Nejlepší formy na puding 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Blex forma na pudink 12cm 125/12 teflon

Jak vybrat formu na puding

Při výběru vhodné formy na puding je důležité zvážit několik klíčových faktorů:

  • Materiál: Hliníkové formy jsou lehké a dobře vedou teplo, avšak nemusí být nejodolnější. Silikonové formy jsou flexibilní, odolné proti skvrnám a snadno se s nimi manipuluje. Keramické nebo skleněné formy jsou těžší, ale často vhodné i pro servírování.
  • Velikost a tvar: Ujistěte se, že forma odpovídá velikosti porcí, které chcete připravovat, a že se vejde do vaší trouby či ledničky, pokud je potřeba chlazení.
  • Nelepivost: Pokud nechcete používat vazelínu nebo olej k natření formy, vybírejte ty s nepřilnavým povrchem.
  • Teplotní rozsah: Některé silikonové formy mohou být použity v extrémních teplotách, což je užitečné při pečení i zmrazování.
  • Snadnost čištění: Hledáte-li pohodlí, vyberte formy vhodné do myčky nádobí.
  • Cena: Rozhodněte se, jakou částku jste ochotni investovat do formy na puding. Dražší nemusí vždy znamenat lepší kvalitu.

Forma na puding - náš výběr

Blex forma na pudink 12cm 125/12 teflon
Výrobce: Blex
Materiál: teflonové
Zobrazit více
Forma na pudink Blex o průměru 12 cm má nepřilnavý povrch Teflon® Prima. Před prvním použitím je třeba ji umýt a potřít olejem. Použití kovových nástrojů, drátěnek, drsných houb nebo abrazivních čisticích prostředků může povrch poškodit. Forma není vhodná pro mikrovlnné trouby a myčky nádobí.
Zobrazit méně
Küchenprofi Formička na puding 11,2cm
Výrobce: Küchenprofi
Zobrazit více
Formička na puding Küchenprofi o průměru 11,2 cm a výšce 3,9 cm s hmotností 0,22 kg je vyrobena z ohnivzdorného porcelánu. Tento materiál je odolný vůči teplotám od -20 °C do 260 °C a vhodný pro použití v troubě, mikrovlnné troubě, lednici a mrazáku. Formička je myčkou na nádobí kompatibilní.
Zobrazit méně
SNB forma na puding 14cm pocín.
Výrobce: Snb
Zobrazit více
Forma na puding SNB má průměr 14 cm a je vyrobena z elektrolyticky pocínovaného plechu. Je vhodná pro použití v plynových a elektrických troubách do maximální teploty 220°C. Mytí v myčce nebo použití v mikrovlnné troubě není doporučeno.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Forma na puding

Jak vybrat formu na puding

Jaký materiál formy na puding je nejlepší pro pečení

Pro pečení pudingů se hodí zejména hliníkové formy, které dobře vedou teplo a pomáhají pudingům rovnoměrně propečt. Silikonové formy jsou také populární díky jejich flexibilitě a odolnosti proti vysokým teplotám. Obě varianty jsou výborné pro přípravu pudinků, ale hliník je obvykle preferován pro jeho tepelnou účinnost a pevnost, zatímco silikon umožňuje snadné vyklopení pudingů z formy.

Je možné použít silikonovou formu na puding v mrazáku

Ano, silikonové formy na puding jsou velmi vhodné pro použití v mrazáku, protože odolávají velmi nízkým teplotám. Díky této vlastnosti můžete vytvářet nejen tradiční pudinky, ale i zmrazené dezerty. Silikonová forma vám navíc umožní snadno vyjmout zmrazený puding bez poškození.

Jak udržet formu na puding v čistotě a jak se o ni starat

Chcete-li prodloužit životnost formy na puding a udržet ji čistou, je důležité dodržovat několik zásad:

  • Před prvním použitím: Formu důkladně umyjte teplou vodou s jemným mycím prostředkem.
  • Po každém použití: Ihned po použití formu omyjte, nebojte se použít mýdlo či jiné neabrazivní čističe. U nelepivých povrchů se vyhněte drsným čistícím prostředkům a brusným houbičkám.
  • Skladování: Ukládejte formu na puding na suchém místě, kde není vystavena přímému slunečnímu záření nebo jiným vlivům, které by mohly způsobit její poškození.
Forma na puding
Blex forma na pudink 12cm 125/12 teflon

Vyberte-li si formu vhodnou do myčky, ušetříte čas i úsilí při jejím čištění.

Může být forma na puding použíta i pro jiné typy dezertů

Formy na puding jsou mnohostranně použitelné a lze je využít i pro přípravu jiných druhů dezertů. V závislosti na jejich tvaru a materiálu se hodí pro pečení koláčů, muffinů, želatinových dezertů nebo dokonce pro chlazení čokolády. Důležité je ujistit se o teplotní odolnosti formy, pokud se rozhodnete použít ji pro pečení nebo zmrazování.

Existují také jednorázové formy na puding

Ano, na trhu jsou dostupné i jednorázové formy na puding, které jsou obvykle vyrobeny z plastu nebo papíru. Tyto formy jsou praktické pro velké akce nebo tam, kde nechcete mít starost s čištěním. Nicméně v duchu udržitelnosti a snížení odpadu je doporučeno používat opakovaně použitelné formy, které jsou obecně robustnější a lépe se s nimi manipuluje.

Zobrazit kompletní nabídku Forma na puding