Elektrické struhadlo na brambory

Na brambory i hranolky.

ca. 1 000 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 3 300 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 2 900 CZK
ca. 2 900 CZK

Jak vybrat elektrické struhadlo na brambory

 • Strouhání brambor může výrazným způsobem usnadnit elektrické struhadlo
 • Ušetří vám nejen čas a námahu, ale zajistí též mnohem větší bezpečnost při strouhání
 • Při výběru hleďte na kvalitní zpracování a také dostatečný výkon pro strouhání i tvrdších brambor kategorie A.

Konstrukce struhadla

Elektrická struhadla na brambory jsou v dnešní době zcela nejčastěji vyráběna z plastových materiálů. Alternativu představují dražší modely, na jejíchž těle dochází ke kombinaci plastových a kovových částí. Výrobci hledí na možnosti vlastní personalizace a tak se například jeden model může nabízet v různých barevných variantách ze kterých si vybere každý. Důležitá je samozřejmě část, kam se vkládají brambory, které chcete strouhat. Ta je taktéž plastová, avšak v drtivé většině případů průhledná, abyste měli neustálý přehled o stavu strouhání.
Elektrické struhadlo na brambory

Výbava

 • Elektrické struhadlo na brambory by mělo být vybaveno protiskluzovými nožičkami, aby elektrické struhadlo na brambory vždy bylo pevně na svém místě, zpravidla na kuchyňské lince. Brambory jsou přeci jen těžší zeleninou a není žádoucí, aby se přístroj pohyboval.
 • Ve výbavě by se mohly objevit také doplňky v podobě dalších nádob, případně boxu na uložení napájecího kabelu.
 • Kvalitní elektrické struhadlo na zeleninu by rovněž mělo být vybaveno bezpečnostní pojistkou, která zafunguje v případě, že se do procesu strouhání dostane nežádoucí předmět, případně ve chvílích, kdy by hrozilo přehřátí elektrického struhadla na zeleninu.
Multifunkční
First Austria FA 5112- 2 Elektrické struhadlo

Kotouče struhadla

Kotouče jsou u elektrických struhadel velmi důležité a v případě strouhání brambor to platí dvojnásob. Jsou vyrobeny z nerezu a mnohdy bývají výměnné. Liší se vzorem svých otvorů, což znamená, že každý kotouč bude zeleni nebo ovoce strouhat trochu jinak. Odlišovat se mohou výsledné tvary nebo hrubost nastrouhané směsi. Při zvažování elektrického struhadla na brambory proto vybírejte spíše modely, které již v základním příslušenství nabízí několik kotoučů.

Hranolky

Specifickou kategorií jsou elektrická struhadla na brambory pro potřeby tvorby chutných domácích hranolek. Se speciálním nástavcem je možné nechat pouze oloupané brambory přímo do struhadla, které je v podstatě nastrouhá na takřka identické hranolky. Netřeba dodávat, že jde o rychlejší a především výrazně jednodušší způsob, jak v domácích podmínkách hranolky připravit.

Víte, že…?

Elektrické struhadlo na brambory dokáže velmi snadno vytvářet i oblíbené hranolky pravidelných tvarů, které následně už jen usmažíte, případně upečete v troubě. V tomto ohledu se jedná o nedocenitelného pomocníka.

Oblíbená značka
Concept ES1000 Elektrické struhadlo Fresh Salad

Výkon struhadla

U každého elektrického zařízení se většinou hledí na výkon motoru a nejinak tomu je i v případě elektrického struhadla na zeleninu. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech. Pakliže budete primárně struhadlo používat na strouhání brambor, hraje výkon mnohem důležitější roli než u běžné zeleniny. Brambory jsou totiž mnohdy výrazně tvrdé, zejména pokud jde o varný typ A.

 • V takovém případě přijde vhod, aby struhadlo na brambory mělo dostatečný výkon pohybující se kolem 800 W.
 • Pokud byste narazili na model s výkonem pouze kolem 200 W, měli byste zpozornět. V takovém je vhodné strouhat brambory jen menších rozměrů a ideálně i kratší dobu.
 • Pakliže chcete mít absolutní jistotu, že vás elektrické struhadlo na brambory nenechá ve štychu, hledejte modely s výkonem nad 1 000 W.
Výkon elektrického struhadla Využití    
Kolem 200 W Měkčí a menší brambory, jen občasné použití    
Do 800 W Ideální pro strouhání většiny druhů brambor    
Nad 1 000 W Pro nejnáročnější uživatele, vhodné i na velké a tvrdé brambory varného typu A
 

Ceny

Elektrické struhadlo na brambory nepředstavuje nijak drahého pomocníka do vaší kuchyně.

Výkonné
Elektrické struhadlo KULT PRO 5 nástavců – WMF
 • Základní modely určené širokému spektrum uživatelů pořídíte již kolem hranice 1 000 Kč, přičemž u těchto typů lze obecně mluvit o výbavě s dostatečným výkonem potřebným pro strouhání brambor.
 • Pokud však chcete mít spíše výkonnostní rezervu, oceníte bohatší příslušenství či hezčí design a hodláte elektrické struhadlo na brambory využívat skutečně pravidelně, určitě se nebojte sáhnout i po lépe vybavených modelech s cenou kolem 2 000 Kč. U nich je důležitý i výkon spolehlivě nad hranicí 1 000 W.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektrické struhadlo na brambory?

Připravujete-li pravidelně větší porce brambor na různé způsoby, speciálně pak třeba i hranolky, bude pro vás elektrické struhadlo na brambory opravdovým pomocníkem. Dbejte především na dostatečný výkon tak, aby vás přístroj neomezoval při práci.

Lze kotouče umývat v myčce na nádobí?

Ano, kotouče z elektrického struhadla na brambory lze pohodlně umývat i v myčce, pro tyto účely jsou samozřejmě připraveny, neboť jsou nerezové.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Multifunkční
Oblíbená značka
Výkonné
Elektrický kráječ
Nerezové
Kvalitní
Image
Produkt
First Austria FA 5112- 2 Elektrické struhadlo
Concept ES1000 Elektrické struhadlo Fresh Salad
Elektrické struhadlo KULT PRO 5 nástavců – WMF
BERLINGERHAUS Elektrické struhadlo na zeleninu a ovoce Black Silver Collection BH-9348
Elektrické struhadlo WMF Salad-to-go
WMF Elektrické struhadlo Salad-to-go KITCHENminis
Cena ca. 1 000 CZK ca. 1 900 CZK ca. 3 300 CZK ca. 1 700 CZK ca. 2 900 CZK ca. 2 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena