Vozík na nářadí

Bezpečné uložení dílenského nářadí.

ca. 1 000 CZK
ca. 2 100 CZK
ca. 15 461 600 CZK
ca. 2 100 CZK

Jak vybrat vozík na nářadí

  • Díky vozíku na nářadí budete mít přehled o veškerém dílenském vybavení.
  • Co se týče materiálu, tak vozíky na nářadí se vyrábí především z kovu. Na trhu ale najdete i dřevěné vozíky, ty ale nejsou příliš vhodné.
  • Při výběru dílenského vozíku je důležité zvolit správnou velikost.

Materiál

Co se týče materiálu, tak vozíky na nářadí se vyrábí především z kovu. Na trhu ale najdete i dřevěné vozíky, ty ale nejsou příliš vhodné. Dřevo je sice bytelné, ale nezapomeňte, že není odolné vůči ohni. Důležité je, aby vozík nebyl nijak moc těžký, ale také, aby se s ním dalo dobře manipulovat.

Velikost

Při výběru dílenského vozíku je důležité zvolit správnou velikost. Rozmyslete se, zda vám stačí malý vozík s několika poličkami nebo jestli potřebujete větší vozík, kde bude dostatečné množství zásuvek, či dokonce velký vozík, který bude disponovat jak velkým počtem zásuvek, tak i dalším úložným prostorem, jako jsou právě poličky nebo výklopné uši či pracovní deska. Tyto velký vozíky jsou určeny spíše pro profesionály, kteří mají velké množství nářadí.

Praktický
Přepravní vozík dílenský 3 police MAR POL

Výbava

Než se pustíte do výběru konkrétního dílenského vozíku, měli byste si ujasnit, jestli chcete pořídit prázdný vozík nebo naopak vozík včetně výbavy.

Vybavený vozík

Pokud si zvolíte vybavený vozík, výhodou je, že pak nemusíte řešit nářadí nebo přípravky, které do vozíku nakoupíte. Součástí vybavených vozíků většinou bývají základní druhy nářadí. Na jednu stranu je pozitivní, že nemáte starosti s nákupem dalších věcí, na druhou stranu ale můžete ve výbavě něco postrádat. Nebo se dokonce může stát, že vozík bude obsahovat nářadí, které zrovna nepotřebujete. Tahle situace může potkat zejména profesionály, kteří už svoji dílnu mají velmi dobře vybavenou. Proto je tato varianta vhodná především pro ty, kteří nemají příliš velké nebo žádné vybavení, nebo chtějí své vybavení obměnit.

Prázdný vozík

Jestliže preferujete nevybavený vozík, dostanete skutečně pouze prázdný vozík a je zcela na vás, co si do něj uložíte.

Na dřevo
LIENBACHER VOZÍK NA DŘEVO S 3-DÍLY NÁŘADÍ, ČERNÉ Š/H/V 35/30/81 CM

Interiér vozíku

Pokud se rozhodnete pro vybavený vozík, je nezbytné, abyste si vybrali nářadí co nejrychleji. Podmínkou je tedy jeho efektivní členění. Ve většině případů bývá členěn na jednotlivé zásuvky. Součástí vozíku mohou být i otevřené police. Velkou výhodou je, když jsou jednotlivé šuplíky přesně určeny na založení kleští, klíčů nebo šroubováků. V tom případě si můžete být jisti, že všechno hned a s přehledem najdete.

Víte, že…?

Neměli byste zapomínat na to, aby váš vozík na nářadí vzhledově zapadal do vaší dílny. Vybírat můžete například mezi variacemi laděnými do červené, šedé nebo i modré barvy. Všechny zmíněné barvy bývají kombinovány s černou.

Bezpečnostní funkce

Jakmile se rozhodnete vybírat vozík na nářadí, nezapomeňte se také zaměřit na další důležitý parametr, kterým jsou právě bezpečnostní funkce. Pojďme se podívat, jaké to jsou:

Policový
Přepravní vozík policový Extol Craft 956051 20kg
Funkce Popis
Kvalitní kolečka Nezbytná věc pro jakýkoliv montážní vozík. Díky nim jezdí vozíky jistě a dokáží vyrovnávat případné nerovnosti podlah v dílnách.
Brzdy Díky brzdovému mechanismu získáte maximální jistotu bezpečné manipulace s vozíkem. Brzdy zajistí rychlé zabrzdění vozíku, kdykoli to budete potřebovat.
Pojistka Hodně důležitý bezpečnostní prvek, který zabrání nechtěnému vysunutí jednotlivých zásuvek. Zabráníte tak nepříjemným poraněním.
Uzamknutí Funkce, díky které můžete uzamknout veškeré zásuvky vozíku. Jednak tím zabráníte, aby došlo k nechtěnému výsuvu zásuvek, a také k zásuvkám nebude mít přístup nikdo jiný.

Cena

  • Co se týče ceny vozíku na nářadí, rozpětí je velmi široké a to od 2 000 – 40 000 Kč.
  • Pokud kupujete prázdný vozík bez nářadí, zaplatíte za něj 2 000 – 20 000 Kč. Záleží především na tom, jak velký typ vozíku zvolíte, jakými funkcemi bude disponovat a v neposlední řadě záleží také na výrobci, kterého zvolíte.
  • U vybaveného vozíku je samozřejmě na místě počítat s vyšší cenou. Suma se pohybuje od 5 000 – 40 000 Kč. Zde záleží především na tom, jaký je počet nářadí ve vozíku. Čím více nářadí, tím vyšší cena. Další roli hraje i zvolený výrobce a funkce vozíku.

Otázky a odpovědi

Na co se ještě zaměřit?

Určitě oceníte, když pro vás převážení vozíku na nářadí bude jednoduché a bez problémů ho zvládnete přemístit z jedné dílny do druhé. V dnešní době jsou vozíky zmodernizovány a jsou vybaveny jedním nebo i více madly. Madla slouží k tomu, abyste mohly vozík pohodlně chytit a snadně se s ním pohybovat. Většinou jsou tato madla potažená plastem, a to právě z důvodu pohodlného uchycení.

Jak vybrat vozík na nářadí?

Vozík na nářadí by měl být vyroben z kovu. Poté si pouze zvolte vhodnou velikost a způsob členění.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.