Venkovní kamera se záznamem

Bezpečnostní kamera s velkým úložištěm.

ca. 5 200 CZK
ca. 800 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 2 500 CZK

Jak vybrat venkovní kameru se záznamem

  • Venkovní kameru se záznamem můžete vybírat například podle technologie, kterou preferujete. K dispozici vám jsou analogové kamery, AHD, IP nebo také HD-SDI kamery.
  • Rozlišení se většinou uvádí v pixelech a platí zde pravidlo, že čím více pixelů, tím je rozlišení obrazu lepší.
  • Záznam z kamery můžete ukládat buď na cloudové úložiště nebo na SD kartu.
  • Při výběru také neopomíjejte parametry jako je otáčení kamery a její barevnost.

Technologie

Můžete vybírat z několika variant venkovních kamer, a to například podle jejich technologie. Pojďme si říci, o jaké technologie se jedná.

Analogové kamery

Vyznačují se spolehlivostí, jednoduchou instalací a možností vzdálené správy. Nevýhodou je pak nízké rozlišení záznamu.

IP kamera
Digitální Venkovní IP kamerový set se záznamem 1TB FullHD 1080P PoE 802.af

AHD kamery

Nástupce analogových systémů. Nabízí Full HD rozlišení, čili detailnější obraz než analogový systém.

IP kamery

Jejich technologie spočívá v přenosu obrazu prostřednictvím počítačových sítí. Jejich výhodou je vysoké rozlišení, méně sympatická je vyšší cena a složitější infrastruktura, která si klade vyšší nároky na datové toky. Používají se také na velkých prostorech, jako jsou parkoviště apod. V dnešní době jsou ale velmi oblíbené i pro domácí využití.

HD-SDI kamery

Velmi mladé technologie kamerových systémů. Pozitivem je jednoduché zapojení a infrastruktura, a především rozlišení obrazu až Full HD.

Bezdrátová
Bezdrátová venkovní wifi kamera IP 1080P se záznamem

Rozlišení

Rozlišení je parametr, u kterého platí čím vyšší, tím lepší. Samozřejmě platí také, čím vyšší rozlišení, tím vyšší cena kamery. Potom tedy záleží, na kolik si ceníte to, co hlídáte pomocí kamery a kolik chcete investovat. Analogové kamery udávají rozlišení v hodnotě TVL, tedy počtu televizních řádků. Běžné rozlišení je zhruba 330 TVL, kvalitní kamery již disponují rozlišením kolem 420 TVL. Ostatní, tedy AHD, IP a HD-SDI kamery v pixelech. Čím větší rozlišení, tím ostřejší zobrazení detailů.
Nejobyčejnější kamery mají rozlišení 1 Mpx a ty nejlepší až 8 Mpx. Pro větší přehled si prohlédněte následující tabulku.

Rozlišení Pixely Poměr
1.3 Mpx 1280 x 960 4:3
2 Mpx 1920 x 1080 16:9
3 Mpx 2048 x 1536 4:3
4 Mpx 2688 x 1520 16:9
5 Mpx 2560 x 1920 4:3
8 Mpx 3840 x 2160 16:9

Obrazový snímač

U dnešních typů venkovních kamer se setkáte se dvěma typy obrazových snímačů.

  • CCD snímače – Jsou citlivější na světlo, což se projevuje na lepší kvalitě zobrazení za zhoršených světelných podmínek. Využívá se u webkamer s vyšším rozlišením. Je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou.
  • CMOS snímače – Tento typ snímače má citlivost na světlo horší, než předchozí typ. Výhodou je menší rozměr a nízké náklady na výrobu.
Solární
DZL SOLÁRNÍ venkovní Wi-Fi IP kamera na baterie FullHD 1080P se záznamem na SD kartu PIR čidlo AUDIO

Ukládání záznamu

Záznam z vaší venkovní kamery se může ukládat buď na cloudové úložiště nebo na SD kartu. Pojďme si říci, jaký je mezi nimi rozdíl.

Cloudové úložiště

Jedná se o název pro složku, která vám umožňuje ukládání dat. Nevýhodou ale bývá nutnost za toto řešení platit měsíční poplatky.

SD karta

Díky SD kartě máte záznamy stále k dispozici. Záznam je ukládán v nekonečné smyčce. Jakmile se paměť zaplní, záznamy jsou přemazávány od nejstarších.

Dostupná
Venkovní Wi-Fi IP kamera na baterie FullHD 1080P se záznamem na SD kartu PIR čidlo AUDIO (100% bezdrátová venkovní IP kamera s provozem na baterie s extra dlouhou výdrží, PIR čidlem, nočním viděním, p

Z hlediska náročnosti na úložnou kapacitu je přínosem funkce detekce pohybu ve snímaném prostoru. Kamera vám totiž zachytí a pořídí záznam pouze v případě zajímavých událostí.

Otáčení

Otočné kamery můžete otáčet pomocí ovládací klávesnice nebo potřebného softwaru až o 360°. Když k tomu přidáte ještě i zoom, máte kombinaci, která obslouží poměrně velký prostor za použití malého množství kamer.

Barevnost

Na dnešním trhu jsou k dispozici jak černobílé, tak i barevné venkovní kamery se záznamem.

  • Černobílé kamery – Vyznačují se velmi dobrou světelnou citlivostí, hodně se využívaly především v minulosti.
  • Barevné kamery – Horší světelná citlivost. Za zhoršených světelných podmínek je obraz zrnitější. Jsou ale používanější než černobílé kamery.

Cena

Částka, kterou utratíte za venkovní kameru, která vám pořídí záznam, začíná od 1 500 Kč. Za tu hodnotu koupíte základní modely, od kterých nemůžete očekávat příliš kvalitní rozlišení. Za dražší a preciznější modely můžete utratit až 5 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak moc jsou venkovní kamery se záznamem odolné?

Venkovní typ kamery by měl být vždy odolný. Protože se musí vypořádat s nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako je déšť. Tato schopnost je definována stupněm krytí na stupnici IP. Kamery pro venkovní prostředí jsou značeny větším číslem IP, například IP66.

Může být součástí venkovních kamer se záznamem i noční vidění?

Ano, může. Pro noční sledování jsou více výhodné černobílé kamery s vyšší citlivostí, která je důležitá především při nízké úrovni osvětlení. Některé modely mají vestavěné IR přisvícení pro noční vidění nebo také speciální LED diody, které vyzařují světlo v infračerveném spektru. Toto světlo lidské oko nezahlédne, ale je viditelné pro obrazové čipy kamer.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.