Nejlepší závěsná police 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Hobis Police závěsná na zeď HPS 120, Buk

Jak vybrat závěsnou polici

  • Závěsné police patří do účelového nábytku, který se hodí prakticky do jakékoliv místnosti. Vyrábí se z různých materiálů. Ten mnohdy určuje také to, do jaké místnosti je police určená.
  • Zásadním kritériem výběru je velikost police. U všech typů je třeba zohlednit délku a hloubku. U uzavřených závěsných polic je třeba brát v potaz také výšku policového dílu.
  • Nosnost závěsných polic významně ovlivňuje použitý materiál.

Závěsná police - náš výběr

Hobis Police závěsná na zeď HPS 120, Buk
Výrobce: Hobis
Typ: police
Barva: buk
Hmotnost: 9 kg
Zobrazit více
Výrobek: Závěsná police Hobis HPS 120 v barvě buku. Je možné ji sladit s barvou ostatního kancelářského nábytku. Nabízíme instalaci za 15% ceny produktu s minimem 1550 Kč. Uvádějte přání k montáži v objednávce.
Zobrazit méně
Vomaks Závěsná police MG-8-2 dub sonoma
Výrobce: Vomaks
Barva: dub sonoma
Hmotnost: 16.8 kg
Hendi Police závěsná výškově nastavitelná, dvoupatrová, 2-konzole, 1400x300x(H)600mm
Výrobce: Hendi
Výška: 60 cm
Hloubka: 34.9 cm
Zobrazit více
Hendi Police je dvoupatrová, výškově nastavitelná závěsná police se dvěma konzolemi pro upevnění na zeď. Je vyrobena z nerezové oceli AISI 430 a její konstrukce je svařovaná. Maximální zatížení je 25 kg/m². Zadní rant o rozměru 30 mm brání padání zboží. Hladký povrch usnadňuje údržbu.
Zobrazit méně

Závěsná police do kuchyně

Halmar Horní regál Vento G20-72, bílá
přečíst recenzi
Výrobce: Halmar
Šříka: 20 cm
Výška: 72 cm
Materiál: dřevo
Hloubka: 30 cm
Hmotnost: 6 kg
Zobrazit více
Horní skříňka z řady Vento, model G-20/72, je navržena bez dvířek a je rozdělena vnitřně dvěma poličkami. Její výška je 72 cm a je vyrobena z 16 mm silné dřevovláknité desky. Skříňky z řady Vento se liší pouze v délce, což umožňuje spojení. Dodávaná v demontovaném stavu.
Zobrazit méně
Kondela Horní rohová skříňka, bílá, AURORA G25PZ
Výrobce: Kondela
Šříka: 25 cm
Výška: 72 cm
Materiál: DTD (dřevotříska)
Hloubka: 30 cm
Hmotnost: 6 kg
Zobrazit více
Kondela Horní rohová skříňka, bílá, model AURORA G25PZ je povrchově upravená věšáková polička. Jako povrchovou úpravu používá bílou barvu a má konstrukci pro rohové umístění. Cena tohoto produktu je 660 Kč.
Zobrazit méně

Závěsná police do koupelny

Vasagle Nástěnná skříňka BBC27WT
Výrobce: Vasagle
Umístění: nástěnné
Zobrazit více
Nástěnná skříňka Vasagle BBC27WT nabízí uzavřenou část s dvěma dveřmi s jemným vzorem, ale také se dále skládá z otevřené části. Uvnitř skříňky je možné nastavovat poličku. Skříňka může fungovat jako úložný prostor pro kosmetiku, drogerii či léky. Rozměry jsou 70 cm na výšku, 60 cm na šířku a 20 cm na hloubku. Materiál, ze kterého je skříňka vyrobena, je MDF třídy E1. Hmotnost skříňky je 9,6 kg a statická nosnost 15 kg. Barva skříňky je bílá.
Zobrazit méně
Aqualine SIMPLEX ECO závěsná skříňka 50x60x24cm
přečíst recenzi
Výrobce: Aqualine
Typ nábytku: nízké skříňky
Umístění: nástěnné
Hmotnost: 11.8 kg
Zobrazit více
Tato závěsná horní skříňka Aqualine SIMPLEX ECO o rozměrech 50x60x24 cm je navržena pro koupelny. Skříňka z bílého lamina obsahuje dvě dvířka a jednu vnitřní polici. Hlavní výhodou jsou ABS hrany tloušťky 0,5 mm, které chrání před vlhkostí. Skříňka se dodává v rozmontovaném stavu, což usnadňuje manipulaci při montáži. Pochromované madlo umožňuje pohodlné otevírání.
Zobrazit méně
Sapho ODETTA skříňka spodní policová 20x50x43, 5cm, dub alabama DT200-2222
Výrobce: Sapho
Typ nábytku: nízké skříňky
Hmotnost: 13 kg
Umístění: nástěnné
Zobrazit kompletní nabídku Závěsná police

Jak vybrat závěsnou polici

Typy podle materiálu

Police a poličky jsou ideální jako výplň volné plochy na stěně. Zároveň slouží jako efektivní úložný prostor na nejrůznější drobnosti, knihy, dekorace atd. Použít je lze prakticky v jakékoliv místnosti a podle místa určení je vhodné volit i výrobní materiál.

Květináče na polici

Koupit můžete police ze dřeva, kovu, skla i plastu, iStock / Farukh Siyab222

Dřevěné police

Dřevěné police představují nábytkovou klasiku. Jsou více než vhodné zejména do obytných místností, které jsou z větší části vybaveny i větším nábytkem z masivu, případně dřevěnými doplňky. Dřevo je přírodní materiál, který svým vzhledem zútulní jak obývací, tak např. dětský pokoj. Poličky jsou zpravidla bytelné a nabízí i vyšší nosnost. Vhodnou alternativou k masivu jsou pak police z MDF desek nebo lamina. Tyto varianty jsou navíc cenově dostupnější.

Kovové police

Závěsné kovové police mohou mít různé podoby a nejčastěji se lze s nimi setkat v koupelnách, chodbách nebo kuchyních. Moderní designové police z kovu, případně kombinace materiálů mohou být vhodným doplňkem i obývacích pokojů nebo pracoven. Jejich vzhled může být velmi jednoduchý, minimalistický ale také zdobný, doplněný o nejrůznější ornamenty apod. Kovové police se velmi snadno udržují, ale v místnostech s vysokou vlhkostí mohou časem korodovat.

Plastové police

Závěsná police
Hobis Police závěsná na zeď HPS 120, Buk

Plastové závěsné police mají své místo zejména v koupelnách. Tomu odpovídá také design, který je zpravidla velmi jednoduchý, ne příliš zajímavý. Na rozdíl od kovových polic jim ale nevadí vyšší vlhkost. Také údržba je velmi jednoduchá.

Skleněné police

I v tomto případě se velmi často jedná o koupelnový nábytek, nicméně existují i moderní minimalistické varianty, které se hodí do jakéhokoli interiéru. Vhodné jsou zejména do menších místností, ve kterých dokáží opticky odlehčit prostor. Pro zvýšení nosnosti se velmi často kombinují s kovovými úchytkami nebo je jejich součástí kovová konstrukce. Nevýhodu představuje křehkost materiálu a také náročnější údržba.

MateriálKladyZápory
DřevoBytelné police s vyšší nosnostíVyšší pořizovací cena
 Příjemný povrch i celkový vzhledVyžadují adekvátní úpravu, zejména pokud budou ve vlhčím prostředí
 Nabízí alternativy v podobě MDF nebo lamina 
KovRůzná provedení vhodná do různých interiérůVyšší vlhkost může způsobit korozi materiálu
 Snadná údržba 
PlastVysoká odolnost vůči vlhkostiNe příliš atraktivní design
 Snadná údržbaZpravidla se hodí pouze do koupelen
SkloModerní police nabízí luxusní vzhledMateriál je křehký a může se rozbít
 Odlehčují prostorNáročnější údržba

Víte, že…?

Dřevěné závěsné police se nejvíce hodí do obývacích nebo dětských pokojů. V druhém případě lze využít i barevné závěsné plastové boxy. Pro koupelny jsou typické drátěné nebo plastové poličky vybavené přísavkami. Kovové police se hodí i do chodeb nebo kuchyní.

Dřevěná police a nádoby na stěně

Velikost polic uzpůsobte svým požadavkům, iStock / Praiwan Wasanruk

Jaké zvolit rozměry

Závěsná police do kuchyně
Halmar Horní regál Vento G20-72, bílá

Pro volbu velikosti závěsné police je rozhodují prostor, do kterého je určená. Vhodné je tedy dobře měřit. Důležité také samozřejmě je, k jakému účelu bude police sloužit a jaké předměty v ní budou uložené. Kromě samotných rozměrů je důležitá také výška její instalace, z důvodu dobré přístupnosti, případně toho, aby byl prostor nad ní dostatečný. U závěsných polic jsou zpravidla nejdůležitější dva rozměry:

  • Délka – zpravidla souvisí s prostorovými možnostmi a také celkovou velikostí místnosti; např. do malých pokojů se dlouhé police příliš nehodí; nejkratší police mohou mít délku něco kolem 20 cm, ty nejdelší i bez mála 2 metry
  • Hloubka – hloubka většinou ovlivňuje to, jaké předměty bude možné na polici umístit; hodnoty se pak pohybují v rozpětí cca 10 cm až 30 cm

U některých modelů je třeba zohlednit také výšku. Tyto police bývají uzavřené a rozdělené na jednotlivé oddíly.

Police v kuchyni

Podcenit byste neměli ani nosnost polic, iStock / Tatiana Buzmakova

Nosnost

Mezi základní technické parametry patří také nosnost závěsných polic. Hodnoty udávají maximální možné zatížení a to při rovnoměrném rozložení váhy. Nosnost jako taková velmi úzce souvisí s výrobním materiálem. Obecně se dá říct, že nejvyšší hodnoty mají police ze dřeva nebo kovu. Hůře na tom jsou modely ze skla nebo plastu. Vždy ale záleží na kvalitě zpracování konkrétního výrobku. Nosnost by také měla být vždy výrobcem uvedena.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat závěsnou polici?

Místo určení závěsné police zpravidla ovlivňuje to, z jakého materiálu bude vyrobena. Výrobní materiál ovlivňuje také celkový vzhled police nebo její nosnost. Stěžejním parametrem jsou pak rozměry.

Jaké výhody má závěsná police?

Závěsné police zpravidla slouží jako doplňkový úložný prostor. Její nespornou výhodou je, že může efektivně zaplnit hluchá místa na stěnách. Závěsné police také mohou představovat dekorativní prvek v interiéru.
Zobrazit kompletní nabídku Závěsná police