Elektrické struhadlo na brambory

Na brambory i hranolky.

ca. 500 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 1 000 CZK

Jak vybrat elektrické struhadlo na brambory

 • Strouhání brambor může výrazným způsobem usnadnit elektrické struhadlo
 • Ušetří vám nejen čas a námahu, ale zajistí též mnohem větší bezpečnost při strouhání
 • Při výběru hleďte na kvalitní zpracování a také dostatečný výkon pro strouhání i tvrdších brambor kategorie A.

Konstrukce struhadla

Elektrická struhadla na brambory jsou v dnešní době zcela nejčastěji vyráběna z plastových materiálů. Alternativu představují dražší modely, na jejíchž těle dochází ke kombinaci plastových a kovových částí. Výrobci hledí na možnosti vlastní personalizace a tak se například jeden model může nabízet v různých barevných variantách ze kterých si vybere každý. Důležitá je samozřejmě část, kam se vkládají brambory, které chcete strouhat. Ta je taktéž plastová, avšak v drtivé většině případů průhledná, abyste měli neustálý přehled o stavu strouhání.
Elektrické struhadlo na brambory

Výbava

 • Elektrické struhadlo na brambory by mělo být vybaveno protiskluzovými nožičkami, aby elektrické struhadlo na brambory vždy bylo pevně na svém místě, zpravidla na kuchyňské lince. Brambory jsou přeci jen těžší zeleninou a není žádoucí, aby se přístroj pohyboval.
 • Ve výbavě by se mohly objevit také doplňky v podobě dalších nádob, případně boxu na uložení napájecího kabelu.
 • Kvalitní elektrické struhadlo na zeleninu by rovněž mělo být vybaveno bezpečnostní pojistkou, která zafunguje v případě, že se do procesu strouhání dostane nežádoucí předmět, případně ve chvílích, kdy by hrozilo přehřátí elektrického struhadla na zeleninu.
Elektrické struhadlo 5v1
SILVERCREST Elektrické struhadlo SGR 150 D1

Kotouče struhadla

Kotouče jsou u elektrických struhadel velmi důležité a v případě strouhání brambor to platí dvojnásob. Jsou vyrobeny z nerezu a mnohdy bývají výměnné. Liší se vzorem svých otvorů, což znamená, že každý kotouč bude zeleni nebo ovoce strouhat trochu jinak. Odlišovat se mohou výsledné tvary nebo hrubost nastrouhané směsi. Při zvažování elektrického struhadla na brambory proto vybírejte spíše modely, které již v základním příslušenství nabízí několik kotoučů.

Hranolky

Specifickou kategorií jsou elektrická struhadla na brambory pro potřeby tvorby chutných domácích hranolek. Se speciálním nástavcem je možné nechat pouze oloupané brambory přímo do struhadla, které je v podstatě nastrouhá na takřka identické hranolky. Netřeba dodávat, že jde o rychlejší a především výrazně jednodušší způsob, jak v domácích podmínkách hranolky připravit.

Víte, že…?

Elektrické struhadlo na brambory dokáže velmi snadno vytvářet i oblíbené hranolky pravidelných tvarů, které následně už jen usmažíte, případně upečete v troubě. V tomto ohledu se jedná o nedocenitelného pomocníka.

Multifunkční
First Austria FA 5112- 2 Elektrické struhadlo

Výkon struhadla

U každého elektrického zařízení se většinou hledí na výkon motoru a nejinak tomu je i v případě elektrického struhadla na zeleninu. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech. Pakliže budete primárně struhadlo používat na strouhání brambor, hraje výkon mnohem důležitější roli než u běžné zeleniny. Brambory jsou totiž mnohdy výrazně tvrdé, zejména pokud jde o varný typ A.

 • V takovém případě přijde vhod, aby struhadlo na brambory mělo dostatečný výkon pohybující se kolem 800 W.
 • Pokud byste narazili na model s výkonem pouze kolem 200 W, měli byste zpozornět. V takovém je vhodné strouhat brambory jen menších rozměrů a ideálně i kratší dobu.
 • Pakliže chcete mít absolutní jistotu, že vás elektrické struhadlo na brambory nenechá ve štychu, hledejte modely s výkonem nad 1 000 W.
Výkon elektrického struhadla Využití    
Kolem 200 W Měkčí a menší brambory, jen občasné použití    
Do 800 W Ideální pro strouhání většiny druhů brambor    
Nad 1 000 W Pro nejnáročnější uživatele, vhodné i na velké a tvrdé brambory varného typu A
 

Ceny

Elektrické struhadlo na brambory nepředstavuje nijak drahého pomocníka do vaší kuchyně.

Dostupné
Elektrické, nerezové, kuchyňské struhadlo ADE GRATER
 • Základní modely určené širokému spektrum uživatelů pořídíte již kolem hranice 1 000 Kč, přičemž u těchto typů lze obecně mluvit o výbavě s dostatečným výkonem potřebným pro strouhání brambor.
 • Pokud však chcete mít spíše výkonnostní rezervu, oceníte bohatší příslušenství či hezčí design a hodláte elektrické struhadlo na brambory využívat skutečně pravidelně, určitě se nebojte sáhnout i po lépe vybavených modelech s cenou kolem 2 000 Kč. U nich je důležitý i výkon spolehlivě nad hranicí 1 000 W.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektrické struhadlo na brambory?

Připravujete-li pravidelně větší porce brambor na různé způsoby, speciálně pak třeba i hranolky, bude pro vás elektrické struhadlo na brambory opravdovým pomocníkem. Dbejte především na dostatečný výkon tak, aby vás přístroj neomezoval při práci.

Lze kotouče umývat v myčce na nádobí?

Ano, kotouče z elektrického struhadla na brambory lze pohodlně umývat i v myčce, pro tyto účely jsou samozřejmě připraveny, neboť jsou nerezové.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Elektrické struhadlo 5v1
Multifunkční
Dostupné
6 výměnných struhadel
Na zeleninu, ovoce
Image
Produkt
SILVERCREST Elektrické struhadlo SGR 150 D1
First Austria FA 5112- 2 Elektrické struhadlo
Elektrické, nerezové, kuchyňské struhadlo ADE GRATER
Concept Elektrické struhadlo CONCEPT ES1000
Esperanza Elektrické struhadlo CAPRESE EKM026
Cena ca. 500 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 700 CZK ca. 1 900 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.