25 nejlepších zvedáků na auto 2023

Příslušenství do garáže.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Kraft&Dele Hydraulický zvedák na auto 2 t KD1377

Jak vybrat zvedák na auto

  • Zvedák na auto by neměl chybět v žádné garáži, s jeho pomocí snadno vyměníte kola, případně provedete jinou drobnou opravu na vozidle.
  • Rozlišujeme tři základní typy zvedáků na auto.
  • Velmi důležitým parametrem zvedáku na auto je jeho nosnost, tedy maximální hmotnost zvedaného břemene.

Zvedák na auto - náš výběr

Hydraulické zvedáky na auto

Nůžkové zvedáky na auto

Heyner Hever nůžkový 2 t
přečíst recenzi
Výrobce: HEYNER
Typ heveru: nůžkový
Nosnost: 2 t
Minimální výška zdvihu: 98 mm
Compass Hever nůžkový s ráčnou 1500 kg
přečíst recenzi
Výrobce: Compass
Typ heveru: nůžkový
Minimální výška zdvihu: 250 mm
Maximální výška zdvihu: 385 mm
Alca Nůžkový hever 1,5 t
přečíst recenzi
Výrobce: Alca
Typ heveru: nůžkový
Nosnost: 1.5 t
Minimální výška zdvihu: 104 mm
Geko Hever nůžkový 1,5 t
přečíst recenzi
Výrobce: Geko
Typ heveru: nůžkový
Nosnost: 1.5 t
Minimální výška zdvihu: 110 mm

Elektrické zvedáky na auto

Dílenské zvedáky na auto

Genborx Pojízdný dílenský zvedák 3 t T830021
přečíst recenzi
Výrobce: Genborx
Nosnost: 3 t
Minimální výška zdvihu: 145 mm
Maximální výška zdvihu: 520 mm
Omega Lift Pojízdný dílenský zvedák 3 t
přečíst recenzi
Typ heveru: hydraulický
Nosnost: 3 t
Pojízdný: ano
Hmotnost: 35 kg
Bovram tools Dílenský hydraulický zvedák T830021Q 3 t
přečíst recenzi
Výrobce: Bovram tools
Typ heveru: hydraulický
Nosnost: 3 t
Minimální výška zdvihu: 140 mm
Zobrazit kompletní nabídku zvedáků na auto

Jak vybrat zvedák na auto

Proč mít doma zvedák

Zvedák na auto je zcela běžnou součástí takřka všech garáží a často se mu také říká hever. Pomocí tohoto zařízení lze velmi snadno zvednout auto a vyměnit například kola, případně provést drobnou opravu na voze, která by bez přizvednutí vozidla nebyla možná. Zvedák na auto se tak hodí všem, kteří chtějí a zvládnou si ledacos opravit.

Typy zvedáků

Zvedák na auto lze najít v mnoha provedeních, ale při našem dělení si vystačíme se třemi základními typy. Nejběžněji se v současné době setkáme s prvními dvěma typy, které najdou spolehlivé uplatnění i u vás doma v garáži.

Zvedák na auto
Kraft&Dele Hydraulický zvedák na auto 2 t KD1377

Nůžkový zvedák

Nůžkový zvedák na auto se skládá z robustního těla a podstavce, který je vždy rozměrný, aby zajistil stabilitu zvedáku při zvedání. V horní části se nachází opětná čelist, která je nastavitelná dle potřeb daného automobilu. Samotné zvedání zajišťuje šroubovací klika. Nosnost nůžkového zvedáku se pohybuje až kolem 1 500 kilogramů, což plně postačuje pro běžné potřeby v případech osobních aut. Nůžkový zvedák na auto je také příjemně skladný a současně i cenově dostupný. Některé typy mají například i elektrické napájení skrze zásuvku v autě, což vám ulehčí samotný proces zvedání.

Hydraulický zvedák

Hydraulický zvedák motoru má přeci jen robustnější konstrukci, zvládne těžší břemena a celková práce je s ním snazší. Hydraulické zvedáky pracují stylem působení malé síly na píst, který pumpuje kapalinu z malého válce do velkého válce. Nutností je proto zpětný ventil bránící postupu kapaliny nazpět, což by vedlo k nechtěnému klesnutí břemena zpět dolů. I v těchto případech potěší obecná cenová dostupnost.

Balonový zvedák

Balonové zvedáky patří mezi novější typy zvedáků na auta. Nedílnou součástí tohoto typu zvedáku jsou dvě destičky. Obloží se jimi balon, který je následně napouštěn plynem skrze výfukové potrubí. Odtud pramení logické omezení, že balonový zvedák nelze používat v uzavřených prostorech. Velká nosná plocha je naopak určen například i k vyprošťování auta z bahna nebo sněhu. Zvednout lze vozidlo až do 60 centimetrů. Velkou výhodou je možnost zvedat břemena až o hmotnosti 3 tuny.

Hydraulické zvedáky na auto
MAR-POL M80237 Nízkoprofilový / mobilní / hydraulický zvedák, vozík na auto 3T

Nosnost

Velmi důležitým parametrem při výběru zvedáku na auto je samozřejmě nosnost. Ta udává, jak těžké břemeno zvedák unese. Běžné hydraulické zvedáky zvládnou hmotnost kolem 2 tun, naopak až ke 3 tunám směřují balonové zvedáky. Oproti tomu nůžkové zvedáky mají nižší nosnost a je třeba na to myslet.

Zvedák na auto nosnost    
nůžkový zvedák do 1 500 kilogramů    
hydraulický zvedák do 2 000 kilogramů    
balónový zvedák do 3 000 kilogramů

Zdvih

Zdvih vám ihned prozradí, v jaké minimální a současně maximální dokáže zvedák pracovat. Typicky je nutné vybírat vhodné modely. Minimum by mělo být těsně pod výškou vašeho podvozku, maximum minimálně 20 centimetrů nad výškou podvozku tak, aby zvednutí mělo smysl.

Údržba

Jako jakékoliv zařízení i zvedák na auto vyžaduje alespoň základní údržbu. Velmi důležité je především promazávání všech pohyblivých částí. Důraz je třeba klást také na uskladnění na suchém místě, voda zvedáku na auto rozhodně nesvědčí.

Nůžkové zvedáky na auto
Verda Nůžkový zvedák 1,5 t

Víte, že…?

Zvedák na auto může mít využití v každé garáži. Pokud hledáte ten správný pro běžné zvedání auta za účelem výměny kola, postačí vám základní nůžkový zvedák, který je cenově dostupný a spolehlivý.

Ceny

  • Základní nůžkové zvedáky na auto pořídíte již ve velmi dostupných cenových hladinách, řeč je přibližně o 800 Kč.
  • Náročnější uživatelé sáhnou po větších modelech, případně hydraulicky ovládaných, které snadněji zvednete do požadované výšky. Ty vyjdou na zhruba 1 500 Kč.
  • Cenově výše jsou pak moderní balónové zvedáky, které stojí zpravidla více než 2 000 Kč. Odvděčí se vám však velmi snadným používáním a zvednutím vozu bez jakékoliv námahy, postačí pouze nastartovaný motor vašeho vozu.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat zvedák na auto?

Zvedák na auto vybírejte dle svých potřeb a typických vozidel, která budete zvedat. Při málo četném využívání sáhněte po nůžkové zvedáku, náročnější uživatelé mohou vzít hydraulický model či moderní balónový.

Jaké jsou výhody balónového zvedáku na auto?

Jedná se o nejmodernější typ, který je citlivý k vozu a současně umožňuje nejen zvednutí vozu, ale také vyprošťování z komplikovaných podmínek, jako je například bahno nebo hluboký sníh. Výhodou je také výrazně vyšší nosnost balónového zvedáku.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku zvedáků na auto