 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Je možné zakoupit k zásobníku na dřevo také nějaké příslušenství?

Ano. Při výběru zásobníku na dřevo můžete rovnou pořídit i další příslušenství. Tím je především krbové nářadí. Většinou se jedná o set nářadí, které je pro provoz krbu nepostradatelné. Mluvíme o lopatce, smetáčku, háčku a kleštích. Toto nářadí zakoupíte většinou i se stojanem.

Jak správně o zásobník dřeva pečovat?

Pokud zvolíte kovový zásobník, pak je údržba velmi jednoduchá. Musí mít ale kvalitní pozinkování nebo jinou ochranu povrchu, pak už takový zásobník stačí jen omývat podle potřeby. Jestliže ale budete mít zásobník, jehož součástí je dřevo nebo např. proutěný koš, sice máte výhodu dlouhé životnosti, ale čas od času jej budete muset renovovat. Renovací je myšleno např. přebroušení a obnova nátěrů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S příslušenstvím
Silný materiál
Stylový
Italský design
Odolný vůči poškození
Image
Produkt
Goleto Zásobník na krbové dřevo 41,5 x 32,5 x 74,5 cm černý
CafDesign – Zásobník na dřevo černý 270mm
WinterFire – Zásobník na krbové dřevo CHERRY 90 cm
CafDesign – Zásobník na dřevo nízký
Zásobník na dřevo MILA 80 x 43 cm
Cena ca. 2 500 CZK ca. 7 500 CZK ca. 4 500 CZK ca. 6 000 CZK ca. 2 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.