Paměťová pěna

Kopíruje tvar těla - dokonale přizpůsobivá.

ca. 4 900 CZK
ca. 10 100 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 21 400 CZK
ca. 4 400 CZK

Jak vybrat paměťovou pěnu

  • Paměťová pěna se umí přizpůsobit dokonale křivkám vašeho těla, takže kopíruje jeho tvar a díky tomu je spánek na něm velmi pohodlný. Ačkoli je měkká a flexibilní, poskytuje vašemu tělu i dostatečnou oporu.
  • Je vyrobena z antialergického materiálu.
  • V dnešní době jsou k dispozici různé rozměry s optimální hustotou a tvrdostí.
  • Cena tohoto výrobku se pohybuje průměrně okolo 5 000 – 8 000 Kč.

Materiál

Paměťová pěna je vyrobena z antialergického materiálu, takže pokud patříte k alergikům a hledáte vhodnou matraci, právě paměťová pěna by mohla být pro vás tou optimální volbou. Roztoči se v paměťové pěně neusazují, protože jde o syntetický materiál, který pro ně není vhodným prostředím. Alergické projevy by tak díky spánku na matraci s paměťovou pěnou měly zmizet.

Víte, že…?

Při výběru matrace si všímejte i toho, jaký má potah. Z praktického hlediska je dobré, když lze potah sundat, vyprat a případně i žehlit.

Komfortní středně tvrdá
MPO Duo Visco z paměťové pěny

Rozměry

Pamatujte na to, že rozměry matrace musí přirozeně korespondovat s rozměry vaší postele.

  • Výška matrace by měla být minimálně 15 centimetrů.
  • Šířka – Co se týká samotných rozměrů, pro jednolůžko je standardem šířka matrace 90 cm, pro dvojlůžko to může být klidně i šířka 220 cm. Nabídka matrací na dnešním trhu podle rozměrů je široká a není problém objednat si dokonce i matraci na míru.

Hustota

Když se pustíte do výběru paměťové pěny, myslete na to, že čím je hustota pěny vyšší, tím je matrace pohodlnější. Za vysokou hustotu považujeme hodnotu okolo 80 až 95 kg na m3. Matrace s takovou hustotou patří k těm dražším, ale právě tyto modely oceníte v případě, že vás trápí bolesti páteře. No a výhodou vyšší hustoty je i delší životnost matrace. Střední a nižší hustota je stále velmi pohodlná, avšak matrace mají o něco kratší životnost.

7 anatomických zón
MPO Memory Comfort Extra 1+1

Tvrdost

Tvrdost matrace je označována zkratkou ILD a při matracích se pohybuje v rozmezí od 8 do 20. Platí tu pravidlo, že čím je číslo vyšší, tím je pěna tvrdší. Z hlediska tvrdosti matrace jde při jejím výběru o velmi subjektivní parametr, proto je vhodné, abyste si matraci před koupí vyzkoušeli na vlastní kůži.

Umístění

Matraci s paměťovou pěnou byste měli právně umístit. Vhodné je umístění na rošt, protože díky tomu je zajištěno dostatečné proudění vzduchu a odvětrávání matrace. Matrace tak může dýchat a nevytváří se v ní vlhké prostředí vhodné pro vznik plísní.

Cena

V neposlední řadě vás jistě zajímá, kolik za takovou matraci s paměťovou pěnou zaplatíte. Nemusíte se obávat, že by tento typ výrobku patřil k těm nejdražším. Pravda je taková, že jde o cenově dostupné matrace.

Krycí matrace
Tropico Topper Visco Classic
  • Hodnoty matrací s paměťovou pěnou se pohybují přibližně od 5 500 Kč za matraci o rozměrech 90×200 cm.
  • Dražší paměťové matrace v těchto rozměrech vás mohou vyjít i na 8 000 Kč a více. V takových případech si obvykle připlácíte za to, že je matrace vícezónová případně má oboustranné jádro, což znamená, že si můžete vybrat mezi tvrdší a měkčí stranou.

Péče a údržba

Matrace s paměťovou pěnou nepotřebují nějakou speciální údržbu, ale i tak bychom se o ně měli starat. Pravidelnou péčí totiž zajistíte, že vám bude matrace dostatečně dlouho a kvalitně sloužit.

Péče Popis
Větrání Každé ráno byste měli ložnici pořádně vyvětrat a nestlát postel hned po tom, jak z ní vstane. Ideální je dát peřiny z matrace stranou, otevřít okno a nechat ložnici několik minut větrat.
Vysávání Pravidelné by mělo být i vysávání samotné matraci. Samozřejmě, v případě, že jde o matraci, která je možné čistit pomocí vysavače.
Praní Jestliže má matrace snímatelný potah, pravidelně ho perte podle pokynů na štítku.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat paměťovou pěnu?

Při výběru paměťové pěny byste měli brát v potaz především její hustotu a tvrdost. Aby vám matrace s paměťovou pěnou přesně pasovala na postel, je třeba vybrat správný rozměr. Nezapomeňte také na její správné umístění a údržbu.

Jaké jsou výhody paměťové pěny?

Paměťová pěna má dlouho životnost, aniž by došlo ke ztrátě kvality. Jejich struktura zajišťuje odvětrávání vlhkosti a pomáhá ke správné termoregulaci. Díky tomu, že je paměťová pěna lehká, se s ní velmi dobře manipuluje. V neposlední řadě je největší výhodou to, že hmotnost těla je na matraci rozložena rovnoměrně, tělo má velmi dobrou oporu na podstatných a zatěžovaných bodech.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Komfortní středně tvrdá
7 anatomických zón
Krycí matrace
Masážní
Odnímatelný a pratelný potah
Image
Produkt
MPO Duo Visco z paměťové pěny
MPO Memory Comfort Extra 1+1
Tropico Topper Visco Classic
PerDormire Cashmere Comfort 3.0
FDM Raul
Výrobce
Mpo
Mpo
Tropico
Perdormire
FDM
Nosnost matrace
120 kg
120 kg
100 kg
Tvrdost matrace
tuhost 3 – středně tvrdé
tuhost 2 a 3 – měkká a středně tvrdá
tuhost 3 – středně tvrdé
tuhost 3 – středně tvrdé
tuhost 3 – středně tvrdé
Cena ca. 4 900 CZK ca. 10 100 CZK ca. 2 700 CZK ca. 21 400 CZK ca. 4 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena