Schody pro psy

Ulehčete svému psímu miláčkovi život.

ca. 1 200 CZK
ca. 700 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 3 000 CZK

Jak vybrat schody pro psy

  • Schody pro psi zabrání bolestivému pohybu Vašeho psa.
  • Rozměry schodů pro psy nejsou nijak významně rozdílné, většinou se jejich výška pohybuje od 30 do 50 cm.
  • Nosnost schodů je až 20 kg.
  • U výběru správných schodů pro psy se setkáte se dvěma druhy materiálů.

Velikost a počet schodů

Rozměry schodů pro psy nejsou nijak významně rozdílné, většinou se jejich výška pohybuje od 30 do 50 cm. Můžete si tedy vybrat správnou velikost ke svému nábytku. Šířka schodů je však neměnná a počítejte s 40 cm.

Od celkové výšky této psí pomůcky se odvíjí i počet schodů. K dostání jsou totiž dvě varianty, kde v jednom případě se jedná o 2 schody a v druhém naopak o 3. V provedení tak, aby psi mohli bezpečně vystoupat na místo, kam chtějí. Z toho plyne, že výška jednotlivých schodů není nikdy pod 10 cm, a nad 25 cm. Doporučujeme sledovat i hloubku schodu, kdy pro pohodlný výstup zvolte rozměr 20 cm.

Nastavitelné
Trixie Dřevěné schody s plstěným vzhledem nastavitelné 40 x 67 cm

Nosnost

Tím, že schody pro psy si majitelé pořizují většinou pro menší plemena, nečekejte u nosnosti nijak závratné číslo. Ovšem bez problémů unesou mazlíčky do 20 kg. U psů větších rozměrů se předpokládá, že s výstupem na vyšší místa nemají problém.

Víte, že…?

Schody pro psy nemusíte umisťovat jen ke gauči nebo posteli. Skvěle se hodí k autu pro snadný nástup a výstup při cestování.

Materiál

U výběru správných schodů pro psy se setkáte se dvěma druhy materiálů. Samotná základna a konstrukce je vyrobena nejčastěji z dřevotřísky, která unese vaše mazlíčky a pro potah se využívá 100% polyester, tedy plyš, jenž je na dotek velmi příjemný. Vyplatí se sledovat i nástupní plochu. V tomto případě doporučujeme zaměřit se na protiskluzový povrch, jenž samotný výstup usnadní a bude i bezpečnější.

Protiskluzové
Trixie Protiskluzové schody vnitřní použití 34 x 39 x 54 cm

Potah lze jednoduše za pomoci zipu sundat a vyprat v pračce na 30°C. Nemusíte se ani omezovat z hlediska barvy. Výrobci nabízí hned několik variant, ať už jednobarevných či vícebarevných a s ozdobnými doplňky.

Víte, že…?

Pokud se stane, že váš mazlíček potah nenávratně poškodí, nemusíte doufat. Lze totiž zakoupit potahy zvlášť a můžete je i střídat, dle potřeby či nálady.

Montáž

Shody jsou dodávané rozložené, nemusíte se ale obávat žádné složité montáže. Jedná se o obyčejný kousek, který je navržen tak, aby ho zvládl doma postavit každý bez zásahu další pomoci. Zejména pokud jsou vybaveny systémem plug-in.

Dřevěné
Karlie Schody pro psa Easy Step Dog 43x41x29cm

Doporučujeme vám také zjistit si, zda jsou schody pro psy vybaveny i upevňovacím systémem. Ten oceníte zejména v případě, pokud se schody nebudete manipulovat a necháte je stát jen na jednom místě. V tom případě se pak vyplatí schody připevnit, čímž samozřejmě zvyšujete jejich bezpečnost.

Nejznámější značky

Majitelé pejsků mají jistě své oblíbené značky s chovatelskými potřebami a možná právě i tam lze narazit na schody pro psy. Nicméně můžete se také obrátit na známé značky, mezi nimiž jsou například Karlie, Easy Upp, Iridog či Stepway.

Cena

Posledním parametrem, kterému je třeba věnovat pozornost je cena. Již víte, z jakého materiálu se shody pro psy vyrábí, znáte jejich velikost i značky. A zrovna velikost i značka ovlivní cenu nejvíce.

Přírodní
Trixie Dřevěné schody pro malé psy a kočky, max.50 kg 40x38x45cm
Cenová kategorie Popis
Cena do 1 000 Kč Nejnižší cenová kategorie nabízí nízké schůdky, jejichž výška dosahuje 30 cm. V závislosti na typu lze vybrat 2 či 3 schody. V tomto cenovém rozpětí jsou omezené barvy, proto se nejčastěji setkáte s univerzální šedou barvou.
Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč Větší a barevně zajímavější jsou schody pro psy nad 1 000 Kč. Jejich velikost nyní dosahuje až k 45 cm. Skvěle se tak hodí k vyšším postelím. U této velikosti je pak třeba počítat se 3 schody, většinou již s protiskluzovým povrhem u nášlapek.
Cena nad 3 000 Kč Nejdražší produkty již nenabízí nic speciálního navíc. Ocenit vás však mohou zajímavým zdobením, např. plyšovou květinou našitou na stěně schodu.

Otázky a odpovědi

Proč koupit psovi schody?

Možná si říkáte, že koupit schody pro psy jsou zbytečné peníze. Ale pozor, zejména malé, oslabené či staré domácí mazlíčky trápí bolesti pohyblivého aparátu a vyskočit na postel či gauč už pro ně není taková hračka, jako tomu bylo na začátku. Z tohoto důvodu je dobré umísit pejskům před pohovku schůdky, po kterých jednoduše vyjdou a sejdou a nemusí zbytečně zatěžovat klouby.

Jak jsou schody těžké?

Přesto, že je nosnost schodů až 20 kg, nemusíte se bát, že byste se při jejich přenášení strhli. Shody pro psy nejsou vůbec těžké a jejich váha se pohybuje kolem 4 kg v závislosti na vybraném typu a velikosti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nastavitelné
Protiskluzové
Dřevěné
Přírodní
Skládací
Image
Produkt
Trixie Dřevěné schody s plstěným vzhledem nastavitelné 40 x 67 cm
Trixie Protiskluzové schody vnitřní použití 34 x 39 x 54 cm
Karlie Schody pro psa Easy Step Dog 43x41x29cm
Trixie Dřevěné schody pro malé psy a kočky, max.50 kg 40x38x45cm
Petwalk skládací schůdky 37 x 57 x 120 cm, do 75 kg
Cena ca. 1 200 CZK ca. 700 CZK ca. 700 CZK ca. 1 600 CZK ca. 3 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.