Nejlepší vozíky na nářadí 2024 a jak vybrat

Bezpečné uložení dílenského nářadí.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tona Expert E011207 dílenský vozík na nářadí

Jak vybrat vozík na nářadí

  • Díky vozíku na nářadí budete mít přehled o veškerém dílenském vybavení.
  • Co se týče materiálu, tak vozíky na nářadí se vyrábí především z kovu. Na trhu ale najdete i dřevěné vozíky, ty ale nejsou příliš vhodné.
  • Při výběru dílenského vozíku je důležité zvolit správnou velikost.

Vozík na nářadí - náš výběr

Tona Expert E011207 dílenský vozík na nářadí
Výrobce: Expert by Facom
Určení: na nářadí
Počet zásuvek: 7
Uzamykatelné: ano
Zobrazit více
Dílenský vozík Tona Expert E011207 disponuje 7 zásuvkami pro 3 moduly s vnitřními rozměry 569 x 420 mm (4x 60 mm výška, 3x 130 mm výška). Je vybaven centrálním zámkem, integrovanou rukojetí, polypropylenovou pracovní deskou a 4 kolečky o průměru 125 mm. Umožňuje 100% otevření zásuvek na kuličkových ložiscích.
Zobrazit méně
MAR-POL M66604
přečíst recenzi
Výrobce: Polar
Hmotnost: 8.5 kg
Zobrazit více
Vozík na nářadí MAR-POL M66604 je ocelový a má tři police o velikosti 35,5x73 cm s hloubkou 6 cm. Mezi policemi je vzdálenost 24 cm a celková výška vozíku je přibližně 77 cm. Je uložen na čtyřech kolečkách, z nichž dvě jsou otočné. Maximální zatížení dosahuje 136 kg.
Zobrazit méně
Tagred TA214 298 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Tagred
Vybavení: s výbavou
Kuličkový pojezd zásuvek: ano
Uzamykací systém: ano
Zobrazit více
Dílenský vozík Tagred TA214 nabízí 298 kusů nářadí vyrobených z nástrojové oceli CrV. Vozík má sedm zásuvek a jednu uzamykatelnou skříňku. Centrální zámek zamyká všechny zásuvky, zatímco skříňka má vlastní zámek. Vozík má čtyři kola pro snadnou manipulaci, konstrukci ze silnějšího plechu a nerezovou odkládací plochu.
Zobrazit méně
Milwaukee 4932464244
přečíst recenzi
Výrobce: Milwaukee
Typ: kufry
Pojízdné: ano
Nosnost: 113 kg
Hmotnost: 25 kg
Zobrazit více
Vozík na nářadí Milwaukee 4932464244 se systémem PACKOUT umožňuje flexibilní organizaci, transport a skladování nástrojů. Nabízí modulární kombinace heavy duty boxů, organizérů a kufrů s IP65 ochranou. Materiál je odolný polymer, pozor na kapacitu pojízdného boxu 113 kg. Uvnitř najdete mnoho kapes, zastřikovanou rukojeť a 1680D balistický materiál.
Zobrazit méně

Prázdné vozíky na nářadí

RICHMANN PC1301
Výrobce: Richmann
Určení: na nářadí
Materiál: kovové
Počet zásuvek: 7
Hmotnost: 40 kg
Zobrazit více
Montážní vozík RICHMANN PC1301 je kovový, prázdný a pro ukládání nářadí disponuje 7 zásuvkami s celkovou kapacitou pro 135 dílů. Jeho celkové rozměry činí 630 x 447 x 903 mm. Vozík je vybaven jednou velkou zásuvkou rozměrů 530 x 400 x 195 mm, další velká zásuvka má rozměry 530 x 400 x 125 mm, zatímco pět menších zásuvek má rozměry 530 x 400 x 55 mm. Hmotnost prázdného vozíku je 40 kg.
Zobrazit méně

Vozíky na nářadí Stanley

Stanley FatMax 1-94-210 Rozevírací pojízdný montážní box
přečíst recenzi
Výrobce: STANLEY
Typ: boxy
Materiál: plastové
Rozkládací: ano
Pojízdné: ano
Hmotnost: 10 kg
Zobrazit více
Výška: 54 cm
Šířka: 54.9 cm
Hloubka: 32 cm
Délka: 73 cm
Pojízdný montážní box Stanley FatMax 1-94-210 disponuje rozkládací konstrukcí s víceúrovňovým uspořádáním pro snadný přístup ke všemu uloženému nářadí. Box má velká odolná kola, vyjímatelné přepážky pro přizpůsobení organizéru, "V" žlábek ve víku a dvě boční rukojeti. Vnější rozměry: 55 x 73 x 32 cm. Hmotnost: 10 kg.
Zobrazit méně
Stanley STMT1-75063
Výrobce: STANLEY
Hmotnost: 82 kg
Počet zásuvek: 4
Zobrazit více
Dielenský vozík Stanley STMT1-75063 disponuje čtyřmi zásuvkami s nosností 22 kg a maximální nosností vozíku 270 kg. Vozík je uzamykatelný se 2 klíči, má antiskluzovou horní desku a 4 odolná kolečka (2 pevná, 2 otáčivá s brzdou). Jednu zásuvku lze vybavit až 6 nástrojovými moduly.
Zobrazit méně
STANLEY STST74306-1
Výrobce: STANLEY
Určení: na nářadí
Typ skříně: se zásuvkami
Počet zásuvek: 7
Uzamykatelné: ano
Hmotnost: 51 kg
Zobrazit více
Vozík na nářadí STANLEY STST74306-1 nabízí 7 zásuvek (2 střední, 5 mělkých) a integrované úchyty na pracovní desce. Povrch zásuvek je protiskluzový. Zásuvky obložené kuličkovými ložisky snesou těžší nářadí. Uzamykací klíč a kolečka zajišťují bezpečnost. Nosnost celého vozíku je 300 kg při 20 kg na jednu zásuvku.
Zobrazit méně
Stanley STMT1-74305
Výrobce: STANLEY
Zobrazit více
Přenosná skříň na nářadí Stanley STMT1-74305 nabízí 4 zásuvky s kuličkovými ložisky a uzamykatelným systémem. Skříň disponuje nosností až 300 kg, zásuvky unesou 20 kg a spodní zásuvka až 35 kg. Na horní desce je protizkluzová vložka a skříň je vybavena 4 kolečky, z nichž 2 jsou pevná a 2 otočná.
Zobrazit méně
Stanley STMT1-74306
Výrobce: STANLEY
Zobrazit více
Vozík na nářadí Stanley STMT1-74306 nabízí 7 zásuvek s maximální nosností 20 kg na zásuvku a celkovou nosností vozíku až 300 kg. Vlastnosti vozíku zahrnují protiskluzovou vrchní desku, uzamykatelné zásuvky s dodanými 2 klíči, kuličková ložiska v kolejnicích zásuvek a čtyři kolečka - dvě pevná a dvě otáčivá.
Zobrazit méně

Vozíky na nářadí Yato

Yato YT-0902
Výrobce: YATO
Hmotnost: 60 kg
Kuličkový pojezd zásuvek: ano
Počet zásuvek: 6
Zobrazit více
Nástrojová skříňka Yato YT-0902 disponuje šesti zásuvkami o různých rozměrech s celkovou nosností 450 kg. Kolečka s brzdou usnadňují manipulaci, horní tři zásuvky mají nosnost 25 kg, spodní dvě 35 kg. Skříňka je navíc vybavena protiskluzovou deskou vhodnou pro použití jako pracovní stůl.
Zobrazit méně
Yato YT-09160
Výrobce: YATO
Materiál: Kunststoff
Pojízdné: ano
Hmotnost: 4.3 kg
Výška: 35 cm
Šířka: 49.5 cm
Zobrazit více
Délka: 71 cm
Vozík na nářadí Yato YT-09160 nabízí dvě sekce pro uskladnění nářadí a příslušenství. Jedná se o konstrukci z plastu o rozměrech 49,5 x 35 x 71 cm odolnou vůči mechanickému poškození. Vrchní část s přihrádkami lze odepnout pro jednoduchý přenos nářadí. Vybavený zámky pro ochranu před neúmyslným otevřením.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Vozík na nářadí

Jak vybrat vozík na nářadí

Materiál

Co se týče materiálu, tak vozíky na nářadí se vyrábí především z kovu. Na trhu ale najdete i dřevěné vozíky, ty ale nejsou příliš vhodné. Dřevo je sice bytelné, ale nezapomeňte, že není odolné vůči ohni. Důležité je, aby vozík nebyl nijak moc těžký, ale také, aby se s ním dalo dobře manipulovat.

Dílenský vozík s nářadím

Dílenské vozíky se nejčastěji vyrábí z kovu, iStock /Baloncici

Velikost

Při výběru dílenského vozíku je důležité zvolit správnou velikost. Rozmyslete se, zda vám stačí malý vozík s několika poličkami nebo jestli potřebujete větší vozík, kde bude dostatečné množství zásuvek, či dokonce velký vozík, který bude disponovat jak velkým počtem zásuvek, tak i dalším úložným prostorem, jako jsou právě poličky nebo výklopné uši či pracovní deska. Tyto velký vozíky jsou určeny spíše pro profesionály, kteří mají velké množství nářadí.

Výbava

Než se pustíte do výběru konkrétního dílenského vozíku, měli byste si ujasnit, jestli chcete pořídit prázdný vozík nebo naopak vozík včetně výbavy.

Muž vytahuje nářadí z vozíku

Dílenský vozík může být prázdný i vybavený různým dílenským nářadím, iStock /Smederevac

Vybavený vozík

Vozík na nářadí
Tona Expert E011207 dílenský vozík na nářadí

Pokud si zvolíte vybavený vozík, výhodou je, že pak nemusíte řešit nářadí nebo přípravky, které do vozíku nakoupíte. Součástí vybavených vozíků většinou bývají základní druhy nářadí. Na jednu stranu je pozitivní, že nemáte starosti s nákupem dalších věcí, na druhou stranu ale můžete ve výbavě něco postrádat. Nebo se dokonce může stát, že vozík bude obsahovat nářadí, které zrovna nepotřebujete. Tahle situace může potkat zejména profesionály, kteří už svoji dílnu mají velmi dobře vybavenou. Proto je tato varianta vhodná především pro ty, kteří nemají příliš velké nebo žádné vybavení, nebo chtějí své vybavení obměnit.

Prázdný vozík

Jestliže preferujete nevybavený vozík, dostanete skutečně pouze prázdný vozík a je zcela na vás, co si do něj uložíte.

Interiér vozíku

Pokud se rozhodnete pro vybavený vozík, je nezbytné, abyste si vybrali nářadí co nejrychleji. Podmínkou je tedy jeho efektivní členění. Ve většině případů bývá členěn na jednotlivé zásuvky. Součástí vozíku mohou být i otevřené police. Velkou výhodou je, když jsou jednotlivé šuplíky přesně určeny na založení kleští, klíčů nebo šroubováků. V tom případě si můžete být jisti, že všechno hned a s přehledem najdete.

Víte, že…?

Prázdné vozíky na nářadí
RICHMANN PC1301

Neměli byste zapomínat na to, aby váš vozík na nářadí vzhledově zapadal do vaší dílny. Vybírat můžete například mezi variacemi laděnými do červené, šedé nebo i modré barvy. Všechny zmíněné barvy bývají kombinovány s černou.

Bezpečnostní funkce

Jakmile se rozhodnete vybírat vozík na nářadí, nezapomeňte se také zaměřit na další důležitý parametr, kterým jsou právě bezpečnostní funkce. Pojďme se podívat, jaké to jsou:

FunkcePopis
Kvalitní kolečkaNezbytná věc pro jakýkoliv montážní vozík. Díky nim jezdí vozíky jistě a dokáží vyrovnávat případné nerovnosti podlah v dílnách.
BrzdyDíky brzdovému mechanismu získáte maximální jistotu bezpečné manipulace s vozíkem. Brzdy zajistí rychlé zabrzdění vozíku, kdykoli to budete potřebovat.
PojistkaHodně důležitý bezpečnostní prvek, který zabrání nechtěnému vysunutí jednotlivých zásuvek. Zabráníte tak nepříjemným poraněním.
UzamknutíFunkce, díky které můžete uzamknout veškeré zásuvky vozíku. Jednak tím zabráníte, aby došlo k nechtěnému výsuvu zásuvek, a také k zásuvkám nebude mít přístup nikdo jiný.

Cena

  • Co se týče ceny vozíku na nářadí, rozpětí je velmi široké a to od 2 000 – 40 000 Kč.
  • Pokud kupujete prázdný vozík bez nářadí, zaplatíte za něj 2 000 – 20 000 Kč. Záleží především na tom, jak velký typ vozíku zvolíte, jakými funkcemi bude disponovat a v neposlední řadě záleží také na výrobci, kterého zvolíte.
  • U vybaveného vozíku je samozřejmě na místě počítat s vyšší cenou. Suma se pohybuje od 5 000 – 40 000 Kč. Zde záleží především na tom, jaký je počet nářadí ve vozíku. Čím více nářadí, tím vyšší cena. Další roli hraje i zvolený výrobce a funkce vozíku.

Otázky a odpovědi

Na co se ještě zaměřit?

Určitě oceníte, když pro vás převážení vozíku na nářadí bude jednoduché a bez problémů ho zvládnete přemístit z jedné dílny do druhé. V dnešní době jsou vozíky zmodernizovány a jsou vybaveny jedním nebo i více madly. Madla slouží k tomu, abyste mohly vozík pohodlně chytit a snadně se s ním pohybovat. Většinou jsou tato madla potažená plastem, a to právě z důvodu pohodlného uchycení.

Jak vybrat vozík na nářadí?

Vozík na nářadí by měl být vyroben z kovu. Poté si pouze zvolte vhodnou velikost a způsob členění.
Zobrazit kompletní nabídku Vozík na nářadí