Nejlepší stropní sušáky na prádlo 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
BENCO Stropní sušák IDEAL 7 tyčí 200 cm
92 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat stropní sušák na prádlo

Při výběru stropního sušáku na prádlo je důležité zvážit několik klíčových faktorů:

  • Nosnost: Zkontrolujte, jakou maximální hmotnost sušák pojme, aby vyhověl vašim potřebám.
  • Velikost a provedení: Vybírejte podle velikosti místnosti, kde bude sušák umístěn, a podle toho, kolik prádla obvykle sušíte.
  • Materiál: Zohledněte odolnost materiálu vůči vlhkosti a jeho životnost.
  • Montáž: Ujistěte se, že sušák bude možné správně a bezpečně nainstalovat na strop vaší místnosti.
  • Ovládání: Zvažte, zda preferujete ruční ovládání nebo model s mechanickým či elektrickým spouštěním.
  • Cena: Stanovte si rozpočet a hledejte nejlepší poměr mezi cenou a kvalitou.

Zvažování těchto kritérií vám pomůže najít stropní sušák, který nejlépe vyhoví vašim potřebám a možnostem.

Stropní sušák na prádlo - náš výběr

BENCO Stropní sušák IDEAL 7 tyčí 200 cm
přečíst recenzi
Typ: stropní
Zobrazit více
Stropní sušák BENCO IDEAL se sestává ze 7 ocelových tyčí ovladatelných samostatně, každá 200 cm dlouhá s rozestupem 9,5 cm. Maximální zatížení je 18 kg. Lišty mají šířku 62 cm a umožňují upevnění sušáku na strop či stěny. Povrch tyčí je plastový, vhodný i do exteriéru.
Zobrazit méně
sušák stropový IDEAL 150cm 6 tyčí PH+kov. BÍ
přečíst recenzi
Výrobce: TOPTRADE
Typ: stropní
Hmotnost: 2.1 kg
Šířka: 150 cm
Hloubka: 53 cm
Materiál: kovové
Zobrazit více
Barva: bílé
Stropní sušák na prádlo Ideal je určen pro umístění v koupelně, na verandě nebo na balkóně. Sada obsahuje kotvící materiál, stropní lištu o délce 55 cm a 6 samostatně ovládaných tyčí o délce 150 cm s kovovou konstrukcí a plastovou povrchovou úpravou. Maximální zatížení jedné tyče je cca 3 kg. Montáž je jednoduchá.
Zobrazit méně
ALDOTRADE Ideal 7 tyčí 190 cm 7190
přečíst recenzi
Výrobce: Aldotrade
Typ: stropní
Počet praček: 4
Zobrazit více
Stropní sušák ALDOTRADE Ideal 7 má sedm nastavitelných tyčí o rozteči 9,5 cm a šířce konstrukce 65 cm. Každá tyč unese 3 kg prádla. Materiál tyčí je kov potažený plastem. Sušák je určený do interiérů i exteriérů, například balkonů či lodžií. V balení je montážní sada a návod.
Zobrazit méně
Penar Stropní sušák na prádlo 7tyčový 2 m nesložený
Typ: stropní
Materiál: kovové
Barva: bílé
Zobrazit více
Stropní sušák na prádlo disponuje 7 styčnými tyčemi o délce 2 metry s mezerami 9,5 cm mezi nimi, umožňujícími vzdušný průtok. Je určen pro montáž na strop s minimálním potřebným prostorem 2,2 x 0,65m. Produkty lze ovládat individuálně a má nosnost 3 kg na tyč. Obsahuje veškeré montážní komponenty.
Zobrazit méně
BENCO Stropní sušák IDEAL 5 tyčí 170 cm
přečíst recenzi
Typ: stropní
Zobrazit více
Stropní sušák BENCO IDEAL má 5 tyčí o průměru 12 mm, celková nosnost až 15 kg. Tyče jsou umístěné ve vzdálenosti 9,5 cm od sebe a lišta s kladkami je široká 45 cm. Možnost nastavení výšky umožňuje uživatelům přizpůsobit polohu sušáku. K upevnění na různé typy stropů se používají konzoly. Balení zahrnuje montážní materiál pro standardně vysoké stropy 2,3 - 2,4 m.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Stropní sušák na prádlo

Jak vybrat stropní sušák na prádlo

Jak udržovat stropní sušák na prádlo v dobrém stavu

Údržba stropního sušáku na prádlo je relativně jednoduchá, ale důležitá pro jeho dlouhou životnost. Pravidelně kontrolujte pevnost montáže a stav zavěšení. Čistěte prach a nečistoty, které se mohou usazovat na konstrukci, a suchejte sušák po každém použití, aby nedocházelo ke korozii. Tím zabezpečíte, že sušák bude funkční a bezpečný i po dlouhém období používání.

Jak optimalizovat prostor s pomocí stropního sušáku na prádlo

Stropní sušák je ideální řešení pro malé byty nebo domácnosti s omezeným prostorem. Umožňuje využít vertikální prostor a nezabírá drahocenné místo na podlaze. Pro optimalizaci prostoru zavěste sušák ve výšce, která vám nebude překážet v běžném životě, ale zároveň tak, aby bylo prádlo volně dostupné pro zavěšení a sundání. Ujistěte se, že průchod pod sušákem je bez překážek, aby bylo prádlo snadno přístupné.

Jaké jsou výhody elektrického ovládání pro stropní sušáky na prádlo

Elektrické ovládání přináší pohodlí a usnadňuje práci hlavně jedincům s omezenou pohyblivostí nebo vyšším věkem. S elektrickým sušákem jednoduše pomocí tlačítka spustíte sušák dolů, nahodíte prádlo a následně ho opět zvednete, aniž byste museli vyvíjet fyzickou sílu. Tento typ ovládání také přispívá k lepšímu využití prostoru, protože sušák můžete snadno sklopit do nejnižší požadované pozice pouze když je to nutné.

Je možné stropní sušák na prádlo instalovat do každého typu stropu

Stropní sušák na prádlo
BENCO Stropní sušák IDEAL 7 tyčí 200 cm

Ne všechny stropy jsou vhodné pro instalaci stropních sušáků na prádlo. Je potřeba se ujistit, že materiál stropu a jeho konstrukce jsou dostatečně pevné na to, aby nesly váhu sušáku i s mokrým prádlem. V případě pochybností se doporučuje konzultace s odborníkem, který může lépe posoudit strop a doporučit vhodný typ kotvení.

Lze stropní sušák na prádlo používat i v exteriérových podmínkách, jako je balkón nebo terasa

Stropní sušáky na prádlo jsou primárně navrženy pro užívání v interiéru, avšak existují modely, které jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a mohou být instalovány i venku. Vždy se ujistěte, že sušák je pro tento účel specificky určen a sledujte doporučení výrobce ohledně údržby a ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Zobrazit kompletní nabídku Stropní sušák na prádlo