Nejlepší tyčové bojky 2024 a jak vybrat

K označení lovného místa.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Zfish Tyčová Bójka Marker Pole 5m

Jak vybrat tyčovou bojku

  • Rybaření patří mezi oblíbené koníčky, nebo chcete-li formy relaxace, již spoustu let.
  • Pokud i vy patříte mezi vášnivé rybáře, pak následující článek jistě oceníte.
  • Jestliže často lovíte kapry, pak využijete tyčovou bójku, díky které můžete označit vaše lovné místo.
  • My vám poradíme jak a podle čeho vybrat tu správnou tyčovou bójku, která vám bude vyhovovat.

Tyčová bojka - náš výběr

Zfish Tyčová Bójka Marker Pole 5m
Výrobce: Zfish
Zobrazit více
Tyčová bójka Zfish Marker Pole 5m je nástroj vytvořený pro označení lovných a krmných míst na dně vodní plochy. Umožňuje přesné pokládání montáží a zabraňuje zamotání ryb či posunutí značky. Obsahuje reflexní potisk pro viditelnost až na několik set metrů a otvor pro chemickou ampuli 4,5 mm.
Zobrazit méně
Carp Servis Václavík Tyčová bójka TB1 standard
Hmotnost: 100 g
Zobrazit více
Tyčová bójka Carp Servis Václavík TB1 standard má délku 6,6 metru a je dodávána ve variantě bez osvětlení. Obsahuje díly s bajonetovým spojem pro možnost prodloužení po 1 metru, síťku na vložení zátěže (olovo, kamení) a pevný látkový obal. Pro noční provoz je možné dokoupit diodové osvětlení.
Zobrazit méně
Mikbaits Tyčová zasouvací bójka 5m Černá
přečíst recenzi
Výrobce: Mikbaits
Barva: černé
Zobrazit více
Tyčová zasouvací bójka Mikbaits 5m černá je vyrobena s důrazem na utěsnění jednotlivých dílů speciálními zátkami. Horní část přívětivě obsahuje reflexní polepy, které umožňují identifikaci na vzdálenost až několik set metrů při osvětlení baterkou. Spodní část poskytuje možnost upevnění zátěže, která však není součástí balení. EAN: 8595602222209.
Zobrazit méně

Šroubovací tyčové bojky

Mikbaits Tyčová bójka Černá šroubovací spoje 5m
přečíst recenzi
Výrobce: Mikbaits
Zobrazit více
Mikbaits Tyčová bójka černá šroubovací spoje 5m je sklápěcí tyčová bójka vybavená šroubovacími spoji a reflexními polepy na horním dílu, které zvyšují viditelnost při osvětlení baterkou až na několik set metrů. Spodní část obsahuje otvor pro připevnění zátěže (není v balení). Nabízí 1 m náhradní díly a diodovou koncovku jako doplňky. EAN: 8595602222230.
Zobrazit méně

Tyčové bojky Daemons

Daemons Tyčová Bójka 05 Červená Trvale svítící
Výrobce: Daemons
Zobrazit více
Tyčová bójka Daemons 05 v červeném provedení je určena k označení rybářských míst. Její konstrukce sestává ze 8 plastových trubek pro hloubky 1-6 metrů a zabrání zachycení vlasce během zdolávání ryby. Obsahuje diodu a bateriový adaptér, avšak baterie nejsou zahrnuty.
Zobrazit méně
Daemons Tyčová Bójka 05 Červená Trvale svítící
Výrobce: Daemons
Zobrazit více
Tyčová bójka Daemons 05 v červeném provedení je určena k označení rybářských míst. Její konstrukce sestává ze 8 plastových trubek pro hloubky 1-6 metrů a zabrání zachycení vlasce během zdolávání ryby. Obsahuje diodu a bateriový adaptér, avšak baterie nejsou zahrnuty.
Zobrazit méně
Daemons Tyčová Bójka 05 Červená Automatická
přečíst recenzi
Výrobce: Daemons
Zobrazit více
Tyčová bójka Daemons 05 Červená Automatická je určena pro označení lovných míst. Skládá se z 8 plastových trubek, díky nimž je použitelná v hloubkách 1 - 6 metrů. Obsahuje diodu s adaptérem na baterie pro automatické zapnutí po setmění a karabinu pro zavěšení síťky se zátěží. Dodávána v nylonovém pouzdře. Baterie nejsou součástí balení.
Zobrazit méně
Daemons Sklopná Tyčová Bójka 05 s RGBS Led Diodou Červená, Zelená, Modrá se Sensorem a Vypínačem
Výrobce: Daemons
Zobrazit více
Daemons Sklopná Tyčová Bójka 05 je vybavena RGBS LED diodou se senzorem a vypínačem. Nabízí výběr mezi červenou, zelenou a modrou barvou svícení. Materiál těla bójky je ABS, základní délka 6 metrů. Elektronika je napájena dvěma bateriemi typu AAA s výdrží min. 250 hodin.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Tyčová bojka

Jak vybrat tyčovou bojku

Délka

Důležitým parametrem, který by vás měl při výběru tyčové bójky zajímat, je její délka. Podle toho, jak je dlouhá bójka, se odvíjí hloubka, ve které můžete lovit. Většinou se délka pohybuje okolo 5 – 6 metrů. V některých případech může být tyčová bójka i 10 metrů dlouhá.

Muž při rybaření

Tyčové bojky mohou být prospěšné pro profesionální i běžné rybáře, iStock /sandipruel

Materiál

Hned další v pořadí, co se důležitosti týče, je materiál tyčové bójky. Ta bývá vyráběna z plastu, ovšem z takového, který by měl být tvrzený a velmi odolný. Jednotlivé šroubovací spoje jsou často z duralu s dorazem z gumového kroužku, což zajišťuje skvělé utěsnění a hladkost celé bóje. Díky těmto vlastnostem je pak bójka skvěle stabilní.

Průměr

Jistě vás také zajímá, jaký je průměr tyčí. Většinou se setkáte s průměrem 16 mm. Ten se ale u jiných typů tyčí může lišit.

Příslušenství

Tyčová bojka
Zfish Tyčová Bójka Marker Pole 5m

Tyčová bójka může mít příslušenství, které zcela jistě oceníte. Někdy jsou tato příslušenství součástí balení při nákupu, jindy si některé z nich musíte přikoupit. Pojďme si říci, o které doplňky se jedná.

PříslušenstvíInformace
Další dílyPokud chcete bójku zapustit do větší hloubky než je 6 metrů, není problém dokoupit si další díly a délku tak prodloužit.
Reflexní proužkyDíky nim vidíte bójku na vzdálenost většinou až okolo 300 metrů.
OsvětleníPři nočním lovu vám umožní skvěle najít vaše krmné místo, kde se tyčová bójka nachází.
Senzor na stmíváníVe chvíli, kdy se setmí, se díky němu automaticky zapne noční světlo.
Přepravní taškaMůže jednat o tašku či transportní obal, díky kterému se nemusíte bát, že by během cestování na místo lovu mohla být bójka nějakým způsobem poškozena.
Rybář s úlovkem

Tyčová bojka Vám může pomoci k lepším výsledkům, iStock /mel-nik

Cena

Co se týče pořizovací hodnoty tyčové bójky, nemusíte se bát nějaké astronomické částky, jedná se o poměrně optimální cenovou záležitost. O tom, jaká konkrétně bude cena, rozhoduje nejen volba výrobce, ale především záleží na vybavení, kterým bude tento produkt disponovat.

  • Do 1 000 Kč – Za tuto hodnotu vyberete bójku, která zcela splní svůj účel. Ovšem nebude od toho nejlepšího výrobce. Bude disponovat základním vybavením.
  • 1 000 – 1 500 Kč – V takovém cenovém rozmezí koupíte kvalitní výrobek, který bude vybaven i příslušenstvím, jako je senzor na stmívání nebo přepravní taška. Záleží na prodejci.
  • Nad 2 000 Kč – Pokud se rozhodnete investovat více, než dva tisíce korun, získáte špičkovou tyčovou bójku od nejlepších výrobců na trhu s takřka veškerým příslušenstvím.

Víte, že…?

Jestliže patříte mezi kutily, nebo jste začátečník a nechcete do rybaření zatím investovat peníze, můžete si vyrobit tyčovou bójku jednoduše doma. A my vám poradíme, jak na to.

Postup

Šroubovací tyčové bojky
Mikbaits Tyčová bójka Černá šroubovací spoje 5m

Potřebujete – 16 mm elektrikářské trubky, metr, tužka, pilník, šmirglový papír, propanbutanová láhev s hořákem, vrták, pilka na železo, sirky, pomůcka na vytvoření hrdla, korkové špunty od vína.

1. Trubky si naměříme na metrové kusy
2. Nařežeme si je pilkou na železo
3. Opilujeme si konce trubek, aby byly rovné
4. Šmirglovým papírem si obrousíme trubky do hladka, abychom tam neměli žádné zbytky po pilování.
5. Dále vytvoříme hrdlo z 16 mm kulatiny v tvaru se zbroušeným koncem.
6. Velmi opatrně nahřejeme nad plamenem jeden konec na nařezaných trubkách.
7. Z kulatiny vyrobíme na nahřátém konci hrdlo tak tři až čtyři centimetry hluboké. To uděláme na každém nařezaném kuse.
8. Spoj na tyči. Hrdla musí být na vrchní straně dílů tak, aby směřovaly nahoru, aby se vlasec o ně zahřál.
9. Následně si vezmeme korkové zátky od vína, které ořežeme a nasuneme do každého dílu tyčovky.
10. Z jednoho dílu uděláme spodní část tak, že si konec nahřejeme a stlačíme.
11. Takto stlačený díl dobře ošmirglujeme.
12. Do středu navrtáme dostatečně velkou díru.
13. Do díry navlečeme kroužek, který nám poslouží na zavěšení závaží.
14. Na vrchní konec uděláme menší hrdlo, které vám poslouží na vsunutí světla, abyste bójku viděli i v noci. Případně můžeme na konec nalepit reflexní nálepky.

Otázky a odpovědi

Jak jsou bójky napájeny?

Jestliže budete tyčovou bójku využívat na noční lov, měla by být vybavena osvětlením, které je třeba napájet. Zpravidla se jedná o napájení prostřednictvím baterií typu AA nebo pak případně AAA.

Jak vybrat tyčovou bojku?

Tyčovou bojku mohou využívat amatéři i profesionální rybáři. Každá skupina bude potřebovat trochu jiné parametry. Pokud nechcete vyhazovat peníze, můžete si bójku vyrobit.
Zobrazit kompletní nabídku Tyčová bojka