Nejlepší truhly na hračky 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Atmosphera for Kids truhla domeček 50 x 59 x 30 cm bílá

Jak vybrat truhlu na hračky

  • Truhly na hračky jsou vhodným způsobem, jak zajistit v dětském pokoji pořádek. Oproti boxům nabízí větší úložný prostor.
  • Výrobním materiálem je nejčastěji masivní dřevo, MDF desky a lamino. Výběr materiálu může být přizpůsoben stávajícímu vybavení dětského pokoje.
  • Hlavním technickým kritériem bývá zpravidla rozměr truhly. Důležitý je také ale samotný vzhled nábytku.

Truhla na hračky - náš výběr

Atmosphera for Kids truhla domeček 50 x 59 x 30 cm bílá
Výrobce: Atmosphera
Značka: Atmosphera
Materiál: dřevěné
Barva: bílé
Druh: truhly
Zobrazit více
Atmosphera for Kids truhla je objemná skříňka s rozměry 59 x 50 x 30 cm pro uložení hraček. Skládá se z MDF desek, borovicového rámu a bambusové příčky. Funkční hrazda poskytuje prostor pro zavěšení hraček. Hmotnost činí 4,9 kg a barva je bílá.
Zobrazit méně
Le Toy Van Truhla na hračky
Výrobce: Le Toy Van
Materiál: dřevo
Hmotnost: 15.4 kg
Barva: bílé
Zobrazit více
Truhla na hračky Le Toy Van je vyrobená z FSC certifikovaného dřeva, což naznačuje minimalizaci škod způsobených v přírodě při těžbě dřeva. Má rozměry 67,5 x 53 x 42,5 cm a váží 15,4 kg. Její víko funguje také jako lavička s maximální nosností 50 kg. Umožňuje pomalé zavírání, což je bezpečnostní prvek pro děti. Vhodná pro děti od tří let.
Zobrazit méně
BabyBoo Truhla s motivem Letadlo 124438
Výrobce: Babyboo
Zobrazit více
Produkt BabyBoo Truhla s motivem Letadlo (124438) je vyrobena z dřevěných MDF desek a vyznačuje se rozměry 40 × 70 × 40 cm. Hmotnost tohoto dětského předmětu je 8 kg a objem 112 litrů. Je třeba upozornit na bílou barvu a přítomnost víka.
Zobrazit méně

Plastové truhly na hračky

KIS Úložný box Funny modrý 46 l
přečíst recenzi
Výrobce: KIS
Objem: 46 l
Materiál: plastové
Tvar: hranaté
Barva: modré
S víkem: ano
Zobrazit více
Druh: boxy
KIS Úložný box Funny modrý o objemu 46 l je přenosný díky kolečkům na boku. Obsahuje víko, které lze uzavřít zacvaknutím, a je stohovatelný s dalšími boxy stejného typu. Barevné provedení je modré. Rozměry jsou 58 x 32 x 39 cm. Box je určený pro ukládání dětských hraček.
Zobrazit méně
Stor Plastový úložný box Paw Patrol 13L 02545
Zobrazit více
Výrobek Stor Plastový úložný box Paw Patrol 13L 02545 je plastová úložná schránka s multifunkčním využitím, vhodná pro uskladnění hraček a stavebnic. Schránka je opatřena uzamykatelným víkem. Její objem činí 13 litrů a rozměry jsou 38,7 x 28,7 x 15 cm.
Zobrazit méně

Dřevěné truhly na hračky

Atmosphera for kids Úložný box Petit Bazar 58 x 38 x 48 cm bílá
Výrobce: Atmosphera
Barva: bílé
Druh: boxy
Materiál: dřevěné
Zobrazit více
Box na hračky od firmy Atmosphera for kids s rozměry 58 x 38 x 48 cm je vyroben z MDF desky doplněné o čtyři dřevěné nohy. Výrobek je bílý, s nápisem v šedé barvě. Klapka s mechanismem zajišťuje bezpečné zavření. Produkt lze umístit do dětského pokoje pro uskladnění hraček.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Truhla na hračky

Jak vybrat truhlu na hračky

Truhla nebo box

Hračky jsou nedílnou součástí každého dětského pokoje a udržet je v pořádku není vždy snadné. Vhodným řešením jsou nejrůznější boxy a truhly. Jejich výběr zpravidla závisí na osobních preferencích.

Truhla na hračky

Dětské truhly většinou nabízí poměrně velkorysí prostor na uložení hraček. Klasické truhly jsou opatřeny praktickým víkem, díky kterému se box uzavře a vše uvnitř je chráněné např. proti prachu. Víko se otevírá pomocí pantů. U kvalitnějších výrobků se používají hydraulické tlumiče, které usnadňují otevření truhly, a zároveň zajišťuje pomalé zavírání. Díky tomu je truhla bezpečná i pro malé děti a nehrozí např. přiskřípnutí prstíků. Nejčastěji se vyrábí ze dřeva nebo jiných dřevitých materiálů.

Děti v truhle v dětském pokoji

Truhla může být ozdobou dětského pokoje, iStock / Zheka-Boss

Boxy na hračky

Boxy na hračky se vyrábí v mnoha provedeních a mnoha rozměrech. Zpravidla jsou ale menší než truhly. Hodí se např. jako výplň dětského policového nábytku. Na kvalitě a životnosti se v tomto případě výrazně odráží zejména použitý materiál. Boxy mohou být vyrobeny z kartonu, textilií, plastu i dřeva.

Typ úložného prostoruVýhodyNevýhody
TruhlaPoměrně velký úložný prostorVětší rozměry jsou náročnější na prostor
 Většinou vyrobena z odolnějších materiálů 
 Mají líbivý design, v nabídkách široká škála možností 
BoxVyrábí se z mnoha materiálůMenší úložný prostor
 Na výběr pestrá paleta designůKvalita a životnost souvisí s použitým materiálem
 Vhodné jako výplň policového nábytku 

Víte, že…?

Truhla na hračky
Atmosphera for Kids truhla domeček 50 x 59 x 30 cm bílá

Další vhodnou variantou na uložení hraček jsou nejrůznější organizéry, které jsou také vybaveny různě velkými boxy. Jejich konstrukce je pevná, nejčastěji vyrobená z MDF desek, zásuvné boxy pak bývají nejčastěji plátěné. Stejně jako truhly na hračky vyžadují i organizéry své pevné místo v pokoji.

Děti na dřevěné bedně

Na výrobu se používají různé dřeviny, iStock / Julia Pavaliuk

Z jakých materiálů se vyrábí

Truhly na hračky bývají zpravidla vyrobeny ze stejných materiálů, jako je klasický nábytek. Nejčastěji se tedy používá masivní dřevo, MDF desky nebo lamino.

Dřevo

Dřevo je přírodní materiál s líbivým vzhledem. Truhly z něj jsou tedy krásné, praktické a zpravidla také velmi odolné. Nevýhodou může být vyšší váha, která znesnadňuje přemisťování truhly a to zejména pokud je plná. Dřevěné truhly mají většinou přírodní dřevěné odstíny. Mohou být malované dětskými motivy a pro vyšší odolnost také lakované. U masivního dřeva je vždy nutné počítat s vyšší pořizovací cenou.

MDF desky

Plastové truhly na hračky
KIS Úložný box Funny modrý 46 l

Truhly z tohoto materiálu mohou směle konkurovat dřevěným variantám, ale za nižší pořizovací cenu. Jedná se o dřevovláknité desky, které mají jemnou strukturu. Na jejich výrobu se nepoužívá lepidlo. Nábytek z MDF desek nabízí různé varianty z hlediska vzhledu. Oblíbené jsou zejména bílé truhly s natištěným nebo rytým dětským motivem.

Lamino

Také lamino je oblíbený materiál na výrobu tohoto nábytku. Jeho nevýhodou je ale horší kvalita oproti předchozím možnostem. Vždy je vhodné si ověřit, jestli výrobek splňuje všechny potřebné certifikáty ohledně bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti. Lamino se opět vyrábí v různých barevných provedeních včetně odstínů dřeva. U nábytku z lamina je velmi důležité, aby byly desky na koncích opatřeny PVC ochrannou.

Jakou zvolit velikost

Vzhledem k tomu, že se prakticky jedná o typ nábytku, vyžadují truhly své pevné místo v místnosti. Velikost je tedy vhodné volit jednak podle prostorových možností, ale také např. podle množství hraček, které bude muset pojmout. Jednotlivé modely se vyrábí v mnoha rozměrech a jejich výběr je třeba vždy přizpůsobit aktuálním možnostem a potřebám.

Způsob provedení a design

Dřevěné truhly na hračky
Atmosphera for kids Úložný box Petit Bazar 58 x 38 x 48 cm bílá

V nabídkách jsou nejrůznější provedení dětských truhel jak z hlediska jejich konstrukce, tak designovým zpracováním. Klasické truhly jsou vybaveny víkem, ale mohou být i bez něj. Některé mohou sloužit jako sedátko. Truhly mohou stát i na různě vysokých nožkách, případně mohou být vybaveny kolečky. Typickým tvarem je kvádr, který ale může být doplněný o další detaily, které dotváří celkový design truhel. Truhly na hračky vychází svým vzhledem vždy vstříc malým zákazníkům. Truhly jsou zpravidla barevné nebo doplněné o nejrůznější dětské motivy zaměřené na různý věk nebo pohlaví.

Výrobci a ceny

Dětské truhly vyrábí např. Atmosphera, KidKraft, Kesper, Cijep a další. Nejlevější výrobky tohoto typu lze pořídit za cca 1000 Kč, nejdražší mohou stát kolem 3500 Kč. Cenu nejčastěji ovlivňuje výrobní materiál, také záleží na rozměrech a celkovém zpracování. Levnější jsou truhly vyrobené z MDF desek nebo lamina, dražší jsou pak modely dřevěné.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat truhlu na hračky?

Základním parametrem je pravděpodobně rozměr truhly. Rozhodující může být také celkový vzhled a provedení truhly. Praktické jsou zejména ty, které jsou opatřené víkem, ideálně s hydraulickým zavíráním.

Na co si dát pozor při výběru truhly?

Vzhledem k tomu, že se jedná o vybavení dětských pokojů, je více než důležité, aby byl výrobek opatřen příslušným certifikátem o kvalitě a bezpečnosti.
Zobrazit kompletní nabídku Truhla na hračky