15 nejlepších videovrátných 2023

Zvonek a kamera v jednom.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Videovrátný Veria 8277B+831

Jak vybrat videovrátného

  • Tento přístroj v sobě spojuje funkci klasického zvonku, bezpečnostní kamery a otevírání dveří na dálku.
  • Můžete vybírat mezi analogovým typem nebo mezi novodobými IP modely.
  • Napájení může probíhat jak tradičně, za pomoci elektřiny, tak i bezdrátově.
  • Cena videovrátného pro domácí použití se pohybuje v rozmezí 3 000 – 6 000 Kč.

Videovrátný - náš výběr

Videovrátný wifi

EMOS H1139 Kamerová jednotka
přečíst recenzi
Výrobce: EMOS
S barevným displejem: ano
S nočním viděním: ano
WiFi: ano
Hikvision DS-KIS702
přečíst recenzi
Výrobce: Hikvision
Interkom: ano
WiFi: ano
Typ: videotelefony
Urmet 1730/503
přečíst recenzi
Výrobce: Urmet
WiFi: ano
Barva: bílé
Grandstream GDS3710
přečíst recenzi
Výrobce: GrandStream
WiFi: ano
Montáž: povrchová
DoorBird D101S stříbrný (povrchová montáž)
přečíst recenzi
Výrobce: DoorBird
S nočním viděním: ano
WiFi: ano
Typ: videotelefony

Ip videovrátný

Zobrazit kompletní nabídku videovrátných

Jak vybrat videovrátného

Typy

Toto zařízení se dělí na dva hlavní typy, kterými jsou analogový videovrátný a IP respektive digitální videovrátný. Rozdíl mezi těmito typy přístroje rozhoduje o mnoha věcech, které ovlivňují další možnosti využívání videovrátného. Mají také vliv na samotnou instalaci.

Analogový videovrátný

Dnes je tento způsob technologie často považován za zastaralý. Právě z toho důvodu patří většina novějších modelů do 2. skupiny. Analogový typ přístroje funguje podobně jako klasická kamera. Zjednodušeně řečeno přenáší obraz přes kabel na obrazovku. Nevýhodou je, že k němu musíte natáhnout samostatný kabel, protože je velmi malá pravděpodobnost, že takový u dveří máte. Další nevýhodou je menší počet funkcí. Nelze jej propojit s aplikací nebo dalším smart vybavením. Dalším minusem je horší kvalita přenosového signálu. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší modely tohoto typu zařízení, výhodou je jejich nízká cena.

videovrátný
Videovrátný Veria 8277B+831

IP videovrátný

Tento typ videozvonku má svoji vlastní IP adresu, což je důvodem k názvu IP nebo chcete-li digitální. Díky tomu nemusíte ke dveřím tahat kabely navíc. Dají se připojit buď FTB nebo UTP kabeláží s tzv. PoE napájením a také jednoduše prostřednictvím wifi, což je obrovská výhoda. Další výhodou jsou pokročilejší funkce, jako je propojení s mobilní aplikací a jiným smart vybavením vaší domácnosti.

Napájení

Jeden z nejzásadnějších parametrů je právě způsob napájení. V dnešní době lze zakoupit bezdrátový model, ale drtivá většina je napájena tradičně, tedy přes elektrický kabel. Ten by se měl nacházet přímo u vašich dveří, brány nebo jiného vstupu, při kterém chcete videotelefon používat. Pokud si pořídíte tento přístroj s napájení ze sítě, myslete na to, co vám dovoluje vaše elektroinstalace. I na hodně starých domech nejčastěji narazíte na dva kabely, které vedou ke dveřím, na které byl připojen obyčejný zvonek. Na tento typ kabeláže lze připojit pouze dvouvodičový videozvonek. Novější modely mohou mít klidně až 4 nebo 8 vstupů. Na vás je rozhodnout se, jestli slevíte ze svých požadavků, například z hlediska funkcí, nebo jestli se raději dáte do tažení nové elektroinstalace.

Rozlišení kamery

Často se stává, že se lidé spoléhají na to, že displej ve videovrátném není velký, takže kvalita obrazu není zas tak důležitá. Opak je pravdou. Rozhodující rozlišení kamery je uváděno v pixelech nebo megapixelech, což může být matoucí. Důležité pro vás je umět se orientovat podle následujících parametrů, které jsou zde posuzovány vzhledem k 5 – 7 palcovému displeji.

videovrátný wifi
EMOS H1139 Kamerová jednotka
  • 720 p je ekvivalentem k 0,9 Mpx – více než dostačující rozlišení
  • 480 p nebo 0,3 Mpx – hraniční rozlišení
  • 240 p/0,07 Mpx – nedostatečné rozlišení
ip videovrátný
Grandstream GDS3710

Další funkce

Kromě kvalitního zvuku a obrazu, který je samozřejmostí, můžete u videovrátného ocenit i další užitečné vychytávky. Pojďme se podívat do následující tabulky.

Funkce Informace
Infračervené noční vidění Díky němu na své návštěvníky dobře uvidíte i v noci
Zvýšená odolnost Ochrání videozvonek vůči dešti i větru
Detekce pokusu o deaktivaci Tato funkce vás upozorní, když se někdo váš přístroj pokusí rozebrat

Víte, že…?

U některých videovrátných existuje i možnost dálkového otevření nebo dokonce propojení s vaším mobilním telefonem. Díky tomu budete mít neustále přehled o tom, co se před vašimi dveřmi děje.

Výrobci a cena

Mezi výrobce patří EMOS, Anker, Hikvision, Urmet nebo Xiaomi.
Ceny videovrátných se pohybují v rozmezí od 2 000 Kč klidně až do 20 000 Kč. Samozřejmě suma, kterou utratíte za tento přístroj, je na vás. Musíte se rozhodnout, jaké parametry a funkce jsou pro vás důležité. Obecně tu platí, čím dražší, tím lepší.
Do běžné domácnosti vám postačí zaměřit se na cenové rozpětí 3 000– 6 000 Kč.

videovrátný
EURA VDA-35A3

Otázky a odpovědi

Jaký displej lze u videovrátného očekávat?

Velká většina videovrátných má 5 – 7 palcový displej. Pokud zvolíte levnější variantu, můžete se setkat s 4,3 palcovými verzemi. Displej je především dotykový, můžeme říci, že vypadá jako tablet. Na některých ale můžeme nalézt i klasická tlačítka, kterými můžete dveře otevřít nebo spustit audio hovor.

Je důležité, aby měla kamera u videovrátného velký úhel?

Měli byste dbát na to, aby kamera snímala co největší prostor ve všech směrech. Kamera se 180 ° úhlem by byla skvělou volbou, ale najdeme je u dražších modelů. Naprosto dostačující bude i 70 – 90 ° úhel vertikálně i horizontálně. Vyrábějí se i kamery se 45 – 50 °, ty jsou ale průměrné až podprůměrné.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku videovrátných