Nejlepší barové lednice 2024 a jak vybrat

Vinotéka, profesionální využití.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Haier HWS188GAE

Jak vybrat barovou lednici

 • Barové lednice jsou primárně určeny na uložení nápojů. Podle konkrétního typu je lze rozdělit na vinotéky, pivotéky, minibary nebo chladící vitríny
 • Jeden z nejdůležitějších parametrů je objem barové lednice, který udává, kolik lahví budete moci uskladnit.
 • U všech spotřebičů tohoto typu si také ověřte energetickou náročnost, která udává náklady na jeho provoz. Ta je dána třídou značenou písmeny A až G.

Barové lednice vinotéky - náš výběr

Haier HWS188GAE
Výrobce: Haier
Výrobce: Haier
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 185 x 59.5 x 63.5 cm
Barva: černá
Typ vitríny: vinotéka
Zobrazit více
Hlučnost: 38 dB
Klimatická třída: SN, ST
Provedení dveří: prosklené
Počet chladících zón: 1
Hmotnost: 92 kg
Haier HWS188GAE je jednozónová vinotéka pro 188 lahví vína s regulací teploty (5-20°C) a vlhkosti. Nabízí antivibrační kompresor, UV filtr ve dvířkách, LED osvětlení a 7 dřevěných polic. Hlučnost činí 38 dB a zámek na dveřích zajišťuje bezpečnost.
Zobrazit méně
Guzzanti GZ 1226
přečíst recenzi
Výrobce: Guzzanti
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 74.2 x 27.3 x 55 cm
Barva: černé
Typ vitríny: vinotéka
Hlučnost: 25 dB
Zobrazit více
Provedení dveří: prosklené
Hmotnost: 17.5 kg
Vinotéka Guzzanti GZ 1226 je malá chladnička s jednou chladící zónou pro ukládání 12 lahví vína. Nabízí teplotní rozsah 10-18°C, 5 kovových polic, LED osvětlení a displej s termostatem. Spotřeba energie činí 92 kWh za rok a hlučnost 25 dB. Vhodné pro hotely, penziony a kanceláře.
Zobrazit méně
Guzzanti GZ 1234
přečíst recenzi
Výrobce: Guzzanti
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 52.9 x 36 x 55 cm
Barva: černé
Typ vitríny: vinotéka
Hlučnost: 25 dB
Zobrazit více
Hmotnost: 16.5 kg
Provedení dveří: prosklené
Vinotéka Guzzanti GZ 1234 je vybavena čtyřmi drátěnými policemi a má celkový objem 37 litrů při kapacitě pro 12 lahví. Disponuje prosklenými dveřmi, LED osvětlením a jedním teplotním pásmem s termoelektrickým chlazením. Energetická třída F a roční spotřeba energie 77 kWh. Hlučnost činí 25 dB. Produkt má rozměry 36 x 52,9 x 55 cm a váží 16,5 kg.
Zobrazit méně
mQuvée WineExpert 38
Výrobce: mQuvée
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 104 x 39.5 x 63 cm
Barva: nerez
Hlučnost: 42 dB
Počet chladících zón: 2
Zobrazit více
Vinotéka mQuvée WineExpert 38 nabízí prostor pro různé typy lahví, včetně šumivých vín. Má skleněná dvířka s UV ochranou, dřevěné březové police na stabilních kolejnicích a zamykání dveří. Prostor pro bílé víno je téměř 50/50 s červeným. Vinotéka disponuje dvěma nastavitelnými teplotními zónami a robustními ovládacími tlačítky.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Barová lednice

Jak vybrat barovou lednici

Typy

Barové lednice ze zpravidla liší tím, pro který druh nápoje je konkrétně určena. Tím dosáhnete zejména ideální teploty tedy i lepší chuti daného nápoje. Z tohoto hlediska je možné tento spotřebič rozdělit do následujících kategorií.

Vinotéka

Vinotéka je lednice určená pro chlazení vína. Jednotlivé modely se pak od sebe liší např. počtem lahví, které lze do vinotéky uložit nebo různými doplňkovými funkcemi. Pokud si potrpíte na opravdu správně vychlazeném víně a nemáte oblíbený pouze jeden typ, můžete se zaměřit na vícezónové modely, které umožňují chlazení různých typů vín současně.

Pivotéky, minibary

Pivo nemá specifické nároky na různou teplotu u jednotlivých značek, proto je možné za pivotéku považovat prakticky jakoukoli malou chladící lednici nebo právě minibar. Tyto spotřebič zpravidla pojmou několik desítek lahví nebo plechovek. Kromě hlavního prostoru lednice je možné využít také dvířka.
Minibary jsou pak kromě chlazení nápojů určeny k uskladnění i jiných pochutin. Nejčastěji se s ním setkáte na hotelových pokojích ale také v restauracích nebo v různých klubech.

Chladící vitríny

Barové lednice vinotéky
Haier HWS188GAE

Chladící vitrína je vlastně prosklená lednice určená nejen k chlazení nápojů, ale i nejrůznějších potravin. Tento typ spotřebiče je určen zejména pro prezentaci výrobků v prodejnách, restauracích, cukrárnách a jiných potravinářských provozech. Malé verze chladících vitrín se ale uplatní i v běžných domácnostech.

Víte, že…?

Barové lednice se skvěle hodí na nejrůznější oslavy, párty nebo rodinné slavnosti. Není pravda, že své využití najdou především v potravinářském nebo hotelovém provozu.

Muž kontroluje láhve v lednici

Barová lednice má několik podob, iStock / Media Whalestock

Objem

Objem u nápojových chladniček je zpravidla menší než v případě klasických lednic. Před výběrem je nutné si ujasnit, kolik lahví budete chtít do spotřebiče uložit. Samotný objem se pak u jednotlivých typů liší:

 • Vinotéky – udává se počet lahví, který se v případě malých modelů pohybuje do 10 kusů, velké spotřebiče pojmou až 200 lahví; v některých případech se můžete setkat i s kapacitou uvedenou v litrech
 • Pivotéky, minibary – hodnota objemu se nejčastěji pohybuje mezi 25 až 50 litry; lepší uspořádání zajišťují vyjímatelné poličky a přihrádky, případně prostor dveří
 • Chladící vitríny – užitný objem se zpravidla pohybuje mezi 150 až 480 litry, ale uvádí se, že pro efektivní chod by měla být kapacita naplněna jen do 70%

Energetická náročnost

Barové lednice vinotéky
Guzzanti GZ 1226

Spotřeba elektrické energie se různí stejně jako u jiných spotřebičů tohoto typu. Energetická náročnost je dána třídou, která určuje průměrnou spotřebu lednice. Podle nových pravidel se tyto třídy značí písmeny A až G. Nejnižší spotřeba a tedy i náklady na provoz, je pak dána písmenem A, nejvyšší písmenem G. Údaj o roční spotřebě v kWh by měla být vždy uvedena na energetickém štítku spotřebiče.

Energetická třídaRoční spotřeba v kWh
A160
B219
C274
D304

Funkce

Při výběru barové lednice můžete zohlednit i doplňkové funkce jako např.:

 • Ionizátor – pohlcuje zápach, brání mísení pachů
 • LED osvětlení – kromě lepšího přehledu o obsahu lednice zajišťuje jistou energetickou úsporu
 • Displej – snadnější ovládání, informační funkce
 • Výparník – vytváří chladný vzduch
 • NoFrost – samoodmrazovací funkce, která zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu (snížení vlhkosti, eliminace námrazy)

Víte, že…?

Barové lednice bývají v provozu nepřetržitě, proto si dejte pozor na míru hlučnosti. Ta se většinou pohybuje v rozmezí 26 až 46 dB. Za optimální hladinu jsou považovány modely s hodnotami nižšími než 40 dB. Vyšší hlučnost by již mohla působit rušivě.

Pohled do vinného sklípku

Barové lednice nabízí různé funkce, iStock / sl-f

Výrobci a ceny

Barové lednice vinotéky
Guzzanti GZ 1234

Vinotéky najdete pod značkami LIEBHERR, GUZZANTI nebo HAIER. Jejich ceny se pak podle velikosti a samozřejmě s ohledem na další parametry pohybují od 3500 Kč do 150000 Kč.
Pivotéky a minibary vyrábí např. PHILCO, Concept nebo Tefcold. Cenově pak počítejte s rozpětím mezi 2500 Kč a 11000 Kč.
Mezi výrobce chladících vitrín pak patří např. SNAIGE, WHIRLPOOL a NORDline. Nejlevnější modely pořídíte za cca 3000 Kč. Nejdražší vitríny určené pro profesní použití mohou stát i několik set tisíc korun.

Otázky a odpovědi

V čem se barové lednice od sebe liší?

Za barové lednice jsou považovány spotřebiče, které jsou primárně určené k chlazení nápojů. Jednotlivé modely se pak od sebe liší právě typem uskladněného nápoje. Nejznámější jsou vinotéky, za univerzální barové lednice lze považovat minibary nebo chladící vitríny.

Jaké parametry jsou při výběru nejdůležitější?

Zaměřte se především na objem – kapacitu barové lednice. Ta určuje, jaké množství nápojů budete moci chladit. Důležitá je také energetická náročnost, případně další doplňkové funkce.
Zobrazit kompletní nabídku Barová lednice