Elektrický sušák ručníků

Snadné a moderní sušení.

ca. 5 200 CZK
ca. 3 200 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 4 900 CZK

Jak vybrat elektrický sušák ručníků

  • Elektrické sušáky na ručníky se vyrábí buď ve variantě k připevnění na zeď, nebo volně stojící. Konkrétní typ vybírejte s ohledem na prostor, který máte k dispozici.
  • Z hlediska designu nemusíte volit jen klasiku s rovnými topnými tyčemi, ale také např. panely, nebo jinak tvarované sušáky. Vzhled přizpůsobte vybavení vaší koupelny.
  • Z dalších parametrů můžete sledovat příkon, napájení nebo provozní teplotu.

Typy

Elektrické sušáky lze rozdělit na dva základní typy.

Na zeď

Tato varianta patří k nejrozšířenějším a je více než vhodná zejména do malých místností. Sušáky na zeď totiž zabírají minimum místa jak z hlediska fyzického, tak optického. Sušáky se instalují na zeď pár centimetrů nad podlahu. Také se prodávají v poměrně široké škále designových provedení. Klasickou variantou jsou sušáky typu žebřík, které souží zároveň k vytápění místnosti.
Sušáky na zeď mohou být instalován na pevno, nebo najdete v nabídkách otočné varianty.

Nalakovaný černou barvou
Sapho PASADOR sušák ručníků s časovačem, , 150 x 1500 mm W

Volně stojící

Hlavním bonusem volně stojících sušáků je fakt, že je můžete kdykoli přesunout z místa na místo. De facto zabírá více místa než předchozí varianta, ale můžete reagovat na aktuální uspořádání prostoru koupelny. Celá řada modelů může být zároveň také zavěšena na zeď. Některé sušáky, dle dané konstrukce, je také možné po použití lehce složit.

Typ Výhody Nevýhody
Na zeď Větší nabídka na trhu Pro zapojení je nutné mít zásuvku v dosahu
  Zabírá minimální prostor  
  Různá designová provedení  
  Mohou sloužit jako i vytápění  
  Pevné i otočné varianty  
Volně stojící Lze podle potřeby přesunovat Zabírá více místa
  Existují i ve variantě k zavěšení  

Víte, že…?

Radiátorový sušák nemusí vždy znamenat, že se jedná o elektrickou variantu. Spíše počítejte s malým závěsným sušákem, který je opatřen kotvícím systémem, díky kterému je možné jeho zavěšení na váš radiátor.

Velikost

Velikost sušáku bude pravděpodobně stěžejní zvlášť v případě prostorově malých koupelen. Zohlednit byste ale měli i např. počet členů domácnosti, tedy počet ručníků, které budete muset v jednu chvíli sušit. Z tohoto hlediska se jeví důležitější, více než samotný rozměr, počet topných tyčí radiátoru. Dle daného modelu může být pouze jedna nebo až 10. Některé sušáky mohou mít místo topných tyčí háčky na zavěšení. To se týká zejména designových modelů.

Koupelnový sušák
ELVL Sušák ručníků S60K barva RAL CHROM

Design

I elektrický sušák na ručníky se může stát vzhledově zajímavou součástí vaší koupelny. Některé modely mohou mít tedy nejen praktickou, ale i estetickou funkci. Sušáky se zpravidla vyrábí buď v klasickém rovném provedení, ale může mít i další netradiční tvary nebo panelové řešení. Velmi oblíbené jsou elektrické žebříky do koupelny.
Z hlediska barev je nabídka poměrné úzká. Nejčastěji narazíte na bílé provedení nebo klasicky nerez/chrom, které můžete použít prakticky kdekoli Jako zajímavé a poměrně moderní řešení je sušák na ručníky v černé barvě. Ta se ale nehodí do každé koupelny.

Napájení

Napájení těchto sušáků probíhá klasicky z elektrické sítě, takže je nutné zajistit přístup k nejbližší zásuvce. Toto je důležité zejména u závěsných modelů, aby kabel případně nepřekážel. Při nákupu se tedy zaměřte i na následující parametry:

  • Maximální délka přívodního kabelu
  • Stranová pozice kabelu, případně možnost změny pozice kabelu
Bez vypínače
Aqualine 570 x 465 mm SU110A

Některé sušáky jsou vybaveny skrytým elektrickým připojením.

Příkon

Příkon je další z parametrů, které u sušáků na ručníky můžete sledovat. Vždy vyjadřuje množství energie za určitý časový úsek a značí se ve wattech (W). Prakticky to znamená, že čím větší hodnota příkonu bude, tím větší bude i spotřeba elektrické energie.
Většina výrobců slibuje malou spotřebu energie. Příkon se zpravidla u tohoto výrobku pohybuje v rozmezí 40 až 83 W.

Provozní teplota

Jedná se o nejvyšší teplotu, kterou sušák ručníků dosáhne při svém provozu. Hodnota se samozřejmě u jednotlivých modelů liší. Zpravidla se ale pohybuje mezi 40 až 50°C. Tato teplota je dostatečná na to, aby sušák udržel teplotu, i když bude zakrytý ručníky.

Praktický
Aqualine ELVIS 457 x 342mm EB480

Víte, že…?

Praktickou funkcí elektrických sušáků na ručníky je také časovač, kterým jsou některé modely opatřeny. Díky němu můžete nastavit dobu, po kterou bude sušák zapnutý.

Výrobci a ceny

Elektrické sušáky na ručníky vyrábí např. Sapho, Olsen, P.M.H., PAX nebo Smedbo.
Nejlevnější modely koupíte za cenu do 2000 Kč. Jedná se o malé sušáky s menším počtem topných tyčí a příkonem kolem 80 W. Nejdražší sušáky stojí kolem částky 20000 Kč. Zde už se velmi často jedná také o variantu koupelnového vytápění.

Otázky a odpovědi

Lze elektrický sušák na ručníky používat i jako vytápění koupelny?

Zde záleží na konkrétním modelu sušáku. Zejména u levnějších výrobků s touto možností příliš nepočítejte. Některé sušáky jsou ale již v popisu prezentovány jako koupelnové radiátory, které jsou přímo určeny také k vytápění místností. Sem např. patří i klasické koupelnové žebříky.

Jaký typ sušáku je vhodný do opravdu malé koupelny?

U sušáku na ručníky máte na výběr ze dvou možností a to buď k instalaci na zeď, nebo volně stojící. Jako úspornější z hlediska místa jsou považovány modely k zavěšení na zeď, ale to předpokládá, že máte v koupelně volnou zeď, na které je ideálně také zásuvka. Volně stojící varianty mají tu výhodu, že je můžete postavit prakticky kamkoli a to nejen do koupelny.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nalakovaný černou barvou
Koupelnový sušák
Bez vypínače
Praktický
Nerezová ocel
Image
Produkt
Sapho PASADOR sušák ručníků s časovačem, , 150 x 1500 mm W
ELVL Sušák ručníků S60K barva RAL CHROM
Aqualine 570 x 465 mm SU110A
Aqualine ELVIS 457 x 342mm EB480
SAPHO ELZOR 500 x 470 mm, EB510
Materiál
nerezové
kovové
kovové
nerezové
nerezové
Příkon
30 W
60 W
72 W
50 W
60 W
Cena ca. 5 200 CZK ca. 3 200 CZK ca. 2 500 CZK ca. 3 000 CZK ca. 4 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.