Mikro kamera Wi-Fi

Skrytá kamera.

ca. 4 000 CZK
ca. 600 CZK
ca. 3 500 CZK
ca. 2 700 CZK

Jak vybrat wifi mikro kameru

 • Mikro kamera nebo také skrytá či špionážní kamera se vyznačuje sledováním daného prostoru prostřednictvím téměř neviditelného kamerového zařízení.
 • Kameru můžete zakomponovat i do nejrůznějších předmětů, jako jsou hodinky, klíče od auta, sluneční brýle apod.
 • Data jsou u tohoto typu kamery přenášena do pc či telefonu prostřednictvím připojení k wifi.
 • Pro kvalitní záznam si dávejte pozor na velikost rozlišení a také na dostatečný zorný úhel.

Přenos dat

Připojení mikro kamery může být buď drátové či bezdrátové. V případě wifi kamery se jedná o bezdrátové připojení. Data z kamery jsou tedy přenášena do vašeho počítače či telefonu díky připojení na wifi. Dosah kamery se může pohybovat od 10 – 500 metrů. Jako zdroj potřebné energie v tomto případě slouží malé baterie.

Typy

V dnešní době je na výběr velké množství mikro kamer. Pojďme si představit některé základní typy, s kterými se na trhu setkáte.

Power banka
Špionážní power bank 3000mAh se skrytou WiFi kamerou Full HD

Mini kamery se záznamem

Venkovní kamery se záznamem disponují vlastní baterií s interním úložištěm pro nahrávání obrazu. Jejich velikost bývá trochu větší. I přesto jsou ale nenápadné a vhodné pro nejrůznější situace.

Fotopasti

Jedná se o přístroje, které pořizují fotografický materiál, a to za pomoci speciálního pohybového čidla. Tato zařízení totiž fotí pouze při okolním pohybu. Nejčastěji se využívají v přírodě, k ochraně hranic, vodních nádrží či lesů.

Inspekční kamery

Inspekční kamera je atypický druh mikro kamery. Využívá se například ve stavebnictví, průmyslu automobilismu apod. Díky tomuto přístroji se podíváte do těžko přístupných míst, jako je například potrubí, kanál nebo šachta.

Mini kamera
Mini špionážní kamera wifi full hd + dárek MAXY 1ks 8638

Rozlišení

Tento parametr je při výběru mikro kamery velmi důležitý. Promítá se totiž úměrně do kvality obrazu pořizovacího záznamu. Obecně platí, že čím vyšší rozlišení je, tím kvalitnější obraz bude. A ne jen u video záznamu, ale také u pořizovaných fotografií. V tomto směru můžete narazit na několik typů rozlišení, která jsou udávána v pixelech označovaných zkratkou „px“. Pojďme se podívat do následující tabulky, s jakým rozlišením se u mikro wifi kamery můžete setkat.

Rozlišení Označení
640×480 px VGA
1024×768 px XVGA nebo XGA
1280×720 px HD
1920×1080 px Full HD
3840×2160 px 4K

Barevnost

Na dnešním trhu jsou k dispozici jak černobílé, tak i barevné venkovní kamery se záznamem.

 • Černobílé kamery – Vyznačují se velmi dobrou světelnou citlivostí, hodně se využívaly především v minulosti.
 • Barevné kamery – Horší světelná citlivost. Za zhoršených světelných podmínek je obraz zrnitější. Jsou ale používanější než černobílé kamery.
V budíku
Secutek WiFi špionážní kamera v digitálním budíku Viditelná kamera

Víte, že…?

Některé mikro kamery wifi mají možnost přepisování nahrávek, což vám zařídí, že jakmile dojde k zaplnění interního uložiště nebo paměťové karty, jsou staré nahrávky přehrávány těmi novými.

Zorný úhel

Účelem skryté kamery je zachytit potřebné spektrum obrazu a provést jeho nahrávku, popřípadě jej na některém přijímači zobrazit. S tímto účelem poměrně hodně souvisí právě zorný úhel, který udává šířku záběru mikro kamery. Jestliže chcete kameru skrýt do předmětu, jako jsou třeba hodinky, pak je zorný úhel cca 65°. Kamera, která je schovaná v klasické nabíječce a mobilní telefon může mít například 78°. Na trhu ale najdete kamery, jejichž zorný úhel může být až 140°.

Akumulátor

Důležitou součástí mikro kamery je také typ akumulátoru Často se jedná o Li-lon a Li-Pol akumulátory menších kapacit. V tomto případě platí, že čím je kapacita vyšší, tím vyšší je velikost a zároveň delší doba nahrávání. Například baterie Li-Pol o kapacitě 320 mAh vám umožní nepřetržité nahrávání po dobu 2 hodin. Vybírat můžete i z větších skrytých kamer, do kterých se vkládají klasické bateriové články AAA.

K telefonu
Mikro wifi špionážní kamera na micro SD

Funkce

Abyste byli při výběru mini kamery dostatečně znalí, poskytneme vám vysvětlení některých přidružených výrazů, vlastností, funkcí a příslušenství.

 • Detektor pohybu – Aktivuje nahrávání kamery pouze v okamžiku, kdy zaznamená pohyb v zorném poli. Máte tak záruku toho, že nahrává jen, když má a ve výsledku šetří i baterii a prodlužuje tak délku fungování na jedno nabití.
 • Hlasový spínač – Kamera se spustí při detekci zvuku.
 • LED diody – Signalizující nejrůznější stavy, nejde ale o žádné jasně viditelné prvky, které by degradovaly využití kamery. Aplikovány jsou velmi diskrétní LED indikátory.
 • Vestavěný mikrofon – Díky němu můžete k pořizovanému videu zaznamenat i zvuk.
 • Dálkový ovladač – Skrytou kameru můžete ovládat nejenom manuálně, ale také prostřednictvím dálkového ovládání.
 • Noční přísvit – Přístroje jsou vybaveny jemně viditelným červeným přísvitem, který zlepšuje kvalitu nahrávaného záznamu v nočních podmínkách.
 • All-In-One – Jedná se o mikro kamery, které pracují zcela samostatně bez jakýchkoliv dalších komponent. Mají vlastní úložiště a zdroj energie.

Cena

Na trhu můžete pořídit spoustu cenově dostupnějších modelů, které se hodí pro amatérské a domácí nahrávání. Jejich cena se pohybuje cca od 1 000 – 13 000 Kč. Jestliže nepatříte mezi velmi náročné zákazníky, kvalitní mikro kameru s wifi pořídíte nejčastěji v rozmezí 2 000 – 10 000 Kč. Nad 10 000 Kč už se jedná spíše o profesionální techniku.

Otázky a odpovědi

Jaká je velikost paměti mikro wifi kamery?

Skryté kamery, které ukládají záznamy na microSD nebo SDHC mohou mít většinou paměť 16 nebo 32 GB. Dopřát si však můžete i paměť o velikosti 128 GB a více. Pro představu záznam špionážní kamery s HD rozlišením 1280×780 px a s rychlostí 30 snímků za vteřinu zabírá zhruba 8GB za jednu hodinu.

Je možné nastavit přesný čas, kdy má kamera nahrávat?

Ano, existují modely, které mají časovač. Ten vám umožní nastavit přesný čas, popřípadě celý časový úsek, kdy bude mini kamera nahrávat.

Různé typy produktů porovnejte zde.