18 nejlepších barových lednic 2023

Vinotéka, profesionální využití.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Barová lednice 270 litrů Bartscher 1340 x 530 x 850 mm - 0,22 kW / 230 V - 72 kg

Jak vybrat barovou lednici

 • Barové lednice jsou primárně určeny na uložení nápojů. Podle konkrétního typu je lze rozdělit na vinotéky, pivotéky, minibary nebo chladící vitríny
 • Jeden z nejdůležitějších parametrů je objem barové lednice, který udává, kolik lahví budete moci uskladnit.
 • U všech spotřebičů tohoto typu si také ověřte energetickou náročnost, která udává náklady na jeho provoz. Ta je dána třídou značenou písmeny A až G.

Barová lednice - náš výběr

Barové lednice vinotéky

Haier HWS188GAE
přečíst recenzi
Výrobce: Haier
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 185 x 59.5 x 63.5 cm
Barva: černá
Guzzanti GZ 1226
přečíst recenzi
Výrobce: Guzzanti
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 74.2 x 27.3 x 55 cm
Barva: černé
Guzzanti GZ 1234
přečíst recenzi
Výrobce: Guzzanti
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 52.9 x 36 x 55 cm
Barva: černé
mQuvée WineExpert 38
přečíst recenzi
Výrobce: mQuvée
Rozměry (VxŠxH): 104 x 39.5 x 63 cm
Barva: nerez
Hlučnost: 42 dB

Barové lednice s posuvnými dveřmi

Barové lednice Bartscher

Zobrazit kompletní nabídku barových lednic

Jak vybrat barovou lednici

Typy

Barové lednice ze zpravidla liší tím, pro který druh nápoje je konkrétně určena. Tím dosáhnete zejména ideální teploty tedy i lepší chuti daného nápoje. Z tohoto hlediska je možné tento spotřebič rozdělit do následujících kategorií.

Vinotéka

Vinotéka je lednice určená pro chlazení vína. Jednotlivé modely se pak od sebe liší např. počtem lahví, které lze do vinotéky uložit nebo různými doplňkovými funkcemi. Pokud si potrpíte na opravdu správně vychlazeném víně a nemáte oblíbený pouze jeden typ, můžete se zaměřit na vícezónové modely, které umožňují chlazení různých typů vín současně.

Barová lednice
Barová lednice 270 litrů Bartscher 1340 x 530 x 850 mm - 0,22 kW / 230 V - 72 kg

Pivotéky, minibary

Pivo nemá specifické nároky na různou teplotu u jednotlivých značek, proto je možné za pivotéku považovat prakticky jakoukoli malou chladící lednici nebo právě minibar. Tyto spotřebič zpravidla pojmou několik desítek lahví nebo plechovek. Kromě hlavního prostoru lednice je možné využít také dvířka.
Minibary jsou pak kromě chlazení nápojů určeny k uskladnění i jiných pochutin. Nejčastěji se s ním setkáte na hotelových pokojích ale také v restauracích nebo v různých klubech.

Chladící vitríny

Chladící vitrína je vlastně prosklená lednice určená nejen k chlazení nápojů, ale i nejrůznějších potravin. Tento typ spotřebiče je určen zejména pro prezentaci výrobků v prodejnách, restauracích, cukrárnách a jiných potravinářských provozech. Malé verze chladících vitrín se ale uplatní i v běžných domácnostech.

Víte, že…?

Barové lednice se skvěle hodí na nejrůznější oslavy, párty nebo rodinné slavnosti. Není pravda, že své využití najdou především v potravinářském nebo hotelovém provozu.

Barové lednice vinotéky
Haier HWS188GAE

Objem

Objem u nápojových chladniček je zpravidla menší než v případě klasických lednic. Před výběrem je nutné si ujasnit, kolik lahví budete chtít do spotřebiče uložit. Samotný objem se pak u jednotlivých typů liší:

 • Vinotéky – udává se počet lahví, který se v případě malých modelů pohybuje do 10 kusů, velké spotřebiče pojmou až 200 lahví; v některých případech se můžete setkat i s kapacitou uvedenou v litrech
 • Pivotéky, minibary – hodnota objemu se nejčastěji pohybuje mezi 25 až 50 litry; lepší uspořádání zajišťují vyjímatelné poličky a přihrádky, případně prostor dveří
 • Chladící vitríny – užitný objem se zpravidla pohybuje mezi 150 až 480 litry, ale uvádí se, že pro efektivní chod by měla být kapacita naplněna jen do 70%

Energetická náročnost

Spotřeba elektrické energie se různí stejně jako u jiných spotřebičů tohoto typu. Energetická náročnost je dána třídou, která určuje průměrnou spotřebu lednice. Podle nových pravidel se tyto třídy značí písmeny A až G. Nejnižší spotřeba a tedy i náklady na provoz, je pak dána písmenem A, nejvyšší písmenem G. Údaj o roční spotřebě v kWh by měla být vždy uvedena na energetickém štítku spotřebiče.

Barové lednice s posuvnými dveřmi
Barová chladnička s posuvnými dveřmi 303L, Arktic, 220-240V/215W, 1335x500x(H)900mm
Energetická třída Roční spotřeba v kWh
A 160
B 219
C 274
D 304

Funkce

Při výběru barové lednice můžete zohlednit i doplňkové funkce jako např.:

 • Ionizátor – pohlcuje zápach, brání mísení pachů
 • LED osvětlení – kromě lepšího přehledu o obsahu lednice zajišťuje jistou energetickou úsporu
 • Displej – snadnější ovládání, informační funkce
 • Výparník – vytváří chladný vzduch
 • NoFrost – samoodmrazovací funkce, která zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu (snížení vlhkosti, eliminace námrazy)

Víte, že…?

Barové lednice bývají v provozu nepřetržitě, proto si dejte pozor na míru hlučnosti. Ta se většinou pohybuje v rozmezí 26 až 46 dB. Za optimální hladinu jsou považovány modely s hodnotami nižšími než 40 dB. Vyšší hlučnost by již mohla působit rušivě.

Výrobci a ceny

Vinotéky najdete pod značkami LIEBHERR, GUZZANTI nebo HAIER. Jejich ceny se pak podle velikosti a samozřejmě s ohledem na další parametry pohybují od 3500 Kč do 150000 Kč.
Pivotéky a minibary vyrábí např. PHILCO, Concept nebo Tefcold. Cenově pak počítejte s rozpětím mezi 2500 Kč a 11000 Kč.
Mezi výrobce chladících vitrín pak patří např. SNAIGE, WHIRLPOOL a NORDline. Nejlevnější modely pořídíte za cca 3000 Kč. Nejdražší vitríny určené pro profesní použití mohou stát i několik set tisíc korun.

Barové lednice Bartscher
Barová lednice 176 litrů Bartscher 900 x 520 x 845 mm - 0,175 kW / 220-240 V - 50,6 kg

Otázky a odpovědi

V čem se barové lednice od sebe liší?

Za barové lednice jsou považovány spotřebiče, které jsou primárně určené k chlazení nápojů. Jednotlivé modely se pak od sebe liší právě typem uskladněného nápoje. Nejznámější jsou vinotéky, za univerzální barové lednice lze považovat minibary nebo chladící vitríny.

Jaké parametry jsou při výběru nejdůležitější?

Zaměřte se především na objem – kapacitu barové lednice. Ta určuje, jaké množství nápojů budete moci chladit. Důležitá je také energetická náročnost, případně další doplňkové funkce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku barových lednic