Hydraulický zvedák

Šikovný pomocník do garáže.

ca. 1 300 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 600 CZK
ca. 3 400 CZK
ca. 1 300 CZK

Jak vybrat hydraulický zvedák

 • Hydraulické zvedáky představují šikovného pomocníka do garáže i do auta. Na trhu najdete širokou nabídku v různé kvalitě.
 • Zvedací mechanismus hydraulického zvedáku využívá jednoduchého principu vytlačování kapaliny.
 • Nejdůležitějším parametrem zvedáku je nosnost. Nosnost heverů se udává v tunách nebo kilogramech. Na trhu najdete zvedáky s nosností od 500 kilogramů až do 10 tun i více.
 • Dalším důležitým parametrem je výška zdvihu. Zdvih udávají dvě veličiny – minimální a maximální zdvih.

Princip

Hydraulické zvedáky patří mezi nejoblíbenější typy heverů. Vedle nich najdete také nůžkové, pneumatické, stojanové nebo hřebenové zvedáky. Hydraulika ale postupně vytlačuje nůžkové zvedáky a to především díky její všestrannosti.

 • Zvedací mechanismus hydraulického zvedáku využívá jednoduchého principu vytlačování kapaliny. Ta prostřednictvím pumpování vytlačuje zvedák směrem nahoru a tím zvedá i břemeno. Díky využití hydrauliky zvedne hever výrazně těžší břemeno než mechanický nůžkový zvedák. Spouštění zvedáku probíhá povolením ventilu.
Nízký profil
Sixtol Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový SX Jack 2,5 t

Víte, že…?

Hydraulické zvedáky najdete ve variantě s kolečky a bez. Kola umožňují snadnou manipulaci. Zvedáky bez koleček někdy najdete pod označením panenka a patří k časté výbavě řidičů. Hevery s pojezdem se naopak hodí spíše do dílny.

Nosnost

Nejdůležitějším parametrem zvedáku je nosnost. Nosnost heverů se udává v tunách nebo kilogramech. Na trhu najdete zvedáky s nosností od 500 kilogramů až do 10 tun i více.

 • Běžnému uživateli, který hledá hever pod auto, zpravidla stačí zvedák o nosnosti do 2 tun. Při hledání správné nosnosti ale vždy počítejte s dostatečnou rezervou. Doporučujeme zvolit rezervu mezi 300 až 500 kg.
Bytelný zvedák
Geko Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový 2,5 t

Výška zdvihu

Dalším důležitým parametrem je výška zdvihu. Zdvih udávají dvě veličiny – minimální a maximální zdvih. Minimální výška zdvihu udává nejnižší možnou výšku zvedacího mechanismu. Počítejte s tím, že minimální tak musí být vždy menší než vzdálenost břemena, například podvozku auta, od země.

Maximální výška zdvihu udává, jak vysoko hever zvednete.

 • Pro standardní výměnu pneumatiky stačí maximální zdvih do 300 mm. Takové zvedáky najdete také pod označením jako nízkozdvižné. Počítejte ale s tím, že vám hever zvedne auto, ale nečekejte od něj více.
S prodloužením
MAR-POL Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový s prodloužením 2,5 t
 • Hydraulické zvedáky ale nabízejí i vysokozdvižné varianty, které mají zdvih až do 500 mm. Takový zdvih využijete například při opravách podvozku.

Víte, že…?

Na trhu najdete i tzv. nízkoprofilové zvedáky, které mají velmi nízký minimální zdvih od 80 mm. Využijí je například řidiči vozidel se sníženými podvozky a velmi malou světlou výškou.

Hmotnost

Hydraulické zvedáky jsou těžší než klasické nůžkové. Na trhu ale najdete i poměrně lehké varianty s hmotností kolem 5 kg. U zvedáků s nosností 5 tun a více počítejte s hmotností klidně přes 20 kg. Tyto zvedáky jsou ale velmi často opatřeny kolečky pro snadnou manipulaci. Naproti tomu lehké zvedáky s nosností do 2 tun mají hmotnost do 10 kg a při správném uložení se dají vozit i v autě pro případ defektu.

Vysoká nosnost
Proteco 42.02-40036 zvedák hydraulický pojízdný 2 t

Využití

Stejně jako u dalšího nářadí najdete na trhu hobby i profi varianty. Ty zastupují konkrétní značky a pohybují se ve vlastních cenových relacích. Pro využití v klasické garáži vám stačí běžný hobby zvedák, do pneuservisu nebo autodílny hledejte poloprofesionální nebo profesionální zvedáky. Investice do nich se vám vyplatí.

  Výhody Nevýhody
Hobby zvedák Nižší hmotnost a cena, snadná manipulace Menší nosnost, nižší zdvih, horší zpracování
Profi zvedák Vyšší nosnost a zdvih, širší možnosti použití Větší náklady na pořízení, vyšší hmotnost i rozměry

Cena

Cena hydraulických zvedáků se odvíjí od jeho zpracování a použití. Kvalitní zvedáky pro domácí použití ale pořídíte už do 1 000 Kč. Cena následně roste podle kvality zvedacího mechanismu, tedy podle nosnosti a výšky zdvihu.

 • Do 1 000 Kč – nosnost 1,5 – 2 tuny
 • 1 000 Kč – 4 000 Kč – nosnost kolem 3 tun, kvalitní zvedák na doma
 • 4 000 Kč – 10 000 Kč – nosnost 3 tuny a více, zdvih až 450 mm
 • 10 000 Kč a více – nosnost 10 tun a více, do profesionálních servisů a dílen
2 písty
Forsage Hydraulický nízkoprofilový zvedák 3 t s pojezdem

Značky

Na trhu najdete mnoho značek, které nabízejí hydraulické hevery. Zpravidla se nejedná o specializované značky, ale výrobce, kteří nabízejí i další nářadí do dílny. Široký výběr pro domácí využití nabízí značka YATO, která se chlubí i dobrým poměrem ceny a zpracování. Mezi podobné výrobce patří i značka Compass, u které seženete základní modely pro domácí využití.
Náročnější uživatelé sáhnou po značkách Verda nebo Geko. Obě dvě nabízejí velmi kvalitní zpracování určené pro profíky. Geko má ve svém portfoliu i zvedáky s nosností až 20 tun a pokrývá celé spektrum hobby i profi uživatelů.

Otázky a odpovědi

Kdy se hydraulický zvedák bude hodit?

Hydraulické zvedáky představují šikovného pomocníka do garáže i do auta. Na trhu najdete širokou nabídku v různé kvalitě. Zvedák, nebo také hever či panenka, najde svoje využití i v autodílně nebo pneuservisu. Využijete ho i při zvedání břemen dalších břemen, například betonových profilů.

Jak vybrat hydraulický zvedák?

Velkou pozornost věnujte především nosnosti a výšce zdvihu. Nosnost zvedáku volte opravdu zodpovědně. Při překročení nosnosti může dojít k poškození zvedacího mechanismu, které velmi často nenávratně poškodí celý zvedák. Zároveň také může dojít ke spadnutí břemene. Mimo to také zbytečně riskujete vaše zdraví.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nízký profil
Bytelný zvedák
S prodloužením
Vysoká nosnost
2 písty
Otočná hlava
Image
Produkt
Sixtol Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový SX Jack 2,5 t
Geko Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový 2,5 t
MAR-POL Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový s prodloužením 2,5 t
Proteco 42.02-40036 zvedák hydraulický pojízdný 2 t
Forsage Hydraulický nízkoprofilový zvedák 3 t s pojezdem
Kraft&Dele Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový 2,5 t
Výrobce
Sixtol
Geko
Mar-Pol
Proteco
Forsage
Kraft&Dele
Maximální výška zdvihu
385 mm
365 mm
359 mm
335 mm
510 mm
381 mm
Minimální výška zdvihu
85 mm
80 mm
89 mm
135 mm
75 mm
85 mm
Cena ca. 1 300 CZK ca. 1 100 CZK ca. 1 500 CZK ca. 600 CZK ca. 3 400 CZK ca. 1 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena