Nejlepší elektrické struhadla na brambory 2024 a jak vybrat

Na brambory i hranolky.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tefal MB756G31
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat elektrické struhadlo na brambory

 • Strouhání brambor může výrazným způsobem usnadnit elektrické struhadlo
 • Ušetří vám nejen čas a námahu, ale zajistí též mnohem větší bezpečnost při strouhání
 • Při výběru hleďte na kvalitní zpracování a také dostatečný výkon pro strouhání i tvrdších brambor kategorie A.

Elektrické struhadlo na brambory - náš výběr

Tefal MB756G31
přečíst recenzi
Výrobce: Tefal
Barva: bílé/červené
Počet nástavců: 5
Počet rychlostí: 1
Typ: bubínková
Příkon: 200 W
Zobrazit více
Tefal MB756G31 FreshExpress+ je kompaktní kuchyňský pomocník s 5 bubínkovými nástavci pro různé funkce: strouhání brambor, hrubé a jemné strouhání, krájení na plátky a strouhání sýru. S příkonem 200 W, širokým plnícím otvorem a ergonomickým tvarem usnadňuje přípravu potravin. Pro snadnou údržbu lze nástavce uschovat do sebe.
Zobrazit méně
Concept ES 1000
přečíst recenzi
Výrobce: CONCEPT
Příkon: 200 W
Počet rychlostí: 1
Typ: kotoučová
Počet nástavců: 5
Barva: bílé/šedé
Zobrazit více
Struhadlo Concept ES 1000 je elektrický kuchyňský pomocník určený pro strouhání zeleniny, ořechů, sýrů či chleba. Disponuje 200 W příkonem a je vybaven 5 výměnnými nerezovými struhadly, diskem pro hranolky a funkcí snadné údržby. Je ticho (80 dB) a má pojistku proti přehřátí. Celková hmotnost je 1,64 kg.
Zobrazit méně
Concept ES 1010
přečíst recenzi
Výrobce: CONCEPT
Typ: kotoučová
Barva: černé
Počet nástavců: 5
Zobrazit více
Toto elektrické strouhátko na brambory je navrženo pro přípravu pokrmů z brambor a jiné zeleniny. Výrobek disponuje výkonem motoru, regulací rychlosti a nerezovým břitem. Je vyrobeno z kvalitního materiálu a má kompaktní rozměry, což umožňuje snadné skladování a čištění.
Zobrazit méně

Elektrická struhadla na brambory s mlýnkem

Kluge 489.81
přečíst recenzi
Výrobce: KLUGE
Příkon: 1900 W
Materiál mlecího mechanismu: ocelové
Počet nástavců: 3
Rychlost mletí masa: 150 kg/h
Zobrazit více
Elektrický mlýnek na maso je pomůcka pro zpracování masa v domácí kuchyni. Tento přístroj umožňuje rozemlet maso na různou hrubost dle výběru nastavitelných nástavců. Při použití je třeba dbát na pravidelné čištění a údržbu, aby nedošlo k poškození nebo zanesení bakterií. Elektrický mlýnek na maso je často (220-240 V) připojitelný k běžné síti.
Zobrazit méně
Bosch MFW3850B
přečíst recenzi
Výrobce: Bosch
Příkon: 500 W
Rychlost mletí masa: 120 kg/h
Zobrazit více
Mlýnek Bosch MFW3850B je kompaktní spotřebič s výkonem 500 W a funkcí Motor Block Power 1800 W, umožňuje rychlost mletí 2 kg/min. Disponuje 2 rychlostními stupni, nástavcem na šrouhání, strouhaní, krájení, lisem na citrusy, sítky o velikosti 2,7/4/8, nástavcem na klobásy/párky, Kebbe, reverzní funkci, oboustranným nožem a gumovými nožičkami. Navíc s integrovaným prostorem pro uložení příslušenství.
Zobrazit méně
Zelmer ZMM4045B
přečíst recenzi
Výrobce: Zelmer
Příkon: 1900 W
Materiál mlecího mechanismu: kovové
Rychlost mletí masa: 150 kg/h
Zobrazit více
Mlýnek na maso Zelmer ZMM4045B se 50letou tradicí značky disponuje výkonem 1900 W a rychlostí mletí 1,7 kg/min. Nabízí kovovou mlecí komoru, oboustranný nerezový nůž, 2 mlecí desky pro střední/hrubé mletí, 3 bubínkové struhadla a plnič klobás. Výbava zahrnuje protiskluzové gumové nožičky a spojku proti přetížení motoru.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Elektrické struhadlo na brambory

Jak vybrat elektrické struhadlo na brambory

Konstrukce struhadla

Elektrická struhadla na brambory jsou v dnešní době zcela nejčastěji vyráběna z plastových materiálů. Alternativu představují dražší modely, na jejíchž těle dochází ke kombinaci plastových a kovových částí. Výrobci hledí na možnosti vlastní personalizace a tak se například jeden model může nabízet v různých barevných variantách ze kterých si vybere každý. Důležitá je samozřejmě část, kam se vkládají brambory, které chcete strouhat. Ta je taktéž plastová, avšak v drtivé většině případů průhledná, abyste měli neustálý přehled o stavu strouhání.
Elektrické struhadlo na brambory

Struhadlo s nástavci

Struhadlo by mělo mít dostatečně odolnou konstrukci, iStock /manfredxy

Výbava

 • Elektrické struhadlo na brambory by mělo být vybaveno protiskluzovými nožičkami, aby elektrické struhadlo na brambory vždy bylo pevně na svém místě, zpravidla na kuchyňské lince. Brambory jsou přeci jen těžší zeleninou a není žádoucí, aby se přístroj pohyboval.
 • Ve výbavě by se mohly objevit také doplňky v podobě dalších nádob, případně boxu na uložení napájecího kabelu.
 • Kvalitní elektrické struhadlo na zeleninu by rovněž mělo být vybaveno bezpečnostní pojistkou, která zafunguje v případě, že se do procesu strouhání dostane nežádoucí předmět, případně ve chvílích, kdy by hrozilo přehřátí elektrického struhadla na zeleninu.

Kotouče struhadla

Kotouče jsou u elektrických struhadel velmi důležité a v případě strouhání brambor to platí dvojnásob. Jsou vyrobeny z nerezu a mnohdy bývají výměnné. Liší se vzorem svých otvorů, což znamená, že každý kotouč bude zeleni nebo ovoce strouhat trochu jinak. Odlišovat se mohou výsledné tvary nebo hrubost nastrouhané směsi. Při zvažování elektrického struhadla na brambory proto vybírejte spíše modely, které již v základním příslušenství nabízí několik kotoučů.

Hranolky

Specifickou kategorií jsou elektrická struhadla na brambory pro potřeby tvorby chutných domácích hranolek. Se speciálním nástavcem je možné nechat pouze oloupané brambory přímo do struhadla, které je v podstatě nastrouhá na takřka identické hranolky. Netřeba dodávat, že jde o rychlejší a především výrazně jednodušší způsob, jak v domácích podmínkách hranolky připravit.

Víte, že…?

Elektrické struhadlo na brambory
Tefal MB756G31

Elektrické struhadlo na brambory dokáže velmi snadno vytvářet i oblíbené hranolky pravidelných tvarů, které následně už jen usmažíte, případně upečete v troubě. V tomto ohledu se jedná o nedocenitelného pomocníka.

Strouhání na elektrickém struhadle

Při výběru struhadla je třeba sledovat několik parametrů, iStock /Pawel Kajak

Výkon struhadla

U každého elektrického zařízení se většinou hledí na výkon motoru a nejinak tomu je i v případě elektrického struhadla na zeleninu. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech. Pakliže budete primárně struhadlo používat na strouhání brambor, hraje výkon mnohem důležitější roli než u běžné zeleniny. Brambory jsou totiž mnohdy výrazně tvrdé, zejména pokud jde o varný typ A.

 • V takovém případě přijde vhod, aby struhadlo na brambory mělo dostatečný výkon pohybující se kolem 800 W.
 • Pokud byste narazili na model s výkonem pouze kolem 200 W, měli byste zpozornět. V takovém je vhodné strouhat brambory jen menších rozměrů a ideálně i kratší dobu.
 • Pakliže chcete mít absolutní jistotu, že vás elektrické struhadlo na brambory nenechá ve štychu, hledejte modely s výkonem nad 1 000 W.
Výkon elektrického struhadlaVyužití  
Kolem 200 WMěkčí a menší brambory, jen občasné použití  
Do 800 WIdeální pro strouhání většiny druhů brambor  
Nad 1 000 WPro nejnáročnější uživatele, vhodné i na velké a tvrdé brambory varného typu A
 

Ceny

Elektrické struhadlo na brambory nepředstavuje nijak drahého pomocníka do vaší kuchyně.

 • Základní modely určené širokému spektrum uživatelů pořídíte již kolem hranice 1 000 Kč, přičemž u těchto typů lze obecně mluvit o výbavě s dostatečným výkonem potřebným pro strouhání brambor.
 • Pokud však chcete mít spíše výkonnostní rezervu, oceníte bohatší příslušenství či hezčí design a hodláte elektrické struhadlo na brambory využívat skutečně pravidelně, určitě se nebojte sáhnout i po lépe vybavených modelech s cenou kolem 2 000 Kč. U nich je důležitý i výkon spolehlivě nad hranicí 1 000 W.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektrické struhadlo na brambory?

Připravujete-li pravidelně větší porce brambor na různé způsoby, speciálně pak třeba i hranolky, bude pro vás elektrické struhadlo na brambory opravdovým pomocníkem. Dbejte především na dostatečný výkon tak, aby vás přístroj neomezoval při práci.

Lze kotouče umývat v myčce na nádobí?

Ano, kotouče z elektrického struhadla na brambory lze pohodlně umývat i v myčce, pro tyto účely jsou samozřejmě připraveny, neboť jsou nerezové.
Zobrazit kompletní nabídku Elektrické struhadlo na brambory