Nejlepší záchody pro psy 2023 a jak vybrat

Pro štěňata i starší psy.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Listopad 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Deminas Psí záchod
55 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat záchod pro psy

 • Psí záchody jsou určené pro vykonávání potřeb štěňat, starších a nemohoucích psů.
 • Využít je můžete také pro psy, které absolvovali operační zákrok.
 • Záchod pro psy má několik podob, většinou se však jedná o jednoduchou plastovou nádobu.
 • Záchod vybírejte i podle dalšího příslušenství.

Záchod pro psy - náš výběr

Záchody pro psy umělá tráva

Učící záchody pro psy

Zobrazit kompletní nabídku záchodů pro psy

Jak vybrat záchod pro psy

 • Psí záchody jsou určené pro vykonávání potřeb štěňat, starších a nemohoucích psů.
 • Využít je můžete také pro psy, které absolvovali operační zákrok.
 • Záchod pro psy má několik podob, většinou se však jedná o jednoduchou plastovou nádobu.
 • Záchod vybírejte i podle dalšího příslušenství.

Typ

Psí záchody jsou k dostání v několika podobách. Ve většině případů se jedná o plytkou plastovou nádobu doplněnou o podložku. Psí záchody jsou určené pouze na vykonávání malé potřeby, což je odlišuje od kočičích záchodů. Ani v případě, že svému psovi toaletu pořídíte, nevyhnete se pravidelnému venčení.

TypPopis
Toaleta s jednorázovou podložkouToaleta se skládá se spodní misky a roštu. Nejčastěji se používá v kombinaci s jednorázovou podložkou. Po vykonání potřeby je nutné podložku vyměnit, obsah záchodu vylít a vše pečlivě vyčistit. Nevýhodou těchto toalet je především nutnost pravidelně měnit a kupovat nové podložky.
Toaleta s propustnou podložkouCo se týká vizuální stránky, tato toaleta se nijak neliší od předešlého typu. Opět se jedná o plastovou misku, často v kombinaci s roštem, na kterou se umístí propustná podložka. I v tomto případě stačí po použití toaletu opláchnout mýdlovou vodou. Propustné podložky jsou dle výrobce odolné zápachu.
Mobilní záchod s umělou trávouKoupit můžete i větší záchod, který jako podložku používá syntetickou trávu. Skrz ni moč odtéká do plastové základny. Díky vzhledu se jedná o nejpřirozenější variantu toalety, která dává psovi pocit, že potřebu vykonává ve venkovním a přirozeném prostředí. Údržba je opět stejná jako u předchozích typů.
Toaleta s přírodní trávouJestliže chcete svému psovi nabídnout ekologickou formu toalety, pořiďte mu záchod, který funguje v kombinaci s přírodní trávou. Díky živé trávě bude pro psa jednodušší pochopit princip toalety. Tento záchod není nutné nijak udržovat, po určitém čase se záchod vymění za nový. Prodejci ekologických toalet umožňují zvolit, jak často budete chtít záchod měnit a podle toho vám budou záchody dodávat.
Psí pisoárPsí pisoár nemá podobu klasické toalety a je určený pouze pro venkovní použití. Má různou podobu, koupit můžete přenosný dřevěný, který využijete i na procházkách v parku. Jestliže zvolíte betonovou podobu, můžete ho umístit kamkoliv do zahrady, kde nebude psí moč ničit zeleň, okrasné keře a stromy. Pisoár láká psi za pomocí pachů a motivuje je, aby potřebu vykonávali přímo na něj.
Pes sedící na psím záchodě

Psí záchod není nijak složité zařízení, iStock /Yana Tikhonova

Materiál

 • Jak již bylo řečeno, psí toaleta se skládá z různé velkého tácu, který je vyroben nejčastěji z plastu.
 • Propustné podložky bývají obvykle gelové a jsou schopné eliminovat zápach. Podobnou funkci plní také umělá tráva.
 • Psí pisoáry jsou vyrobeny ze dřeva, plastu a pisoáry větších rozměrů jsou k dostání v betonové podobě.

Údržba

Co se týká údržby, bude nutné po vykonání potřeby obsah pouze vylít a nádobu patřičně vymýt ideálně mýdlovou vodou. Vhodné je také použití desinfekce. Co se týká desinfekce, je vhodné se poradit, jaký typ nebo značka je k udržování toalety vhodná, protože psům nemusí desinfekce vonět a záchod mohou bojkotovat. Dle potřeby je také nutné měnit podložku.

Příslušenství

Hlavním a jediným příslušenstvím pro psí toalety jsou náhradní jednorázové podložky. Jsou vyráběny v různých velikostech v závislosti na velikosti psí toalety. Věnujte však pozornost lepícím proužkům na spodní straně, tak aby podložka v tácu neklouzala a pejsek mohl bez problémů vykonat svoji potřebu.

Pes sedí na psím záchodě

Psí záchod je nutné pravidelně čistit, iStock /ThamKC

Značka

Záchod pro psy
Deminas Psí záchod

U těchto výrobků není nutné jednotlivé značky nijak zohledňovat. Postačí zvolit pouze správnou velikost a typ, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pouze pro představu je možné uvést výrobce, mezi které patří Petsafe, Verk, Deminas, Petsafe atd. Psí pisoáry a ekologický záchod je k dostání od Dog production.

Cena

 • Cena těchto výrobků není nijak vysoká. Nejlevnější toalety je možné koupit již za necelých 300 Kč. U těchto typů je však nutné počítat s častějším dokupováním náhradních podložek.
 • Za 300 – 1 000 Kč je možné koupit větší rozměr toalet a vybrat si můžete také mezi typem podložky. V této cenové kategorii je možné pořídit také přírodní záchod a dřevěný pisoár.
 • Cena toalet s umělou trávou šplhá nad 1 000 Kč. Nejdražší jsou pak betonové pisoáry, které vás vyjdou na 4 – 6 000 Kč, v závislosti na provedení a velikosti.

Víte, že…?

Názor na používání psích toalet se velmi různí. Zatímco jedni na jejich používání nevidí nic špatného, jiní jejich nákup považují za zbytečnost a upozorňují na to, že pes by měl mít každý den možnost pohybu a potřebu vykonávat pouze venku.

Otázky a odpovědi

Jaký je nejlepší psí záchod?

Za nejlepší je považován psí záchod s živým travním kobercem. Tento typ je pro vašeho mazlíčka nejpřirozenější a záchod se tak naučí velmi brzy používat. Vůně trávy bude přitahovat také štěňata. Použitý záchod je navíc zcela přírodně odbouratelný a neobsahuje neekologické prvky. Nevýhodou je však nutnost pořizovat nový záchod cca každých 14 dní.

Komu je určen psí záchod?

Psí toaleta je vhodná především pro štěňata a starší méně pohyblivé a nemocné psy žijící v bytě. Jestliže má váš pes možnost pobývat na zahradě, není nutné psí záchod používat. Dle odborníků by se měl pes venčit každé 4 hodiny. Ti, kdo bydlí v bytě a nemohou venčení provádět v tomto časovém intervalu, by také měli zvážit, zda svému psovi toaletu nepořídit.
Zobrazit kompletní nabídku záchodů pro psy