Vrchní matrace

Prodlouží životnost i změní tvrdost.

ca. 3 000 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 3 000 CZK

Jak vybrat vrchní matraci

  • Vrchní matrace je další vrstva, která je položena na vaší stávající matraci a zároveň prodlužuje její životnost
  • Jejím úkolem ale také může být změna tvrdosti spodní matrace a zvýšení kvality vašeho spánku
  • Vyrábí se z mnoha materiálů a využijete ji při každodenním spánku

Materiál

Jeden z nejdůležitějších parametrů pro výběr vrchní matrace je právě materiál.

Paměťová pěna

Výborně se přizpůsobí vaší stavbě těla. Umožní rovnoměrné rozložení tlakových bodů těla a odlehčí přetěžování kloubů. Snižuje riziko vzniku proleženin. Paměťová pěna je pružná a lehká. Dokáže vám pomoci ulevit bolesti kloubů.

Kvalitní
Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 3+2

PUR pěna

Polyuretanová pěna, který svými vlastnostmi tolik nevyniká. Aby byl po čase stále pevný, musí mít vyšší hustotu. Na trhu existují typy PUR pěn v kombinaci s dalším typem materiálu, které jsou svými vlastnostmi lepší z hlediska pevnosti, termoregulace, prodyšnosti i ortopedickými přínosy.

Latex

Matrace vyrobená z latexu má mnoho výhod. Mají výborné ortopedické vlastnosti a bodovou přizpůsobivost. Matrace se tedy při spánku zatíží pouze v určitých zónách a přizpůsobí se stavbě vašeho těla. Jejich velkou výhodou je také to, že jsou vhodné pro alergiky a astmatiky, jelikož se v nich nedrží roztoče. Je výborný i co se termoregulačních schopností týče.

Studená pěna

Zajišťuje lepší prodyšnost, odvod tepla a elasticitu. Výborně vyrovnávají nerovnosti a vynikají dlouho životností. Dokáží zajistit dokonalou oporu vašeho těla.

Přistýlka
ComfortMatrace Vrchní matrace

Zónová matrace

Také vrchní matrace se vyrábějí s ortopedickými zónami, které se přizpůsobují určitým částem těla. Jsou vyztužené tam, kde to tělo potřebuje a zároveň jinde zase poskytují úlevu unaveným svalům. Jsou vhodné pro jedince s bolestmi kloubu, zad a krční páteře. Existují pětizónové či sedmizónové, můžou vám také velmi výrazně zlepšit kvalitu spánku.

Výhody a nevýhody

Vrchní matrace je skvělým doplňkem vaší postele či gauče nebo zkrátka toho, co potřebuje zlepšit. Mezi největší výhody vrchních matrací patří.

Výhody Prodlužuje životnost spodní matrace
  Zvyšuje pohodlí
  Vylepšení starého gauče
  Zvýšení postele
  Zlepšení kvality spánku

Nevýhody pro vrchní matrace nebyly shledány. Koupí vrchní matrace si můžete jedině přilepšit.

Výška 5 cm
ECOMATRACE Vrchní matrace

Materiál potahu

Vyrábějí se ze směsi umělých vláken, které mají snadnou údržbu a dlouho životnost. U osob s vyšší citlivostí vůči roztočům či prachu, jsou vhodné potahy z organické bavlny nebo bambusu. S přídavkem stříbra či aloe vera působí antibakteriálně a zvyšuje hygienu.

Údržba

Vrchní matrace má dobře držet na posteli, a proto je opatřena protiskluzovým povrchem a gumičkami v rozích. Tím ji přichytíte ke své stávající matraci. Nejlepší volbou jsou matrace se snímatelným potahem, který je možný prát v pračce. Matraci je vhodné pravidelně otáčet, sem tam vyčistit a pořádně vyvětrat na čerstvém vzduchu.

Rozměry

Vrchní matrace se dají sehnat ve spoustě různých velikostech. Měli by přesně odpovídat velikosti vaší matrace. Pokud chcete matraci na dvojlůžko, je lepší vybírat jednu velkou vrchní matraci, aby pokryla celou plochu. Výška matrace bývá většinou od 5 – 10 cm.

Extra měkká
Meedo Vrchní matrace
  • Vrchní matrace 80 x 200 cm a 90 x 200 cm – vhodné na klasické jednolůžko
  • Vrchní matrace 120 x 200 cm a 140 x 200 cm – vhodné na rozložený gauč, 1,5 lůžko nebo třeba na kempování do auta
  • Vrchní matrace 160 x 200 cm a 180 x 200 cm – vhodné na dvoulůžka

Víte, že…?

Vrchní matrace je většinou dodávaná srolovaná a pevně zabalená do co nejmenších rozměrů. Je třeba ji po rozbalení volně rozložit. Po čase se rozloží do své původní podoby.

Značky

Značek je na trhu velká spousta, můžete vybírat od velice známých a kvalitních výrobců jako je například Dormeo, Tropico, Jysk a mnoho dalších.

Paměťová pěna
Viscopur Vrchní paměťová přistýlka Tencel

Cena

Cena vrchní matrace se odvíjí především od použitého materiálu a potahu, speciálních vlastností a mnoho dalšího.

  • Do 1 000 Kč – koupíte vrchní matraci z PUR pěny či paměťové pěny.
  • Od 1 500 Kč – můžete sehnat kvalitní vrchní matraci na jednolůžko
  • Nad 3 000 Kč – jestliže patříte k náročnějším uživatelům a hledáte matraci se speciálními ortopedickými vlastnostmi, přírodním materiálem, můžete počítat s vyšší pořizovací cenou

Otázky a odpovědi

Jak vybrat vrchní matraci?

Vrchní matraci lze vybrat na základě několika aspektů. Dle velikosti vaší matrace, použitého materiálu a také dle její výšky. Podstatnou součástí je také to, zda má matrace snímatelný potah. Vybere si určitě každý, dle svých požadavků.

Je vrchní matrace potřebná?

Vrchní matrace je potřebná, jestliže nekvalitní matraci, máte starou matraci, kterou nemůžete vyměnit nebo pouze chcete prodloužit životnost vaší nové matrace. Můžete ji také využít v případě, že je vaše matrace příliš pevná nebo příliš měkká.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kvalitní
Přistýlka
Výška 5 cm
Extra měkká
Paměťová pěna
Image
Produkt
Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 3+2
ComfortMatrace Vrchní matrace
ECOMATRACE Vrchní matrace
Meedo Vrchní matrace
Viscopur Vrchní paměťová přistýlka Tencel
Cena ca. 3 000 CZK ca. 1 200 CZK ca. 1 400 CZK ca. 2 400 CZK ca. 3 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena