Elektrické struhadlo na zeleninu

Rychlé zpracování zeleniny.

ca. 900 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 900 CZK
ca. 1 800 CZK

Jak vybrat elektrické struhadlo na zeleninu

 • Elektrická struhadla na zeleninu pomohou nejen usnadnit práci, ale proces strouhání učiní mnohem bezpečnějším.
 • Jednoznačnou výhodou je také časová úspora při přípravě různých pokrmů.
 • Pozornost věnujte výkonu, který by se měl pohybovat ideálně kolem 800 W.

Konstrukce

Elektrická struhadla na zeleninu jsou v dnešní době zcela nejčastěji vyráběna z plastových materiálů. Alternativu představují dražší modely, na jejíchž těle dochází ke kombinaci plastových a kovových částí. Výrobci se zaměřují na možnosti vlastní personalizace a tak se například jeden model může nabízet v nespočtu barevných variant, ze kterých si vybere každý. Důležitá je samozřejmě část, kam se vkládá zelenina, kterou chcete strouhat. Ta je taktéž plastová, avšak v drtivé většině případů průhledná, abyste měli neustálý přehled o stavu strouhání.

Příslušenství

 • Elektrické struhadlo na zeleninu by měla být vybavena protiskluzovými nožičkami, aby elektrické struhadlo na zeleninu vždy bylo pevně na svém místě, zpravidla na kuchyňské lince. Jde především o bezpečnost práce, kdy není žádoucí, aby se struhadlo samovolně pohybovalo.
 • Ve výbavě by se mohly objevit také doplňky v podobě dalších nádob, případně boxu na uložení napájecího kabelu.
 • Kvalitní elektrické struhadlo na zeleninu by rovněž mělo být vybaveno bezpečnostní pojistkou, která zafunguje v případě, že se do procesu strouhání dostane nežádoucí předmět, případně ve chvílích, kdy by hrozilo přehřátí elektrického struhadla na zeleninu.
 • Mezi příslušenstvím k elektrickému struhadlu na zeleninu by nemělo chybět pěchovadlo, kterým můžete zeleninu lépe dostat ke strouhací části a tím zajistit, že nebude nikde nic zbývat, například po obvodu nádoby.
 • Vhod může přijít také miska, kam padá nastrouhaná zelenina, avšak v tomto případě jsou preference uživatelů značně rozdílné. Miska je praktická, ale nemusí být dostatečně velká. V takovém případě je nutné ji často měnit a nastrouhanou surovinu odsypávat.
Oblíbená značka
Elektrické struhadlo /krouhač, kráječ/ na ovoce, zeleninu, sýry Sencor SSG 3504RD červené

Výkon struhadla

U každého elektrického zařízení se většinou hledí na výkon motoru a nejinak tomu je i v případě elektrického struhadla na zeleninu. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech.

 • Cenově dostupná a malá elektrická struhadla na zeleninu mohou mít výkon jen kolem 150 W. Jde o nízkou hodnotu, která vás bude limitovat při snaze strouhat delší dobu, případně s tvrdší zeleninou.
 • Doporučuje se proto vybírat modely s výkonem alespoň 800 W, které zastanou spolehlivě takřka jakýkoliv výkon.
 • Jste-li však skutečně nároční a chcete mít vždy i výkonnostní rezervu, volte elektrická struhadla s výkonem nad 1 000 W.
Výkon elektrického struhadla Využití    
Kolem 100 W Měkčí zelenina, jen občasné použití    
Do 800 W Ideální pro strouhání všech druhů zeleniny i těch tvrdších    
Nad 1 000 W Pro nejnáročnější uživatele, vhodné i na nejtvrdší druhy zeleniny  

Strouhací kotouče

Kotouče jsou u elektrického struhadla na zeleninu velmi zásadní částí. Jsou vyrobeny z nerezu a mnohdy bývají výměnné.

Kvalitní
Elektrické struhadlo /krouhač, kráječ/ na ovoce, zeleninu, sýry s výrobníkem zmrzliny Sencor SSG 4500WH
 • Liší se vzorem svých otvorů, což znamená, že každý kotouč bude zeleni nebo ovoce strouhat trochu jinak.
 • Odlišovat se mohou výsledné tvary nebo hrubost nastrouhané směsi. Při zvažování elektrického struhadla na zeleninu proto vybírejte spíše modely, které již v základním příslušenství nabízí několik kotoučů.

Víte, že…?

Elektrické struhadlo na zeleninu šetří čas i námahu a proto nad ním neváhejte zejména v případech, kdy klasickým strouháním trávíte v kuchyni desítky minut takřka každý den.

Ceny

V případě pořizovací ceny si elektrická struhadla na zeleninu stojí poměrně dobře a dokáží uspokojit nenáročného i náročného zákazníka.

Oblíbené
Elektrické struhadlo /krouhač, kráječ/ na ovoce, zeleninu, sýry Sencor SSG 3501GR zelené
 • Zhruba kolem hranice 800 Kč naleznete menší a základní struhadla na zeleninu s nižším výkonem. Pokud však obvykle strouháte jen měkčí zeleninu, budou i tyto modely plně postačující.
 • Kolem hranice 1 000 Kč už rychle roste výkon elektrických struhadel na zeleninu a stávají se z nich mnohem komplexnější zařízení, která vám zvládnou nastrouhat takřka cokoliv, bez ohledu na to, jak moc tvrdá daná zelenina je.
 • Na trhu však najdete i výrazně dražší modely elektrických struhadel, která jsou designově specifičtější, mohou mít vyšší výkon nad hranicí 1 000 W a například i bohatší příslušenství. Jejich cena může být i vyšší než 2 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektrické struhadlo na zeleninu?

Elektrické struhadlo na zeleninu volte ve chvíli, kdy strouháte často a manuální struhadlo je pro vás již nedostačující, případně s ním ztrácíte spoustu času a energie. V daný moment za vás veškerou práci elektrické struhadlo udělá. Při výběru se zaměřte na velikost, ergonomii a samozřejmě rovněž na výkon.

Hraje při výběru výkon velkou roli?

Ano, výkon u elektrického struhadla na zeleninu hraje opravdu významnou roli. Modely s nižším výkonem například nezvládnou dlouhé strouhání, obtíže jim může dělat také tvrdší zelenina. Vždy tak záleží, jaký druh zeleniny obvykle strouháte.

Různé typy produktů porovnejte zde.