Nejlepší nosiče desek 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Dribex Nosič desek výstředníkový 1ks, pro desky tloušťky 1-70 mm (nos-des)

Jak vybrat nosič desek

Při výběru vhodného nosiče desek je důležité zvážit několik kritérií:

  • Maximální nosnost: Ujistěte se, že nosič je schopen unést váhu desek, které potřebujete převážet.
  • Kompatibilita s vozidlem: Nosič musí být kompatibilní s typem a značkou vašeho automobilu.
  • Typ upevnění: Zvažte, zda dáváte přednost střešnímu nosiči, tažnému nosiči nebo jinému typu upevnění.
  • Materiál: Vyberte nosič z odolných a trvanlivých materiálů, jako je například hliník nebo ocel.
  • Snadnost montáže a demontáže: Ušetřete čas hledáním nosiče, který je jednoduše a rychle namontovatelný a snadno se i demontuje.
  • Zabezpečení: Ujistěte se, že nosič disponuje systémy pro zabezpečení nákladu proti krádeži a poskytuje dobrý způsob jeho uchycení, aby byla jízda i náklad v bezpečí.

Nosič desek - náš výběr

Dribex Nosič desek výstředníkový 1ks, pro desky tloušťky 1-70 mm (nos-des)
Výrobce: Dribex
Zobrazit více
Dribex výstředníkový nosič desek je určen pro manipulaci s deskami o tloušťce 1 mm až 70 mm a má nosnost až 75 kg. Hmotnost nosiče činí 0,7 kg. Zablokování desek zajišťuje excentrický mechanismus aktivovaný tíhou desky a je možné zakoupit náhradní gumu. Výrobek je domácí provenience.
Zobrazit méně
Festa 36308 Nosič desek plastový do 80kg
přečíst recenzi
Výrobce: Festa
Zobrazit více
Plastový nosič desek Festa 36308 umožňuje transport desek o hmotnosti do 80 kg. Má rozměry 36 x 16,5 x 7,5 cm a váhu 0,425 kg. Design zahrnuje ergonomickou rukojeť a systém fixace pro zajištění desky. Produkt je specifikovaný pro přenášení sádrokartonových desek a má dvouletou záruku.
Zobrazit méně
Nosič desek FESTA 2ks OSB, lamino
Zobrazit více
Nosič desek FESTA je určen pro pevné držení a transport desek o tloušťce 0-30 mm s maximální zatížitelností 50 kg. Oprečeno je pogumovanou rukojetí zamezující skluzu. Vhodný pro sádrokartonové, lamino a OSB desky. Balení obsahuje dva kusy.
Zobrazit méně
EXTOL PREMIUM Nosič desek do 80kg 8863109
Zobrazit více
Nosič desek EXTOL PREMIUM s nosností do 80 kg a maximální tloušťkou desky 34 mm je určen pro přenášení materiálů jako sádrokarton, dřevo a OSB desky. Váží 0,46 kg a je vybaven protiskluzovou rukojetí.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Nosič desek

Jak vybrat nosič desek

Které typy nosičů desek jsou k dispozici

Na trhu najdete několik typů nosičů desek, které se liší dle způsobu upevnění a použitého materiálu. Mezi nejoblíbenější patří střešní nosiče, které se montují na střechu vozidla a jsou ideální pro dlouhé a široké desky, jako jsou například dveře nebo materiál pro stavbu. Dalším typem jsou tažné nosiče, které se připevňují k tažnému zařízení a jsou vhodné pro těžší náklad. Existují také speciální nosiče určené pro přepravu konkrétních typů desek, například pro vodní nebo snowboardy.

Jak zabezpečím náklad na nosiči desek

Pro zajištění nákladu na nosiči desek je důležité použít správné upevňovací prvky, jako jsou například popruhy, lanové svorky nebo speciální upínací mechanismy. Dbejte na to, aby popruhy nebyly příliš utaženy a nezpůsobovaly poškození nákladu. Vždy se řiďte návodem výrobce na správné umístění a zabezpečení desek, a to tak, aby nedošlo k pohybu nákladu během jízdy. Někteří výrobci nabízí taktéž integrované zámky na nosičích pro lepší zabezpečení před krádeží.

Má význam investovat do nosiče desek s integrovaným zámkem

Investice do nosiče desek s integrovaným zámkem může přinést výhody v podobě dodatečného zabezpečení. Integrované zámky chrání nejenom před krádeží nákladu, ale i před odcizením samotného nosiče. Tato vlastnost může být obzvláště užitečná, když parkujete na místech, kde nejste schopní vozidlo neustále kontrolovat. Samozřejmě je třeba zvážit vztah mezi cenou osazení zámkem a hodnotou nákladu, který budete pravidelně převážet.

Jak ovlivňuje nosič desek spotřebu paliva

Nosič desek
Dribex Nosič desek výstředníkový 1ks, pro desky tloušťky 1-70 mm (nos-des)

Montáž nosiče desek na vozidlo může ovlivnit aerodynamiku a tím zvýšit spotřebu paliva. Tento efekt je zvláště patrný při vyšších rychlostech na dálnici, kde odpor vzduchu hraje větší roli. Je důležité sledovat doporučení výrobce týkající se maximální povolené rychlosti s nosičem. Aby byla spotřeba paliva co nejefektivnější, stojí za úvahu investovat do aerodynamicky tvarovaného nosiče, který snižuje vzdušný odpor.

Je nutné nosič desek pravidelně udržovat

Ano, pro dlouhodobé užívání a bezpečnost je důležitá pravidelná údržba nosiče desek. Kontrolujte a utahujte všechny šrouby a upevňovací prvky, aby nedošlo k uvolnění během jízdy. Také je třeba pravidelně kontrolovat stavy popruhů nebo upevňovací mechanismy pro případné známky opotřebení nebo poškození. Čistěte nosič od prachu, špíny a soli, zvláště po jízdě v zimních podmínkách, kde sůl použitá na silnicích může způsobovat korozi.

Zobrazit kompletní nabídku Nosič desek