Nejlepší UV lepidla 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Den Braven Mamut Glue Crystal 51930BD 290 ml transparentní
94 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat UV lepidlo

Při výběru UV lepidla byste měli zvážit několik klíčových faktorů, které určují, jak dobře bude produkt vyhovovat vašim potřebám:

  • Typ a povaha materiálu, který potřebujete spojit;
  • Absorpční kapacitu materiálu pro UV záření pro efektivní vytvrzení;
  • Požadovanou pevnost a odolnost spoje po vytvrzení;
  • Potřebnou rychlost vytvrzení a délku expozice UV záření;
  • Specifické vlastnosti lepidla, jako je odolnost vůči teplotám, chemikáliím nebo vlhkosti;
  • Bezpečnostní a zdravotní aspekty při manipulaci a aplikaci lepidla – například míru vydávání toxických látek.

UV lepidlo - náš výběr

Den Braven Mamut Glue Crystal 51930BD 290 ml transparentní
přečíst recenzi
Výrobce: Den Braven
Velikost balení: 290 ml
Barva: transparentní
Použití: do interiéru
Typ: lepidla
Zobrazit více
Mamut Glue Crystal 51930BD je průhledné, voděodolné a trvale pružné lepidlo, vhodné k použití na různé materiály včetně skla, keramiky, oceli, hliníku, betonu, PVC a sádry. Produkt se dodává v 290ml kartuši a aplikuje se pomocí pistole.
Zobrazit méně
BISON Glass lepidlo na sklo 2g
přečíst recenzi
Výrobce: Bison
Typ: lepidla
Zobrazit více
BISON lepidlo na sklo je transparentní a určené k aplikaci na skleněné a kovové povrchy. Umožňuje lepení při expozici UV záření a dosahuje vytvrzení za 10-20 sekund za přítomnosti denního světla. Vytvrzený materiál je odolný proti teplotám od -50°C do +130°C, UV záření, rovněž odolává olejům, ředěným kyselinám a louhům. Obsah balení činí 2 ml.
Zobrazit méně
Loon Outdoors UV lepidlo na brodící kalhoty UV Wader Repair
Výrobce: Loon Outdoors
Zobrazit více
UV lepidlo Loon Outdoors UV Wader Repair je určeno pro opravy neoprenových, Gore-Tex a podobných materiálů. Produkt slouží k zalepení děr a trhlin, reaguje na UV záření pro okamžité vytvrzení. Aplikace je možná i na vlhké plochy.
Zobrazit méně
LOCTITE 3494 UV lepidlo nízkoenergetické 25g
přečíst recenzi
Výrobce: Henkel
Značka: Loctite
Typ: lepidla
Velikost balení: 25 ml
Barva: transparentní
Zobrazit více
Loctite 3494 je jednosložkové UV lepidlo s akrylátovou bází, které tuhne pod UV zářením vlnové délky 365 nm. Dosažení rukověti nastává za 8 sekund s hloubkou vytvrzení 13 mm a viskozitou 6000 mPa.s. Je odolné proti vlhkosti a má teplotní rozsah od -40 do +120 °C.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku UV lepidlo

Jak vybrat UV lepidlo

Jak dlouho trvá vytvrzení UV lepidla

Doba vytvrzení UV lepidla se může lišit v závislosti na několika faktorech, včetně intenzity UV záření, vrstvy lepidla a typu materiálů, které jsou spojovány. Typicky může vytvrzení proběhnout zhruba během několika sekund až několika minut. Je důležité dodržovat instrukce výrobce pro maximální efektivitu vytvrzení, aby bylo zajištěno, že spoj je pevný a trvalý.

Je UV lepidlo vhodné pro všechny typy materiálů

UV lepidlo je vhodné pro řadu materiálů, včetně většiny plastů, skla, kovů a dokonce i některých druhů dřeva. Avšak, některé materiály s vysokou UV absorpcí nebo nízkou propustností pro UV záření (jako jsou některé plasty či gumy) mohou potřebovat speciální typy UV lepidel nebo alternativní metody spojování. Důležité je vědět, jakým typem materiálu disponujete, a vybrat lepidlo vhodné pro konkrétní aplikaci.

Může být UV lepidlo vystaveno vlhkosti nebo teplotním změnám po vytvrzení

Po vytvrzení je UV lepidlo obvykle odolné vůči vlhkosti a může odolávat teplotním změnám v určitém rozsahu. Kvalita a odolnost lepidla po vytvrzení závisí na jeho specifických vlastnostech, které byly navrženy pro odolnost vůči těmto vnějším faktorům. Přesto je důležité si přečíst technické listy produktu, které poskytují informace o teplotní odolnosti a voděodolnosti konkrétního lepidla.

Jaké bezpečnostní opatření dodržovat při práci s UV lepidlem

UV lepidlo
Den Braven Mamut Glue Crystal 51930BD 290 ml transparentní

Při práci s UV lepidlem je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je používání ochranných brýlí, aby se zabránilo přímému kontaktu s UV zářením, které může být škodlivé pro oči. Dále je doporučeno nosit ochranné rukavice k ochraně pokožky před přímým kontaktem s lepidlem a potenciálními alergickými reakcemi. Vždy pracujte v dobře větraném prostředí a vyhněte se inhalaci par. Přečtěte si bezpečnostní list produktu a dodržujte všechna doporučená opatření.

Zobrazit kompletní nabídku UV lepidlo