Nejlepší usb mikroskopy 2024 a jak vybrat

Pozorujte objekty na počítači.

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Dino-Lite AM73515MT8A - USB mikroskop

Jak vybrat USB mikroskop?

 • USB mikroskopy jsou přístroje určené k detailnímu zobrazení zkoumaných objektů a preparátů přímo na obrazovce počítače.
 • USB mikroskopů najdete na trhu celou řadu.
 • Zásadním parametrem při výběru USB mikroskopu je jeho zvětšení.
 • Jak se zvyšuje přiblížení mikroskopu, zvedá se i náročnost na osvětlení zkoumaného preparátu.

USB mikroskop - náš výběr

Dino-Lite AM73515MT8A - USB mikroskop
Výrobce: Dino-Lite
Zobrazit více
Dino-Lite AM73515MT8A je USB mikroskop s rozlišením 5 Mpx, rozsahem zvětšení 700-900x a koaxiálním osvětlením. Nabízí funkci FLC pro kombinaci přímého a koaxiálního osvětlení, připojení USB 3.0 s přenosovou rychlostí až 5 Gbit/s a automatické načítání hodnot zvětšení (AMR). Součástí je software DinoCapture 2.0 pro Windows.
Zobrazit méně
Verk 09082 50-500x
přečíst recenzi
Výrobce: ISO
Provedení: školní
Maximální zvětšení: 1000
Zobrazit více
USB mikroskop Verk 09082 50-500x je vybavený 8 SMD LED diodami pro osvětlení a nabízí zvětšení až 500x. K připojení k počítači nebo notebooku využívá USB. Součástí balení je software pro pořizování snímků a nahrávání videa. Nabízí 6x digitální zoom a maximální ostrost 8 mm. Rozměry mikroskopu: 110 x 34 mm.
Zobrazit méně
Media-Tech USB 500x MT4096
Maximální zvětšení: 500
Zobrazit více
Univerzální digitální mikroskop Media-Tech USB 500x MT4096 umožňuje připojení přes USB k počítači a náhled na monitoru. S 8 nastavitelnými LED diodami a zvětšením od 50x do 500x lze snímat snímky v rozlišení až 6324x4742ppi (interpólované) a nahrávat video při 25fps @ 640x480ppi. Ovládání přes kompatibilní software, stojan z kovového materiálu.
Zobrazit méně
Carson eFlex 75x-300x USB
Výrobce: Carson
Maximální zvětšení: 300
Zobrazit více
Digitální USB mikroskop Carson eFlex 75x-300x přináší rozsah zvětšení od 75x do 300x a rozlišení 1,9 MP (1600x1200). Umožňuje pozorování větších objektů jako hmyz či rostlinné části, stejně jako drobných prvků nebo biologických vzorků. Součástí je stativ s regulovatelnou výškou.
Zobrazit méně
Bresser Junior Biolux SEL 40x-1600x
Výrobce: Bresser
Maximální zvětšení: 1600
Zobrazit více
Bresser Junior Biolux SEL je mikroskop pro začínající s rozsáhlou sadou příslušenství. Nabízí Barlow-Zoom-System, který umožňuje nastavit zvětšení až 2x během pozorování. Jeho rozsah zvětšení je 40x_az_1600x. Obsahuje nastavitelné LED osvětlení pro průsvitné i neprosvítající objekty, bateriový provoz a adaptér pro chytrý telefon.
Zobrazit méně

USB mikroskopy Discovery

Discovery Artisan 128
Výrobce: Levenhuk
Provedení: laboratorní
Zobrazit více
Digitální mikroskop Discovery Artisan 128 disponuje 3,5" LCD obrazovkou, možností připojení k PC či televizoru, kompatibilitou s Windows a Mac OS, 20-500x zvětšením a integrovaným 5 Mpx fotoaparátem (s interpolací až 12 Mpx). Nabízí fotografování, nahrávání videa, měření objektů a vestavěné osvětlení s 8 LED diodami.
Zobrazit méně
Discovery Artisan 32
Výrobce: Levenhuk
Provedení: laboratorní
Zobrazit více
Discovery Artisan 32 je digitální mikroskop s 5Mpx fotoaparátem a rozlišením obrazu 2592 x 1944 pixelů. Přístroj umožňuje zvětšení 100-300x, nastavitelnou ohniskovou vzdálenost 0-150 mm a obsahuje 5 LED diod pro osvětlení. K počítači se připojuje pomocí USB kabelu a je kompatibilní s Windows a Mac OS. Balení zahrnuje stojan, měřicí stupnici a software.
Zobrazit méně
Discovery Artisan 16
Výrobce: Levenhuk
Provedení: laboratorní
Zobrazit více
Digitální mikroskop Discovery Artisan 16 disponuje rozlišením 1600x1200 pixelů, 2 Mpx kamerou a zvětšením 20-230x. Funkce zahrnují pořizování fotografií, nahrávání videa a měření objektů. Je kompatibilní s Windows a Mac OS a vyžaduje kabel USB pro napájení. Součástí balení je stojan, ochranný kryt, software a uživatelská příručka.
Zobrazit méně
Discovery Artisan 1024
přečíst recenzi
Výrobce: Levenhuk
Provedení: laboratorní
Maximální zvětšení: 300
Zobrazit více
Discovery Artisan 1024 je přenosný digitální mikroskop s polarizačním filtrem pro zkoumání neprůhledných a lesklých materiálů. Nabízí optické zvětšení 10-300x, digitální zoom až 1200x, fotoaparát s 12 MPx rozlišením a Full HD video. Disponuje 8 LED diodami, 4" LCD displejem a možností připojení k externím zařízením.
Zobrazit méně

Mini USB mikroskopy

Dino-Lite AD4013MZT
Výrobce: Dino-Lite
Digitální: ano
TinyScope CAM, bílá 2030TQOOX026
přečíst recenzi
Výrobce: TinyScope
Provedení: kapesní
LED osvětlení: ano
Maximální zvětšení: 1000
Digitální: ano
Přenosný: ano
Zobrazit více
Rozlišení obrazu: 3840 x 3104
TinyScope CAM je kapesní mikroskopická kamera umožňující 1000x zvětšení. Nabízí dva osvětlovací moduly (světlý a tmavý), 13megapixelový fotoaparát pro fotografování a natáčení HD videí. Materiály ke zkoumání lze libovolně vybírat. Kompatibilní s Android a iOS zařízeními, balení obsahuje Wi-Fi adaptér pro iPhone a další příslušenství.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku USB mikroskop

Jak vybrat USB mikroskop?

 • USB mikroskopy jsou přístroje určené k detailnímu zobrazení zkoumaných objektů a preparátů přímo na obrazovce počítače.
 • USB mikroskopů najdete na trhu celou řadu.
 • Zásadním parametrem při výběru USB mikroskopu je jeho zvětšení.
 • Jak se zvyšuje přiblížení mikroskopu, zvedá se i náročnost na osvětlení zkoumaného preparátu.

Typy

Jak jsme psali výše, USB mikroskopů najdete na trhu celou řadu. Před samotným výběrem si tak položte otázku, k jakému účelu plánujete jeho využití.

Pro děti

Nejlevnější USB mikroskopy mohou udělat radost zvídavým dětem, ale i nadšeným amatérům. Svoje místo najdou u sběratelů nebo geologů, kterým i tyto levné přístroje ukážou okem neviditelné detaily.
Důležitým aspektem výběru je v tomto případě zvětšení a přisvícení. Pro běžnou domácí potřebu si vystačíte s mikroskopem, který zkoumaný objekt zvětší 100 až 200×. Tyto přístroje také nekladou důraz na kvalitní zobrazení na počítačovém monitoru, patří ale k těm nejlevnějším.

Salony a kadeřnictví

Využití najdou USB mikroskopy i v salonech a kadeřnictvích. Díky detailnímu zobrazení nehtů a konečků vlasů získáte včas přehled nad možnou hrozbou jejich poškození.
Mikroskopy pro kosmetiku mají 200 až 500násobné zvětšení. Pozornost při výběru soustřeďte také na dostatečný přísvit, který je pro zkoumání nehtů a vlasů zásadní.

Technici

USB mikroskop
Dino-Lite AM73515MT8A - USB mikroskop

Nejvíce technologicky vyspělé jsou USB mikroskopy určené profesionálním technikům a elektroinženýrům. Ty je využívají pro detailní zkoumání obvodů a čipů a detekují s nimi drobné vady a mechanická poškození bránící fungování přístroje.
Takto pokročilé přístroje mají 800násobné a větší zvětšení a kladou důraz na kvalitní osvícení silnými bílými LED diodami. Pro jejich bezproblémové použití je třeba využití stativu nebo držáku mikroskopu.

Práce na mikroskopu v laboratoři

USB mikroskop najde své uplatnění v mnoha oblastech, iStock / necati bahadir bermek

Určení mikroskopuVýhodyNevýhody
Pro děti a amatérySnadný provoz, nízká cenaMalé zvětšení
Kadeřnictví a salonyVhodná cena pro drobné podnikatele, kvalitní přísvitČasto bez stativů
Technické účelyKvalitní zvětšeníNáročný provoz, vysoká cena

Zvětšení

Zásadním parametrem při výběru USB mikroskopu je jeho zvětšení. To se udává v násobcích podle toho, kolikrát přístroj zvětší zkoumaný preparát.
USB mikroskopy nabízí dva typy zvětšení. První je základní přiblížení preparátu, které se pohybuje mezi 10 až 70násobným přiblížením. Druhý typ zvětšení je detailní a preparát zvětší až 1 000krát.

Víte, že…?

Jestliže plánujete pořízení USB mikroskopu s extrémně velkým zvětšením přes 800násobek zkoumaného předmětu, nezapomeňte na možnost přídavného stojánku a stativu. Díky tomu na zkoumaný preparát přesně zaostříte a docílíte kvalitního obrazu.

Přísvit

USB mikroskopy Discovery
Discovery Artisan 128

Jak se zvyšuje přiblížení mikroskopu, zvedá se i náročnost na osvětlení zkoumaného preparátu. Obecně platí, že od více než 500násobného přiblížení je třeba mít u mikroskopu přísvit.
Osvětlení předmětu zajišťuje 4 až 8 LED diod, které osvětlí objekt. Díky tomu na něj snadněji zaostříte a spatříte i ty nejmenší detaily.

Víte, že…?

Standardní USB mikroskopy nabízejí pouze základní přisvícení bez možnosti regulace jasu a barvy světla. Moderní přístroje vám nabídnou kvalitní LED diody, které zabrání odleskům předmětu s možností regulace jasu a v některých případech i nastavení barvy světla.

Materiál

USB mikroskopy jsou zařízení s citlivou elektronikou a optikou, které si příliš nerozumí s otřesy a pády. Díky tomu je jejich výrobci vybavují bezpečnostními prvky, do kterých se řadí i materiál, ze kterého je vyrobené šasi.
Na trhu najdete těla vyrobená ze slitin lehkých kovů. Ty jsou dostatečně odolné proti drobným pádům a oděrkám a ochrání citlivou optiku mikroskopu. Jejich nevýhodou je ovšem poměrně kluzký povrch. Klouzání zařízení v ruce zabraňují někteří výrobce poplastováním těla mikroskopu.

Příslušenství

Mini USB mikroskopy
Celestron Mini Digital Mikroskop

Základní tělo USB mikroskopu tvoří zařízení s kabelem pro připojení k displeji počítače nebo tabletu. Pro denní použití náročnější uživatelé ocení i další příslušenství.

 • LCD displej umožňuje zobrazení nejen na displeji počítače, ale prezentuje obraz i na displeji přímo na mikroskopu. To využijete například při prezentaci obrazu vašim klientům.
 • Stativ je šikovný pomocník při delším používání USB mikroskopu. Kromě toho, že slouží jako odkládací stojánek ho využijete i při přesném ostření na více než 500× zvětšený obraz.
Moderní laboratoř s počítačem a mikroskopem

USB mikroskop můžete připojit k počítači nebo jinému zařízení, iStock / gorodenkoff

Cena

 • Nejnižší ceny USB mikroskopů se pohybují kolem 2 000 Kč. Za tuto cenu dostanete přístroj s 200násobným zvětšením a základním přísvitem pomocí 4 diod.
 • Jestliže si připlatíte 2 až 3 000 Kč, koupíte USB mikroskop s kvalitním zobrazením a snadnou obsluhou. Mikroskopy v této cenové hodině jsou vhodné pro náročné uživatele, ale nejsou určené do profesionálních laboratoří. Takové mikroskopy stojí přibližně 10 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Co je USB mikroskop?

USB mikroskopy jsou přístroje určené k detailnímu zobrazení zkoumaných objektů a preparátů přímo na obrazovce počítače, které mají díky svému využití širokou cílovou skupinu. Hodí se jako hračka pro zvídavé děti, jako doplněk do kosmetického salonu a kadeřnictví, a využijí je i zkušení technologové. Tomu odpovídá i jejich velký výběr na trhu. USB mikroskopy běžně nedisponují vlastním displejem, ale připojují se k počítači, na jehož obrazovce zobrazují zkoumaný preparát.

Jak vybrat USB mikroskop?

USB mikroskopy se vyrábí v několika variantách od dětských hraček až po sofistikované přístroje určené pro práci v průmyslu. Základní mikroskopy nabízí například značka Levehnuk a W-Star, které obě nabízejí mikroskopy určené pro domácí použití. Jestliže sháníte kvalitní USB mikroskop k pracovním účelům, je tu pro vás značka Dino-Lite.
Zobrazit kompletní nabídku USB mikroskop