Vaflovače

Je libo vafle? Chcete vaflovač pro labužníky, multifunkční pro velké domácnosti, nebo něco jednoduchého?

ca. 600 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 2 600 CZK
ca. 900 CZK
ca. 5 300 CZK

Jak vybrat nejlepší vaflovač?

Lákají teplé a křupavé vafle k snídani? Za skvělými vaflemi už nemusíte cestovat – díky rozvoji technologií si je vychutnáte i z pohodlí vašeho domova. Jak si ale vybrat toho správného pomocníka, díky kterému si zvládnete připravit skutečně dokonalé vafle? Při výběru rozhodně nesledujte jen cenu. Důležité jsou i další parametry. Ten pravý vám připraví vafle správné výšky, je jednoduchý na přípravu a zvládne i romantiku ve tvaru kytiček či srdíček.

Současná nabídka je tak široká, že vybrat ten pravý vaflovač může být skutečně oříšek. Najdete množství nejrůznějších tvarů a velikostí, které dokáží připravit nejen vafle, ale také třeba toasty, panini, nebo dokonce donuty.

V první řadě si promyslete, zda jej budete dávat na odiv na pracovní desce, nebo přístroj schováte do skříňky.

Jednoduché řešení
Severin WA 2103
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Vzhled

Vzhled může působit jako banalita, je však prvním kritériem, které je třeba sledovat. K dostání jsou krásné designové kousky, které se mohou stát pýchou vaší kuchyně.

 • Plastové vaflovače – patří mezi levnější, jsou lehké a snadno se udržují
 • Ocel – působí luxusním dojmem, avšak je těžší. Vybírat můžete nerezu, ale i barevných variant.

Podle vzhledu a použitých materiálů se odvíjí nejen cena vaflovače, ale také jeho rozměry a váha. Ujasněte si, kde budete vaflovač skladovat. Větší vaflovače, které se hodí pro rodiny, zabírají poměrně dost místa a také jsou těžší na přenášení z místa na místo. Ideální je tedy umístit je na kuchyňskou linku.

Střední cesta 3v1
Domo DO 9136
ca. 1 400 CZK
Aktuálni cena

Chcete-li vaflovač skladovat ve skříňce, vybírejte takový, který se dá uložit jak naležato tak na výšku.

Nezapomínejte na nožičky vaflovače. Měly by být opatřeny protiskluzovým povrchem, který zajistí vašemu přístroji vyšší stabilitu. Navíc se vyhnete poškrábání kuchyňské desky.

V neposlední řadě dbejte na dostatečnou délku přívodního kabelu a jeho možnost ukrýt jej pod vaflovačem.

Fajn fajnový
Graef WA 80
ca. 2 500 CZK
Aktuálni cena

3 v 1?

Současná nabídka je velmi různorodá. Pořídit si můžete pomocníka, který dokáže vyrobit vafle nejrůznějších tvarů a velikostí. Některé z nich toho umí mnohem více. Pokud bojujete s nedostatkem místa, praktickým řešením jsou přístroje 3v1, které kromě sladkých vaflí vykouzlí i voňavé tousty nebo panini.

Nechcete trávit hodiny studováním parametrů? Připravili jsme pro vás skvělé tipy, jak dobře vybrat vaflovač. Na konci článku naleznete také srovnání těch nejlepších přístrojů na trhu.

Funkce

Vaflovač je velmi jednoduchý spotřebič. Jeho ovládání zvládnete během pár minut. Patříte-li k občasným konzumentům, není nutné vybírat varianty s množstvím funkcí či výměnných plotýnek. Zvláště pokud máte doma další přístroje. Pokud však patříte mezi gurmány, kteří si rádi vychutnají vafle každý týden, nebo máte rodinu, doporučujeme poohlédnout se po vaflovačích pro náročnější uživatele.

Všestranný pomocník
Tefal SW 854 D 16
ca. 2 600 CZK
Aktuálni cena

Ptáte se, co ještě by měl váš vaflovač umět než jen připravit křupavé a voňavé vafle? Existuje řada funkcí, které vám usnadní přípravu této dobroty.

 • Světelná kontrolka – Ať přesně víte, zda je vaflovač nahřátý nebo máte hotovou snídani.
 • Hluboká pečící deska – Optimální je hloubka kolem 1cm. S mělčí deskou budou vafle tenké a nebudou vám zdaleka tak chutnat.
 • Nepřilnavý povrch – Ten by měl být samozřejmostí, nechcete přece každou vafli podmazávat olejem.
 • Nastavení teploty – Hodí se zejména pro různé druhy těsta a náplně.
 • Odtokový žlábek – Zachytí přebytečné těsto a usnadní následné čištění přístroje.
 • Ochrana přehřátí – Funkce, která chrání přístroj před jakýmkoliv přehřátím, ať už zapomenete nebo dojde k chybě. Kdyby měla nastat situace, že k přehřátí dojde, přístroj se jednoduše sám vypne.
 • Zámek víka – Možnost napevno uzavřít vrchní víko. Jedná o praktický bezpečností prvek, který se hodí, pakliže máte děti. Druhou výhodou uzamykatelného víka je lepší propečení vaflí.
 • Izolovatelná rukojeť – Pozor si dávejte zejména u levnějších modelů. Rukojeť by měla být vždy tepelně izolovatelná. Vyhnete se tak nepříjemnému popálení v momentě, kdy sáhnete na vaflovač holýma rukama.

Dražší modely, ale už i ty ze střední kategorie disponují vyměnitelnými plotýnkami. Umožní vám měnit tvar, velikost a počet připravovaných vaflí, do některých přístrojů lze vkládat plotýnky na přípravu toastů a sendvičů. Jejich neocenitelná výhoda je zejména ve snazší údržbě. Navíc je můžete vkládat i do myčky nádobí.

Srdeční záležitost
Cloer CL 1621
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Pokud jste velká rodina a nechcete mít doma velké množství spotřebičů, vsaďte na ty s více funkcemi. Výměnné plotýnky u multifunkčních spotřebičů vám dokážou připravit nejen tousty a panini, ale také se lépe myjí.

Rychlost

Pokud výrobce neuvádí dobu přípravy (tu nejčastěji najdete v uživatelských recenzích), orientujte se podle příkonu (W). Platí, čím vyšší výkon, tím dříve budete mít křupavé vafle na stole. Podle zkušeností uživatelů je průměrná doba přípravy kolem 5 minut na jednu várku. Nezapomeňte, že s vyšším příkonem roste i odběr energie z elektrické sítě.
Nejvýkonnější přístroje mají příkon kolem 2200W. Příkon v hodnotách mezi 1000 W – 1400 W lze považovat za jakýsi kvalitní standard. U levných, méně výkonných spotřebičů počítejte, díky výkonu kolem 700 W – 1000 W s delší dobou přípravy.

Cena

Ceny vaflovačů se pohybují od pár stovek do několika tisíc korun. To, kolik budete muset za vysněný přístroj zaplatit, se odvíjí nejen od výkonu a funkcí spotřebiče, ale také od použitých materiálů a kvality provedení. Připlatit si můžete nejen za nadstandardní funkce, ale i jednodušší ovládání. Chcete-li luxusní designový přístroj, který bude ozdobou vaší kuchyňské linky? Počítejte s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Profesionál
Krups FDD 95 D
ca. 5 300 CZK
Aktuálni cena
 • Levné vaflovače do 500 Kč – Ideální pro nenáročné uživatele a občasné konzumenty vaflí. Očekávejte základní produkt s příkonem kolem 700 W. Výrobek bývá vyroben z plastu a plotýnky jsou pouze částečně teflonové.
 • Střední třída kolem 1 000 Kč – Patří mezi nejlepší v poměru cena / výkon. Najdete tu kvalitní vaflovače, originální plotýnky třeba ve tvaru srdíčka a slušný výkon kolem 1 200 W. Některé přístroje jsou i multifunkční.
 • Luxus nad 2 000 Kč – Máte s vaflovačem větší plány? V této kategorii najdete výrobky pro nejnáročnější gurmány, ale také pro restaurace. Vaflovače z této kategorie mají sady výměnných plotýnek, díky kterým můžete rozjet doslova vaflovou show.

Značky

Ať už budete pořizovat levnější kousek nebo drahý designový výrobek, myslete na to, že je dobré spojovat cenu s osvědčenými výrobci. Mezi ně patří zejména Clatronic, Domo, Tristar, Severin, Graef nebo Cloer. Vybíráte-li přístroj méně známých výrobců, podívejte se na hodnocení uživatelů v testech kvality či recenze.

Nomination
Jednoduché řešení
Střední cesta 3v1
Fajn fajnový
Všestranný pomocník
Srdeční záležitost
Profesionál
Image
Product
Severin WA 2103
Domo DO 9136
Graef WA 80
Tefal SW 854 D 16
Cloer CL 1621
Krups FDD 95 D
Vyměnitelné plotýnky
Příkon
1200 W
1000 W
1200 W
700 W
930 W
1200W
Počet vaflí
4
2
5
2
5
2
Cena ca. 600 CZK ca. 1 400 CZK ca. 2 500 CZK ca. 2 600 CZK ca. 900 CZK ca. 5 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena