19 nejlepších vozíků za kola pro psy 2023

To nejlepší pro Vašeho chlupatého kamaráda.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Klarfit Husky Race
98 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat vozík za kolo pro psa

 • Do vozíku můžete vzít i malého nebo nepříliš sportovně založeného pejska. Dále pak tuto vymoženost ocení i velmi mladí nebo naopak starší psi.
 • Vozík nejen, že přepraví pejska na krátkou i dlouhou vzdálenost, ale také ho ochrání před hmyzem, sluncem nebo například deštěm.
 • Co se týče velikosti, je třeba ji volit podle toho, jaké plemeno psa máte.

Vozík za kolo pro psa - náš výběr

Vozíky za kolo pro psa do 50 kg

Přívěsné vozíky za kolo pro psa 2v1

Vozíky za kolo pro psa Trixie

Zobrazit kompletní nabídku vozíků za kola pro psy

Jak vybrat vozík za kolo pro psa

Velikost, nosnost

Velikost vozíku je první kritérium výběru. Měla by být přizpůsobena velikosti vašeho pejska, respektive jeho plemene. To stejné se týká i maximální nosnosti vozíku. I ta bývá přizpůsobena různým plemenům. Nosnost je pak nutné respektovat pro zajištění delší životnosti výrobku, ale také bezpečnosti vašeho zvířete.
Cyklovozík vybírejte podle parametrů dospělého psa. Štěně vyroste velmi rychle, takže kupovat menší vozík je naprosto zbytečné. V tabulce najdete pro příklad několik plemen s jejich velikostmi a váhou.

Plemeno Velikost (výška v kohoutku) Váha
Yorkšírský teriér, Čivava Do 22 cm 1,5 – 3 kg
Jezevčík 18 – 23 cm Do 9 kg
Zlatý retrívr 51 – 61 cm 27 – 37 kg
Německý ovčák 55 – 65 cm 32 – 38 kg
Bernský salašnický 60 – 72 cm Asi 40 kg

Rychlost

Naše legislativa umožňuje u tohoto typu cyklovozíku maximální rychlost 24 km/hod. V současné době nenajdete vozíky pro zvířata, které je možné brzdit z řídítek kola. I z tohoto důvodu se neprodávají vozíky pro psy s maximálním zatížením vyšším než 45 kg. Tato maximální váha totiž zaručuje, že zvládnete kolo s vozíkem ubrzdit i při nejvyšší rychlosti.

Vozík za kolo pro psa
Klarfit Husky Race

Víte, že…?

Celá řada obchodů nabízí kromě prodeje také zapůjčení cyklovozíků pro psy. Jedná se o jeden ze způsobů, jak vozíky vyzkoušet přímo v terénu. Tak nejlépe zjistíte, který vám bude vyhovovat a usnadní vám výběr toho nejlepšího vozíku pro vašeho mazlíčka.

Materiál

Cyklovozíky sestávají z pevné kovové (ocel, litina) konstrukce, která je potažena textilním materiálem. Mezi jeho základní vlastnosti by měli patřit:

 • Nepromokavost
 • Pevnost
 • Prodyšnost
Vozíky za kolo pro psa do 50 kg
Duramaxx King Rex

Součástí textilní korbičky jsou samozřejmě průhledy, které se dají otevřít a mohou být vyrobeny z různých folií nebo síťoviny.
Spodní část pak tvoří dřevěná deska. Ta bývá potažena speciálním materiálem, který je jednak protiskluzový ale také nepromokavý.

Výbava

Celá řada vozíků nabízí další užitečné vychytávky, které mohou zpříjemnit cestu jak vám, tak pejskovi:

 • Parkovací brzda – pro zastavení v kopci, ochrana před zloději
 • Rukojeť pro ruční tlačení – pro využití bez připojení ke kolu
 • Ochrana proti převrácení
 • Pláštěnka – chrání mazlíčka před nepříznivým počasím
 • Reflexní prvky, signální praporek – bezpečnostní prvky, které vás zviditelní na silnici
Přívěsné vozíky za kolo pro psa 2v1
Přívěsný vozík za kolo pro psa 78 x 73 x 94 cm červeno-černý BRC1544

Víte, že…?

Levnější alternativou pro malá plemena může být např. koš na řídítka. Nicméně při jeho použití počítejte s horší stabilitou, protože pejsek v koši pravděpodobně nebude sedět v klidu, spíše naopak. Může dojít ke strhnutí řídítek a následnému pádu. Z hlediska bezpečnosti je proto košík horší variantou.

Další využití

Vozík za kolo nemusí sloužit pouze při vašich cyklovýletech. Můžete ho např. využít i jako:

 • Kočárek pro psa (procházky po městě, způsob přepravy nemocných, invalidních pejsků)
 • Zimní sáně (při dokoupení ski setu – lyže nahrazující zadní kola)
 • Přenosná boudička (nehodí se všechny typy)
Vozíky za kolo pro psa Trixie
Trixie Vozík pro psa za jízdní kolo L 75 x 86 x 80/145 cm, nosnost max. 30 kg

Ceny a výrobci

Cena cyklovozíků pro psy se nejčastěji odvíjí od jeho velikosti, konstrukci, materiálu, ale také od konkrétních výrobců. Mezi ty pak patří např. Goleto, Karlie nebo Croozer. Vozíky lze rozdělit do několika cenových kategorií.

 • Od 2000 Kč do 4000 Kč koupíte vozíky průměrné kvality s nosností do cca 30 kg. Jejich nevýhodou je velmi často horší stabilita kvůli ne příliš kvalitní konstrukci.
 • Od 4000 Kč do 7000 Kč jsou již cyklovozíky vyrobeny z kvalitních materiálů velmi často v multifunkčním provedení. Mají stabilní konstrukci a také funkční odpružení. V této kategorii najdete výrobky známých značek.
 • Od 7000 Kč si přijdou na své i velmi nároční nakupující. Tyto vozíky jsou zpravidla značkové a téměř vždy multifunkční. Velmi často jsou určeny pro děti, ale dle popisů výrobců je jejich použití vhodné i pro vaše mazlíčky. Nejdražší modely se pak mohou pohybovat i kolem 20000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat vozík pro psa?

První kritérium vozíku. Měla by být přizpůsobena velvýběru je velikostikosti vašeho pejska, respektive jeho plemene. To stejné se týká i maximální nosnosti vozíku. I ta bývá přizpůsobena různým plemenům. Nosnost je pak nutné respektovat pro zajištění delší životnosti výrobku, ale také bezpečnosti vašeho zvířete. Cyklovozík vybírejte podle parametrů dospělého psa. Štěně vyroste velmi rychle, takže kupovat menší vozík je naprosto zbytečné.

Jak důležité je odpružení?

Odpružení vozíku hraje velkou roli v pohodlí zvířete při jízdě. Ocení ji nejen zdraví psi kvůli dostatečnému komfortu, ale především starší nebo nemocní pejsci, pro které může být jízda v cyklovozíku jeden ze způsobů, jak s vámi trávit čas. Odpružení bývá velmi často v popisu vozíku uváděno, ale především u sériových výrobků tomu tak ve skutečnosti vůbec nemusí být. Z tohoto hlediska je dobré vozík před nákupem osobně vyzkoušet a odpružení zkontrolovat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku vozíků za kola pro psy