Nejlepší tesařská kladiva 2024 a jak vybrat

Pomůže při pokládce podlah i stavbě střechy.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
XTLINE XT33070
93 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat tesařské kladivo

  • I u takto zdánlivě obyčejné věci se však vyplatí zaměřit se na jeho hmotnost, ale především i jeho kvalitu provedení.
  • Tesařské kladivo se nejčastěji používá zejména ve stavebnictví při pokládce podlah či na konstrukci střechy. Tesařská kladiva se dělí na 2 druhy.
  • Při výběru kladiva nedbejte ani tolik na velikost úderné plochy, jako hlavně na její tvrdost.
  • I obyčejné kladivo vám může zpříjemnit práci, pokud disponuje doplňkem či jinou další funkcí.

Tesařské kladivo - náš výběr

BAHCO 485
přečíst recenzi
Výrobce: Bahco
Hmotnost: 830 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
Truhlářské kladivo BAHCO 485 je vybaveno protiskluzovou úderovou plochou a magnetickým držákem pro hřebíky. Jeho trubkový dřík je vyroben z oceli a opatřen pohodlnou rukojetí. Kladivo splňuje normu DIN 7239 a disponuje GS certifikátem. Nabízí jeden dráp pro lehčí vytahování hřebíků.
Zobrazit méně
Zbirovia kladivo tesařské 504/600g
Výrobce: Zbirovia
Hmotnost: 600 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
Tesařské kladivo Zbirovia 504/600g je českého původu a disponuje kovovou násadou s magnetem. Určeno pro širokou škálu použití, od jednoduchých až po složité úkoly. Celková hmotnost nástroje činí 320 g.
Zobrazit méně
Festa sklolaminát pokrývačské kladivo 600g
přečíst recenzi
Výrobce: Festa
Hmotnost: 600 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
Tesařské kladivo Festa Fiberglass s hmotností 600 g je vhodné pro pokrývačské a tesařské práce. Hlava z oceli má zářez se silným magnetem pro držení hřebíků a zdrsněnou úderovou plochu. Druhá strana hlavy slouží k vytahování hřebíků. Rukojeť má protiskluzovou úpravu a násada ze sklolaminátu tlumí nárazy.
Zobrazit méně
YATO YT-4561
přečíst recenzi
Výrobce: YATO
Hmotnost: 854 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
YATO YT-4561 je tesařské kladivo s hlavicí o rozměrech 25 x 25 mm, vyrobené z uhlíkové, kalené a tvrzené oceli. Tělo disponuje protiskluznou plastovou rukojetí a hlavice má část pro vytahování hřebíků. Hmotnost kladiva činí 600 g a jeho délka je 31,8 cm. Balení obsahuje jedno kladivo.
Zobrazit méně

Profi tesařská kladiva

Tesařská kladiva Fiskars

Fiskars 1020214
přečíst recenzi
Výrobce: FISKARS
Hmotnost: 900 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo Fiskars 1020214 disponuje systémem snižující vibrace až o 70 %. Jeho ergonomické topůrko má délku 340 mm a hmotnost hlavy 570 g. Celková hmotnost nástroje je 910 g. Kladivo nabízí zaoblené čelisti pro vytahování hřebíků a inovativní systém eliminace vibrací.
Zobrazit méně
FISKARS 1020216
Výrobce: FISKARS
Hmotnost: 1000 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo FISKARS 1020216 je vybaveno systémem snižujícím vibrace o 70%. Má ergonomicky tvarované topůrko, zahnuté čelisti pro vytahování hřebíků, magnetický držák hřebíků, vroubkovanou údernou plochu a jádro z inovativního materiálu Fibreglass s vrstvou oceli. Rozšířený konec topůrka zabraňuje vyklouznutí.
Zobrazit méně
Fiskars 1027202
Výrobce: FISKARS
Hmotnost: 820 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo Fiskars 1027202 je vhodné pro běžné práce na stavbách. Disponuje systémem kontroly otřesů IsoCore™, snižujícím vibrace až o 70%, což může přispět ke snížení únavy svalů a kloubů. Rozměry kladiva jsou 122 mm (šířka), 342 mm (délka) a 29 mm (výška), hmotnost činí 820 g.
Zobrazit méně
FISKARS 1020213
přečíst recenzi
Výrobce: FISKARS
Hmotnost: 820 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo FISKARS HARDWARE M (1020213) se vyznačuje inovativním systémem eliminace vibrací, který snižuje jejich přenos na uživatele až o 70 %. Kladivo má ergonomicky tvarované topůrko dlouhé 340 mm a váhu hlavy 450 g. Široké čelisti usnadňují vytahování hřebíků. Celková váha nástroje je 820 g.
Zobrazit méně
Fiskars 1027203
přečíst recenzi
Výrobce: FISKARS
Hmotnost: 910 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo Fiskars IsoCore L se vyznačuje univerzálním použitím a konstrukcí ze speciálního materiálu Fibreglass pokrytým vrstvou oceli. Násada má vysokou odolnost a ergonomický pogumovaný tvar. Kladivo disponuje systémem IsoCore snižujícím vibrace až o 70 % a zahnutými čelistmi pro snadné vytahování hřebíků. Hlava váží 567 g.
Zobrazit méně

Tesařská kladiva Stanley

STANLEY 1-51-937
přečíst recenzi
Výrobce: STANLEY
Hmotnost: 600 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo STANLEY 1-51-937 má hlavu a jádro rukojeti vykované z jednoho kusu oceli, což zajišťuje vyváženost a pevnost. Úderná plocha je temperovaná pro větší odolnost. Ergonomická rukojeť redukuje klouzání a patentovaný tvar vidlice snižuje vibrace. Celková hmotnost činí 90 g.
Zobrazit méně
STANLEY Tesařské kladivo se zahnutými čelistmi GRAPHITE 570 g
Výrobce: STANLEY
Zobrazit více
STANLEY GRAPHITE tesařské kladivo se zahnutými čelistmi váží 570 g. Je určeno pro použití v dílně a je dostupné na portálu proprofiky.cz. Jde o nářadí z kategorie ručních kladiv domácího a zahradního nářadí na Heureka.cz.
Zobrazit méně
STANLEY 1-51-488
Výrobce: STANLEY
Hmotnost: 780 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo STANLEY 1-51-488 disponuje kovanou hlavicí s lakovaným povrchem a čelistmi pro extrakci hřebíků. Vyznačuje se válcovým topůrkem oválného průřezu pro zvýšenou pevnost a odolnost. Rukojeť je vyrobena z měkkého plastu pro stabilní a pohodlné držení. Hmotnost kladiva činí 450 gramů a je určeno pro českou distribuci.
Zobrazit méně
STANLEY STHT0-51311
Výrobce: STANLEY
Hmotnost: 760 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo STANLEY STHT0-51311 disponuje sklolaminátovým topůrkem s opláštěním pro ochranu proti přeražení při nesprávně vedeném úderu. Hmotnost kladiva je 600 g. Kladivo má spojení mezi hlavou a topůrkem navržené pro větší pevnost a bimateriálovou rukojeť pro snazší manipulaci.
Zobrazit méně
STANLEY 1-51-489
Výrobce: STANLEY
Hmotnost: 860 g
Zobrazit více
Toto tesářské kladivo STANLEY 1-51-489 disponuje kovanou hlavicí s lakovaným povrchem a čelistmi pro vytahování hřebíků. Válcové topůrko má oválný průřez pro zvýšenou pevnost a odolnost. Rukojeť je vyrobena z měkkého plastu pro stabilní a pohodlný úchop. Distribuce: CZ, hmotnost: 570g.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Tesařské kladivo

Jak vybrat tesařské kladivo

Druh tesařského kladiva

Tesařské kladivo, jak již z jeho názvu vyplývá, se nejčastěji používá zejména ve stavebnictví při pokládce podlah či na konstrukci střechy. Z toho důvodu rozdělujeme tesařská kladiva na 2 druhy.

Typ kladivaVlastnosti
Tesařské kladivo trhacíPoznáte ho podle toho, že jeho čelisti jsou rovné. Hodí se pro trhání dřevěných konstrukcí, starých sloupů či na podlahy.
Tesařské kladivo truhlářskéJeho znakem jsou zahnuté čelisti, které slouží k tahání starých či špatně zatlučených hřebíků.

Víte, že…?

Můžete si všimnout, že většina tesařských kladiv, má zdrsněný konec hlavy tak, aby hřebík neklouzal. Podívali jste se někdy na hlavičku hřebíku? Tam drsnou plochu najdete také, tím k sobě obě plochy krásně přilnou a tesařské kladivo vám už nesklouzne.

Muž zatlouká hřebíky na střeše

Tesařské kladivo Vám usnadní práci ve výškách, iStock / sculpies

Čelisti a úderná plocha

Při výběru kladiva nedbejte ani tolik na velikost úderné plochy, jako hlavně na její tvrdost. Právě ta a mírně vypouklá plocha zaručuje dlouhou dobu životnosti. Nicméně hrany musí mít menší tvrdost, aby se neodštěpovaly.
Samotné čelisti u kvalitních tesařských kladiv jsou temperované, v ideálním případě olejem, a jsou ofrézované tak, aby bylo možné do nich bez problémů uchopit hřebík.

Víte, že…?

Tesařské kladivo
XTLINE XT33070

Kvalitu tesařského kladiva můžete vyzkoušet jednoduchým testem. Jelikož hřebík, byste měli bez problémů vytáhnout tahem za rukojeť, a ne páčením či jiným pohybem.

Hmotnost tesařského kladiva

Sledovat hmotnost kladiva doporučujeme hlavně v případě, že jej budete používat pro zatloukání hřebíků. Protože při vytahování hřebíků se na hmotnost nemusíte vůbec soustředit. Ale vyplatí se zvolit zlatou střední cestu a vybrat si tesařské kladivo do hmotnosti 570 g (20 oz).

  • Lehčí kladivo s hmotností 450 g (16 oz) doporučujeme používat pro zatloukání hřebíků, jejichž délka je maximálně 75 mm. Dále pak platí, čím delší hřebík, tím vyšší hmotnost kladiva by měla být pro lepší práci.

Rukojeť tesařského kladiva

Na výběr máte hned ze dvou možností. Klasické, dřevěné, které všichni známe, jehož hlavní výhodou je nízká cena. Nebo naopak celé kovové tesařské kladivo s pogumovanou či jinak upravenou rukojetí.

Užitečné funkce

Profi tesařská kladiva
GEKO Tesařské kladivo 600g Profi G72260

I obyčejné kladivo vám může zpříjemnit práci, pokud disponuje doplňkem či jinou další funkcí. Tím je například systém ANTI-VIBE či magnetický držák na hřebíky.

  • Systém ANTI-VIBE: Dlouhodobé používání kladiva, zejména když nejste zvyklí, může být pro někoho nepříjemné. Proto je zde systém ANTI-VIBE, který tlumí vibrace a tím zároveň eliminuje možné poranění.
  • Magnetický držák na hřebíky: Je součástí kladiva. Jedná se o malou magnetickou část, kam si ostatní hřebíky můžete odložit, abyste je měly hned po ruce.
Muž vytahuje hřebíky pomocí klasiva

Tesařské kladivo je vynikající i při vytahování hřebíků, iStock / nathaphat

Nejznámější značky

Při výběru vašeho nového tesařského kladiva byste měli zohlednit všechny parametry a to i značku. V tomto případě je opravdu důležité sledovat výrobce a klidně si přečíst i recenze od jiných zákazníků.

  • Stanley: Americká společnost, jenž nese název po svém zakladateli Frederickovi Stanleym, založená roku 1843 v Connecticutu vyrábí produkty mimo jiné ze železa a známá je hlavně díky kvalitnímu nářadí a dílenskému vybavení. Převážně je používají profesionálové, ale nepohrdne jimi ani běžný hobby uživatel.
  • Fiskars: Další společnost specializující se na dílenské vybavení pochází z jižního Finska. Nejznámější výrobky jsou nůžky a sekery, ale své portfolio již rozšířili například i o kuchyňské nože.
  • Picard: Od roku 1857 vyrábí značka Picard kvalitní ruční nářadí pro tesaře, pokrývače, zedníky či karosáře a jiné další profese.

Ceny

Na tesařském kladivu nešetřete a vyberte si hlavně takové, které vám dobře padne na poprvé do ruky. Protože i u tesařského kladiva můžete zažít lásku na první pohled.

Cena do 250 Kč

Tesařská kladiva Fiskars
Fiskars 1020214

Nejlevnější tesařská kladiva jsou vybaveny klasickou dřevěnou rukojetí, nabízejí je výrobci méně známých značek a rozhodně u nich nečekejte žádné další dodatečné funkce. Rovněž počítejte, že pracovat s ním celý den nebude pohodlné.

Cena od 250 Kč do 500 Kč

Na řadu přichází kladiva profesionálních značek s magnetickým držákem hřebíků. Namísto dřevěného topůrka se používají grafitová jádra s ochranným pláštěm, aby tlumily otřesy.

Cena nad 500 Kč

Možná si říkáte, že utratit za kladivo více jak 500 Kč je zbytečné, ale pokud tesařské kladivo potřebujete pro každodenní práci, měli byste peníze správně investovat. V této kategorii se nachází celoocelová kladiva s odlehčenou rukojetí, tak aby vás při celodenním používání nebolely paže. Taková tesařská kladiva mají větší údernou plochu, mnohdy až o 75 % oproti ostatním výrobkům.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat tesařské kladivo?

I u takto zdánlivě obyčejné věci se však vyplatí zaměřit se na jeho hmotnost, ale především i jeho kvalitu provedení. Trhací kladivo je vhodné k demolici dřevěných konstrukcí, truhlářské kladivo využijete k odstraňování hřebíků. Snadnější manipulaci Vám umožní pogumovaná rukojeť.

Jakou rukojeť zvolit?

Na výběr máte hned ze dvou možností. Klasické, dřevěné, které všichni známe, jehož hlavní výhodou je nízká cena. Nebo naopak celé kovové tesařské kladivo s pogumovanou či jinak upravenou rukojetí.
Zobrazit kompletní nabídku Tesařské kladivo